Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (63. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.473.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Askerlik yapan adam bununla övünebilir. Burada hava atıp bedelli yapanı küçümsüyorsa demekki askerlik yapmamıştır.. yukarda biri çakma erkekler demiş, hayırdır test istiyorsan buluşalım, yasayı çıkaran devlette çakma devlet mi? Gidin öteden oynayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zorunlu askerliğin bedelliyle değil normalde herkese 28 gün olması gerekiyor.

Yaş şartını bu kadar indirdiniz madem 20 ye kadar düşürseydiniz 94 lülerin suçu neydi

• gopgop kullanıcısına yanıt
    İstemeyen normal şekilde gider askerliğe, kıdem tazminatını da alır, 15 bin TL'de cebinden çıkmamış olur.
    Bence olması gereken buydu. Bu arada dün akşam iş kanunu var olmaz vs. diyen çok bilmişler vardı, umarım görmüşlerdir bu açıklamayı. Şimdi çok bildikleri iş kanununa tekrar bakarlar artık.
  • 15 bin paramı ya

• gopgop kullanıcısına yanıt
    Bu konuya reis el atmadan çözülmecek sanırım ki sözcüsü açıklama yaptı,kanun meclisten geçse bile kendileri düzenleme yapacakmış.

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpecTaculaR007

Zaten devletin böyle birşey yapması lazımdı. neden asker fazla zaten türkiyenin hazınenın %25 i buraya gidiyor. onu kısmak için bedelli çıkarıyorlar. ayrıyetten birde 25 günlük eğitim güzel olmuş adam hiç yapmadığında hayatın zorluğunu anlamıyordu zaten
    Tabi canım hayatın zorluğunu bilmiyoruz. Nasıl bileceğiz? Hepimizin ailesinde birkaç villa var, birkaç işyeri var. Onlardan gelen kiralarla evde counter strike oynuyoruz, eğleniyoruz. Hatta kiradan para artıyor, onunla da 5 ayda bir yeni bilgisayar alıyoruz. Yazın da 3 ay boyunca 5 yıldızlı otellerde takılıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 8MB AGP -- 18 Temmuz 2018; 12:40:45 >
  • Ağlanacak bir durum yok.Ağa gibi askerlik çay kahve içip biraz kestirip muhabbet edip yalandan bir iki silah tutup geri dönersiniz.hepinizi birden almazlar dönemlere bölüp parça parça alırlar.cezaevi değil orası.
  • Bedelli teklifi internete düştü,sonuncu madde en önemlisi

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu

• quote:

Orijinalden alıntı: veni60

Bu bedellici tayfayı 25 günde geldiklerine geleceklerine pişman etmezlerse bende bişey bilmiyorum. Biz kısa dönemiz diye yapmadıklarını bırakmıyorlardı askerde.
    Birşey olmaz bey gibi yatarlar. Ayrıca kısa dönemken nasıl sıkıntı çektin? Biz acemilikte asteğmen taburunda kalıyorduk 6 kişilik koğuşta.
  • radko kullanıcısına yanıt
    İnşallah şu temel eğitim kalkar da kurtuluruz, yoksa doktora için inglizce çalışmaya başlıyacam. 30 yaşındayım ders çalışmaktan bıktım.
    Allah yardım eder bizlere inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaazto28 -- 18 Temmuz 2018; 12:52:52 >
  • Ücretsiz izinle birlikte bedel 15 bin tl + 1 aylık maaş + 28 gün askerlik oldu. Komisyonda bu durum çözülür umarım

• guneyone kullanıcısına yanıt
    İyi güzel diyorsunda eğitim hayatı süren napsın adamın o zamn vize,final haftasıysa ve devamsızlık sürelerini aşacağı için öğrencilerin durumu nolcak,25 yaşında olup örgün eğitimde olan bi ton insan bar.

• quote:

Orijinalden alıntı: constantine05

Bedelli askerlik uygulamasından yararlanan erkekler ile askere gitmeyen kızlar arasında ki tek fark kızlar para vermeden askelikten muaf o kadar
    Daha detaylı fark görmek istersen ara beni
  • Aykan19o3 A kullanıcısına yanıt
    O konu tam muamma ve bir açıklama yok,dadece çalışanlar beleş izine çıkacak dendi yau 25 yaş ve üstü bi ton örgün de öğrenci var napıcan onları dersin ortadında alıp 28 gün sivasa mı götürcen

• quote:

Orijinalden alıntı: Türkçü Kayı

Sözde asker milletiz ama erkeklerimiz askere gitmemek için 40 takla atıyor
    Ula bu ülkenin kadını da bozulmuş erkeği de
    Kadınları ayrı tutmak gerek, askere alsalar giderim diyen çok kadın tanıdığım var.

Hayatında herşeye vakit bulup 28 gün ordu hizmetine girmemek için 40 takla atanların hallerini ibretle izliyorum.

Zaten hiçbir zorluğa gelemeyen, yokluk görmemiş, "tamah etmek" ne demek bilmeyen tikki bir nesil ile karşı karşıya iken bu işlerde üzerine tuz biber oluyor.

Aslında bedelli ya da uzun - kısa dönem ayrımı olmamalı.

standart 3 ay zorunlu askerlik.

• Şayet komisyonda veya genel kurulda değişmezse bu haliyle kanunlaşacak.

http://i.hizliresim.com/8zdmEr.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHF_Viper -- 18 Temmuz 2018; 13:10:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

O konu tam muamma ve bir açıklama yok,dadece çalışanlar beleş izine çıkacak dendi yau 25 yaş ve üstü bi ton örgün de öğrenci var napıcan onları dersin ortadında alıp 28 gün sivasa mı götürcen
    Aynen öyle bunun lisansı, yüksek lisansı hatta doktorası var, bana büyük ihtimal eğitim dondurulmak zorunda bırakılır gibi geliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfun mutlu

Bu mesaj silindi.
    Görende diğer gruplarda herkes seve seve gidiyor da Atatürk'ün askerleri bedelli kasıyor, twitter'da akpliler reise ağlıyordu bedelli bedelli diye aylarca

Ayrıca gayet paşa paşa gidip yapıyor insanlar, neyse mesaj şikayet edilmiş zaten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1996 550 gün askerlik yapmış bir kardeşiniz olarak söylüyorum o dönemde 100 bin bedelli var deseler verir yapmazdım hepinizi anlıyorum düzenini kurmuş bir dolu genç arkadaş.28 gün çok çabuk geçer seni bir ay için işten çıkartacak bir patronun varsa zaten o totoşa güvenme hayat boyu ezer seni.yapın kurtulun.inanın eskiden bu imkanları verebilecek bir reis yoktu. not:başımızdaki yöneticileri günahım kadar sevmem.
  • 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.