Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (61. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.473.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Para hazineye altarılacakmış. Cumhurbaşkanı yetkisiyle kullanılacakmış. Hem para ver hem 1 ay akçomarlarla aynı ortamda yaşa. En iyisi ya yurtdışına gitmek ya da uzun dönem yapmak. 1 ay yaptıktan sonra geriye kalan yatış zaten.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Febr kullanıcısına yanıt
    Telefon klavyesinin oto düzeltme azizliği.Neden takıldınız anlamadım.

Benim kastım, hayattaki başarıdan ziyade, askerlik için ara verdiğim hayatıma kaldığım yerden devam edebildiğimdi. Olmasa da fatketmez di benim için. Bu kişi ile alakalı. Karakterle alakalı, maya ile alakalı.

Yoksa 1995 senesinde de yan kapıdan askerlikten birşekilde yırtmak isteyenler vardı..

Osmanlı zamanında da vardı, kurtuluş savaşı yıllarında dahi vardı.Ve hep olacak.

Şahsi fikrim alınan bu ve önceki kararların tümü adil değil. Bu resmen parası olan yapmasın, parası olmayan yapsın olayı.

Eşitlik gereği olması gereken şudur. Ya tamamen kaldırırsın "vatani ve kutsal görev" saydığın bu mecburiyeti, ama herkes için. Yada herkes şekli şemali, süresi ne olursa olsun vazifesini EŞİT olarak yapar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 18 Temmuz 2018; 11:35:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 28 gün call of duty oynayarak geçer mi be..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: veni60

Bu bedellici tayfayı 25 günde geldiklerine geleceklerine pişman etmezlerse bende bişey bilmiyorum. Biz kısa dönemiz diye yapmadıklarını bırakmıyorlardı askerde.
    Sen bir de komutanları gör zaten bedellilerden nefret ediyorlar kıçlarından kan alacaklar kan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçü Kayı -- 18 Temmuz 2018; 11:36:20 >
  • Kamuda ve özel sektörde çalışanlar, askerlik hizmeti noktasında müracaat etmeleri durumunda bu kanun kapsamında değerlendirilecek. Ve kendileri ücretsiz izinli sayılacaklardır. Yani iş akitleri fesih olmayacaktır. 28 günlük temel askerlik eğitimini yerine getirebileceklerdir.

bu tasarıyı bu şekilde kabul eden komisyonun aklından şüphe duyarım zira kimileri bu 15 bin için hali hazırda kredi çekicek. iş yerinden 28 gün boyunca izinli sayılacak geri geldiğinde yalnızca 2 günlük ücretini alacak bu 2 günlük ücretiyle çektiği krediyi mi ödesin öncesinde borcu varsa onu mu ödesin yoksa evinimi geçindirsin ne yapsın bu adam

madem 28 gün illede gitsin diyorsun iş yeri kıdem tazminatını versin.

klasik akp yine zenginin, parası olanın tarafını tuttu kıdem tazminatı vermek hiç bir şirketin işine gelmez çünkü.

komisyon başındaki umarım aklı başında biridir

• Para kesinlikle çok düşük en an 50 olması gerekiyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: ysakay

Para hazineye altarılacakmış. Cumhurbaşkanı yetkisiyle kullanılacakmış. Hem para ver hem 1 ay akçomarlarla aynı ortamda yaşa. En iyisi ya yurtdışına gitmek ya da uzun dönem yapmak. 1 ay yaptıktan sonra geriye kalan yatış zaten.
    Aynen aynen yatış. Günde 8 saat(4+4) ayakta nöbet tuttururlarsa görürsün yatışı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3qzotix -- 18 Temmuz 2018; 11:43:37 >
  • Paranın nerelere gıdecegını bilen biliyor...

Kısa donem gidecek olsam para vermezdım gıderdım Zaten 5 ay yapıyordum para verip 4 ay yapmamak vok saçma

O parayı atardım dovız altın hesaplarına ardıma bakmadan gıderdım sonra doner yurtdışında tatıl gezi dil falan ....

• 25 gün askerlik yapmaya bile ağlıyorlar, yazık çok yazık.
  • Ayrıca 15 bin az para ve 25 yaş da cok genç bır yaş.bu yasadan sonra sistemde düzenleme getırmezlerse askere gıdecek adam bulamazlar neredeyse .4 yıl sonra bırıken ınsan daha fazla olur .daha fazla bedellı bekleyecek olan olur bunu dusunemıyorlarsa yazık..

• Askerdeki çocuklara bir de sor bakalım bu soruları nasıl hepsinin gücüne gidiyor anlarsın. burda böyle klavye başı ahkam kesip genellemek kolay. o çocukların uni mezunlarının yaptığı 6 ay kısa dönem askerlik bile zorlarına gidiyor(kışlaya ilk gittiğinde duyduğun laf şudur; hocam ben senin gibi 2 tane 3 tane gönderdim.) sen düşün artık bedelliler hakkında ne düşündüklerini. yok orda karnı doyuyor fakirliğini unutuyor bilmem ne bunlar komik teselliler. 10 tanesinin 7 si torpilli bölge ayarlıyorda %70 e denk geliyor ki bu da aşırı uydurma bir rakam insanların çoğu torpille felan gitmiyor kendimizi kandırmayalım.
  • halkın tepkisinden 28 gün gostermelik konuldu işte hani para verip yırtıyorlar ülke iyice muza döndü diye....bence 28 bile az...
    biraz g3 tüfek öğrencekisniz şoyle bir kaç atış talimi eliniz biraz silah tutsun diye ana kuzuları, savaş al sana düşman bomba diyerekten olmuyor malasef...
    israil iran da boyle bir muz yasa çıksa halk sokaklara dökülürdü ama burası madde in banana...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 18 Temmuz 2018; 11:46:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Ayrıca 15 bin az para ve 25 yaş da cok genç bır yaş.bu yasadan sonra sistemde düzenleme getırmezlerse askere gıdecek adam bulamazlar neredeyse .4 yıl sonra bırıken ınsan daha fazla olur .daha fazla bedellı bekleyecek olan olur bunu dusunemıyorlarsa yazık..
    Bunlar hep iktidarın suçu, eğer askerlik zamanı gelen kişiyi eskisi gibi en kötü polisle askere götürme işini kaldırmasalardı, bu kadar da birikme olmazdı. Tabii bunlar hep düşünülmüş şeyler, " nasıl vatandaştan daha kolay para alabiliriz " diye her gün düşünüyorlar.
  • BlackMon B kullanıcısına yanıt
    Tabi ki hocam askeriyede ki doktor muayene etmiyor ama rahatsızlığın vs var mı diye soruyor. Ona diyebilirsin hastahaneye sevk istiyorum diye ya da kendisi belirtebilir bu boyla gidemezsin diye. Sorması ayıp boyunuz kaç hocam? 1.50 aşağısı değilseniz gidersiniz bence.

• Bedelliler ne zaman gidiyor bilen var mi

• Şöyle bir şey mümkün olabilirmi acaba

Zaten benim tecilim bitti, bu bedelli mevzusu celp dönemine denk gelir para yatırma mevzusuda cep dönemi içinde olursa uzun dönem yada kısa dönem çıkma durumuna göre bedelli düşünülebilirmi acaba şünkü bildiğim kadarıyla kışlaya girene kadar bedelli yapabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dharma Initiative

Bedelliler ne zaman gidiyor bilen var mi
    Gelen talebe göre celp celp bölerler. Talep çok olursa 1 2 yıla yayabilirler. Hatta celp tercihi bile yaptırabilirler. Bence bu sistem tutarsa belli askerlik sürekli olarak kalır. Ücret yıldan yıla artırılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3qzotix -- 18 Temmuz 2018; 11:56:2 >
  • Komisyon görüşmeleri ne zaman başlayacak?

• cenkbora kullanıcısına yanıt
    Pazartesi sanırım :/ Dün twitter da chp li bir vekil pazartesi önümüze gelecek demişti yanlış görmedi isem.

28 gün kalkabileceği iki aşama daha var, ek bilgi olarak ekleyim mesaja.
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.