Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (64. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.473.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kusura bakmasınlar bu yaşda eğitim hayatı daha önemlidir,bedellinin amacı zaten eğitim hayatı ve iş hayatına engel olan askerliği çözüm bulmak bu tasarı çözüm değil olayı bulandırmaktan ibaret.

2014'de Yaş 28 olmasına rağmen 200bin kişi başvurmuş bu sefer yaş 25 olmasına rağmen askerlik zorunluluğu olacak ise 300 bini geçmez bu da ne devlete yararı olur nede milyonların sorununu çözmüş olur.

Yine milyonlarca bakaya,tecilli sorunu bomba gibi kucaklarında olur siyasilerin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak_bt

Birileri fazla kazanıyor diye bu tip bir konuda fakirden az zenginden çok alınsın diye birşey söylenemez. Herkes aynı haktan yararlanıyor sonuçta.

5000cc motorlu araba alanla 1000cc motorlu arabadan farklı vergi alınabilir, gerekirde ama bu konuda olmaz.

Senin bu mantığına göre zenginlere ekmek-süt vs gıda maddeleride gelirine göre fiyatlandırılsın, tatile giderken otel fiyatıda 10 katı alınsın. Böyle birşey olamaz.

Adam isterse milyar doları olsun, devlet bir hak veriyorsa herkese eşit sunmak zorundadır.
    2018 Bedelli Askerlik Ana Konu

• Aof ve tecil olanlar nasil yararlanabilecek ? Yani tam olarak nasil olacak?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Kusura bakmasınlar bu yaşda eğitim hayatı daha önemlidir,bedellinin amacı zaten eğitim hayatı ve iş hayatına engel olan askerliği çözüm bulmak bu tasarı çözüm değil olayı bulandırmaktan ibaret.

2014'de Yaş 28 olmasına rağmen 200bin kişi başvurmuş bu sefer yaş 25 olmasına rağmen askerlik zorunluluğu olacak ise 300 bini geçmez bu da ne devlete yararı olur nede milyonların sorununu çözmüş olur.

Yine milyonlarca bakaya,tecilli sorunu bomba gibi kucaklarında olur siyasilerin.
    Gören de MIT'te falan okuyorsunuz sanır. Adam açık öğretimde okuyor, oraya da zar zor girmiş, eğitim daha önemli diyor.

Bunlar hep bahane zaten bunları siz de biliyorsunuz da işinize öyle geliyor. Eh bu iktidar olduktan sonra zaten her şey normal.

• quote:

Orijinalden alıntı: DOMIX

Kadınları ayrı tutmak gerek, askere alsalar giderim diyen çok kadın tanıdığım var.

Hayatında herşeye vakit bulup 28 gün ordu hizmetine girmemek için 40 takla atanların hallerini ibretle izliyorum.

Zaten hiçbir zorluğa gelemeyen, yokluk görmemiş, "tamah etmek" ne demek bilmeyen tikki bir nesil ile karşı karşıya iken bu işlerde üzerine tuz biber oluyor.

Aslında bedelli ya da uzun - kısa dönem ayrımı olmamalı.

standart 3 ay zorunlu askerlik.

Alıntıları Göster
    Şu yüzden dedim önceden kızlar askere gitmeyen erkeği adam yerine koymaz evlenmezlerdi şimdi koşa koşa gidiyorlar askerliğini yapmış yapmamış umurlarında değil nefes alsın yeter

• quote:

Orijinalden alıntı: BJK

Gören de MIT'te falan okuyorsunuz sanır. Adam açık öğretimde okuyor, oraya da zar zor girmiş, eğitim daha önemli diyor.

Bunlar hep bahane zaten bunları siz de biliyorsunuz da işinize öyle geliyor. Eh bu iktidar olduktan sonra zaten her şey normal.

Alıntıları Göster
    Şahsen çalışmak zorunda olduğumdan dolayı okula fazla yüklenemedim ders kaldı, neyse isterlerse 1 dönem dondururuz artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • !sTaNbLuE ! kullanıcısına yanıt
    Silah altında olmayan herkes yararlanabilecek. Kaçak olsun bakaya kalmış olsun tecilli olsun farketmiyor.

• Memurların ücretli izinlerini anlarımda özel şirkette adam performans düşüklüğü der yollar 1 ay özel sektör için çok uzun bir süre çalışanlar bilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ceqa kullanıcısına yanıt
    En basit örneği mağaza çalışanları bir sürü insan var 12 personelin çalıştığı mağazada 3 kişi gitse 1 ay nolcak,işveren bekler mi seni hemen yerine birilerini alır hemen.Hizmet sektöründe kimse kimseyi 1 ay beklemez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 18 Temmuz 2018; 13:38:24 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ben işe girmek için gittiysem bunu düşünmeden girende işten cıkıp gidecek.

Hepinizin adına çok sevindim bot bağlamanız benım ıcın cok onemliydi. Bu yasa çok hoşuma gitti

• 2018 Bedelli Askerlik Ana Konu
  • Bedelli gidenlere 28 gün nasıl davranılar acaba?

En çok merak ettiğim konu bu.

Spor yaptırırlar mı, nöbet olur mu, olması gerekenden fazla zorlama olur mu?

• BJK kullanıcısına yanıt
    Eger o askerin adini internete yazmadan bilemiyorsaniz, bosuna duyar kasmayin.

• radko kullanıcısına yanıt
    Alamazlar işte askere gidiyorsun iş hukukunu oku ne demek istediğimi anlarsın.Hatta link atim daha rahat anlarsın.Tazminat vermemek için ücretsiz izin verilecek ve çıkarttığı an sana tazminat vermek zorunda zaten.

https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonomi/4-maddede-bedelli-askerlik-is-durumu-meselesi-2525577/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Eger o askerin adini internete yazmadan bilemiyorsaniz, bosuna duyar kasmayin.
    Adını bilmem gerekmiyor, bu arkadaş gazilerimizden sadece 1 tanesi, bu durumda bir çok gazimizin olduğunu biliyorum. Ama siz görmezden gelme yolunu seçtiğiniz için normal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingo_disco

Bedelli gidenlere 28 gün nasıl davranılar acaba?

En çok merak ettiğim konu bu.

Spor yaptırırlar mı, nöbet olur mu, olması gerekenden fazla zorlama olur mu?
    Nöbet gidip silahla nobet tutmayacak.

Sabah erken kalkıp kahvaltı temizlik uygun adımda 5 10 km yurutucekler sonra beden egıtımı gıbı dızıp saga don sola don çök kalk . boş silah verip hareket gosterıcekler sırta takmak duruş gibi. Sıktırırlar mı bılmıyorum.

gece koğuş ve botluk nöbeti olucak uyuyan arkadaslarını ve botlarını beklıceksınız.

2.45 te uyandırcak cocuk kalkıp giyinceksın pijamayla degıl bot bağlayıp. 3 te nobete baslıcaksın 5 e kadar. 4.45 te sıradakı nobetcıyı kaldırcaksın. 5 te o başlıcak sonra yatıp uyuyayım dıceksın yataga gırdıkten yarım saat sonra herkes uyanıcak ve güne başlıcaksınız :D aksam 8 e kadar sağda solda boş boş işiniz olucak.

• quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

Daha detaylı fark görmek istersen ara beni

Alıntıları Göster
    900 lü hatlarda çalışan erkek de varmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfun mutlu

benim 15 ay yaptığım askerlik sana komik gelmişse zaten söyleyecek bsy yok.vatansızsın hainsin çakma erkeksin
    Millet ne sigaralar iciyor

• Coco.Jambo kullanıcısına yanıt
    O arkadaş şuanda senin imzandaki gibi hareketler yapıyor.
  • 1 Ocak 94'lüler de dahil edilmeli nokta. 88 1 ocak emsali var ortada, bunu yapmak zorundalar. Ha ben doğum raporumu aldım bugün davamı açtım bile her türlü işimi garantiye almak için ama niye boş yere strese gireyim ki? 92-93-94... hangisine çıkar o ayrı ama 1 ocak her yılda dahil edilmeli. anası babası çocuğu geç yazdırdı diye cezasını çekmemeli insan. benim hastane raporum var, olmayan binlerce kişi vardır eminim. bunun üzerinde mutlaka durulması gerekiyor. ondan sonra 28 gün konusu gelir.
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.