Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (225. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • para yok, kredi çıkmıyor, nasıl çözücem bu işi.
  • kasım ayı geldiğinde 3-4 bin nakit olur elimde. rulette 2 kez kırmızı siyahla 4 bin lirayı katlamayı riske alıcam. 4 bin önce 8 bin sonra 16 bin 2 oyunla risk edip katlıcam. gelirse gelir. gelmezse yapacak bişey yok. yapabileceğim tek para bulma yöntemi bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Bugün saat 4 gibi izmirde konak şubeye gittim alımlar ne zaman başlar ona göre başvurucam dedim şube başkanı rütbeli askere kesin olarak 3 kasım sonrası dedi ve 2019 da anca celplerin başlıcağını söyledi bana,bu arada şube boştu o ilk hafta bedelli için giden bakaya/kaçaklar kalmamış.
    Şu dönemde açıkçası kredi düşünülüyorsa da baya kişi geri planda tutacak ha birde o 21 gün olayı var gerçekten ülke bambaşka bir yolda bilmiyoruz belki kaldırırlar aslında bence şu üç büyüklerde oynayanlardan 6 aylık ve € şeklinde alınsa hem dövizde kazandırır ama nerede anca vatandaşın sırtından mamalanıyorlar.Adaletsizlik heryerde bari ülke ekonomisini düşünüyorsan şunu sistemli şekilde yap adamlar asgari ücretse optimum 9 ay onun üzerinden futbolcu doktor mühendis felansa o 9 aylık geliri üzerinden bedel ödesin tamamen eğitimde görmeyecekse görmesin.Masraf olmasın direk ülke hazinesine eklensin yada savunma amaçlı kullanılsın sermaye olarak.

• Arkadaslar merhaba,

Kisaca sorumu sormak istiyorum. Bilen birileri varsa ozellikle yurt disinda yasayanlar, cok sevinirim.

Abd de 5 senedir yasiyorum. Su anda gecici calisma iznim var ancak kasim ayinda calisma iznim bitiyor. Ancak doktoraya devam edecegim icin abd de yasamaya devam edecegim.

Yasim 30. Bedelli askerlikten faydalanabilir miyim ?

3 yil yasama ve calisma hakki ( green cars ) mecburimi yoksa sadece 3 yil yasamak yetiyormu ?

Konsoloslugu aradim telefondaki kiz su anda bu konu ile ilgili kesin birsey yok ama sizde faydalanabiliyorsunuz galiba dedi.

Bilen biri varsa lutfen beni aydinlatabilirmi ?

Cok tesekkurler simdiden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum 6 senedir bir şirkette çalışıyorum ve bedelli askerlik yapıcam fakat çıkış parası almak için nasıl bir yol izlemeliyim şuan ?
  • Yüksek Lisans ve Lisans öğrencileri yazın mı gidecekler askerliğe? Böyle bir şey var mı?
  • nanoona N kullanıcısına yanıt
    3 yildir calisma iznin varsa hic bedelli ile ugrasma 1000 euro karsiligi dolar ver, dovizli askerlik yap.

Ama bedelli yapmak istiyorum dersen, ondan da yararlanabiliyorsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öğrenciler öğretmenler temmuz ağustos gibi gidecekse umarım geride kalan bizler hemencecik ocak şubat martta alınırız da biter bu çile. Çile diyorum çünkü işverene bir ara 21 gün askerliğe gidecem ama belli değil 1 ay sonra da olabilir 1 yıl sonra da dediğinizde sizi işe almıyor. Keşke parayı yatıranı direk alsalar eğitime. Şöyle ocak şubat gibi gideriz de biter hemen umarım.

• Dolar yükselince sizin muhabbette araya karıştı unutuldu, neyse ki 15 er milyarları yatırında dolar alsın millet.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

3 yildir calisma iznin varsa hic bedelli ile ugrasma 1000 euro karsiligi dolar ver, dovizli askerlik yap.

Ama bedelli yapmak istiyorum dersen, ondan da yararlanabiliyorsun.
    3 yildir calisma iznim yok, bir yil vardi o da bitmek uzere. Bu yuzden dovizli askerlikten yararlanamiyorum, ama bedelliden yararlanabilirmiyim diye sormustum.

Yani yurt disinda 3 seneden uzun sure yasayan ama calisma izni olmayan veyahutta ogrenci durumundakilerde faydalanabiliyormu. Sorun buydu.
    Yani demek istedigim 21 gun askerlik icin Turkiyeye gelmeden videolu egitimi abd de alabilirmiyim.
    Su andaki statum geregi yurt disina hic bir yere cikamiyorum. Boylede bi ..tan durumdayim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nanoona -- 14 Ağustos 2018; 12:56:53 >
  • Allah rızası için biri cevaplasın. 3 kasımda başvuru bitiyor askere alımlar kasımın sonundamo başlar ? Ne zaman başlar

• quote:

Orijinalden alıntı: uyguna_iphone

Allah rızası için biri cevaplasın. 3 kasımda başvuru bitiyor askere alımlar kasımın sonundamo başlar ? Ne zaman başlar
    ilk celp şubatta gidebilir
  • Bugün İzmir konak askerlik şubesi ile görüştüm celp dönemleri 3 kasımdan sonra başlıyacak ama kim ilk gidecek neye göre ilk gidecek gibi konular belli değil dediler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • user.cm U kullanıcısına yanıt
    Nasıl kalabalıkmıyıdı,dünde 4'de gitmiştim oraya çok az insan vardı boştu nerdeyse.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • radko kullanıcısına yanıt
    Hiç kalabalık değildi. Daha önceki halini bildiğim için orayı bu kadar boş görmek beni çok şaşırttı açıkçası.

Şu celp işi netleşse hemen başvurumu tamamlayacağım...
  • user.cm U kullanıcısına yanıt
    Bende boş görünce personele sordum nerde bu bedelli başvurusu yapacaklar 300 bin başvuru falan deniliyo diye adam güldü dedi ki bakaya/kaçaklar ilk hafta geldi bi kalabalık yarattılar o kadar dedi.

TR geneli şubeden başvuran sayısı 20 bini geçmiyor şuan dedi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yabancı şubeden başvuracak arkadaşlar icin bankadan 3 degil 4 dekont almalarinı istiyorlar.Biri başvurulan şubede üçü kütükte kaydolduğunuz şubeye gönderiliyor.Bazı arkadaşlari geri göndermişler şubeden belge eksik diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackMon

ilk celp şubatta gidebilir

Alıntıları Göster
    Şubat çok geç olur ya. Bence Ocak'tan itibaren Ağustos'a kadar her ay celp dönemi oluşturulmalı. Yani toplamda 8 celp dönemi olmalı. İnsanlara 3 celp tercih hakkı verilmeli ve tercihlerinden uygun olanına sevk edilmeli. Mesela bir an önce gitmek isteyen Ocak-Şubat-Mart ister, yaz tatilinde yapmak isteyen öğrenci/öğretmen Haziran-Temmuz-Ağustos ister. Bu şekilde olsa hiç mağdur olan kalmaz. 400.000 başvuru bile olsa, 8'e bölsen her ay 50.000 kişi 5-6 kışlada silah altına rahatlıkla alınabilir. Umarım buna benzer bir sistem yaparlar ama hiç ümidim yok. 1 yıla bölünecek şekilde kurayla veya yaşlıdan gence çağıracaklar gibi geliyor. Bedelli çıktı diye sevinen biri Şubat 2020'de silah altına alınabilir...

• arkadaşlar ben normal askerliğe başvuracam büyük ihtimal engelimden dolayı muaf olucam ama askerliğe elverişli derlerse bedelli yapabilirim değil mi ?
  • nanoona N kullanıcısına yanıt
    E devletten bakın hocam, belge düzenleniyorsa size sanırım yapmaya hak kazanmış oluyosunuz.
  • 
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.