Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (226. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: asdasdqwertyveyaalxyvance

arkadaşlar ben normal askerliğe başvuracam büyük ihtimal engelimden dolayı muaf olucam ama askerliğe elverişli derlerse bedelli yapabilirim değil mi ?
    Evt hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mithellius

Şubat çok geç olur ya. Bence Ocak'tan itibaren Ağustos'a kadar her ay celp dönemi oluşturulmalı. Yani toplamda 8 celp dönemi olmalı. İnsanlara 3 celp tercih hakkı verilmeli ve tercihlerinden uygun olanına sevk edilmeli. Mesela bir an önce gitmek isteyen Ocak-Şubat-Mart ister, yaz tatilinde yapmak isteyen öğrenci/öğretmen Haziran-Temmuz-Ağustos ister. Bu şekilde olsa hiç mağdur olan kalmaz. 400.000 başvuru bile olsa, 8'e bölsen her ay 50.000 kişi 5-6 kışlada silah altına rahatlıkla alınabilir. Umarım buna benzer bir sistem yaparlar ama hiç ümidim yok. 1 yıla bölünecek şekilde kurayla veya yaşlıdan gence çağıracaklar gibi geliyor. Bedelli çıktı diye sevinen biri Şubat 2020'de silah altına alınabilir...

Alıntıları Göster
    evt keşke seçme sansı olsa hocam direkt kayıt alıyorlarmış.. şubede hangi dönem gidicegin belirsiz

• BlackMon B kullanıcısına yanıt
    Hocam belki yoklamada falan celp tercihi yapabiliriz.
  • radko kullanıcısına yanıt
    hocam 20binden fazladır ya çok komik bi rakam çünkü

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • BigMuffin kullanıcısına yanıt
    Daha 15 gün olmuş ve son 1 haftadır faizler ortada ne bekliyordunuz ki,millet borç harç arıyor çevresinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 14 Ağustos 2018; 17:49:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BigMuffin

hocam 20binden fazladır ya çok komik bi rakam çünkü
    Çoğu e-devletten ok diyen o 300 bin abartma sadece e-devlet başvurusu da olabilir şu anda ekonomik durum ve kredilerde pek saçma geliyor hükümetin her alanda olduğu gibi sallama haberleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackMon

Evt hocam

Alıntıları Göster
    eyw hocam
  • arkadaşlar üni. öğrencileri için bir düzenleme yapıldı mı bir açıklama var mı ?
  • başvuruyu yaptıktan sonra e-devlet'ten sorgulama yaptım, tecil yazısı gitmiş en yakın askerlik şubesine müracaat ediniz yazıyor. henüz sisteme geçmedi diye mi böyle acaba?

ayrıca bu 300 bin olayı yalan gibi. memurlar, sadece ilk hafta yoğunluk oldu o kadar diyor.

• 300 bin meselesi muhtemelen e-devlet üzerinden başvuranlar. İnternetten birkaç tuşa basmak kolay geliyor tabii Ancak iş parayı ödemeye geldiğinde ödeyebilecek mi o 300.000 kişi onu göreceğiz.

Yüksek lisans yapanların durumu ne olacak acaba? Ben eğitimime de devam etmek istiyorum, tez aşamasındayım zaten. 1 ay çok zorluk çıkarmaz bana ama tutup kaydını dondurman lazım falan derler mi?

0,98'lik krediyi kaçırmasaydık iyiydi. Başka böyle iyi orandan kredi veren banka var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TMoE -- 14 Ağustos 2018; 21:42:25 >
  • İşim yok, bi akrabam bana direkt 15000 verecek, istediğim zaman ödemeli, ama lakin şuan ne işim var ne de gücüm, makine mühendisi olarak bu şartlarda kim alır acaba? Sakın demetin madem askerlik sıkıntıydı başta gideydin, hayatta her şey gorundupu gibi veya istediğin gibi olmuyor maalesef,

21 gün beni kilitledi, 15 ekime kadar beklerim, bakalım ne olacak,

Allah sonumuzu hayr etsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackMon

evt keşke seçme sansı olsa hocam direkt kayıt alıyorlarmış.. şubede hangi dönem gidicegin belirsiz

Alıntıları Göster
    O zaman 1 ekimde meclisin açılması ile sosyal medyada 21 günün kalkması için çalışmalıyız.

• Yabancı şube nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: kaazto28

O zaman 1 ekimde meclisin açılması ile sosyal medyada 21 günün kalkması için çalışmalıyız.

Alıntıları Göster
    evet hocam bakalım belki kalkar bende 1 ay kala basvurucam
  • Arkadaşlar merhaba bugün parayı ödeyip başvuruyu tamamladım.E-devletten askerlik durum belgesi sorgulayınca en yakın askerlik şubesine müracaat edin yazıyor.Normal mi?

• Tsunayoshi kullanıcısına yanıt
    Arkadaş hepiniz aynı soruyu soruyorsunuz burda,arayın şubeyi sorun biz nerden bilek

• quote:

Orijinalden alıntı: bircenn

Yabancı şube nedir?
    Doğduğun il veya ilçe dışındaki bütün şubeler yabancı şubedir.
  • Arkadaşlar Merhaba

Ben epilepsi hastasıyım. Öncelikle muaf olmak için başvursam, olabilir miyim? Bu arada şuan kaçak durumundayım, tecil biteli çok oldu.

Muaf olamadım diyelim, bir sıkıntı olmadan yine de bedelliye başvurabilirim diye düşünüyorum, sizce de öyle değil mi.Bedelli için şubeye gittiğimde hastalığımı söyleyeceğim ve 21 günden muaf edilmek istediğimi belirteceğim.Böyle bir durumda beni kontrol için ısparta ya da Ankara ya sağlık kontrolü için göndermeleri gerekir değil mi? Aramızda var mı bedelliye başvururken hernangi bir sağlık problemini belirtip 21 günden muaf olmak istediğini belirten.

• quote:

Orijinalden alıntı: İnternettenCızz

Arkadaşlar Merhaba

Ben epilepsi hastasıyım. Öncelikle muaf olmak için başvursam, olabilir miyim? Bu arada şuan kaçak durumundayım, tecil biteli çok oldu.

Muaf olamadım diyelim, bir sıkıntı olmadan yine de bedelliye başvurabilirim diye düşünüyorum, sizce de öyle değil mi.Bedelli için şubeye gittiğimde hastalığımı söyleyeceğim ve 21 günden muaf edilmek istediğimi belirteceğim.Böyle bir durumda beni kontrol için ısparta ya da Ankara ya sağlık kontrolü için göndermeleri gerekir değil mi? Aramızda var mı bedelliye başvururken hernangi bir sağlık problemini belirtip 21 günden muaf olmak istediğini belirten.
    epilepsi hastalarının durumlarını bir araştı nedir ne değildir ben bilmiyorum ama zaten elverişsiz bir durum söz konusu ise devamlı diyorum zaten bedelliden bağımsız elverişsiz raporu verirler ama şu var askere sevk edilmen lazım bunun için herhangi bir tecil erteleme durumun yoksa araştır başvur yada bir bilgi al askerlik şubesinden öyle karar ver.

• Geçen hafta bedelli işlemlerini hallettim parayı yatırdım şubeye dekontu götürdüm.

Ancak askerlik durum belgesi sorguladigimda 30/09/2018 é kadar sakıncası yoktur diyo ben kaçaktim, bedelli yapanların tecili böyle mi herkeste ??? Kasım olması gerekmez miydi bu tecil ??

• 
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.