Şimdi Ara

2017 SONY ANDROİD TV (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.006
Cevap
56
Favori
272.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: turoktr

55XE9005 alan arkadaşlar.Dün MM.taydım.Bu TV nin panel özellikleri iyi.
    Fakat TV nin multimedya özelliklerinden memnun musunuz?
    Ben MM da flash bellekle .srt formatında türkçe ve ingilizce altyazılı film ve videoları test ettim.Nedense filmlerde altyazı seçimleri sürekli sorun oluşturdu.

Bazılarında altyazıları hiç görmedi, bazılarında sadece ingilizce altyazı çıktı.Türkçeye ayarladık ama her defasında aynı işlemi tekrarlamak zorunda kaldık.Altyazıları görürse 1.parça 2. parça diye çıkıyor.Yani tr.eng. gibi değil.Ana menü ayarlarından tercih edilen öncelikli altyazı ayarı olmalı.Hatta rengi,formatı,büyüklüğü ve yeri ayarlanıp hafızaya alınabilmeli.

mp4-mkv-ts ve hevc kodekli videoları ayrı klasörlere çift altyazılı olarak atıp deneyebilir misiniz?

Bir de bu işlemler sırasında her tuşa basışta tiz bir işlem sesi çıkıyordu.Cep telefonu tuş sesi gibi Bu sesin menüden kapatıldığını söylediler doğru mu emin olamadım.

@tema59

Coşkun bey merhaba, siz Kodi/SPMC aktif kullanıyorsunuz sanırım..ben PC de Kodi içinden , 2 dil altyazı seçiyorum (Next ile diğer altyazıya geçiyor) ama Tv de Kodi vs kurulu değil deneyemedim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 19 Mayıs 2017; 10:31:17 >

• Merhaba sedat abi ben nvidia shild media player üstünden kodi ve spmc kullanıyorum tv il kullanmıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende bugün 55XE9005 siparişini vermiş bulunmaktayım. Media Markt sitesinden aldım 6411 TL'ye geldi. Haftaya artık detaylı inceleme yapabilirim.
  • Ben de bugün 65xe9005 sipariş ettim mediamark tan. Fiyat 11binin altına gelince bekleyişe son verdim. Umarım sorunsuz bir ürün ve teslimat olur.

• tema59 T kullanıcısına yanıt
    Geçen gün media player tavsiyeme, gerek yok Kodi ve SMPC yeter demistin :) :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Ben media playeri yeni kullanmaya başlamadımki yıllardır kullanıyorum sedat abi

• Merhaba arkadaşlar 65xe9305 mi 55a1 oledtv mi önerirsiniz..maç izleyecem ve ps4 pro kullanacağım fikirlerinizi alabilirmiyim..65xe9005 i beğenmeyen biri olarak?

• quote:

Orijinalden alıntı: mertb

Ben de bugün 65xe9005 sipariş ettim mediamark tan. Fiyat 11binin altına gelince bekleyişe son verdim. Umarım sorunsuz bir ürün ve teslimat olur.

Fiyat 10799₺ mobilden sipariş verince %5 indirim var siparişi böylemi verdiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Ben media playeri yeni kullanmaya başlamadımki yıllardır kullanıyorum sedat abi

Şaka takılıyorum, asıl demek istediğim, Sony Tv leri Harici Media Player ile, Harici Uydu Alıcı/Yayın alıcı Box lar ile kullanmak daha verimli..

Zira Dahili Media Playerinde Altyazı ayarlama özellikleri yok..Alternatif olarak Android üzerinden Mx Player,Bs Player,VLC,Kodi,SMPC ile kullanılabilir

Harici HDD tanımada bazen problem çıkartabiliyor, HDD içeriğine tam erişemiyor vs vs vs

Dahili programlar ile kullanıp memnun olana diyecek birşey yok ama problem yaşayanlara şiddetle Harici Media Player önerilir..

• Arkadaşlar Merhaba,

sdcvn arkadaşımızın yazdıklarına 1-2 ilave yapayım, bu arada 55xe9005 için konuşuyorum :)

Öncelikle televizyonun kendi tuneri için konuşayım daha önce de yazmıştım yaptığım denemelerde en iyi sonucu kendi tunerinden aldım ancak şöyle bir durum var,

eğer kanal geçişi hızı sizin için önemliyse kanal geçişleri ve yayını decode etme süresi uydu cihazlarına göre yavaş

ama görüntü kalitesi esas ise ben görüntü kalitesini beğeniyorum. Bütçe dahilinde ise technisat vb 4k uydu alıcıları

kullanmak en güzeli ama hala çok pahalılar.

Kendi medya oynatıcısı olan Video app için ise söyleyeceklerim var,

Ben video uygulamasında sadece 4k içerik oynatıyorum ve çok başarılı buluyorum.

öncelikle bütün 4k formatlarını sorunsuz bir şekilde oynatıyor. 4k 100mb çekimlerde sonuç muhteşem. Daha önce yazmıştım

10 bit 4k hdr çekimler harika. 4k filmlerim var türkçe altyazı ile izliyorum. Sonuç gayet iyi sadece altyazı boyutu ayarı çok seçenekli değil. birde altyazı zemin opaklığı ayarı en fazla %25 e kadar düşürülebiliyor. Ama film izlemeye engel hiç bir durum yok. Altyazı seçeneklerinde diller listesinde eklediğiniz altyazı adıyla yada türkçe diye çıkmıyor diğer yada bilinmeyen gibi bir isimle çıkıyor.

TV ye taktığım disk ve usb lerde hiç sıkıntı yaşamadım 4TB a kadar disk taktım ve hepsini hızlı ve sorunsuz gördü ve içerikleri oynattı.

Ben 4k olmayan içeriklerimi apple tv4 ile ağ disklerim üzerinden izliyorum ama bu tip bir altyapım olmasa ekstra bir player kullanmak yerine sony nin Video uygulaması yada android markette bulunan playerlerden biri ile izlerdim.

Ürünü almış ve kullanan biri olarak söylemek istediğim televizyonunuz gelsin kullanın ve ihtiyaçlarınızı karşılama durumuna göre alternatif seçeneklere yönelin.

2017 Sony tv lerde güncellenmiş android altyapısı oldukça başarılı 2016 erken modellerdeki sıkıntılar geçmişte kaldı bence...

Saygılar.

• Sayın arnet,

65xe9005 in nesini beğenmediniz çok merak ettim? TV yi nerede izlediniz ev ortamında mı mağaza da mı izlediniz,
    cevaplarsanız çok sevinirim.

Yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için yazayım her kullanıcının beklentileri farklı olduğu için sizin bakış açınıza göre nesini beğenmediğinizi öğrenmek istedim.

Saygılar...
  • Daha önce burada belirttim tv yi satın aldım evim de kullanıyorum alt tarafında nokta var diye paramı iade edecekler..O yüzden model değiştirecem.Beğenmedim noktası görüntü de takılma oluyor ps4 pro ,maç yayınlarında ve hareketli sahnelerde çok belli oluyor..Daha önce sony nin aklınıza gelecek tüm modellerini kullanmış biri olarak bu tv nin sahnelerde akıcı olmaması beni kötü etkiledi

• arnet A kullanıcısına yanıt
    Ekrandaki nokta sorununu fotoğraflamanız ve görüntüdeki takılmayı kayda almanız mümkün mü? Alacak olanlar için yönlendirici olabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaanustr kullanıcısına yanıt
    Cihazınız hayırlı olsun. Ben de harici media player ve receiver larda görüntü işleme performansları düşükse kanal geçiş hızlarının bir anlam ifade etmeyeceği görüşündeyim.

Pc / konsol ile kullanım imkanınız varsa lag ve response time konularda göze çarpan bir falsonun olup olmadığı konusunda da bilgi aktarabilirseniz cihazı bu amaçla kullanacaklar için yönlendirici olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: arnet

Merhaba arkadaşlar 65xe9305 mi 55a1 oledtv mi önerirsiniz..maç izleyecem ve ps4 pro kullanacağım fikirlerinizi alabilirmiyim..65xe9005 i beğenmeyen biri olarak?

LG E7 varken A1 almak

• Project Scorpio kullanıcısına yanıt
    E7 nin a1 den artısı nedir ikiside aynı panel, 2016 ve 2017 oled paneller renk acısından cok farklı 2017 görünce insan 2018 i mi beklesek dedirttiyor

• Mustafa yıldız ts kullanıcısına yanıt
    Adam PS pro kullanacam yazmış sırf tepki süresi farkı bile LG almak için en büyük neden.

• arnet A kullanıcısına yanıt
    Hocam acaba sizin tv de mi problem vardı konsol ve motion performansına rtings gibi inceleme siteleri kağıt üstünde iyi puanlar vermişti bende de ps4 pro var sonbahar başlangıcı gibi konsol ve film için bu tv ye karar vermiştim ama dedikleriniz insanları şüpheye düşürüyor inşallah alan kişi sayısı fazlalastikca onlardaki konsol ve motion performansı hakkında geri dönüt alırız.

• efki E kullanıcısına yanıt
    Merhaba evet. Şu an için makul fiyata indi. Daha fazla iner mi bilmiyorum. Geçen yılın xd93 modeli çok inmemişti.

Amerika'da 2000 dolar + vergi seviyesinde şu an.

• Sony Bravia A1 kanyon Sony centerda teşhir olarak var mı?

Bilen var mı acaba

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.