Şimdi Ara

2017 SONY ANDROİD TV (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.006
Cevap
56
Favori
272.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LordMurat55

Hepsisony den televizyon alan var mı hiç? Aldıysanız memnun musunuz? 55XE9005 için 6695 TL'ye geliyor. Samsun Sony Center da sordum onlar 7200 TL fiyat biçtiler. Bu yüzden hepsisony den almayı düşünüyorum.

yeni aldım . daha gelip kurmadılar bile..

( çarşamba kuracaklar )

6325tl ye aldım. ( peşin)

istanbulda msıınız ?
  • yusufziya Y kullanıcısına yanıt
    samsunda olsa gerek :)
  • Teşekkürler ikinize de. Yusuf hocam yok, ben Samsundayım. Artık iletişime geçip biraz daha indirebilirler mi diye soracağım bakalım ne olacak. Yusuf hocam birde kurulum olduğunda buradan detaylı inceleme yaparsanız seviniriz :)

@korcin @yusufziya
  • 65Xd9305 ile 65XE9005 arasında hangi TV'yi önerirsiniz? Fiyatlar birbirine yakın sayılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tsomania -- 13 Mayıs 2017; 19:58:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LordMurat55 kullanıcısına yanıt
    Satılan Tv leri Sony Garantisindedir zaten...

Sony Centerden almanızın size ek bir faydası olmaz..Problem çıkınca Servisle muhatap olacaksınız, Servis Raporu bağlayıcı olmayacak Sony Eurasia ile muhatap olacaksınız- tabi muhatap bulursanız telefona bakarlarsa yetkililer...

O sebeble Ucuz olan yerden alın ama asıl nokta : Servis Raporu olmadan 14 gün koşulsuz iade sağlayacaklar mı? Zira, günümüzün problemi olan birçok Panel sorunlarını SONY normal görüyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 13 Mayıs 2017; 21:5:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufziya

quote:

Orijinalden alıntı: LordMurat55

Hepsisony den televizyon alan var mı hiç? Aldıysanız memnun musunuz? 55XE9005 için 6695 TL'ye geliyor. Samsun Sony Center da sordum onlar 7200 TL fiyat biçtiler. Bu yüzden hepsisony den almayı düşünüyorum.

yeni aldım . daha gelip kurmadılar bile..

( çarşamba kuracaklar )

6325tl ye aldım. ( peşin)

istanbulda msıınız ?

Hocam hayırlı olsun, sizin adınıza çok sevindim. Umarım istediğiniz gibi çıkar. Fiyat paylaşmanız biz tüketiciler için ayrıca bir güzellik. Lütfen TV yi alıp buralardan kaybolmayın :) Görüşlerinize ihtiyacı var herkesin.

• Cnrps C kullanıcısına yanıt
    forum mudavimlerindenimdir. hergün face baktığım gibi burayada bakarım.

tv yi aldıktan sonra resim paylaşımlarım olur.

tek korkum ölü piksel..

umarım başıma gelmez.
  • yusufziya Y kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun...güle güle kullanın.
  • tsomania T kullanıcısına yanıt
    Zor bir soru:))ben olsam 2017 new 9005 i alırdım...

• Yeni nesil tvleri inceleyince. Sony 55xe9005 yakin markaja aldim. Tv yi alan arkadaşların iyi yönlerini değilde kotu veya beğenmedikleri yönlerini yazarlarsa bizim gibi alacak olanlar için daha iyi olacaktir.

• Xe9005 yerine alternatif olacak led model var mıdir.

• tsomania T kullanıcısına yanıt
    XE90 ı tercih ederdim hem FALD hem de statik kontrastı daha yüksek.
    Bu arada 3D sizin için bir kriterse XD93 ün 65" boyutlu versiyonunda 3D crosstalk (ghosting) sorunundan bahsediliyor, Ayrıca Edge-Led (XD93) ile FALD (XE90) aynı ya da yakın fiyattaysa FALD olanı tercih etmenizi tavsiye ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Merhaba.Ben 2 gün önce 65xe9005 aldım fakat hd maç yayını ixleyince ara ara görüntüde takılma yapıyor..yani lag var.ps4 pro var onda da ara ara yapıyor fifa oynarken..daha önce 55xd9305 55xd8505 ve daha sayamayacağım 55 inç sony modellerini kullandım hiçbirinde böyle bi sorunla karşılaşmadım acaba model de mi yoksa ekran boyutu büyüyor diye mi lag oluyor

• arnet A kullanıcısına yanıt
    Takılma derken hızlı görüntülerdeki geçişlerin seriliğinden bahsediyorsanız interpolasyon ayarını kalibre edebilirsiniz. Tv menüsünde MotionFlow diye geçmesi lazım. Biraz yapay görüntü sizin için sorun olmuyorsa ayarı yükseltebilirsiniz. Tabi interpolasyon bir miktar input lag i yükseltir ve artifactlere neden olabilir. PS4 Pro kullanıyorken: TV de öntanımlı oyun modu olacaktır, bu moda alorsanız hem gecikme (input lag) değeri düşer hem de interpolasyon etkisizleşir. Ekran boyutuyla bağlantılı olmayacaktır.

Rtings in önerdiği ayarları da deneyebilirsiniz, parlaklık-kontrast-renk ayarlarını kendi zevkinize göre yapsanız da HDR ve motion tavsiyeleri faydalı olabilir. Bu arada 1080p 60Hz 10bit renk paleti desteği tüm HDMI portlardan desteklenmiyor galiba, HDMI 2 ve 3 olabilir, kullanım kılavuzuna bakmanız tavsiyemdir. Bu ayarları dikkate alırsanız örneğin PS4 Pro da 60Hz 10bit desteği olan oyunlarda daha iyi bir görüntü kalitesi elde edersiniz.
    http://uk.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e/settings

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• yarın 65xe9005 için fiyat alıp, görüşmeye gideceğim.alırsam umarım üzmez :)

bu fiyat aralığında 65" olarak aklıma bu yattı gibi....
  • Bence üzer benimkin de ekranın alt tarafında nokta çıktı servis değişim yapacak..değişim yaptıklarında xe9305 serisini alacağım tv oyun ve maç sahnelerinde ki lag oranıyla beni tatmin etmedi.13. Sony televizyonum bu en kötüsü diyebilirim

Tv güncel mi ayrıca ps4 pro icin hdmi ayarlarından standart ı gelişmiş yaptınız mı bende pro kullanıyorum 65x85c ile tüm portlar 10 bit destekliyor xe9005 hayli hayli destekliyordur cok begendigim bir tv özellikle 65 olanı umarım düzelir bizi hayal kırıklıgına ugratmaz

Gördügüm kadarıyla xe9005 daha başarılıydı xe9305 den ve fiyat olarakda oled e cok yakın lg e6 düşünülebilir

• Evet gelişmiş yaptım 2. Ve 3. Portunda gelişmişi destekliyor ama 3 de arc var ses sistemi takılı o yüzden sadece 2 yi kullanmak zorunda kalıyorum.fakat soru yine devam ediyor yan odada 55xd9305 var daha önce xd8505 i vardı onlarda lag yok ama nedense bunda var sinirlerim bozuldu xe9305 almayı düşünüyorum ama inşallah onda da aynı sorunu yaşamam

• çarşamba günü 55xe9005 kurulacak..

kurulumda neler test edilmeli.

sırası ile yazabilir misiniz.

ben ilk sıra yazayım

1. kullanım saati ..
    2....
    3...
    4....
    5...
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.