Şimdi Ara

2017 SONY ANDROİD TV (178. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.005
Cevap
56
Favori
272.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pepe7115

quote:

Orijinalden alıntı: Digital Reaction

quote:

Orijinalden alıntı: pepe7115

arkadaşlar ben bu 2 model arasında kaldım

9005 daha iyi diyenler çoğunlukta haftaiçi birini almam lazım

bu modellerden birisini alacağım : KD65XE9005 , KD65XE9305

kullananlar bilgi verirse sevinirim

Iki televizyonuda kullanmis biri olarak XE93 daha iyi bir model.XE93'de siyahlar daha koyu,XE90'da siyahlar biraz daha soluk ve sanki yikanmis gibi duruyordu.Parlaklik olarak zaten XE90'a gore 2 kati daha parlak ve tabiki x1 extreme islemcisi ile daha net ve keskin goruntuler sunuyor,bu aman aman bir fark degil fakat yinede farki kesinlikle goruyorsunuz.XE90 yeterli karartma noktasi olmadigi icin hakkini veren bir FALD panelmidir tartisilir.FALD panellerin performansini ortaya cikartan etkenlerden biri olan "black uniformity" puani XE94'de 9.3 iken,XE90'da 7.3 ve ikiside FALD panel..Yani sadece FALD panel diye XE93 almamak hata olur secim sizin.Sony XE90 fiyatina gore cok iyi bir tv fakat XE93'den iyi bir tv degil.

Açıklamanız için teşekkür ederim salı günü gidip alacağım ama Sonu Center lar arasındaki fiyat farkı çıkıyor karşıma mall of İstanbul içindeki Sony center 12,700 tl fiyat çekiyor burda arkadaş yazmış bin tl den fazla fark var çevremde başka Sony center yok

Bende yaklasik ayni fiyata almistim 12.600'du ,bircok sony magazasinda fiyati 12.500 civarinda, sanirim nadir subelerinde fiyatlari daha dusuk sebebi nedir bende bilmiyorum.Magazadan gidip almaniz cok iyi olmus birerbir muhattap olacaginiz birinin olmasi gercekten isinize yarayacaktir.Sorunlu bir panele dek gelirseniz degisim daha hizli gerceklesir.Simdiden hayirli olsun gule gule kullanin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• pepe7115 kullanıcısına yanıt
    Pm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technical_Support -- 25 Şubat 2018; 22:11:52 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • pepe7115 kullanıcısına yanıt
    İnternettten alın.mysonyshop hepsisony com gibi güvenilir siteler var be fiyatlar1000-1500 aşağıda

• şuan hepsi buradada efsane bir fiyat buldum

https://www.hepsiburada.com/sony-kd-65xe9305-65-164-ekran-4k-led-tv-p-HBV000004ZXYI?magaza=Do%C4%9Fubankbili%C5%9Fim

satıcıyı ilk defa duyuyorum tanıyan varmıdır
  • sepette %3 indirim daha yapıyor garanti konusunda sorun yaşarmıyım arkadaşlar
  • Merhaba

Aynı siteden Doğuhan elektronik ten aldım sahibi kurulum a kadar ilgili . 2 ay önce aynı fiyata almıştım fiyatı senin için uygunsa al pişman olmazsın

• quote:

Orijinalden alıntı: Gary Medel

Merhaba

Aynı siteden Doğuhan elektronik ten aldım sahibi kurulum a kadar ilgili . 2 ay önce aynı fiyata almıştım fiyatı senin için uygunsa al pişman olmazsın

fiyatı görünce aldım ayın 27 si kargoya verilecekmiş hayırlısı bakalım
  • Kargoyu dıştan iyice kontrol edin darbe görmüş olmasın.

Birde koli bandını kontrol edin daha önce açılmamış olsun.

• Kaynak değiştirince yukarıda 1080p veya 4k yazan siyah menüyü nereden kapatıyorduk?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technical_Support -- 4 Mart 2018; 14:42:51 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar, LG 42LM640S kullanmaktayım. Daha büyük tvye geçmek istiyorum. LG 65UJ750V modelini almayı düşündüm fakat Lg'lerin IPS panellerle ilgili olumsuz yorumlarından sonra soğudum.65XE8505 modelini gözüme kestirdim kullanan arkadaş varmı? Şu ana kadar aldığım fiyat bilgisi sony eurasia garantili nakit 6999tl, birazdaha uyguna alabilmek için zorlayacağım. Işık sızması bulutlanma vs.. tarzı sıkıntıları en az düzeyde yaşamak istiyorum. işletim sistemi android diyor tv uygulama zenginligi vs yönünden iyimidir. Android marketten istediğim bir player veya ıptv uygulamasını tablette telefonda olduğu gibi kurup kullanabilirmiyim. Değerli görüş ve önerilerinizi paylaşmanızı rica ederim.

• erdinc305 kullanıcısına yanıt
    Merhaba elektronik işi biraz şans işi bulutlanma ışık sızması vs. dediğiniz durumlarda buna bağlı. ben şanslı gruptayım cihazımda böyle sorunlar yok mesela. android marketten telefon gibi her programı indirip kullanamıyorsunuz. kendisine uygun programları görüntülüyorsunuz zaten. iptv için birden fazla program mevcut ben kodi üzerinden kullanıyorum ve donma vs yaşamıyorum. genel olarak pişman olmayacağınız bir tv hele ki UJ750V ye göre çok çok daha iyi cihaz benim görüşüm.
  • achillesoag kullanıcısına yanıt
    Degerli gorusleriniz icin tesekkur ederim. Gonlul 9005 ister ama butce meselesi. Gucum en fazla buna yetiyor. Son birsey sormak isterim size. Hic hdr ozellikli bir tv izlemedim ve yakindan gormedim. Hdr acikken kontrast dusk kaliyor tarzi yorumlar okudum. Bu konudaki gorusunuz nedir.

• Arkadaşlar xe9005 sipariş vermiştim ama bugün iptal ettim.

55xe8505 veya 55xe8577 almaya karar verdim.

Kıyaslama sitelerinde aralarında

Yenileme Hızı (Yazılım)

MF XR 800

MF XR 1000

Farkı olduğu yazıyor. Tv gündelik hayatta kullanacağım, çok fazla film izlemiyorum belki tv değiştirince daha fazla izlerim

Bu fark benim için çok birşey ifade edermi çünkü şuan ben bu değerlerin ne olduğunu anlamıyorum hiç :)

• uurse U kullanıcısına yanıt
    çok önemsiz bir ayrıntıya takmışsınız

o hızlara lcd hücresi ışık geçirmezken veya çok az geçirirken ulaşıyor simsiyah çerçeveyi isterse bir milyon kez tazelesin size faydası yok çünkü panelde o anda görülecek bir şey yok bu değerleri asla dikkate almayın panelin native hızı önemli

Olayı anlamanız için dilim döndüğü kadar anlatayım
    lcd hücresi siyah beyaz siyah döngüsünü 10ms de yapabilen panel native 100hz de resim kusuru vermez
    1000/10 =100 yani 100hz tazelemede lcd döngüsü
    resim taramaya yetişecek.
    siz panele 800hz-1000hz emri gönderirseniz lcd hücresi
    siyah beyaz siyah döngüsü yapamaz yetişemez yanı panelden ışık isterken o hizlara çık emri gönderilmez
    yetişebilmesi için tepki süresi 1ms olması gerekir
    1000/1=1000 gibi öyle bir tv yok

çok önemli bir ayrıntıdan ise vazgeçmişsiniz
    9005 te arka aydınlatma ve fald yapı var
    kenar aydınlatmaya göre üstünlüğü tartışılmaz
    bütçeniz müsait ise 9005 ten vazgecmek ile hata yapmışsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 4 Mart 2018; 11:56:54 >

• Ben 3500-4000 arası bütçe ayırmıştım aslında öyle prof tv kullanıcısı değilim bütçem müsait ama 5500 vermekte istemiyorum hadi şu olsun hadi bu olsun diyerek 5000tl ye kadar çıktım bu işin sonu yok gibi zaten ayardığım rakamın üzerine çıktım.

İkisi arasında fark yoksa xe8505 i alacağım son karar olarak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uurse -- 4 Mart 2018; 12:18:20 >
    öncelikle hayırlı olsun
    bende prof kullanıcı değilim hangimiz prof kullanıcı ki
    5000 lira verip ışık sızması ile karşılaşırsanız üzülürsünüz
    malesef edge ledler bu konuda sabıkalı
    sony markasında her ne kadar çok daha az rastlansada
    500-600 lira için arka aydınlatmadan vazgecilmez
    tavsiyem ya 5000 tl ye çıkmayın ya o rakama çıktıysanız
    arka aydınlatmadan vazgeçmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 4 Mart 2018; 12:47:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: recep

öncelikle hayırlı olsun
    bende prof kullanıcı değilim hangimiz prof kullanıcı ki
    5000 lira verip ışık sızması ile karşılaşırsanız üzülürsünüz
    malesef edge ledler bu konuda sabıkalı
    sony markasında her ne kadar çok daha az rastlansada
    500-600 lira için arka aydınlatmadan vazgecilmez
    tavsiyem ya 5000 tl ye çıkmayın ya o rakama çıktıysanız
    arka aydınlatmadan vazgeçmeyin

Hocam şuan aralarında 1200civarı fark var aslında benim işimi xe8096 modeli de görür ama almışken 100hrz olsun diye 200tl daha çıktım dediğim gibi sonu asla gelmiyor 5800e çıkınca 200daha vereyim şunu alayım olayı olacak :) en iyisi daha fazla araştırmadan uğraşmadan modeli belirleyip almak

Görüşlerin için teşekkürler ederim.

N11 den bir satıcı ile görüştüm xe8506 modelini 4750ye düşürecek 111tl kupon var 50tl puan veriyor 4580e felan gelecek dün hepsiburada özerinden xe9005 modeli 5500e yakın fiyattan almıştım ama iptal ettim fırsatı teptik gibi ama o kadar da vermek istemedim sonradan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uurse -- 4 Mart 2018; 12:55:0 >

Hocam o kadar devasa paralar doksenizde Tv nin kalitesi orta sinif modellere gore o kadar fark yaratir mi emin deilim...

• quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Hocam o kadar devasa paralar doksenizde Tv nin kalitesi orta sinif modellere gore o kadar fark yaratir mi emin deilim...

Hangi modelden bahsettiniz hocam ?

• 
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.