Şimdi Ara

2017 SONY ANDROİD TV (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.006
Cevap
56
Favori
272.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    - bu senenin fiyat performans ürünü XE9005 serisi, geçen sene xd85 idi, ben olsam XE9005 serisi alırdım yine, aralarında çok fiyat farklıkları yok.
    XE9005 in siyah performansı çok iyi.
    - xe8505 - xe8577 arasında çerçeve renk farkı var, biri gri biri siyah, ama teknik anlamda katalog özellikleri aynı, iki tv kıyaslamasında da bir farklılık yok.

bizde sorduğunuz tüm tvler teşhirimiz de aynı yayın üzerinde bağlı, ayrıca karasal yayında var, gelirseniz eğer normal yayın performansını da izleyebilirsiniz varsa kendi test usb lerinizlede kıyaslama yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarioGomez -- 17 Ekim 2017; 18:51:23 >
  • Xe9005 almaya karar verdim uzun araştırmalar sonucu. Satın alırken hangi siteyi önerirsiniz? Teknosa, vatan, hepsiburada vs.?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,

Ben de 55xe9005 almayı düşünüyorum. İnternetten alma ile herhangi bir sony center den alma arasında bir fark olur mu. Hepsiburada vs den sıkıntılı ürün gelme olasılığı var mı ?

Teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar tv yi akşam kapattım sabah açık buldum bu 3 veya 4 kez oldu bi anormallik mi var başka yaşayan varmı varsa nasıl halldttiler

• Selamlar.
    2017 model Android Sony 55XE9005 model tv aldım ve ilk izlenimlerim oldukça iyi yönde. Cihazın yazılım sürümü: 6.2619
    Ancak 24 saatlik kurcalama sonunda henüz çözemediğim birkaç detay var ki bunlar kullanım konforunu negatif yönde etkileyen unsurlar ve bazıları kesinlikle sinir bozucu!

Sony'nin 2017 Android Tv'leri konusunda deneyimli arkadaşlar aşağıdaki sorunlar konusunda tecrübelerini paylaşırsa çok memnun olurum.

1- Yahu bu tv de kanal listesine nereden ulaşılıyor? (!)
    "Rehber-Guide" 'den bahsetmiyorum. Guide/Rehber üstünden kanal listesine ulaşmak kesinlikle pratik bir yöntem değil. Mevcut kanalları sırayla gösteren olmazsa-olmaz listeden bahsediyorum. Normalde çoğu tv/uydu alıcısında de bu iş "OK" tuşuyla yapılır ama bu tv de ortadaki "OK" tuşu herhangi bir kanalı izlerken işlevsiz kalıyor!

2- Kumandadan direk tek tuşla "Favori Kanallara" ulaşmanın bir yolu varmı?

3- HOME tuşu ile ulaşılan Ana ekrandaki içerikleri EDİT'lemek mümkünmü? Misal hiç kullanılmayacak amazon video uygulamasını kaldırmak/silmek istiyorum. Bu mümkünmü?

4- USB disk/HDD içeriği için "görünüm modu" varmı? (Ör: liste, resim vs) USb de'ki tüm video içerikleri koca-koca kutular halinde tüm ekranı kaplıyor ve bu göze hoş gözükmüyor.

5- MXPlayer'ı yükledim marketten. Fakat bir türlü "default uygulama" olarak atayamadım. Yüklenen herhangi bir uygulamayı "varsayılan olarak kullanma" özelliği var mı? Yoksa önce mxplayer'ı çalıştırıp onun içinden mi videolara ulaşılacak?

6- Tv de bluetooth açık olmasına rağmen kumanda ile sorunsuz eşleştiremedim. WIFI bağlı olmasına rağmen sesli arama yapmak istediğimde "internet bağlantısı yok" gibisinden hata veriyor! Kısaca google sesli arama ve kumandanın ses özelliğini sağlıklı kullanabilen var mı?

7- USB hdd'yi "Çıkar, Güvenli Çıkar" gibi seçenekler var mı? Varsa nereden ulaşılıyor? Tv'yi kapattıktan sonra Usb hdd çalışmaya devam ediyor çünkü.

8- Kumanda bazen geç tepki veriyor ve/veya tuşlar bazen işlevsiz kalıyor sanki. Sizlerde nasıl?

NOT: Ürünün hiçbir yerde nerede yapıldığına dair herhangi bir yazı göremedim. Bu model nerede yapılmış? (Made in neresi?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pininfarina -- 18 Ekim 2017; 14:55:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MarioGomez

- bu senenin fiyat performans ürünü XE9005 serisi, geçen sene xd85 idi, ben olsam XE9005 serisi alırdım yine, aralarında çok fiyat farklıkları yok.
    XE9005 in siyah performansı çok iyi.
    - xe8505 - xe8577 arasında çerçeve renk farkı var, biri gri biri siyah, ama teknik anlamda katalog özellikleri aynı, iki tv kıyaslamasında da bir farklılık yok.

bizde sorduğunuz tüm tvler teşhirimiz de aynı yayın üzerinde bağlı, ayrıca karasal yayında var, gelirseniz eğer normal yayın performansını da izleyebilirsiniz varsa kendi test usb lerinizlede kıyaslama yapabilirsiniz.

Selam,
    KD-49XE7005 3399

Bu modeli tavsiye edermisinz? Fiat olarak bütçeme en uygunu bu model. Bu fiatlar ne zamana kara geçerli?
  • şuan da 3.399 tl den devam ediyoruz, ama geçerlilik tarihi ile ilgili bir şey diyemiyorum, yani geçen ay çok oynadı fiyatlar, biraz dilimiz yandı :)
    android değil smart özelliği var televizyonun, diğer anlamda renkler vs. tatmin edici, tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MarioGomez

şuan da 3.399 tl den devam ediyoruz, ama geçerlilik tarihi ile ilgili bir şey diyemiyorum, yani geçen ay çok oynadı fiyatlar, biraz dilimiz yandı :)
    android değil smart özelliği var televizyonun, diğer anlamda renkler vs. tatmin edici, tavsiye ederim.

Valla, bilgisayar varken TV'den interneti kullanmak istemem açıkçası. Ben daha çok PS4, bluray film ve spor müsbakaları için kullanıyorum. Şimdi kullandığım TV (40NX700). 2010 ylılnda almıştım ilk jenerasyon internet tv
    modellerindendir. Size sorduğum model 4K HDR galiba, doğrumudur ve 2016 mı yoksa 2017 üretimi mi? Cevap için teşekkürler bu arada...
  • 49xe8005 ve 49xe7005 modelleri hepsi 2017 modeldir.
    Aradaki fiyat farkı sıkıntı olmaz ise 49XE8005 tavsiye ederim, çünkü Triluminos Display özelliği var, renk kalitesini değiştiriyor.
    PS4, Bluray için bence daha iyi olur.

iyi günler dilerim.
  • Merhabalar.

İnternet üzerinden ve Brandium teknosa mağazasından

65XE9005 - 7999

55XE8096 - 3699

Olarak kampanya başlamıştır. Geçerlilik tarihi belli değildir. İyi günler.

• Merhaba ,

Ürünler teşhir mi acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cihat53

Merhabalar.

İnternet üzerinden ve Brandium teknosa mağazasından

65XE9005 - 7999

55XE8096 - 3699

Olarak kampanya başlamıştır. Geçerlilik tarihi belli değildir. İyi günler.

Nerede hocam acaba bu fiyatlar?

Teknosa'da Ekim sonu fiyatı 9500 TL di 65xe9005 modelinin.Üstüne zamda geldi diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alsancak2007

Bende 55 XE80 modeli var.
    TV gündüz bazen kendi kendine açılıyor. Bütün ayarlara baktım ancak sorunu çözemedim.
    Benzer sorunu yaşamış ve çözümünü bilen var mı?

Yaşadığım diğer sorun;
    TRT'nin HD kanalları bazen kanal listesinden durduk yere siliniyor.
    USB'den kanal listesini tekrar yüklüyorum, bir hafta sonra tekrar siliniyor.
    Yabancı internet sitelerinde Sony Android TV'lerde benim yaşadığım sorunu yaşayan çok.
    Sony görüntü kalitesini arttırdı ama uydu alıcısındaki sorunları çözemedi.

Sony TV'lerde yaşanan sorunlar:
    https://community.sony.co.uk/t5/android-tv/android-tv-bugs-and-issues/td-p/2040020

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alsancak2007 -- 18 Ekim 2017; 22:2:20 >

• XE8505 ile XE8577 arasında yenileme hızı farkı var yazılımsal olarak biri 800 diğeri 1000

https://www.epey.com/televizyon/sony-kd-55xe8505.html

https://www.epey.com/televizyon/sony-kd-55xe8577.html
  • https://teknoseyir.com/inceleme/sony-49xe7005 bu incelemem. Ben teknosadan 2900e aldım. İndirim bekleyin acele yoksa

• quote:

Orijinalden alıntı: nigdes

https://teknoseyir.com/inceleme/sony-49xe7005 bu incelemem. Ben teknosadan 2900e aldım. İndirim bekleyin acele yoksa

Teşekkür ederim cevap için. Teknoseyir yputube'da abone olduğum bir kanal. Orada acaba inceleme videosu varmı? Ayrıca inceleme yazan kişi de şikayetçi, teknik servisle ilgili. Neden bilmiyorum ama Sony teknis servis biraz sorunlu ülkemizde.
  • İyi günler dostlar. Yakın zamanda n11 indiriminden bir led tv almak istiyorum 4K blu ray ve ps 4 performansı olarak 55xe8505 nasıldır ? Bi bilginiz var mı kullananlar ?

• solak kedi S kullanıcısına yanıt
    genelde mart, nisan ayları içerisinde gelmeye başlayıp, temmuz da tüm modelleri gelmiş olur.
    2018 ürün gamı ile ilgili bir bilgi yok şuanda.
  • Sony Teknik serviste bilgili var, bilgisi az olan var..

Ama asıl problem, Servisin bir Tv için değişim kararı veremiyor olması? Sony Eurasia bu yetkiyi servislerden aldı birkaç yıldır..Servis Rapor vermiyor çok konuda..

O zaman Sony Eurasia kaldırsın servisleri..
  • Arkadaşım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.