Şimdi Ara

2017 model Makyajlı Kasa Sandero/Sandero Stepway - Ana Konu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
804
Cevap
21
Favori
103.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2017 model Makyajlı kasa Sandero'lar şimdi Türkiye'de!

https://www.dacia.com.tr/araclar/modeller/yeni-sandero.html

Ambiance Paketi 2017 yılı değişiklikleri:

+Yokuş Kalkış Desteği (HSA) eklendi
    +2 cam otomatik (sürücü bölümü tek dokunuşla inip/kalkabiliyor)
    +Stepne artık opsiyon değil, standart
    +Cam açma kapama kumandaları artık kapılarda
    +Direksiyon yenilendi (korna direksiyon üzerinde)
    +Ön ve arka far grupları yenilendi, ön far grubuna LED gündüz farları eklendi
    +Arkaya 12V'luk soket eklendi
    +1.2 16valf 75bg motor seçeneği kaldırıldı, yerine Renault'un yeni 1.0 SCe 75bg atmosferik motoru geldi

Stepway Paketi 2017 yılı değişiklikleri:

+Yokuş Kalkış Desteği (HSA) eklendi
    +Direksiyon ve vites topuzu deri oldu
    +Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu/direksiyonu eklendi
    +Yolcu emniyet kemerine yükseklik ayarı eklendi
    +Cruise Control (Hız Sabitleyici)/Hız Sınırlayıcı eklendi
    +Yol Bilgisayarı eklendi
    +Yan dikiz aynaları artık elektrikli
    +Ön kol dayama eklendi
    +Arkaya 12V'luk soket eklendi
    +4 cam otomatik (sürücü bölümü tek dokunuşla inip/kalkabiliyor)
    +4 Airbag artık standart (Sürücü, Yolcu ve yan hava yastıkları)
    +Stepne artık opsiyon değil, standart
    +Cam açma kapama kumandaları artık kapılarda
    +Direksiyon yenilendi (korna direksiyon üzerinde)
    +Ön ve arka far grupları yenilendi, ön far grubuna LED gündüz farları eklendi
    +Araç daha çok SUV görünümüne kavuştu

+Stepway paketinin opsiyon listesine fabrika çıkışlı arka park sensörü ve geri görüş kamerası eklendi

Ambiance Paketi 2017 Model Yılı Ağustos 2017 Fiyatları:

1.0 SCe 75bg benzinli atmosferik motor + 5 ileri manuel şanzıman: ₺45.500

Ambiance Paketi Opsiyon Fiyatları:

+Dacia MediaNAV Navigasyonlu multimedya sistemi: ₺1.850 (opsiyonel)
    +Metalik Renk: ₺800 (opsiyonel)

Stepway Paketi 2017 Model Yılı Ağustos 2017 Fiyatları:

0.9 TCe 90bg turbo benzinli motor + 5 ileri manuel şanzıman: ₺54.500
    0.9 TCe 90bg turbo benzinli motor + 5 ileri yarı otomatik Easy-R şanzıman: ₺59.000
    1.5 dCi 90bg turbo dizel motor + 5 ileri manuel şanzıman: ₺65.000
    1.5 dCi 90bg turbo dizel motor + 6 ileri yarı otomatik Easy-R şanzıman: ₺69.500

Stepway Paketi Opsiyon Fiyatları:

+Dacia MediaNAV Navigasyonlu multimedya sistemi: ₺1.850 (opsiyonel)
    +Arka park sensörü: ₺650 (opsiyonel)
    +Tekno Paket (Dacia MediaNAV Navigasyonlu multimedya sistemi + Geri Görüş Kamerası): ₺2.400 (opsiyonel)

Bence Sandero'ya 2017 makyajı çok yakıştı. Hem tasarım olarak Sandero daha yakışıklı bir hal aldı, hem de ''Dacia mı? Direksiyonu opsiyonel olarak mı aldın! Hahaha!'' geyiği Stepway paketi ile kapanmış oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametykcll -- 7 Ağustos 2017; 19:42:51 >

• Arkadaslar merhaba

Sandero 0.9 easy-r aracıma düşük bütçeli koltuk ısıtma özelliği ekledim detaylari paylasiyorum

Oncelikle aliexpress ten görseldeki koltuk ısıtıcı pedlerden satin aldim 4 adet ped,iki adet düğme,sigortalar vs set olarak geliyor fiyatı 37.81 dolar

20 günde siparisim geldi dun aksam yagmur eşliğinde arabanin icinde işe koyuldum.oncelikle arabanin Çakmaklıgindan elektrik alarak calisip calismadigini kontrol ettim. Baktimki calisiyor basladim koltugu sokmeye. Once koltugu zemine bağlayan 4 adet vidayi sokup kotugun altini cevirdim. Koltugun kiliflarini altında bulunan tellere baglamak için demir halkalar kullanilmis. Once tek tek bu halkaları soktum.

Pedlerin uzunlugu 48 cm yani hem sırt hem oturma yerine uçtan uca yetiyor.Ancak koltuk kilifi kaymamasi icin sunger icerisinden gecen bir cesit fitillere yine demir halkalarla sabitlenmis. Arabanin icerisinde sokmek mumkun olmadigindan ve kapali bir garajimda olmadigindan dolayi dosemeyi sokmeden nasil yapabilirim diye dusundum. Bende pedleri kesim yerlerinden keserek 32 cmye dusurdum. Boylece dikis yerlerine kadar dosemis oldum. Halkalari soktukten sonra gayet basit bir sekilde elimle hem oturma yerine hemde sirt kismina iterek pedleri yerlestirdim. Resim cekemedim çünkü telefonumun sarji bitti kusura bakmayin.kablolari koltuğun sirt kisminin en altindan koltugun altina birakarak demir halkalari tekrar tutturdum. Sonrasina bu sabah devam ettim.

Oncelikle el freninin altindaki dugmeleride monte edecegim plastik kısmı soktum. Daha sonra vitesin altindaki plastik kısmida soktum ancak o kısmı vitesi sokemedigim icin cikaramadim.

Koltuklarin altindan ön kolsola dogru giden bazi kablolar var. Koltugun altindaki zemin döşemesindeki bir delikten ön göğüse dogru gidiyor. Bu kabloya benim kablolarida sabitleyerek bu delikten vitese doğru gecirdim.

Daha sonra cakmakligi yerinden sokerek ısıtıcınin artı ve eksi kablolarini cakmaginin arti ve eksisine bagladim. Calisip calismadigini yine test ettim. Fazlalik olan kablolari vitesin altindaki plastigin içine guzelce yerlestirdim ve o kısmı yerine taktim.

Sıra geldi düğmeleri takmaya. Ben el freninin hemen altını uygun gordum ve o parçaya şarjlı matkap ile iki delik deldim. Dugmeleri bu deliklere yerlestirdim.

Sonra plastik parçayı da yerine yerlestirdim.

Ve sonuc: düşük bütçeli koltuk ısıtıcı mız hazır

2 saat pedlerin montaji ve 2 saat de elektrik tesisatina harcadim. Toplamda 4 saat+ yaklaşık 150 tl ye koltuk ısıtma ozelligim oldu. Dugmelerinde abes durmadigini dusunuryorum. Dugmelerin iki ayari var düşük ve yüksek ısı. Yüksek ısıyı actiginizda yaklasik 30 sn.de ısıyı hissetmeye basliyorsunuz. 2-3 dakika sonra düşük ayara almak gerekiyor zira bayagi isitmaya basliyor.

Herkese tavsiye ederim umarim resimleri yuklemeyi basarabilmisimdir.
  • Güzel paylaşım ;

Demek ki neymiş makyajlı kasa beklenirmiş :) Şimdi alınacak araç olmuş.B sınıfının lideri bile olabilir.Stepway easy R çok satacaktır.
  • Ayrıca fiyatlarda iyi abartıldığı gibi zam gelmemiş.

Örneğin düz 1.5dci stepway 54300 dü 55800 olmuş (3500 Tl artar diyenler vardı) ,Hız sabitleyici ,Elektrikli aynalar , 4 cam otomatik ,yol bilgisayarı ,açmaya nazlandıkları yokuş kalkış , 4 hava yastığı ,4 hoparlör ,Stepne ,Yeni direksiyon (kornalı :) )Daha iyi ön arka farlar ,iç dizayn kesinlikle beklemeye değermiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfa-x -- 10 Aralık 2016; 11:53:37 >
  • Fiyat listesi sitesinde henüz yok galiba..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Motor Euro 6 oldu mu?

Ayrıca tanıtımda daha sessiz gibi ifadeler kullanılmış mı?

Ayrıca akseseuar kısmında gösterilen alaşım jant da baya yakışmış ,opsiyon listesinde varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfa-x -- 10 Aralık 2016; 12:6:33 >
  • agah07 A kullanıcısına yanıt
    Resmi siteye henüz eklenmedi evet. Fakat üst mesajlarda nickini verdiğimiz üye (sanırım bayilere yapılan tanıtımların birinde) çekilmiş olan fiyat listesini paylaşmıştı. Ben de onu baz alarak fiyatı belirttim.

Resmi siteye eklenince değişme olursa onu da belirteceğim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben siparis verdim. Eskiye gore pazarlik yaptigim fiyat tam 2500 tl artti. Dizel otomatik icin. Ama sikayet ettigim her sey duzelmis. Stepneyi opsiyon vermeleri sinir bozucuydu, onu da duzeltmisler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aesacus

Ben siparis verdim. Eskiye gore pazarlik yaptigim fiyat tam 2500 tl artti. Dizel otomatik icin. Ama sikayet ettigim her sey duzelmis. Stepneyi opsiyon vermeleri sinir bozucuydu, onu da duzeltmisler.

Hangisi 1.5 mi 0.9 mu düz mü otomatik mi :)

Fiyat ne oldu ?
  • alfa-x kullanıcısına yanıt
    Dizel olarak Stepway'lerde sadece 1.5 motor var.

• aesacus A kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun şimdiden aracınız

Dizel motorlar hala Euro 5 bildiğim kadarıyla. Hala o eski 1.5 90bg 8 valf 4 silindirli dCi motor var dizelde. Benzinli motorlarda ise (TCe ve SCe'de) Euro 6 motor bulunuyor olmalı.

Sessizlik konusunda bir iddiaları yok maalesef.

O jant gerçekten çok güzel görünüyor, fakat henüz Türkiye'deki opsiyon listesinde yok sanırım, fakat gelirse gerçekten çok iyi olur

• Sandero Stepway 1.5 dCi 90 bg Easy-R (Otm.) Ben Otv muaf aluyorum engelli oldugumdan dolayi. Eski kasayi on gun once 38.500 pazarlik yapmistim, yeni kasa 41.000 oldu.

Teşekkürler

Haklısınız, önceki Sandero'lar boyut olarak B segmenti olsa da donanım olarak A segmentinin bile altındaydı, diğer araçların lite versiyonu gibiydi :) Şimdi ise B segmenti diğer araçlarla rekabet edebilecek konuma geldi.

• aesacus A kullanıcısına yanıt
    O zaman ÖTV'yi de eklediğimize fiyat hemen hemen yukarıda belirtildiği gibi 60.000 TL seviyesine geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: aesacus

Sandero Stepway 1.5 dCi 90 bg Easy-R (Otm.) Ben Otv muaf aluyorum engelli oldugumdan dolayi. Eski kasayi on gun once 38.500 pazarlik yapmistim, yeni kasa 41.000 oldu.

Bence değer .
  • Broşürü beklemek gerek ,

Canlı resimleri yakında gelirse iyi olur .

Kahve de yakışmış gibi duruyor .Stepway e yeni lacivert tonlu renk eklenmişti fuardaki renk oda güzel duruyor.Benim favorim yeni açık mavi metalik ,stepway eski maviden farklı gibi..
    Fiyatlar siteye muhtemelen bu hafta içinde eklenir. Fakat yukarıda saydığım özelliklerin Türkiye modelinde olacağı kesinleşti.

Bazı bayiilerde yeni kasa mevcut. Fakat hala saklıyorlar. Anca çok zorlarsanız gösteriyorlar.

O renk çok iyi gerçekten. Fakat eski Stepway'le aynı renk de olabilir. Sonuçta Fuar aydınlatmaları gerçek renkleri göstermeyebiliyor. Belki de bizleri etkilemek için öyle bir ışık kullanmış olma ihtimalleri de var.
    Ama ben en çok kahverengi olanı beğendim, eğer param olsaydı onu bej iç döşemeyle birlikte alırdım açıkçası :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametykcll -- 10 Aralık 2016; 14:13:18 >
  • Bişey dikkatimi çekti 0.9 tce easy r ler 5 ileriydi yanılmıyorsam,yeni gelenler 6 ilerimi oldu acaba?yukarıda 6 ileri diye yazılmış.

• merdal M kullanıcısına yanıt
    Easy-R'lar hep 6 ileriydi zaten. Sadece Manuel vitesler 5 ileri.

• Yeni fiyat listesi
    https://www.cdn.daciagroup.com/content/dam/Dacia/TR/fiyat-listesi/Dacia-201612-v5.pdf

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.