Şimdi Ara

2017 Honda Civic Otomatik Benzinli ya da Tüplü alınır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
5.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eleştiri konumuz 2016-2017 Yeni Kasa Honda Civic olacak.

2016 Honda Civic Otomatik Benzinli ya da Tüplü alınır mı ?

Her şeyden önce bu 125 Hp eski teknoloji ürünü atmosferik motor miadını doldurdu ve savunulacak bir yanı kalmadığını biliyoruz. Bu motoru da artık doğa tarihi müzesindeki yerine koymak gerekir diye düşünüyorum. "Bu motor arıza yapmıyor be gardaş, çogh iyi daş gibi" diyenler, sadece sağlam diye araba alınır mı ?

"Tüp taktırmam, Motoru, postu ve kestaneyi deldirmem gardaş!" diyenler, bu araba şehir içi 60 kuruş yakıyor nasıl biniyorsunuz bu arabaya ?

"Tüplü ve öfkeli" tayfası yaz kış arabayı sokakta barındırıyor ve motoru deldirip performanstan da taviz veriyor.

Gelelim şanzımana;
    Eski teknoloji ürünü vites geçişlerini bariz hissettiren bu şanzıman da artık onlarca yıllık hizmetinden ötürü müzedeki yerini almalıdır diye düşünüyorum.

Tasarımı oldukça alışılmamış ve kaliteli gözükse de, motor şanzıman yol tutuş ve kalite bakımından çok eksik bir araba olmuş .

Üç aşağı beş yukarı Dizel Çift kavrama otomatik arabalar satılırken aynı fiyata bu arabayı tercih etmenin sebebi nedir ?

Yorumlarımız tecrübelere dayanan bilimsel gerçekler olup, istenilmesi halinde detaylı bilgi verilebilir.
    Amacımız otomobil eleştirmek olup, bir markayı tamamen öven ya da tamamen yermek gibi bir amacımız yok. Herkesin tercihi özgürdür ve bu konudaki amaç sadece özgür tartışma ortamı yaratmaktır.

Honda kullanıcılarının da objektif ve tarafsız yorumlar yapmalarını bekliyorum.

Yorum ve görüşlerinizi bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaptainSkyWalker -- 18 Ocak 2017; 17:28:43 >

• Kendinden "biz" diye bahseden insanın özgüveni kadar tiksinç bir şey yoktur herhalde.

Sorunun cevabı ise ihtiyaç. Performans bekleyen Civic almaz zaten. Trafikte yaşını başını almış, aile babası, aracı sakin kullanmayı seven, sorunsuzluk arayan insanlar bu aracı alırlar. Lpg ise zaten şahane bir ayrıntı.
  • Az önce Toyota'ya sallıyordun sıra Honda'ya mı geldi ?
  • Tamam kardeş çitroyen psa kral diğerleri çöp
  • Tasarım noktasında ucube gibi görünüyor gözüme. Bunun yerine yeni meganeyi tercih ederdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatlara gore 2. El f30 bmw almak daha iyi bence

• Kendinden "biz" diye bahseden insanın özgüveni kadar tiksinç bir şey yoktur herhalde.

Sorunun cevabı ise ihtiyaç. Performans bekleyen Civic almaz zaten. Trafikte yaşını başını almış, aile babası, aracı sakin kullanmayı seven, sorunsuzluk arayan insanlar bu aracı alırlar. Lpg ise zaten şahane bir ayrıntı.

• Ciddiye almayın bu elemanı.
  • RevivaL kullanıcısına yanıt
    Gayet ciddi bir eleştiride bulundum.

Katılmadığın nokta varsa söylersin, katıldığın nokta varsa eyvallah dersin.

Benim motor şanzıman tasarım kalite konusunda söylediklerim ciddi delil ve görüşlere dayanıyor, sen de görüşünü söyle bilelim.

Ciddi yorum yapmayacaksan bu konuya yazmanın manası ne ?

Ben her türlü otomobilin kötü yanlarını eleştiririm.

Sen benim eleştirilerimi ciddiye almaman benim için sıkıntı teşkil etmez koçum.

• Araban ne senin söyle hepimiz övelim arabanı sen de rahatla forum da rahatlasın

• quote:

Orijinalden alıntı: elegantt

Araban ne senin söyle hepimiz övelim arabanı sen de rahatla forum da rahatlasın

birkaç tane var. Birisi all star golf öbürü de psa nin bir aracı ama daha çözemedik onu. Çalışmalarımız sürüyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boş yapma erdal, tadında bırak.

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Boş yapma erdal, tadında bırak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • siz almayın alan alsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

quote:

Orijinalden alıntı: elegantt

Araban ne senin söyle hepimiz övelim arabanı sen de rahatla forum da rahatlasın

birkaç tane var. Birisi all star golf öbürü de psa nin bir aracı ama daha çözemedik onu. Çalışmalarımız sürüyor

C4'tür büyük ihtimal.Bayağı bir çırpınıyordu savunmak için
  • Yine baştan anlatayım, elma eşit değildir armut ve bizim ülkemiz bir matematik ülkesidir. Bunu bizden iyi bilen büyüklerimiz o matematiğe, o fiziğe dikkat ediyorlar. Aracın boyutuna değil, işlevine bakıyorlar.

Atmosferik motor eski değil, atmosferik motor çalışma prensipleri gereği lpg ile uyumlu bu, bu kadar basit. Ülkemiz şartlarında bu yüzden tercih ediliyor. Eğer turbo benzinli motor yapısı gereği lpg takılabilseydi merak etmeyin o da lpg'li satılırdı bu topraklarda. Millet cebini çok iyi düşünüyor kimseye akıl vermeye gerek yok. Bir araçtan yüksek tork çıkarmamasını eski motor teknolojisi, turbo destekli motoru yeni motor diye göstermek yukardaki denkleme uymuyor. Motor yapılarına göre şanzıman şekilleniyor. Bu işin fiziği bu, doğasına aykırı takılırsanız sizi yolda bırakır. Bakınız vites arızalarına şu forumda hala açık olan bir audizede kardeşimiz var. Arabasını yeni almış başına talihsiz bir olay gelmiş. Arabasına mı üzülsün yoksa arabayı satan firmanın ona karşı takındığı sorumsuzluk adındaki tavıramı yansın. İnsan üzülüyor. Ancak biz Türkiye'de araba kullanan bireyler olarak yurtdışındaki araba kullanma kültüründen bir haberiz. Gidin youtube'da fiat egeanın dünya turu belgeselini izleyin. Arabayı kullanan şahıs gittikleri ülkelerde otomobil kullanma kurallarından bahsedip şaşırdıklarını itiraf ediyorlar. Kimse bizim gibi araba kullanmıyor, ve bizim gibi beklentileride yok. Biz hep şikayet ediyoruz. Az yaksın çok kaçsın istiyoruz. Adamsa bu işin fiziğine bakıyor, bir araç şehir içinde trafikte, 4 kişilik veya 5 kişilik bir ağırlıkta trafik kurallarında ona bahşedilen hız sınırı kadar bir hızda araba kullanınca onun çok da yüksek tork üreten araçlara ihtiyacı yok. Sonuçta o bir araç bir amaç değil. Amaç edinenler yarış pistine gidebilirler. Seçimlerde özgürüz herkes kendi tercihini yaşamalı. Birbirimize bir fikir dayatmaya gerek yok ancak birbirimizin tecrübelerinden faydalanmak bizim elimizde. Ülkemiz standartları için bu araçlarda sorgulanması gerekenleri
    1- Bir firma sıkıntıya düştüğümde tüketiciyi destekliyor mu, yoksa görmezden gelip ne yapalım kardeşim mi diyor?
    2- Araçların artan vergi maliyetleri ve malum yakıt maliyetleri hepimizi rahatsız etmeli. Burada bir araç meksikadan geliyor diye tepki gösteren bireylere şunu hatırlatmak lazım. Geçen hafta o beğenmedikleri meksika'da halk benzin fiyatları yükseldi diye sokağa döküldü. Burada bir reaksiyon bile yok.
    3- Üç sene önce 40.000 liraya satılan ithal bir c segmenti benzinli araç 3 sene sonra hiç bir teknolojisi ve üretim maliyeti değişmediği halde bizde nasıl fiyatı bu kadar değişiyor? %100 fiyat artışına tabi oluyor?
    4- 1999 yılında bir kereliğine diye çıkartılan ötv vergisi neden kalıcı oldu?
    5- Vergilenmiş fiyattan vergi almak ne demek? Bence herkes bunları düşünsün. Hayatın içindeki gerçeklere göz ardı mı edelim.
    6- Bir firma pazarda en fazla aracı sattı diye, diğer rakip firmalar en çok satan markanın fiyat politikasına göre kendi araçlarının fiyatlarını şekillendiriyorlar. Bakınız manuel ve otomatik fiyat uçurumuna.

Bu ülkede yukardaki önermeler sorgulansa, kimse elmamı daha iyi yoksa armut mu geçer muhabbeti yapmaz. Herkes herşeyi çok iyi bilyor fakat kendi fikrinin daha üstün olduğunu ispat etmek içinde olanlar var. Bu ortamı biraz belirsizleştiriyor.

Mesele honda değil, keşke herşey güllük gülistanlık olsa sadece sizin bu sorduğunuz soruya takılsak, tek derdimiz bu olsa. Şu sorular cevaplanırsa belki o zaman başka şeylere bakabilriz.

• adam cvt şanzıman için vites geçişlerini hissettiriyor demiş, yorum yapmaya gerek var mı sizce:)

muhtemelen şanzımanın cvt olduğunu bilmiyor, atıyor da atıyor.
  • Güldüm iyi oldu, iyi saçmalamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.B.V -- 10 Şubat 2017; 1:13:19 >
  • nefila N kullanıcısına yanıt
    Konu biraz eski ama bir şeyi düzeltmek isterim. LPG takılıp takılamaması aracın turbolu veya turbosuz olması ile ilgili değil. Enjeksiyon sistemi ile ilgili. Turbolu olup LPG takılabilen araçlar da var atmosferik motorlu olup da LPG takılamayan araçlar da var.

• Dostum bilmediğin şeyler hakkında konuşma honda civic cvt şanzıman kullanıyor

• mesele bütçe meselesi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.