Şimdi Ara

2017 Honda Civic hatchback artık resmi (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.298
Cevap
16
Favori
100.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Panthér

Bunlar hakkında bilgim vardı. Teşekkürler.

Ama bu bg'e göre tork düşük ve bu araca cvt olmuyor, kick-down bile zevksiz bağırarak dümdüz giden bir araca dönüşmüş.

Sınırlandırma yapacaklar ise koymasınlar o motoru? Türkiye'de vergi açısından uygun olan, gücü yeterli ve nispeten daha az tüketim veren 1.0T getirsinler. En azından "129bg bu, çıkan da bu" der geçersin beklentin ona göre olur. Çoğu marka 1.0T motorlu araç sunuyor, bu kadar burnu büyüklük yapmanın ne anlamı var?

Eski CivicHB 1.4 Sport kullanıcısı olarak 1.0T olan versiyonu beklemiştim, gelse alırdım ama bu 1.5T 182bg beni memnun etmedi.
    Showroom daki aracın bagajını açtım kapatırken kolun parçası elimde kaldı? test arabasının koltuk ayar kolu elimde kaldı? Stop&Start yok(niye yok!), orta havalandırma kanallarının kapatma/ayar düğmesi yok?? Koltuk kumaşları kötü(benim CivicHB de Alcantara vardı), koltuk destekleri yetersiz(özellikle sırt), koltuk katlama sistemi gitmiş, sunroof yok, yakıt tüketimi çok.

Bunun gibi kişisel memnuniyetsizlik yaratan, bir sürü şey işte...

Sadece kayıp gözüken bg'ler olsa iyi.

Eski kagni gibi 100 hp 1.4 kullanicisi olarak yeni 1.5 ve cogu gps testlerinde 7.2 civari performans veren araci begenmediginizi soyluyorsunuz yani.

tutarsız gayriciddi yada feci sallamasyon yorumlar bunlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• vvhopper V kullanıcısına yanıt
    1.4'e göre yorum yapmıyorum ki? Zaten kıyası yanlış...

O arabadan sonra 3 tane 0 araç aldım, bunları alırken de tüm araçları test ettim, şimdi en son dizel aracımı sattım şimdi de aklımdaki tüm araçları tekrar test ediyorum. Bir tek Civic mi var??

Şimdiye kadar 9 tane sıfır araç aldım, pek çok araç kullandım. 1.4 Ciivic i-shift ne yahu? Kağnı o zaten..

Ne tutarsız ciddiyetsizlikten bahsediyorsunuz?
    Bakın profilime! Çoluk çocuk mu var orada?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 9 Eylül 2017; 15:26:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

O arabadan sonra 3 tane 0 araç aldım, bunları alırken de tüm araçları test ettim, şimdi en son dizel aracımı sattım şimdi de aklımdaki tüm araçları tekrar test ediyorum. Bir tek Civic mi var??

Şimdiye kadar 9 tane sıfır araç aldım, pek çok araç kullandım. 1.4 Ciivic i-shift ne yahu? Kağnı o zaten..

Aynasi istir kisinin lafa bakilmaz.

Yaptığınız yorumlara bakarak konusuyorum banane profilinizden.

Peki daha seri ve bu fiyatlarda hangi secenekler var listenizde merak ettim?

• quote:

Orijinalden alıntı: vvhopper

quote:

Orada da genel yorumlar ve açılan konular var, onlara da bakarsın diye "ummuştuk". Profile bakmanın amacı kullanıcının geri dönemlerde yaptığı yorumlardaki düzgünlüğü ve tutarlılığı gösterir. Senin için "tek yorum herşeyi bitiriyor ve bu bir gösterge ise; o da senin yanlışın".

Başka arabalar görmek ve aradaki farkı hissetmek istiyorsan diğer markaların 150bg ve +bg ve Civic'e göre +tork veren olan versiyonları test edersin, aradaki farkı görürsün. Hemde tecrübe etmiş karşılaştırmış olursun. Şimdi ne yazsam fayda etmez. Gidip göreceksin...

Bayide araç test etmek ve bedava. Yetmez ise 100.000+ TL vermeye hazır birisi için günlük araç kiralamak o kadar da pahalı değil.

0-100 dur 0-100 dur 0-100 duur....
    diye araba kullanılmıyor.

Genel toplama bakarsın, vaat ettiğini veriyormu diye test edersin.

Civic 182bg olmasına rağmen bunu gösteremiyor, 220Nm lik düşük tork'u ve arabayı öldüren CVT şanzımanı ile "bilinçli kullanıcı"lar tarafında sıralama olarak aşağıya düşüyor.

Tamam bazı şeyleri görmezden gelirsek araba dışarıdan kaslı/sert/güzel, içeriden sürüş pozisyonu iyi ve rahat. Ama eksiği de çok...

Hem donanım ve malzeme kalitesi düşük hemde performas abartıldığı gibi net değil. Çok uzun süre pek çok otomatik arabalar kullanmış tecrübeli birisini memnun etmez.

Haa! adam daha az performans ve donanımdan bu araca geçer, ona uçak gibi gelir, ona her araba güzel...

Arabayı bende beğeniyorum ve ilgilendim, ama eksik yanları var. Bu da onu ortalama bir araba durumuna getiriyor.
    Bana göre böyledir; siz yada bir başkası arabayı beğeniyor veya mevcut durumu ile mutlu oluyor diye, kendi gerçeğimden vazgeçecek değilim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vvhopper

quote:

Orada da genel yorumlar ve açılan konular var, onlara da bakarsın diye "ummuştuk". Profile bakmanın amacı kullanıcının geri dönemlerde yaptığı yorumlardaki düzgünlüğü ve tutarlılığı gösterir. Senin için "tek yorum herşeyi bitiriyor ve bu bir gösterge ise; o da senin yanlışın".

Başka arabalar görmek ve aradaki farkı hissetmek istiyorsan diğer markaların 150bg ve +bg ve Civic'e göre +tork veren olan versiyonları test edersin, aradaki farkı görürsün. Hemde tecrübe etmiş karşılaştırmış olursun. Şimdi ne yazsam fayda etmez. Gidip göreceksin...

Bayide araç test etmek ve bedava. Yetmez ise 100.000+ TL vermeye hazır birisi için günlük araç kiralamak o kadar da pahalı değil.

0-100 dur 0-100 dur 0-100 duur....
    diye araba kullanılmıyor.

Genel toplama bakarsın, vaat ettiğini veriyormu diye test edersin.

Civic 182bg olmasına rağmen bunu gösteremiyor, 220Nm lik düşük tork'u ve arabayı öldüren CVT şanzımanı ile "bilinçli kullanıcı"lar tarafında sıralama olarak aşağıya düşüyor.

Tamam bazı şeyleri görmezden gelirsek araba dışarıdan kaslı/sert/güzel, içeriden sürüş pozisyonu iyi ve rahat. Ama eksiği de çok...

Hem donanım ve malzeme kalitesi düşük hemde performas abartıldığı gibi net değil. Çok uzun süre pek çok otomatik arabalar kullanmış tecrübeli birisini memnun etmez.

Haa! adam daha az performans ve donanımdan bu araca geçer, ona uçak gibi gelir, ona her araba güzel...

Arabayı bende beğeniyorum ve ilgilendim, ama eksik yanları var. Bu da onu ortalama bir araba durumuna getiriyor.
    Bana göre böyledir; siz yada bir başkası arabayı beğeniyor veya mevcut durumu ile mutlu oluyor diye, kendi gerçeğimden vazgeçecek değilim.

Tabiki oyle bu sizin yorumunuz. Bende volvo t3 lerin hemen hepsini ilave seat grubu 1.4 150 hp araclari test ettim ve civicde aldigim hazzi alamadim. Civicdeki sanzimana cvt demek bana gore bilmeyenleri eksik bilgilendirmektir bu aracta, 125 hp civicde ve jazzda kullanilan sanziman kullanilmadi tork konvertorlu cok cok farkli ve keyifli bir cvt var.

Araci econ. surmek istediginizde klasik cvt gibi cok dusuk devirde 1800 devri gecmeden yol bitirdigimi bilirim. Econ kapali halde ve hafiften gaz pedalina dokundugunuz anda arac klasik otm sanziman gibi kademeler olusturuyor ve bambaska bir makineye donuyor. Ben 2000 km dir kullaniyorum ve bu aractan tam otm. bir araca gectigimde ekonomik kullandigimda dahi bir ust vitese gecmek icin motorun devirlenmesi bana cok ilkel gelmeye basladi. Bana gore en yeni nesil sanziman budur artik. Diger 125 hp olan araci kullandim hic ama hic zevk almadim onunla ilgili olsaydi yorumunuz imzami atardim. Ama bu yeni sanziman bana gore takdire şayan.

Hele s modda araci zaptedemiyorsunuz. Bircok defa jaguar xf 240 hp kullanmis birisi olarak ben cok rahat 180 hp hakkini veriyor diyebilirim. Tabiki bu benim yorumum. Hele viraj performansi yol tutusu direksiyonu kucuk dokunuslarda bile aracin tepkisi hicbir rakibi ile kiyaslanamaz. Bence bu arac birkac kez test edilmeli. Hem ekonomik surulmeli hem normal ozellikle virajli yollarda muhakkak bu arac ile biraz eglenmeli ve oyle karar verilmeli.

Ayrica bir konuda bilgilendirmek isterim 182 hp demek tum devirlerdeki tork toplamidir. Max torku 1700 ile 5500 devirde verir yani arac hemen her devirde gaza dokundugunuzda nazlanmadan gider. Siz bu torku max 250 yapmak ve total gucu yine 182 hp tutmak isterseniz bant araligi daraltmaniz gerekir misal 1800 ila 4500 e almalisiniz. Max tork 300 nm cikarmak icin yine afaki konusiyorum 2000 ila 3500 arasi yine bant daralir. Tam bu bant araliginda arac guclu hissettirir ancak saman alevi gibi cabuk biter her kullanim tarzinda keyif vermez. Yani bir aracin torku haticeyi hp ise neticeyi belirler.

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vvhopper -- 9 Eylül 2017; 23:51:33 >

• Bu aracın kalitesi düşük mü ben mersoda kullandım fransızda kullandım demem o ki bu araç muazzam bir araç , mayıs 29da teslim aldığım araç şuan da 6100km de performans olarak ta gerçekten çok başarılı kalkıp normal d veya econ ile kullanılınca yok cvt şöyle böyle deyip durmayın alın doğru düzgün kullanın bakalım bu aracın cvt şanzıman olması sizi yanıltıyor bu araçta sonsuz vites olayı yok tek devirde hızlanma yok. cvt sadece otomatik olsun diye koyulmuş normal bir cvt olarak çalışmıyor deviri sürekli artıyor. 7 ileri vites f1 sayesinde 4den 3 e atıp ani hızlanmalara mükemmel cevap veriyor. bir aracı yermek için yorum yapmayın ben bu aracı almadan önce baya bir bayi dolaşmış forumda baya gezmiştim hatta bu aracı 99bine aldığım için gerçekten hala mutluyum bu fiyata bana bunu verecek astra diyecekseniz önce o camdaki sensörlerin olduğu plastik kutudan durup dururken ses gelmesini düzeltsin sonra ya astra 200lük geçiyor dersiniz o zaman herkes arabayı öyle kıyaslasın bu bunu geçiyor şu bunu geçiyor diye ? civicdeki göçük problemi de sadece sedanlarda mevcut , artvine 3 kez gidip geldim o yolları bilen bilir berbattır aracın hiç bir yerinden trim sesi gelmiyor, sıfır alınan astra , leon ve octaviaları görüyoruz dandur gundur gidiyor. bu aracı alacak olan gerçekten kullanıcısından dinlesin bayide 5 dk araba kullanıp karar mı veriyorsun veya hangi bayi sana arabayı dip gaz kullandırıyor belirli yolun dışına bile çıkamazsın ayrıca bu aracı normal şartlarda ne kadar zorlarsan zorla yoldan sapmıyor arka viraj çubuğu mükemmel iş görüyor c sınıfı hb alacaksanız hiç düşünmeyin derim. yakıt tüketimi ise çok başarılı düşük devirden itibaren verdiği güç gayet yeterli olduğu için yokuşlarda da aşırı yakmıyor ha bu arada 220nm tork gayet yeterli sadece kağıttaki verilere bakarak konuşan insan gitsin dizel araba alsın. bu arada asla da fanboy değilim ben daha önce kullandığım araçlarımı da çok seviyordum param çok olsa 308gti alırdım ancak bütçem 101k idi en iyi seçenek olarak civic hb değerlendirdim ve çok memnunum. bir de cam tavanlı ve dizel bekleyecek olan varsa 2018 mart ayından itibaren satışa sunulacak. bu da aracımla bir foto hayırlı geceler dilerim ...

aracın benim tarafımdan test halleri

gps ile 0-100 düz yolda 7.1 saniye (sport modda econ kapalı)
    gps ile 0-100 düz yolda 7.9 saniye (d modunda econ kapalı)
    50 liralık benzin ile 9.45litre ile 135km yol (şehiriçi) kuruş düşünenler için ; 36 kuruş
    50 liralık benzin ile 9.45litre ile 230km yol (şehirdışı) kuruş düşünenler için ; 21 kuruş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezicioyuncu -- 7 Mayıs 2022; 8:35:57 >

• Panthér kullanıcısına yanıt
    cvt anlık torku törpülediği için civic'i yavaş hissediyorsun.

yoksa 1.4-1.5 tsi 'lara 0-160'da 4-5, 0-180'de 8-9 saniye fark koyuyor 1.5 turbo civic.
  • 182bg modelde hız limitörü koymuşlar.yalnız alman arabalarındaki gibi 250 değil sadece 200km/h için.araba 200'de gaz kesiyor şaka mı bu?o kadar güç var altında dandik tdi kadar gidiyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aycibin

182bg modelde hız limitörü koymuşlar.yalnız alman arabalarındaki gibi 250 değil sadece 200km/h için.araba 200'de gaz kesiyor şaka mı bu?o kadar güç var altında dandik tdi kadar gidiyorsun.

200 zu goruyomuş daha ne kadar gitcek

• quote:

Orijinalden alıntı: ajf39

quote:

Orijinalden alıntı: aycibin

182bg modelde hız limitörü koymuşlar.yalnız alman arabalarındaki gibi 250 değil sadece 200km/h için.araba 200'de gaz kesiyor şaka mı bu?o kadar güç var altında dandik tdi kadar gidiyorsun.

200 zu goruyomuş daha ne kadar gitcek

bu güçteki tüm 1.4-1.6 turbo araçlar 220+km/h yapıyor.tabi ki bu da en az o kadar gidecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 11 Eylül 2017; 14:57:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duman efendi

http://www.iihs.org/iihs/ratings/vehicle/v/honda/civic-4-door-sedan/2016
    http://www.iihs.org/iihs/ratings/vehicle/v/honda/civic-4-door-hatchback

Acaba siz bunun için ne diyorsunuz?

Valla amerikan versiyonlar daha sağlam sanırm..Türkiye de malum durduğu yer de fc5 lerde göçükler oluşuyormuş...şaşkınım bugüne kadar böyle bir saçmalık duymadım,100bin lira bayıl 2017 modeli ,çek kapının önüne sonra bi bak sütunu tavanı göçmüş....pessss....4 yıldız iyi bile almış....malzemeden çalınmış olabilir mi???

• quote:

Göçükler Türkiye de üretilen sedan araçlarda var . Oldukça da fazla durumda. İşin kötüsü honda Türkiye bu işin sorumluluğunu üzerine almıyor . Bildiğim kadarı ile davalar açılmış durumda.

İngiltere üretimleri olan araçlarda sadece trim sesi sorunu var. Bende bir ay boyunca bu sesleri kesmek için uğraştım durdum

Ncapten 4 yıldız alma nedeni de sanırım çocuk koltuğu ile ilgili.

Araçta alınırken farkedilmeyen göçükler mi vardı?
  • quote:

Göçükler Türkiye de üretilen sedan araçlarda var . Oldukça da fazla durumda. İşin kötüsü honda Türkiye bu işin sorumluluğunu üzerine almıyor . Bildiğim kadarı ile davalar açılmış durumda.

İngiltere üretimleri olan araçlarda sadece trim sesi sorunu var. Bende bir ay boyunca bu sesleri kesmek için uğraştım durdum

Ncapten 4 yıldız alma nedeni de sanırım çocuk koltuğu ile ilgili.

Nerden geliyordu trim sesi?

• Duman efendi D kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun istanbul maslak oto sanayide mi yaptırdınız ne kadara mal oldu ?

Ben açıkcası yazılım artırmadan sadece limiti kaldırarak bile arabanın en kötü 230 seviyesini görebileceğini düşünüyorum. Cvt uzun kullanımda tork artışından dolayı sıkıntı çıkartmaz inşallah.

• quote:

Arkadaşlar artık bu araba 182 hp ama gitmiyor, yok cvt performanstan çalıyor tartışmalarını en azından kendim için noktalıyorum.

Arabanın hız limitörünü kaldırttım. Beygiri 210 torku 275 nm yapan hondata yazılımını yüklettim.

228 yaptım yol bitti. Bir daha da denemem çok acilnbir durumum olmazsa. Ayrıca pedaldaki hantallık gitti. Orta devirlerde araba daha atak oldu. Yani ihtiyaç olur mu ne gerek vardı diye hep kendime sordum. Normalde zaten gittiğim hız 120 yi geçmez. Neyse durum böyle. Arabaya izin verirseniz çok çok güzel bir araç haline geliyor. Ben bu yazılımı abd de uzun zamandır takip ediyordum. Bugüne kadar sorun sıkıntı duymadım. (En fazla 0.6 bar basınç arttıran yazılımı tercih edin eğer düşünen olursa. Daha fazlasını firma sadece manueller için öneriyor)

0.6 bar az buz bir rakam değil hocam yaklaşık 9 psi basınç demek.

Ayrıca tüketim ne kadar değişti bununla ilgili bilgide paylasirsaniz çok sevinirim.

• Duman efendi D kullanıcısına yanıt
    Yanlış hatırlamıyorsam 600-700 dolar gibi bi ücreti olması lazım. Benim arabam daha yeni 2000km devirdi ilerde yapmayı düşünüyorum ama o cesareti edinebilmem lazım önce.

Yakıt tüketimi ve cvt aklımdaki soru işaretleri.

Pedal box gibi bir parça taktırdınız arabanın tepkilerini kontrol etmek için yoksa sadece yazılım mı atıldı ?

• bu ay 1000 lira zam gördü araç 105.900 oldu. hondayı aradım ekim ayında da zam bekleniyormuş bilginize.
  • ozdemir86 O kullanıcısına yanıt
    Fiyat zaten 105.950 tl değil miydi ? Yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: LastNova

Fiyat zaten 105.950 tl değil miydi ? Yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum

Evet ağustos liste fiyatı buydu eylülde hiç zam gelmedi ama ekimde hatırı sayılır bir zam gelebilir.

109 olur tahminim.

• LastNova L kullanıcısına yanıt
    104.950 idi hem eskisehir hem izmirden ay basi bu fiyati aldim. 1000 lira zam bu ay icerisinde gelmis bayi de doğruladı.

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.