Şimdi Ara

2017 Honda Civic hatchback artık resmi (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.299
Cevap
16
Favori
100.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Direksiyon kısa turlu olduğu için dönüş çapı az gibi geliyor ama değil. Manevra yaparken kolaylık sağlıyor.
  • ankarada 182 lik yeni civic sahibi var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgzep3

Direksiyon kısa turlu olduğu için dönüş çapı az gibi geliyor ama değil. Manevra yaparken kolaylık sağlıyor.

Fena degil ama jazz vs gibi araclar kadar da degil tabiki.

Civic hb in boyunun onceki sedanlar kadar uzun oldugunu unutmamak lazim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilgiler için teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mc33 M kullanıcısına yanıt
    Bu arada sizin için performanstan çok yakıt ekonomisi önemliyse bunun yanında konfor güvenlik ve yakışıklılıkta olsun derseniz mazda 3 powersense paketine de bir bakın derim. İstanbul içi tüketimim 7.5 litre. O da şiir gibi araba sadece performansı 11 saniye civarlarında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Duman efendi D kullanıcısına yanıt
    Aracımı bugün teslim aldım ama anlamadığım bazı konular var.

Anahtardan cam ve yan aynaları kapatmak için tuşlara bastığımda bi tepki vermiyor araba.

İkinci olarak tavanda bulunan ışıkları çözemedim. Arkada olan yanıyor ama önde duranlar bazen yanıp bazen yanmıyor. Onlar için bir ayar tuşu bulamadım var mı fikriniz?

• LastNova L kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın hayırlı olsun.

Işıklara bakmam lazım ama ayna ve camları kapatıp açmak için kumandaya iki kere basın. El alışkanlığı gerektiriyor ben hala bazen yapamıyorum

• LastNova L kullanıcısına yanıt
    ayna ve camları açıp kapamak için tuşu 1-2 saniye basılı tutmak gerekiyor.
    Teşekkürler, ben tek sefer basılı tutup bekliyordum ama olmadı bi türlü. Önce 1 kere basıp ardından basılı tutmak gerekiyor anladığım kadarıyla. Fd6 da olan ışık ayarlarını neden kaldırmışlar anlam veremedim. Sarı ışıkları beğenmedim en kısa zamanda beyaz Led alıp takacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: LastNova

Teşekkürler, ben tek sefer basılı tutup bekliyordum ama olmadı bi türlü. Önce 1 kere basıp ardından basılı tutmak gerekiyor anladığım kadarıyla. Fd6 da olan ışık ayarlarını neden kaldırmışlar anlam veremedim. Sarı ışıkları beğenmedim en kısa zamanda beyaz Led alıp takacağım

Tusa 2 defa basiyorsunuz...2. Basişinizda uzun tutuyorsunuz...Ama Ard arda basicaksiniz 2. Uzun tutacaksiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: Duman efendi

Bu arada sizin için performanstan çok yakıt ekonomisi önemliyse bunun yanında konfor güvenlik ve yakışıklılıkta olsun derseniz mazda 3 powersense paketine de bir bakın derim. İstanbul içi tüketimim 7.5 litre. O da şiir gibi araba sadece performansı 11 saniye civarlarında.

Öneri için teşekkürler.Genelde dizel araçlarım oldu.Tork ve ataklık önemli.Benim için 0-100 değerleri sadece ataklığı temsil ediyor.10,11,11.5 sn ler benim için kabul edilebilir değerler.Yoksa bugüne kadar biriyle kapışmış değilim.İstediğim zaman sıçrayan aracı seviyorum.Ama ekonomide olmazsa olmuyor.Dizel otomatikler hayal oldu.Daha önce 1.6 ve 1.4 atmosferik aracım olmuştu.Tam bir eziyetti.Yeni nesil benzinli turbo araçlar fazla km yapmayanlar için çok uygun.benzinli araçların yakıt tüketiminde üst limit olmadığı için ince eleyip sık dokuyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Bugün ilk 100 km yi doldurdum. Şu an için konfor, performans, kullanışlılık açısından gayet memnunum. Bi kaç gün daha kullanıp ayrıntılı olarak buraya yazacağım.

Alternatif olarak düşündüğüm a3 leon golf astra dörtlüsünden kesinlikle çok daha ayırt edici bir araba olduğunu düşünüyorum. Tasarım olarak çok çok önde bence.

• araba çok güzel ama bu vitesle olmuyor! hondanın inadından vazgeçip düz vites 1.5 getirmesi lazım. bu arabanın hakkını vermek icin duz vites sart. cvt tek kelimeyle rezillik...
  • Flo_Rida F kullanıcısına yanıt
    Neden rezillik olarak gördüğünüzü kullanım tecrübenizle anlatırsanız daha aydınlatıcı olur diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: LastNova

Bugün ilk 100 km yi doldurdum. Şu an için konfor, performans, kullanışlılık açısından gayet memnunum. Bi kaç gün daha kullanıp ayrıntılı olarak buraya yazacağım.

Alternatif olarak düşündüğüm a3 leon golf astra dörtlüsünden kesinlikle çok daha ayırt edici bir araba olduğunu düşünüyorum. Tasarım olarak çok çok önde bence.

merhaba, trim sesi var mı araçta ? Kaç km hızdan sonra rüzgar sesini araç içine alıyor ?

• Trim sesi bi ara 1-2 saniye geldi sonra durdu tekrarlamadı. Kol dayamanın içine attığım şeylerden de gelmiş olabilir tam dikkat edemedim. Onun dışında gelmedi hiç.

Rüzgar sesi 120 gibi gelmeye başlıyor içeriye

• Civic sedan 125 ve 182Hp ile Hb 182Hp ile yaptığım sürüşlerde trim sesi duyduğumu hatırlamıyorum, ayrıca yürüyen aksam da oldukça sessiz çalışıyordu.

• trim sesi felan yok lastik sesi var ancak rahatsız edici seviyede değil, belki yumuşak hamurlu lastik ile felan dahada azaltılabilir. tabi araç km yaptıkça ne gösterir bilemeyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duman efendi

Merhaba

Aracı kullandığım için yardımcı olmaya çalışacağım

Sizin gibi ilk düşüncem sunroof olmadığı için özellikle gece aracın karanlık olma ihtimaliydi.

Aracın ön camlarında da 2 numara film olmasına rağmen içerisi karanlık olmuyor. Ön göstere paneli ve multimedia ekranının büyük olması sayesinde içerisi karanlık olmuyor. Tavanda kırmızı ışık veren lazer var.(sanırım lazer) vites kolunun oradan kol dayamanın sonuna kadar olan bölümü hafif kırmızı ışıkla aydınlatıyor. Ama yinede karanlık derseniz 3500 tl ye servis ışık paketi ekleniyor araca. Pahalı derseniz ali expreste aynı mantığa dayalı araç içi ledler var 20 dolar civarı 😊

Araçta cvt vites yüzünden performans kaybı yok. Çok ilginç ama yok. Şu sizi yanıltmasın . test sürüşü yapılırken araçta economi modu açık ve vites d konumunda oluyor. Bu yüzden gaza yüklendiğinizde bir saniye boşluk var gibi hissedebilirsiniz. Sport kullanımda ise hiçbir boşluk yok.

Yakıt tüketimim istanbul da 9.0 litre . Bu rakam benim için normal. Audi 3 dizeli olan arkadaşımın bile tüketimi 7.2 litre. Bu yazdıklarım size abartı gelebilir ama arabanın yol tutuşu, hzılanması, ses yalıtımı ve hatta neredeyse vitesi( zf gibi değil tabiki ama yine de iyi) bmw 3 aracıma çok yakın.Bmw yi sattım bir daha da almam . 100 bin lirayla neredeyse 225 bin liralık arabaya yakın araç alma imkanınız var ve garantisi 6 sene.

Yanlış anlaşılmasın honda fanı falan değilim. Araç sahibi olduğum için aracı körü körüne öven tiplerden de değilim. Aracın eksik yönlerini de yazıyorum artık karar sizin

Ön yolcu koltuğunun yükseklik ayarı yok.

Kararan dikiz aynası yok( 300 tl)

Hıza duyarlı kilitlenen kapı sistemi yok(50 tl)

Ön park sensörleri yan taraflara karşı biraz zayıf

Geri görüşü biraz kısıtlı

Anahtarsız giriş,anahtarız çalıştırma ,şerit takip asistanı,fren özellikli hız sabitleme gibi yeni nesil güvenlik ekipmanları yok.(bu konuda da mazdaya şapka çıkartıyorum)

Lastik yanakları ince olduğu için biraz yuvarlanma sesi var. 207 km den sonra hız kesiciye giriyor. Aracın dönüş çapı sanki biraz az gibi . sunroofu yok.Arka havalandırma kanalı yok.İnternet tarayıcısı,video izleme, hdmi bağlantısından telefon aktarma seçenekleri el frenini indirdiğiniz zaman güvenlik nedeniyle kapanıyor...
    Ayrıca stop start yok ve ön ortadaki iki havalandırma deliğini kapatmak için yanlarında çevirip kapatacağınız düğme yok

Audi a3 dizele 7.2 yaktirabilen arkadaşınızı tebrik edin gerçekten. Samimi söylüyorum dalga değil çünkü imkansızı başarıyor.

Benim uzun yolda 4.1 şehir için 4.8 istanbul şehir içi sıkışık trafik 5.5

7.2lere ancak klima açıkken ilk kalkışta 1-2 dk yokuş çıkarken goruyorum.

• toplam 9 litre yakıt tüketimi derken hb+sedan toplamından bahsediyor dimi? yani araba başına 4,5 olmalı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41EEA03B6 -- 27 Haziran 2017; 15:10:28 >
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.