Şimdi Ara

2016 SONY ANDROİD TV (310. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.304
Cevap
74
Favori
340.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 308309310311312
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: O.o.spawn.o.O

Merhaba hocam yok öyle birşey demiyorum 4k dışında birşey izlemem diye. Ben sadece aynı referans görüntüde xd93 ün gerçekten xd85 den baya bir iyi olduğu yönündeydi. Saygılar..

Hocam tabikide nekadar para o kadar kofte. Ama benim gorusum uygun fiyatli 55xd8505 alip seneye uzerinden artan parayla fiyatlar dusunce birde lg oled alabilirsiniz. (Aslinda oled simdide alinir ama fhd)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • diabl0 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • LCD piyasası Limon misali Posasını da kullanmadan OLED ler gelmez daha...HDR2, 8K çıkartırlar LCD satmaya devam ederler benim görüşüm..

Ayrıca LG OLED TV leri OLED kapsamında saymamak lazım, türünün tek örneği, ismi OLED ama kendisi nedir bilinmez, çok merak eden gider alır eve gelince de saçını başını yolar :)

Demo OLED görüntülere göre nasıl yorum yapılıyor anlamıyorum :)
  • Sony oled çıkaracak gibi görünüyor, gecen sene Panasonic çıkarmıştı bu sene 2. Nesil oled tv'lerini duyurdular, Panasonic de lg panel kullanıyor ama görüntü kalitesi olarak lg oledlere göre cok daha iyi tabi fiyatı da kallavi, lg oled panellerde sadece beyaz ışık veren oled kullanıyor renkler filtrelerle elde ediliyor, normalde oled panellerde kırmızı, mavi, be yeşil renkli oledler kullanılıyor ama burda her rengin ömrü farklı olduğu icin Zamanla bazı renklerde soluklaşma sorunu ortaya çıktı, LG'nin uyguladığı teknik ( asıl bulan Kodak deniliyor) bu soruna zekice bir çözüm oldu, sadece beyaz renk oled kullanarak Zamanla bazı renklerin soluklaşma sorunu aşıldı ama lg oledlerde hareketli görüntülerde bozulma, logo yanigi gibi ciddi sorunlar mevcuttu.

Vel hasılı kelam Panasonic'in kullandığı gibi muhtemelen Sony'de LG'nin oled panelini kullanacak ve bu bence bir sorun değil, Sony bence en az Panasonic kadar kaliteli bir oled tv çıkaraktir, panelin lg olmasi ise bir sorun olmayacaktır.

• Panasonic oled: tx65cz952 b. Güncel fiyatını en ucuz 4,499 pound buldum nette. 2015 model bir tv. UK fiyatı bu. 19,800 tlye geliyor. TRde satışa sunulmadı.

Aynı sitede lg 65g6v -2016 model ve en üst seri olanı, 4,449 pound. Lg 5 yıl garantiliymiş. Trde lg şu an en ycuz 20,799 tl n11de.

Lg en alt c serisi ise en ucuz 16,499 tl.

Sonynin oled fiyatını düşünemiyorum.
  • Arkadaşlar tv larımızın ses çıkışına direkt kolon takabiliyor muyuz? Pc hoparlörü mesela?
    İşin içine amfi ses sistemi sokmadan nasıl tvden ses alabiliriz?
    Cihaz:50w805b
  • Lg oledi hunharca kötüleyenler var ama aslında uzun ömürlü oledi yaptılar sonsuz kontrastıda başardılar renkler filtreyle elde ediliyormuş edilsin ne var bunda ? lcd ekran bolu boyunca filtre ve arkada el feneri varya resmen :) lg son 2 yıldır oledi ıspatladı ve tıpış tıpış hepside çıkarıyorlar oledi bakmayın lg tek olmanın kaymağını yiyiyor yoksa lcd fiyatına indirdiği an başka tv satılmaz ve burda laf edenlerin hepside gider alır aynı fiyata kim bakar lcd ye ? Aynı sistemi panasonicte kullandı philips te diğerleri kullanacak göreceksiniz tabi ki markalar arasında panel renk motion farkları olacaktır ben sony i öncelikli merak ederim tabi bunuda ekleyeyim.

Edit: Az önce okuduğum haberde sony nin oled panellerini lg den alacağını anlaştıklarını okudum :) şimdi lg oled kötüleyenler ne diyecek acaba...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentalform -- 4 Ocak 2017; 15:4:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bur@k3458

Arkadaşlar tv larımızın ses çıkışına direkt kolon takabiliyor muyuz? Pc hoparlörü mesela?
    İşin içine amfi ses sistemi sokmadan nasıl tvden ses alabiliriz?
    Cihaz:50w805b

Kulaklık çıkışından olur
  • mentalform M kullanıcısına yanıt
    Sony'nin LG IPS Panel kullanması LG nin çok kaliteli olduğu anlamına gelmiyor..

LG Marka,Tv olarak, sıralamada en altta gelen TV dir..Diyeceksiniz Dünya DEVİ !!!! Sonye Panel yapıyor !!!!

Panel başka, Tv de Paneli uyumlu yazılımla kullanıp en güzel görüntü işlemek bambaşka..

LG, Arge yapmadan, Oled problemlerini aşmadan Tek renk Oled (White OLED) teknolojisi ile-dikkat teknoloji diyoruz zira Oled 4 renktir materyal olarak --İsminin Oled olması OLED Materyalş gibi kendinden Işımalı Ledler demek değil, Woled katmanını Googleden paylaşmıştım burada...Bildiğiniz gibi her piksel kendini kapatarak SİYAH, açarak diğer renkleri oluşturmuyor..Öyle olsa Oled deriz ona..Şimdilik Oled, küçük ekranlarda Cep Tel, Tablet..gibi kullanılabiliyor..Uzun hikaye araştırın tembellik yapmadan ricam...

LG OLED ilk çıktığından beri sorunlu, çok arkadaş yazdı görüntüde bozulmalar mevcut, LOGO yanığını saymıyorum bile..

LG Oled dediği WOLED, Kodek Beyaz Oled Türevini kullanıyor..Samsung bile RGB Oled kullanmaktan bahsetmiş iken, diğer firmalar OLED çıkarmamışken neden LG OLED hakkındaki olumsuz görüşleri kabul etmiyorsunuz ki??

LG den başka diğer Firmalar çok mu yetersiz OLED yapmıyorlar..

Önce OLED Mataryali nedir, Woled nedir, LG OLED dediği Tv de ne kullanılıyor sonra gelip LG nin reklamını yapın..

Cümlemi tekrarlıyorum, LG Oled çok çok mükemmel TV ise LG formuna yazın, alın birtane, fiyatı da düştü, neden Sony Forumunda vakit kaybediyorsunuz ki?? 7000-8000 TL Sony XD lere para vereceğinize alın çooook mükemmel !!! LG Oled

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 4 Ocak 2017; 16:28:7 >

Woled--beyaz oled arka aydınlatma olarak kullanılıp, öndeki renk katmanından renkler elde ediliyor..

BU OLED Teknolojisi-Türevidir, OLED değildir..

Samsung ise Beyaz değil RGB Oled kullanıyor bu da bir Türev.

Oled Display ise OLED Dediğimiz gerçek Paneldir..Bu kullanılmıyor..Problem bu..Oled Display ile oled Teknolojisi Tek veya 2 renk Oled materyal tamamen farklı

***Kendinden Işımalı Pikseller,paneller kullanılmıyor TV lerde..teknoloji buna hazır değil, şimdilik küçük ebatta ancak***

.2016 SONY ANDROİD TV

2016 SONY ANDROİD TV

2016 SONY ANDROİD TV
    2016 SONY ANDROİD TV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 4 Ocak 2017; 17:21:49 >

• Şimdi OLED kendinden Işımalı, her pikselin kendinden aydınlatmalı TV nerede, LG'nin WOLED arka aydınlatmalı Tv si nerede???

Kelime oyunları ile Oled teknolojisi OLED TV değildir...Üstteki resimlerde açıkça görülüyor..

OLED 4 Renk ise nerede diğer renkler, ismi üzerine WHITE- OLED Beyaz OLED

Organic olması suya dayanıksız demek, Oled te Renklerin ömrü kısa demek--gerçek Oled materyalinde...O sebebple kullanışsısz, ömrü düşük OLED Mataryalin

Oled Display budur, oled budur...

2016 SONY ANDROİD TV2016 SONY ANDROİD TV2016 SONY ANDROİD TV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 4 Ocak 2017; 17:30:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Woled--beyaz oled arka aydınlatma olarak kullanılıp, öndeki renk katmanından renkler elde ediliyor..

BU OLED Teknolojisi-Türevidir, OLED değildir..

Samsung ise Beyaz değil RGB Oled kullanıyor bu da bir Türev.

Oled Display ise OLED Dediğimiz gerçek Paneldir..Bu kullanılmıyor..Problem bu..Oled Display ile oled Teknolojisi Tek veya 2 renk Oled materyal tamamen farklı

***Kendinden Işımalı Pikseller,paneller kullanılmıyor TV lerde..teknoloji buna hazır değil, şimdilik küçük ebatta ancak***

.2016 SONY ANDROİD TV

2016 SONY ANDROİD TV

2016 SONY ANDROİD TV
    2016 SONY ANDROİD TV

Işık yayabilen organic her materyal oled dir açılımı budur zaten rgb de olsa sadece white da olsa oleddir rgb oled woled ayrımları olabilir renk elde etme teknikleri farkedebilir ancak oledin kendi açılımı gereği oled materyal barındıran her panel oled dir tıpkı led de olsa ips te olsa florescent aydınlatma kullansa da tn panel olsa da va da olsa fald ya da edge olsada hepsinin lcd olduğu gibi! verdiğiniz tanımlama yanlıştır!!

• Hocam ne alalım ozaman allah aşkına
  • quote:

Orijinalden alıntı: O.o.spawn.o.O

Hocam ne alalım ozaman allah aşkına

Hocam isteyen LG WOLED alsın isteyen LCD sorun değil..

Sadece ne aldığınız bilin, Gerçek OLED Tv ler için Sony, Panasonic belki Samsungu beklemek lazım ki kıyas yapılsın...

Sİyah konusu en büyük problem, ama Siyah elde edecem diye LG Woled dahil Sony XD93 serisi dahil, tam Local Dimming yapılamıyor, panel genelinde Kontras problemi, panel genelinde Kararma oluyor..

Homojen bir aydınlatma sağlanamıyor..

Demolar sorun değil ama kullanıcı videolarında problemler olabiliyor..Teknoloji tam oturmadı henüz..vaadler çok

Mükemmel Tv yok..

Oled bekliyoruz ama o da şu an Oled Teknolojisi kullanan Tv ler var ufukta...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 4 Ocak 2017; 17:48:4 >

• Yav ne lg'ciler çıktı arkadaş tamam ya forum lg oled forumuna döndü.
    Bana yazma arkadaşım, LG fanatikliği için LG formu var..Laf anlatamıyoruz ki..Blokladım zaten :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 4 Ocak 2017; 17:57:32 >
  • Kelime kelime tercüme edeceksek oled kendinden renk yayan değil ışık yayan anlamına gelir.

Nasıl ki led tv demek aslında led değil, led aydınlatmalı demekse oledde de benzer mantık kurulmuş olabilir. Bu kadar takılmamak lazım bence.

Bugün sony bile oled ya da woled panel, oled rv üretmek için lgden panel alacaksa, bu paneli kullanmakta beis görmüyor demek ki. Kaldı ki nette araştırdığımızda, sony-panasonic ortaklığının da oled panel üretmekten vazgeçtiği haberleri var. Yani ufukta rgb oled panel üretimi görünmüyor.

Xd9305 deneyimimden sonra, tüm olumsuzluklarına rağmen oled teknolojisinin led lcdlerden üstün olduğunu ve daha az sorunlu olduğunu düşünüyorum. Gerekirse sonynin de oled çıkarmasını bekleyeceğim. Çünkü bu saatten sonra 55inç bir tv için 3 bin tl üstü para vermenin ziyan olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 4 Ocak 2017; 18:7:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Bana yazma arkadaşım, LG fanatikliği için LG formu var..Laf anlatamıyoruz ki..Blokladım zaten :(

Evet arkadaşlar bu arkadaş woledin oled olmadığını yazdı değil mi ? gerçek oled olmadığını ve arka ışığın beyaz olduğunu ve renk filtresi kullandığını yazarak basit ve kalitesi göstermeye çalıştı değil mi ? hepsi büyük bir yalan hata demiyorum çünkü yaklaşımında hata değil yalan söyleme ve algı yaratma amacı görüyorum. Şimdi lg oled in ne olduğunu ekran resmi atarak anlatacağım kısaca ; Lg beyaz değil 3 ana renk kullanıyor ve buna sandviç yapı deniliyor bunların hepsi yandığında beyaz ışık elde ediliyor (tüm renkler beyaz ışığı üretir) daha sonra tekrar renk filtresinden geçiyor. Editor şöyle devam ediyor : zaten rgb olan diod için renk filtresi kullanılıyor tuhaf değil mi ? evet ama aslında bu daha uzun bir kullanım ömrü ve renklerde kaymanın daha iyi olmasını sağlıyor diyor. Yani lg beyazı verip diğer renkleri çalmamış rgb bir oled katmanla daha uzun ömürlü ve daha iyi renk üretmeyi sağlamış. Zaten arka aydınlatma kullanarak böyle bir siyah yakalanabilir mi ? imkansız ! arkadaki rgb katman istediği her pixeli aydınlatıp karartabiliyor binlerce dimming zonu olan fald panel bile yapamaz bunu çünkü arka kısımda ki oled hücrelerinin herbiri yanı sönebiliyor işte anlyamadığı nokta bu sanırım :) Linkten zaten sizde okuyabilirsiniz https://www.cnet.com/news/what-is-oled-tv/

2016 SONY ANDROİD TV2016 SONY ANDROİD TV2016 SONY ANDROİD TV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentalform -- 4 Ocak 2017; 18:25:8 >

• Arkadaşlar başkalarının geliştirdiği teknolojiler için neden kavga ediyoruz, vallahi zenginin teknolojisi bizim gibi teknoloji fakiri bir ülkenin çenesini yoruyor :) sakin olalım lütfen.

Oled, kendiliğinden ışık veren organik madde demektir, bu organik madde ışığı farklı renklerde verebilir, dediğim gibi ilk yapılan oled panellerde rgb formatında kırmızı, yeşil, mavi renkte ışık yayan oledler kullanıldı ancak mavi renkli oled'in ömrü digerlerine göre daha kısa olduğu için Zamanla bu renkte soluklaşma meydana geliyordu, bunu aşmak icin sadece beyaz ışık yayan oled materyali kullanıldı renkler de filtrelerle elde edildi, adına da woled ( white oled ) denildi.

Simdi woled panellerde aynı rgb oled paneller gibi kendiliğinden ışık yayan organik materyalden oluşmaktadır, ikisinde de arka aydınlatma yoktur, farkı birinde 3 farklı renkte ışık yayan oledler varken digerinde sadece beyaz ışık yayan oledler vardır, yani woled'de tek renk var diye oled değildir diyemeyiz, ayrıca dediğim gibi Panasonic'de oled tv'sinde paneli LG'den aldı ve gerçekten cok iyi bir oled tv yaptı, Sony'de paneli LG'den alabilir zaten kendisi panel üretmiyor, led tv'lerinde de paneli diğer üreticilerden alıyor, burda önemli olan fiyatı olacaktır, rekabetçi bir fiyattan mı girecek yoksa Panasonic'te olduğu gibi kallavi bir para mı isteyecek göreceğiz.

• metalmilita kullanıcısına yanıt
    Oled TV değil OLED Teknolojili TV..

Led Tv değil Led Teknolojili LCD TV...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 4 Ocak 2017; 19:14:48 >
  • 
Sayfa: önceki 308309310311312
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.