Şimdi Ara

2016 Sony 55XD8505 4K Nasıldır? (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.265
Cevap
36
Favori
120.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sony 55xd8505 televizyonumda kulaklık taktığım zaman kulaklık sesini ayarlayacağım yeri menüde bulamadım.Kulaklıktan en düşük ayarda ses geliyor bir türlü yükseltemedim.Nasıl yapılıyor bilen var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okan9455 kullanıcısına yanıt
    Kumandada action tuşuna bas. Ekranın üstünden çıkan menülerde kulaklık sesi diye bir satır olması lazım
  • barsoy kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam oldu teşekkür ederim.
  • Konu biraz pasif ama kullanan arkadaşlar varsa sinema sistemi hoparlör alıp kullanan var mı? HDMI arc girişi veya Bluetooth nasıl kullanıyorsunuz, ne tür ürün önerirsiniz?
    Tek kumanda ile kullanabiliyor musunuz?

• erturo E kullanıcısına yanıt
    Bana bir arkadaş kullanmadığı LG lg-ht1200ta ses sitemini verdi.
    Optik kablo ile tv ye bağladım. Ev gümbür gümbür.
    1080 ve 4K filmlerde keyifli oluyor
    İlerleyen zamanlarda AVR almaya niyetim var.

Kanaldan kanala fark etmekle beraber çok hafif ses senkron oluyor, Chaz ayarlarından düzelmiyor maalesef.
    Tizler zayıf kalıyor bazen. arkalara geçici oto tweterlerdan taktım. Sadece tizlerden oluşan bir tane kolon alacam.
    Genelde 5 kanallı filmler izliyom.
    2 kanalda bile aksiyon sahnelerinde efectler diğer kolonlardan geliyor.
    https://www.lg.com/tr/ev-sinema-sistemi/lg-HT1200TA-dvd-ev-sinema-sistemi

2016 Sony 55XD8505 4K Nasıldır?

Bir tanede 11.11 de taotronics Bluetooth aparat aldım geldi. 200 TL

https://urun.n11.com/ses-sistemleri/taotronics-tt-ba09-bluetooth-50-vericialici-dijital-optik-35m-P390835587

Dün de kara cuma indiriminden Anker bluetooth kulaklık aldım 200 TL o da gelince filmler daha keyifli olacak.
    https://www.hepsiburada.com/anker-soundcore-life-q10-kablosuz-bluetooth-5-0-kulaklik-60-saate-varan-calma-suresi-siyah-kirmizi-a3032-p-HBV00000OELMR
    https://forum.donanimhaber.com/anker-soundcore-life-q10-bluetooth-5-0-kulaklik-199-00-tl-aktif--140750058-7

• Eskiden resimli teletext çıkıyordu bazı kanallarda, şimdi çıkmıyor. Onun da adı hbbtv'miş sonradan öğrendim. Yardım> gizlilik > ilk seçeneği
    onayladım. Sonra ayarlar>kanal ayarı>dijital kurulum >interaktif kurulum >interaktif uygulamayı açık hale getirdim. Gene olmadı. trt, kanald ve atv'de denedim.Yoksa hbbtv yayınları bitti mi?
  • Arkadaşlar sony 2016-2019 model android tv leri için v6.6545 sürümünü yayınladı ancak bizim xd8505 lere bu güncelleme gelmedi.2016 model 55xd8005 e gelirken daha üst modeli 55xd8505 e bu güncellemenin yayınlanmaması nasıl iştir anlamadım.Bu konuda bilgisi olan var mı bizim tv lere güncelleme gelmeyecek mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okan9455

Arkadaşlar sony 2016-2019 model android tv leri için v6.6545 sürümünü yayınladı ancak bizim xd8505 lere bu güncelleme gelmedi.2016 model 55xd8005 e gelirken daha üst modeli 55xd8505 e bu güncellemenin yayınlanmaması nasıl iştir anlamadım.Bu konuda bilgisi olan var mı bizim tv lere güncelleme gelmeyecek mi ?
    Guncellemelere cok guvenmeyin, fonk ekleyecek halleri yok. Çalışan sistemi bozabilirler.
    Komşular alışverişte görsün türünden güncellemedir. itibar etmeyin.
  • TiSKE kullanıcısına yanıt
    Sizde haklısınız.Geçen eve birde 55xf9005 aldım ona bu güncellemeyi yükledim arayüz vs değişmiş biraz daha hızlanmış.Tabi o yeni model olduğu için önem veriyor olabilirler.Aynı kalitede güncelleme olacaksa xd8505 ede vermelerini isterdim.
  • 55xd8505 ile 50w807c model tv leri aynı adaptor ile kullanabılır mıyız acaba ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba.Sony 55xd8505 televizyonumda son yazlım android 6 yüklü.Ancak şöyle bir sorun var yeni aldığım redmi airdots kulaklığımı bluetooth ile bir türlü bağlayamadım.Kendi ayarlar menüsünden bluetooth ile aratıyorum cihazı görmüyor.Sadece bunu değil bluetooth açık olan hiçbir cihazı görmüyor.Google play den farklı program indirip onunla denedim.Cihazı gördü eşleşti ancak bağlantı kurulmuyor.Evde birde 55xf9005 tv var onda hiçbir sıkıntı yok direk bağlanıyor.Bundan neden böyle bir problem olabilir benzer problem yaşayan var mı ?

• Okan9455 kullanıcısına yanıt
    Dostum bu seride Bluetooth kulaklık bağlayamıyoruz ne yazık ki, bu seriden sonra (xe ve sonrası) Bluetooth kulaklık desteği getirdiler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunu öğrendiğim iyi oldu kulaklık almayı düşünüyordum. Tvnin performansından çok memnunum ama bu saçma olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: drowen

Dostum bu seride Bluetooth kulaklık bağlayamıyoruz ne yazık ki, bu seriden sonra (xe ve sonrası) Bluetooth kulaklık desteği getirdiler.
    Teşekkür ederim bilgilendirme için.Keşke bağlanabilseydi ama yapacak bir şey yok.

• Merhaba, xd8505 kullanicisim ve netflix de hdr li dizileri izlerken alt yazilar geldiginde bilhassa siyah sahnelerde ekranda sanki ampul patlamasi oluyor ve sarimsi bi hale geliyor, altyazi gidince karanlik sahne normale donuyor. Bunu engellemenin yolu varmidir? Veya tv de hdr nin iptal edilebilecegi bir menu var mi bulamadim da??

• Raelro R kullanıcısına yanıt
    Bende de oluyor Netflixte hdr olan içeriklerde ekran sararıyor hd daha iyin onun yanında. Millet hdr içeriğe bayılıyor ben hdr olunca üzülüyorum kalite düşüyor net. Acaba herkeste aynı mı.

• quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Bana bir arkadaş kullanmadığı LG lg-ht1200ta ses sitemini verdi.
    Optik kablo ile tv ye bağladım. Ev gümbür gümbür.
    1080 ve 4K filmlerde keyifli oluyor
    İlerleyen zamanlarda AVR almaya niyetim var.

Kanaldan kanala fark etmekle beraber çok hafif ses senkron oluyor, Chaz ayarlarından düzelmiyor maalesef.
    Tizler zayıf kalıyor bazen. arkalara geçici oto tweterlerdan taktım. Sadece tizlerden oluşan bir tane kolon alacam.
    Genelde 5 kanallı filmler izliyom.
    2 kanalda bile aksiyon sahnelerinde efectler diğer kolonlardan geliyor.
    https://www.lg.com/tr/ev-sinema-sistemi/lg-HT1200TA-dvd-ev-sinema-sistemi

Bir tanede 11.11 de taotronics Bluetooth aparat aldım geldi. 200 TL

https://urun.n11.com/ses-sistemleri/taotronics-tt-ba09-bluetooth-50-vericialici-dijital-optik-35m-P390835587

Dün de kara cuma indiriminden Anker bluetooth kulaklık aldım 200 TL o da gelince filmler daha keyifli olacak.
    https://www.hepsiburada.com/anker-soundcore-life-q10-kablosuz-bluetooth-5-0-kulaklik-60-saate-varan-calma-suresi-siyah-kirmizi-a3032-p-HBV00000OELMR
    https://forum.donanimhaber.com/anker-soundcore-life-q10-bluetooth-5-0-kulaklik-199-00-tl-aktif--140750058-7
    Sayın TiSKE
    Sizin bu mesajınız bana ilham kaynağı oldu.
    TaoTronics TT-BA09 Bluetooth 5.0 Dijital Optik Verici/Alıcı ile Anker soundcore life q10 bluetooth 5.0 kulaklıktan ben de sipariş verdim.
    Gerçi kulaklığın konusunda siz zaten biliyorsunuz.
    İNŞALLAH gecikmeden, sağlam ve sorunsuz ulaşırlar da sağlıkla kullanırım(z).

• quote:

Orijinalden alıntı: BRAVEHEART11

Sayın TiSKE
    Sizin bu mesajınız bana ilham kaynağı oldu.
    TaoTronics TT-BA09 Bluetooth 5.0 Dijital Optik Verici/Alıcı ile Anker soundcore life q10 bluetooth 5.0 kulaklıktan ben de sipariş verdim.
    Gerçi kulaklığın konusunda siz zaten biliyorsunuz.
    İNŞALLAH gecikmeden, sağlam ve sorunsuz ulaşırlar da sağlıkla kullanırım(z).

Alıntıları Göster
    Emin ol mest olacaksın.
    Kullanma şeklini yazarsan baskasına da ilham olsun
    Çünki farklı varyasyonlarla kullanılabiliyor
    taotronicsde Alıcı , verici, 3,5 mm ve optik bağlantılar mevcut
    Ben keyifle kullanıyorum bu ikiliyi.

• TiSKE kullanıcısına yanıt
    Elime ulaştıklarında gerekli bağlantı ve ayarlarını bir yapayım, deneyimimi seve seve paylaşırım.
    Taotronics bt cihazı daha çok transmitter modunda Anker Q10 bt kulaklığa ses iletmesi amacıyla kullanmayı düşünüyorum.
    Sony 55XD8505 optik kablo ile Harman Kardon AVR'ye bağlı. Harman Kardon'un optik çıkışınan optik kablo ile Taotronics'e oradan Anker Q10 bt kulaklığa.
    Ancak bu şekilde,TVnin sesini tamamen kısarsam kulaklıktan ses gelir mi... onu düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 29 Nisan 2020; 12:3:16 >
  • Meraktan soruyorum Bluetooth kulaklığı tv box ile sağlayamaz mıydık?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.