Şimdi Ara

2016 Sony 55XD8505 4K Nasıldır? (62. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.266
Cevap
36
Favori
120.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erturo

Meraktan soruyorum Bluetooth kulaklığı tv box ile sağlayamaz mıydık?
    TV box da BT kulaklık desteği varsa tabii ki olur.
    Ama TV box seyrederken dilnlersin sadece
    Normal TV kanalı izlerken kullanamazsın tabii..
    Ben de Egreat Mp ve BT adaptör ile izliyorum, filmleri gece seyrettiğim zamanlarda.
  • TiSKE kullanıcısına yanıt
    Ben olsam bu paraya biraz daha koyup mi box alırdım. HDMI girişi var, teledünya veya benzer sistem de kullanıyorsanız ona bağlanabilir..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 3 sene önce aldım televizyonu ama artık “beni salın aga ben tamamım” diyor. Gerçekten verdiğim paraya yazık. O zaman 4000’e almıştım. 5500’e Samsung’un 9000 serisi vardı sanırım, keşke onu alsaydım. Kanal geçişi insanı kanser ediyor. Hatta bilmeyenler tv’yi kapattım sanıyor kanal geçerken. O hadi neyse, çok sık donma yaşıyorum son zamanlarda, menülerde takılmalar inanılmaz derecede. Kanal geçmeye basıyorum, geçmiyor, bir daha basıyorum, yok, bir daha yine yok.. sonra 3-4 kanal birden geçiyor. Tam çıldırmalık. Ya da tv’yi açıyorum bazen sadece siyah bi ekran. Ama panel açık belli aydınlatma var. Ancak yayın vs hiçbir şey yok. Yayınla alakalı değil çünkü öyle olsa sinyal yok vs bir yazılar çıkması lazım, ekran simsiyah. Bunu bazen başka uygulamaları açtığımda da yapıyor. Misal tv izlerken netflix tuşuna basıyorum, hooop yine siyah ekran. Veya harddiskten film izlemek için vlc player’a basıyorum, sonuç siyah ekran. Açıyorum, kapatıyorum, birkaç denemeden sonra düzeliyor. Ama şu salgın işleri bitsin ilk işim tv’yi değiştirmek..

Normalde bu başlık için gelmedim, tv tavsiyeleri için gelmiştim ama başlığı üstlerde görünce yazmadan duramadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sirius_black kullanıcısına yanıt
    Güncelleştirmeleri yapmış mıydınız? Dahili uydu alıcısını kullanıyorsunuz sanırım?

• quote:

Orijinalden alıntı: erturo

Güncelleştirmeleri yapmış mıydınız? Dahili uydu alıcısını kullanıyorsunuz sanırım?
    Tüm güncelleştirmeler yüklü.. evet dahili tuner kullanıyorum..

harici tuner kullanırsanız kanal geçiş hızlarında sorun yaşanmıyor.
    imkanınız varsa deneyebilirsiniz.
  • erturo E kullanıcısına yanıt
    Kanal geçiş hızı benim için en az önemli sorun. Diğer konuşar daha sıkıntılı..

• bahsettiğiniz donmaları ben yaşamıyorum. fabrika ayarlarına yüklemeyi deneyin bence. fark edecektir kesinlikle
  • Hocam üstüne biraz daha koyun sınırı yok
    Ben alırsam 400 - 500 TL lik bir şey almam,
    Şu kriz de hobby için bütçede yer yok.
    Ben Kulaklık ve BT adaptörü top 350 TL ye KASIM 2019 da mal ettim.
    Egreat MP yi 8 yıl önce aldım.
    Kulaklığı film için aldım değmeyin keyfime,
    Paralı platformlar bende yok. Arkadaşın Netflix i var. Sony de kurulu , Benim kıza da vermişler şifreyi.
    EVDE KAL kampanyasından dolayı int hızları cok yavas. NF bile açamıyorum.
    Elimde 500 den fazla izlenecek film var. Bu aralar esnek çalışmadan dolayı haftalık 4 gün boyunca her gün film izliyom her fırsatta.

Sony dahili tuner menusu berbat ötesi, Harici tuner ATLANTA kullanıyorum.
    diğer uygulamalarda sorun yok. Çok nadir kullanıyorum
    Eski model TV lerde Güncelleme yüklemek intihar etmektir. kimseye de tavsiye etmiyorum.
    Bu donanıma hiç bir yazılım bir şey yapamaz.
    Ben % 70 ekranı kullanıyorum, arada youtube falan açıyorum.

Bende 3 yıldır kullanıyorum. Son güncelleme sonrası ram şişmesinden dolayı sizin yaşadığınız sorunları farkettim. Çözümü gereksiz uygulamaları silerek kanal geçişlerinde hızlanma olduğunu farkettim. Şuan için memnunum sıkıntı yok.

• sardemir kullanıcısına yanıt
    Deneyeceğim teşekkür ederim.

Hocam selamlar,

Benzer sorunları ben de yaşıyorum. 3 yıl oldu benim de Tv'yi alalı. Deneyebildiniz mi fabrika ayarları ile sıfırlamayı ? Yaptıysanız durum nedir bilgi verirseniz memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuzunyol

Hocam selamlar,

Benzer sorunları ben de yaşıyorum. 3 yıl oldu benim de Tv'yi alalı. Deneyebildiniz mi fabrika ayarları ile sıfırlamayı ? Yaptıysanız durum nedir bilgi verirseniz memnun olurum.
    2017'de aldığım 55XD8505 modelim son dönemlerde yavaşlama, takılma ve özellikle ağdan kopma sorunları yaşıyordu. Dün fabrika ayarlarına döndürdüm. Uydu kurulumunu da formattan önce kanal listesini usb'ye alarak yedeklemiştim, geri yükleyerek hallettim. Ekstra bir ayara gerek kalmadı. Tv şu an formattan önceki durumundan daha iyi. Elbette ilk günkü gibi değil ama gözle görülür bir düzelme mevcut. Benzer sorunları olanlar için bilgilendirmiş olayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuzunyol

Hocam selamlar,

Bende bir değişiklik yok maalesef..

• Televizyonun kendi Netflix uygulamasında ve yeni aldığım Mi Box S 4K’da dolby özelliği aktif görünmüyor. Sebebi nedir bilen var mı? Aynı tv’ye bağlı Ps4 Pro’da ise sorun görünmüyor.

2016 Sony 55XD8505 4K Nasıldır?

2016 Sony 55XD8505 4K Nasıldır?

• Bu televizyonda Digitürk'ün Bein Connect uygulamasını kurup sağlıklı çalıştırabilen var mı?
    Google Play Store'daki Bein Connect uygulaması SONY 55XD8505 TV ile uyumlu değil (yüklenemez) görünüyor.
    Apk mirror vb sitelerden 1-2 sürümünü indirip USB bellek ile TV'a taşıyıp kurdum AMA sağlıklı çalışmadı.
  • BRAVEHEART11 kullanıcısına yanıt
    Çalışacağını zannetmiyorum. Dsmart yaptı mesela android tv uyumlu olarak google play.e koydu 1 ay önce. Ama sadece filmler çalışıyor kanallar bozuk çıkıyor. Bu android tv.lerin androidi sadece netflix youtube ve birkaç oyun çalıştırmak için yapılmış sanki. Bir de iptv app.leri. mesela ben dsmart go.yu açamam, sen digiturk connect yükleyemezsin ama arkadaşım yıllık 200 liraya iptv aldı onun şifresini girdim her kanal açıldı Yani yasal yoldan seyretmeye izin vermiyorlar çok tuhaf.

Gene de dsmart bişeyler yapmaya uğraşıyor sanki. Ayrıca modül satışı olan tek platform; diğerlerinde illa kendi receiverını kullanmaya zorluyor.

• Selam arkadaşlar

xd8505 tv de 2-3 ay dır panelin üst tarafında boydan boya bir çizgi oluşuyor yayın esnasında

dünden beri de görüntü bir net bir hafif puslu gibi atlama var

yetkili servise görüntüyü çekip attım panel de sıkıntı var görüntü katlanıyor değişmesi lazım dedi fiyat 6000-7000 tl diyorlar bu ne arkadaş yeni tv fiyatına

normal servis ise düzeltebilirsek 800-900 tl arası (1 yıl garanti veriyor işleme) ya da 2000 tl ye modifiye işlemi diyor ama garanti vermiyor.

varmı böyle birşey yaşayan ya da tavsiyesi olan

• SERSERİ6935 S kullanıcısına yanıt

1000 TL ye tamir ettir bence.

----------------------------------------------------

Benim TV ağa wifi veya kablo ile bağlı olduğu halde sosyal medya açmıyor

Tv ayarlarında bağlı ve internet var görünüyor.

Zaten youtube ve PC den yansıtmayı kullanıyordum

Telefonun int paylaştım , IP yi manuel verdim , tv yi ve modemi restart yaptım aynı sorun

Modem Tp link TD-W8980 - Tv nin arkasında duruyor sinyal de güçlü.

Sistem saati güncel olmayınca hiç bir yere bağlanmıyor

Şimdi düzelttim.

Birisinin başına gelirse diye şurada dursun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 28 Ekim 2020; 20:16:39 >
  • Bende de durup duruken ekranda yatay cizgi oluştu tamiride mümkün değilmiş. Severek kullandığım tv ne yazık ki çöp oldu gerçi tek çizgi var ama migde bulandırıyor...

• 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.