Şimdi Ara

2016 PHİLİPS LCD & OLED ANDROİD TV (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.686
Cevap
24
Favori
117.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 55pus6581 kullanıcısıyım. kullanan arkadaşlara bir sorum olacak. dlna sunucusu üzerinden izlediğiniz filmlerde altyazı sıkıntısı çekiyor musunuz?
    ben bir türlü bu sorunu çözemedim. filmi usbden izlediğimde sorun yok dlna dan izlediğimde altyazı gözükmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doruuuk

55pus6581 kullanıcısıyım. kullanan arkadaşlara bir sorum olacak. dlna sunucusu üzerinden izlediğiniz filmlerde altyazı sıkıntısı çekiyor musunuz?
    ben bir türlü bu sorunu çözemedim. filmi usbden izlediğimde sorun yok dlna dan izlediğimde altyazı gözükmüyor.

kodi yükleyin. kodi içerisinden dlna üzerinden erişim sağlayıp bsplayer altyazı vs altyazı eklentileriyle filmlerinizi altyazılı izleyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozandemir-

quote:

55pus6581 kullanıcısıyım. kullanan arkadaşlara bir sorum olacak. dlna sunucusu üzerinden izlediğiniz filmlerde altyazı sıkıntısı çekiyor musunuz?

kodi yükleyin. kodi içerisinden dlna üzerinden erişim sağlayıp bsplayer altyazı vs altyazı eklentileriyle filmlerinizi altyazılı izleyebilirsiniz.

kodi de yüklü hocam onda da dts seslerde sıkıntı yaşıyorum. ilk 5 dk sorun yok sonrasında ses gidiyor. izlediğim filmler x264 1080p
  • Yazılım çökmesi nedeniyle servis Pus6501 tvmi aldı gitti.Ok tuşlarıyla recovery edilebilme şansı varken neden götürüyorlar anlamış değilim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozandemir-

quote:

kodi de yüklü hocam onda da dts seslerde sıkıntı yaşıyorum. ilk 5 dk sorun yok sonrasında ses gidiyor. izlediğim filmler x264 1080p

bende dizi izliyorum genelde pcdeki klasörüme erişerek kodi üzerinden. seste sıkıntı yapmaması lazım. eklentileri var belki orda ses codecleri bulunabilir oraya bir bakın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: h_orion

Bir sene önce Philips 42pfk6309 tv satın aldım.Pişşşşmann oldum..Kanal geçişleri rezalet ötesinin de ötesi.Bir kanaldan ötekine geçerken ömrümden 5 sn ve daha fazlası gidiyor.

Bi de şöyle bi sorun var.Yardım menüsünde bahsedip açıklıyor ama menü ve ayarlar kisminda
    "Clear LCD" ve "Mükemmel Doğal Hareket" diye bi seçenek yok.
    Bu modelde mi yok yoksa benmi bulamadim acaba?

Bir sene önce bende büyük biradere ısrarla üst seviye samy alalım dememe rağmen illaki philipste ısrar etti gittik vatandan gözümüze kestirdiğimiz 40 inç 1600 tl lik modelini aldık...Görüntü kalitesi sinema modlarında eh idare eder..Fakat dediğin gibi kanal geçişleri olsun menüde gezinme ve smart üzerinde gezinme felaket ötesi :( bir kanaldan diğerine geçmek için 4-5 sn bekletiyor kanal menüsü açılsammı açılmasammı diye kasım kasım kasılıyor üst üste kumandadan müdahale edince alet kilitleniyor kapanıyor tekrar açılıyor..servisi aradığımda görüntüyü dahada güzel hale getirmek için işlem yapıyormuş buda gecikme yaratıyormuş telefondaki adama neredeyse küfür edecektim..

10 sene önce aldığım 46c650 samy televizyonumun değil yakınından uzağından bile geçemez yemişim smartını 10 yıllık tv nin ne görüntü kalitesine nede işlemci hızına yaklaşamıyor bile..benim tv de 3d olmadığı halde cisimler, insanlar sanki ekrandan fırlayıp çıkacakmış gibi 3d hissi veriyor hd görüntüler cam gibi temiz ve doğal..
    Philips tv de tek beğendiğim olayı 3d filmlerde performansı fena değil kaldıki bir ara izleme fırsatı bulduğum lg tv nin 3d sine yaklaşamadı...Elektronik teknisyeni ve zamanında vestel üretim tesisinde çalışmış biri olarak açık konuşayım Albani usta samy ve sony ye bence haksızlık yapıyor :)))
  • Ve her zaman şunu söylerim tv alacak olan yakınlarıma ; ucuzuna kaçmayın üzerine biraz daha mümkün mertebe ekleyerek minimum orta veya orta üst segment bir tv alın.marka veya model olayına girmek istemiyorum lakin 2000-2500 tl den aşağı olan tv ler giriş seviyesi olup fazla bir şey beklememeniz gerekir.Maalesef en yakınım olan biradere bunları anlatmama rağmen gerek yok o kadar paralar vermeye dedi ve şu an bin pişman :)))
  • edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XibalbaTM -- 12 Nisan 2017; 3:22:37 >
  • Aileye 43'' Full Hd modelini aldık; 4131 serisi. Sadece tv izleme amaçlı alındı. Tüm gereksiz resim iyileştiriciler, görüntü kirliliği gidericiler vs ne varsa kapattım. Görüntü modunu sıcak yaptım. Video kontrastı ve parlaklığı da makul seviyeye çektim. Plazma kadar olmasa da doğala yakın bir görüntü sunuyor. Standart mod ve enerji tüketimi açık olarak kullanıyoruz.

Kanal geçişleri iyi denebilecek hızda. Sadece köşelerde karartı var ancak çok yakından ve dikkatli bakınca farkedeiliyor. Tv'nin en kötü yanı hoparlörleri. Bass'ı artırıp tizi kıstım. Bildiğin tenekeydi. Şimdiyse eh işte.

4k ve smart olmadığı için son derece mutluyum. A+ olması da cabası.

http://www.philips.com.tr/c-p/43PFS4131_12/4000-series-digital-crystal-clear-oezelligine-sahip-full-hd-ultra-ince-led-tv
  • Arkadaşlar ben aldım siz almayın, ben yandım siz yanmayın bizde philips 42pfk6309/12 modelini aldık cuma günü cumartesi sabah 10:30da kurdular iyi dedik bekletmediler hemen geldiler neyse hızlı hızlı kurdular tabi bişey soramıyosun adamların suratları bi karış gittiler yarım saat geçti geçmedi oda ne ekran yeşillenmeye başladı görüntü bozuldu renkler bi acayip oldu hemen kuranları geri aradım abi biz orayı geçtik geri dönemeyiz artık demezmi 0850 li bi numarası var orayı aradık size bağlı yetkili servisi arayın dedi yetkili servisi aradım anca pazartesi gelebiliriz dediler iyi dedik pazartesi aramışlar duymamışım 5 dakka geçmeden geri döndüm biz geçtik geri dönemeyiz yarın demezlermi servisi arıyorum onlar geçtiyse dönmezler yarın gelirler anca diyolar diyorum daha beni arayalı 5 dakka olmuyo benim yapabilceğim bişey yok diyo kapattım yüzüne telefonu neyse ertesi sabah gelmişler yine bir karış suratla tv kutusunun içindekileri atmıştık o köpükleri falan kutu duruyodu onuda çocuklar oynuyodu yok biz size kutuyu 6 ay saklayın demedikmi falan demişler halbuki öle bişey demediler sadece faturayı 1 sene saklayın dediler servise götürürüz sıra ne zaman gelirse yaparız demişler azarlar bir tavırla adamlar resmen hem suçlu hem güçlü bu arada tv den bahsedeyim birazda dahili uydu alıcısı berbat ötesi hele o kanal listesine girmek yokmu ölüm ölüm yani kanal değiştirmek istemezsin boşver şimdi kim uğraşcak onla dersin smartı fena değildi eh diyelim menüsü daha güzel olabilirdi görüntü kalitesi gerçekten güzeldi ama hele bide o ambilightlar muhteşem oluyodu philips alcaksanız gerçekten çok iyi bi sabrınızın olması gerekiyo öle böle değil yani yada iyi bitane harici uydu alıcısı almalısınız ha unutmadan ben telefonun ekranını bi türlü tv ye yansıtamadım baya bi uğraştım tam bağlancağı zaman başarasız diyo servisten gelince biraz daha uğraşcam bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. Bende 49pus6581 var. Şöyle bir sorunum var güncellemeleri yüklemiyor TV . Fabrika sürümünden sonraki ilk güncelleştirmesini yükledim fakat sonraki güncelleştirmeleri bir türlü yükleniyor, Philips logosunda kalıyor

Ne yapmam lazım?

• Selam arkadaşlar,

2017 tv modellerinden 2 si stoğa girdi.

2 sinden birini tercih edeceğiz aralarında 1. 000 tl gibi bir fark var.

Sizce bu farkı hakedecek kadar önemli özellikler var mı üst model de?

Ya da 6 serisini mi bekleyelim? Bu iki model 7 serisine ait.

http://www.epey.com/televizyon/karsilastir/75438-78097/philips-55pus7502_philips-55pus7002/

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 8 Mayıs 2017; 8:1:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yelkowan

Selam arkadaşlar,

2017 tv modellerinden 2 si stoğa girdi.

2 sinden birini tercih edeceğiz aralarında 1. 000 tl gibi bir fark var.

Sizce bu farkı hakedecek kadar önemli özellikler var mı üst model de?

Ya da 6 serisini mi bekleyelim? Bu iki model 7 serisine ait.

http://www.epey.com/televizyon/karsilastir/75438-78097/philips-55pus7502_philips-55pus7002/

Teşekkürler.

Hocam daha modeller yeni piyasaya çıkıyor bence erken biraz daha bekleyin karşılaştırmaları, özelliklerini iyi inceleyin.

www.displayspecifications.com a girdim sadece 7502 var, 7002 nin özellikleri orada listelenmemiş.

7502 de edge led yazıyor mesela paneli 10 bit ? Edge led olması negatif ama dediğim gibi erken, gidin teşhirde de görün inceleyin.
  • 2017 PHILIPS TV'LERİ ana konunun zamanı gelmiş artık.

İşin uzmanı tarafından açılsa da oradan takip edip yeni paylaşımda bulunsak.

• Cnrps C kullanıcısına yanıt
    49 pus 7502 5000 civari pahali degilmi ?

• Bu tablo cok cok iyi. 2017 tvler icin buna benzer tablolar var mi? Diger markalarda da boyle basit aciklayici tablolar lazim.

• normalde çok memnun olduğum kodiyle birlikte canına can katan pus6501 in bazen kafası karışıyor, smartlığından s kalmıyor ne internete erişim sağlıyor ne telefonu aktarıyor. bayadır olmuyordu bugün yine oldu. sebebi ne olabilir?
  • arkadaşlar merhaba, bir arkadaşım için 55 inç gerçek 100 hz 4k tv arıyorum acil samsung ya da philisps yardımcı olursanız sevinirim. max bütçe 5000 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemil-mustafa -- 23 Mayıs 2017; 20:11:53 >
  • Arkadaşlar, 4K HDR filmlerde kodi takılıyor ama philipsin kendi playerı takılmıyor. Kodi içinde bir ayar mı yapmak lazım? 4K takılmalarıyla ilgili deneyimleriniz paylaşırsanız sevinirim. Ayrıca son günler youtube uygulamasında oynayan video bitince sıradaki videoya geçmeyip yeniden dene hatası çıkmaya başladı. Sizlerde de olmaya başladı mı bu sorun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mçl

49 pus 7502 5000 civari pahali degilmi ?

Gecen ay ortası 7502 55 inch bi ara satıyorlardı şimdi yok nedense

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buzmavili -- 3 Haziran 2017; 23:53:53 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.