Şimdi Ara

2016 PHİLİPS LCD & OLED ANDROİD TV (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.686
Cevap
24
Favori
117.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

PHILIPS 32PFS4131/12

Bu ürün alınır mı ? (Fiyat : 980 TL'ye falan gelecek)

PHS ile arasındaki fark nedir ?
  • Merhabalar, 40pfk4101 aldım.

Manuel uydu frekansı giriyorumve bulduğum kanalları sıralıyorum "taşı" ile. Sonra yeni bir frekans girdiğimde kanallar sıralanmamış oluyor.

Nedir bunun sırrı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rambir

Arkadaşlar ben aldım siz almayın, ben yandım siz yanmayın bizde philips 42pfk6309/12 modelini aldık cuma günü cumartesi sabah 10:30da kurdular iyi dedik bekletmediler hemen geldiler neyse hızlı hızlı kurdular tabi bişey soramıyosun adamların suratları bi karış gittiler yarım saat geçti geçmedi oda ne ekran yeşillenmeye başladı görüntü bozuldu renkler bi acayip oldu hemen kuranları geri aradım abi biz orayı geçtik geri dönemeyiz artık demezmi 0850 li bi numarası var orayı aradık size bağlı yetkili servisi arayın dedi yetkili servisi aradım anca pazartesi gelebiliriz dediler iyi dedik pazartesi aramışlar duymamışım 5 dakka geçmeden geri döndüm biz geçtik geri dönemeyiz yarın demezlermi servisi arıyorum onlar geçtiyse dönmezler yarın gelirler anca diyolar diyorum daha beni arayalı 5 dakka olmuyo benim yapabilceğim bişey yok diyo kapattım yüzüne telefonu neyse ertesi sabah gelmişler yine bir karış suratla tv kutusunun içindekileri atmıştık o köpükleri falan kutu duruyodu onuda çocuklar oynuyodu yok biz size kutuyu 6 ay saklayın demedikmi falan demişler halbuki öle bişey demediler sadece faturayı 1 sene saklayın dediler servise götürürüz sıra ne zaman gelirse yaparız demişler azarlar bir tavırla adamlar resmen hem suçlu hem güçlü bu arada tv den bahsedeyim birazda dahili uydu alıcısı berbat ötesi hele o kanal listesine girmek yokmu ölüm ölüm yani kanal değiştirmek istemezsin boşver şimdi kim uğraşcak onla dersin smartı fena değildi eh diyelim menüsü daha güzel olabilirdi görüntü kalitesi gerçekten güzeldi ama hele bide o ambilightlar muhteşem oluyodu philips alcaksanız gerçekten çok iyi bi sabrınızın olması gerekiyo öle böle değil yani yada iyi bitane harici uydu alıcısı almalısınız ha unutmadan ben telefonun ekranını bi türlü tv ye yansıtamadım baya bi uğraştım tam bağlancağı zaman başarasız diyo servisten gelince biraz daha uğraşcam bakalım

Philips servislik verdiği tipleri özellikle mi seçiyor bilemedim. Bize kurulum için gelen kimse de hızlı şekilde ürünü kutusundan çıkarıp kumandanın pilini takıp bir de uydu kanallarını kurup yazılım bile güncellemeden kaçtı resmen. Zaten profil olarak da gözüm hiç tutmadı. Bu tipler Philips'in global kurumsallığına resmen leke düşürüyor. Şaka gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 3230 liraya 55PUS6501 aldım. 120Hz olduğu ve bu kadar ucuz olduğundan aldım.
    Yazılım güncellemesinden sonra android tv baya toparladı, şu an bir şikayetim yok. Renk kalibrasyonunu da yabancı review sayfalarına bakarak yaptım. Renkler iyi duruyor.

Olumsuz yanları:
    HDR ışık miktarı biraz az gibi.
    Çok hızlı sahnelerde bulutlanma var gibi. Futbol maçlarında falan denk gelmedim hiç ama aksiyon sahnelerinde dikkat edildiğinde bazen hissediyorum.

Olumlu yanları:
    Android tv'si akıcı (android 7)
    120Hz IPS panel.(60Hz olsa tercih etmezdim)

Bence parasına göre en iyi model bu. 100/120Hz panelli tv'ler 4000 liradan başlıyor.
  • baylar bayanlar,

ambilight özelliğinden dolayı almak istiyorum 3000 civarı bütçem var, 49-50 inç. bir sürü model nosu var.

yazılanlar korkuttu o kadar sorunlu mu bu tvler? bir de hangi model almak lazım??

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Beyler Philips televizyonunuzun orjinal kumandası ile tutukluk / algılamama sorunu yaşıyorsanız açtığım şu başlıktaki tespiti okuyabilirsiniz. Selamlar.

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=133798604

• thythy T kullanıcısına yanıt
    Kardeşim bi kere panellerde kronik tozlanma problemi var. Belli bir süre sonunda beyaz görüntülerde karartı şeklinde kendini gösteriyor. 2.si bununla alakalı servis çağırdım. Fatura tarihi 6 Temmuz 2016 fakat servisin kuruluma gelip bıraktığı kağıtta 13 temmuz garanti başlangıç tarihi yazdığı için 11 inde çağırdık. Servis fatura tarihini baz aldı başlangıçta ve bunu yapan servis kurulumu da yapan servis. Üstüne de 50 tl servis ücreti istedi. Philips genel merkezi aradığımda onlarda fatura tarihini alırız dediler başta sonradan belge var bende diye diretince onlarda yola geldi ve sonuçta tv şuan ücretsiz temizlenecek fakat bir daha tozlanma ihtimali var ve garanti bittiği için ücretli yapılacak. Velhasıl tvde böyle bir kronik durum var. Panel kalitesi güzel. Bunları göze alarak alın. Ben şahsen bir daha philips e bulaşmam.

• Philips 49PUK4900 Güncel Kanal Listesi Hakkında Yardımcı Olabilecek Varmı?
  • thythy T kullanıcısına yanıt
    .................................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thythy -- 15 Temmuz 2018; 14:10:33 >
  • Beyler daha önce tartışıldı mı hiç bilmiyorum ama bu Philips bence mal. Örneğin siz Usb veya Ağ (Dlna) üzerinden bir film / medya dosyası oynatıyorsunuz. Tam bu sırada elektrik gitti veya kazara çocuğunuz veya siz başka bir tuşa basıp oynatıcı ekranından çıktınız. Tekrar kaldığınız yere DİREKT olarak dakika:saniye girerek gelemediğiniz için mevcut ileri sarma yöntemi ile upuzun dakikalar, ağ üzerinden izliyorsanız onlarca dakika alabiliyor. Halbuki Youtube'dakine benzer şekilde oynatma çubuğu üzerinde direkt gitmek istediğimiz dakikaya gidebilsek bu sinir bozucu sorun olmayacak. Android 7 kullanıyorum ve aynı eksiklik Philips'in kendi oynatıcısından başka MX Player gibi dış uygulamalarda da var.

Sizde farkettiniz mi bu eksikliği?

Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 29 Temmuz 2018; 15:56:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Beyler daha önce tartışıldı mı hiç bilmiyorum ama bu Philips bence mal. Örneğin siz Usb veya Ağ (Dlna) üzerinden bir film / medya dosyası oynatıyorsunuz. Tam bu sırada elektrik gitti veya kazara çocuğunuz veya siz başka bir tuşa basıp oynatıcı ekranından çıktınız. Tekrar kaldığınız yere DİREKT olarak dakika:saniye girerek gelemediğiniz için mevcut ileri sarma yöntemi ile upuzun dakikalar, ağ üzerinden izliyorsanız onlarca dakika alabiliyor. Halbuki Youtube'dakine benzer şekilde oynatma çubuğu üzerinde direkt gitmek istediğimiz dakikaya gidebilsek bu sinir bozucu sorun olmayacak. Android 7 kullanıyorum ve aynı eksiklik Philips'in kendi oynatıcısından başka MX Player gibi dış uygulamalarda da var.

Sizde farkettiniz mi bu eksikliği?

Selamlar
    philips in arayüzü hiç ergonomik değil zaten. eskiden kanal bile arayamıyorduk. panel kalitesi 10 numara bir tvyi nasıl kötü hale getirebiliriz diye resmen uğraşmış philips. panel tozlanma olayından bahsetmiyorum bile.

• Arkadaslar selamlar birsey danismak istiyorum acil sekilde..

PHILIPS 55PUS8601 tv almak uzereydim sifir kutusunda garantili (yurtdisinda yasiyorum) ama biraz arastirayim dedim ve aklim karisti. baska bir elektronik magazasinda
    55pus8602 modelini buldum, fiyatlari hemen hemen ayni arada 100eur oynuyor. 8602 daha yuksek fiyati. Biraz arastirdim ama sizin de fikrinizi almak istiyorum, ozellikle kullanicilardan.
    Acaba hangi modeli almak mantikli.? Yada biraz daha 300-400eur daha yukari cikarsam 55POS9002 Oled modeli ve 55 POS901f diye bir model var, acaba aradaki farka degermi 8601 almayi dusunursem..
    Benim gonlum sanki 8601 e kayiyor, hem fiyat olarak hemde yanlarda ayrilabilir speaker imkanindan ve 4 tarafli ambilight ozelliginden oturu. Bu speaker lar wireless olarak da ayri sekilde kullanilabiliyormus..Eger 8000 serisi almaya karar verirsem, 8601 modelini mi 8602 mi tavsiye edersiniz? (8601 ayrilabilir speakerlari, 4 tarafli ambilight falan oldugu icin sani daha afilli duruyor sanki ??)

Eger OLED almayi dusunursem, 55POS9002, 55OLED803, ile 55POS901F arasindaki fark nedir? hangisi tercih sebebi olmali? baktim ikisininde ozellikleri hemen hemen ayni gibi(belki teknik bakimdan anlayamayip gozden kacirdigim durum olabailir) tavsiyelerinizi bekliyorum..OLED almami tavsiye ederseniz bu 3 modelden hangisini onerirsiniz acaba?

Acil onerileriniz icin tesekkur ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mechan -- 21 Kasım 2018; 2:9:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mechan

Arkadaslar selamlar birsey danismak istiyorum acil sekilde..

PHILIPS 55PUS8601 tv almak uzereydim sifir kutusunda garantili (yurtdisinda yasiyorum) ama biraz arastirayim dedim ve aklim karisti. baska bir elektronik magazasinda
    55pus8602 modelini buldum, fiyatlari hemen hemen ayni arada 100eur oynuyor. 8602 daha yuksek fiyati. Biraz arastirdim ama sizin de fikrinizi almak istiyorum, ozellikle kullanicilardan.
    Acaba hangi modeli almak mantikli.? Yada biraz daha 300-400eur daha yukari cikarsam 55POS9002 Oled modeli ve 55 POS901f diye bir model var, acaba aradaki farka degermi 8601 almayi dusunursem..
    Benim gonlum sanki 8601 e kayiyor, hem fiyat olarak hemde yanlarda ayrilabilir speaker imkanindan ve 4 tarafli ambilight ozelliginden oturu. Bu speaker lar wireless olarak da ayri sekilde kullanilabiliyormus..Eger 8000 serisi almaya karar verirsem, 8601 modelini mi 8602 mi tavsiye edersiniz? (8601 ayrilabilir speakerlari, 4 tarafli ambilight falan oldugu icin sani daha afilli duruyor sanki ??)

Eger OLED almayi dusunursem, 55POS9002, 55OLED803, ile 55POS901F arasindaki fark nedir? hangisi tercih sebebi olmali? baktim ikisininde ozellikleri hemen hemen ayni gibi(belki teknik bakimdan anlayamayip gozden kacirdigim durum olabailir) tavsiyelerinizi bekliyorum..OLED almami tavsiye ederseniz bu 3 modelden hangisini onerirsiniz acaba?

Acil onerileriniz icin tesekkur ederim.
    Arkadaslar koca gruptqa kimse onerilerini paylasmayacakmi benimle??? :(

• Philips android tv almadan önce 2 kere değil 2 bin kere düşünün.Youtube'da ki arıza görüntülerini izleyin.
    https://youtu.be/xuIbfOSF1mQ
    kesinlikle almanızı tavsiye etmem.
  • pikalos kullanıcısına yanıt
    bende aksine çok memnunum arkadaşların sorunlarının hiç biri yok bi dalga dalga beyazlık var oda çok göze batmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExZaL

bende aksine çok memnunum arkadaşların sorunlarının hiç biri yok bi dalga dalga beyazlık var oda çok göze batmıyor
    Tv'niz kaç yıllık ?
    Garanti yeni bitti 2 senelik panelinde yoz dahi yok

• ExZaL kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın,inşallah sizde birşey çıkmaz.
    Nazar deymesin insallah 4 adet aldik ailemle 1 i haric hepsi 10 numara 1 tanesinede top deymis biraz kazaya kurban

• Arkadaşlar Philips 43" 6501 modeli var. TV' nin üst tarafı yarıya kadar siyahlaşma oldu. Renkler ve beyazlar çok soluk. Garantinin bitmesine 2 ay var. Sizce bu modeldeki klasik sorunmudur ? TV' de tozlanma vardı. Ama panelin üst kısmına sanki siyah bir perde inmiş gibi. Ne tavsiye edersiniz ?
  • 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.