- x
Ekran Kartı Fırınlama!
583 Cevap59273 Görüntüleme21 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

863 Mesaj
10 Eylül 2010; 21:58:00 

Uzun zamandır malum arıza yüzünden çürüğe ayırdığım ekran kartını fırınlayarak tekrar
çalışır hale getirmeye çalıştım.
Bunu aşama aşama kaydettim ama videoları düzenleme fırsatı ancak bugün bulabildim.
Her şey videoda bu yüzden fazla uzatmak istemiyorum iyi seyirler...
Umarım herkesin işine yarar.

Videodaki Sesteki farklılıkları ve amatörlüğümü görmezden geldiğiniz için şimdiden teşekkürler.
Ekran kartımın arızası hakkında detaylı konu:
http://forum.donanimhaber.com/m_39761486/tm.htm

Youtube'ye hala giremeyenler için Youtube dışında başka video sitelerine üyeliği bulunanlar
upload ederse memnuniyetle yayınlarım.

http://www.youtube.com/watch?v=DWTcsEWSp6I

-Ben sentetik tiner kullandım. Çeşitleri varmış diğerlerinin herhangi bir zarar
verip vermeyeceği konusunda bir fikrim yok.

Etiket: Ekran Kartı Fırın Nvidia Ati Dikey Çizgi Bellek Arıza

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 31 Ekim 2010; 0:34:17 >

10024 Mesaj
10 Eylül 2010; 22:01:43 

video çok iyi ordaki anlatan senmisin?
çok iyi işe yaramış tebrikler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hapocod -- 10 Eylül 2010; 22:06:38 >

''Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.''

♥♥♥ DH KARDEŞLİK TOPLULUĞU ♥♥♥

863 Mesaj
10 Eylül 2010; 22:02:52 

Teşekkürler tamamiyle bana ait...

1700 Mesaj
10 Eylül 2010; 22:08:40 

Elinize sağlık bir kartı daha kurtarmışsınız

15835 Mesaj
10 Eylül 2010; 22:10:20 

Masrafsız işi halletmişn fakat ortalama en fazla bir ay sonra tekrar aynı problem tekrar edebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 10 Eylül 2010; 22:10:35 >

863 Mesaj
10 Eylül 2010; 22:22:05 

quote:

Orijinalden alıntı: TheDeSPoT

Elinize sağlık bir kartı daha kurtarmışsınız

Teşekkürler...

quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Masrafsız işi halletmişn fakat ortalama en fazla bir ay sonra tekrar aynı problem tekrar edebilir.

6800 serisine kadar dayansın başka bir şey istemem.

1700 Mesaj
10 Eylül 2010; 22:27:20 

quote:

Yeniden olursa yine fırınlar :D ekmek gibi koy fırına

12760 Mesaj
10 Eylül 2010; 22:27:37 

Güzel paylaşım ellerine sağlık bir çok kişiye yol gösterici olacaktır.

Wir Leben Autos.
2012 Astra J | 1.4 Turbo 140HP | Cosmo | Flexride Şasi Sistemi | NAVI600 | Manuel Transmission | Olympic White

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2012 VW Polo - 1.6 TDI 90HP - DSG - Comfortline

http://opelgm.blogspot.com/

655 Mesaj
10 Eylül 2010; 22:34:53 

Tebrikler, birçok kişi faydalanabilir.

3154 Mesaj
10 Eylül 2010; 22:42:17 

Eline sağlık ve eski kartın yeniden hayırlı olsun Son zamanlarda artan driver güncelleme sonra ekran kartı ölümlerine en azından bi umut olucaktır

Sis651-Geforce 2mx400-Geforce 4 mx440 -Fx5200- Radeon 9200-9250-9550-9600xt-Geforce 6200-6600- 6600GT-7100GS-7200GS-7300LE-7300GS-x600xt-x1800GTO-x1900GT-x1950pro-HD2600xt-HD3850-HD4830-HD4770-HD4850-HD4870-HD5870-HD7850-HD7870 EZ

2500 Mesaj
10 Eylül 2010; 23:24:16 

quote:

7 ay önce aynı yöntemle düzelttiğim GTX260mda, sürekli voltaj modla oc'li çalıştırdığım halde sorun çıkmıyorsa 1 ayda normal kullanılan bir kartta hiçbir sorun çıkmaz bence

Konuyu açan arkadaşa da teşekkürler gayet faydalı bir anlatım olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak9006 -- 10 Eylül 2010; 23:57:12 >

Honda
Sistem:i7 920(4.0Ghz)+Noctua C14,Asus P6T,3x4GB GSkill RipjawsX 1600cl9@1800cl9,Evga GTX480 SC,4xMemoright FTM Plus 60GB(Raid0), Samsung 322GJ(oyun diski),2x2Tb WD Green+Truvatek PhalanX+Thermaltake 750W modüler+Samsung 226cw+Razer Lachesis+A4tech x7-800+Razer Galiathus Fragged Speed Edition(Large)+Sunbeam Rheobus Fan Kontrol
Yedekler: Enermax Modu87 800W+In-win Dragon Slayer+2x2GB G.Skill RipjawsX 1600-cl9
Araç: Nissan Sunny B14
Sistem: Pioneer 80 prs +Audison Bit-One +DLS scandinavia 6/2 midbass+Focal TN53K+Focal pc165(rear)+JL 12w7 +Audison Voce 5.1k(bit-in)+Audison sr2+Audison SFD41+Stinger 1F kapasitör+Stinger 4awg+A.S.S. 0awg Altyapı+DLS ultimate sl5.5 Rca(sr2)+ Van del hull kablolar

9472 Mesaj
10 Eylül 2010; 23:38:53 

çok faydalı bir çalışma olmuş. ellerinize sağlık. başarılı olmasına sevindim. tebrikler.

Bütün itibar O'nundur, hatalar ise benim.

Origin ID: El_Mukteda

4076 Mesaj
10 Eylül 2010; 23:59:22 

Güzel çalışma olmuş elinize sağlık daha önce bununla ilgili bi yorum yapmıştım Kısa bidaha söyliyim mantıken doğru olsada uygulama fırında olmamalı sonucu şansa bakıyo,ayrıntıya gerek yok sanırsam

863 Mesaj
11 Eylül 2010; 1:47:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Source

Güzel paylaşım ellerine sağlık bir çok kişiye yol gösterici olacaktır.

quote:

Orijinalden alıntı: hellteam

Güzel çalışma olmuş elinize sağlık daha önce bununla ilgili bi yorum yapmıştım Kısa bidaha söyliyim mantıken doğru olsada uygulama fırında olmamalı sonucu şansa bakıyo,ayrıntıya gerek yok sanırsam

Hepinize çok teşekkür ederim. Yıllardan beri bu foruma emek verenlerden böyle güzel mesajlar
almak çok sevindirici...

1214 Mesaj
11 Eylül 2010; 1:59:47 

İkinci kez dönüp baktığım her şey ilgi alanımdır.

28254 Mesaj
11 Eylül 2010; 3:11:05 

Güzel bir rehber olmuş tebrikler. Kurtarmışsın kartı

Corsair Obsidian Serisi Kullanıcıları
Corsair Güç Kaynağı Kullanıcıları Kulübü

1185 Mesaj
11 Eylül 2010; 4:24:50 

anaaaam şansa bak.
sorun aynı çizgiler aynı hele hele ekran kartı tamamen aynı.
sparkle 8800 gts 320 mb 320 bit.

düzgün bir fırın bulur bulmaz bende deneyeceğim kesin. umarım benim kartta çalışır.

@yelkowan
hocam video için çok çok teşekkürler. ben şuana kadar ekran kartını hiç sökmedim. ilk defa sökeceğim. acaba sökme sırasındaki videonun tam hali duruyor mu ? eğer duruyorsa zahmet olmazsa upload edip pmden verebilir misiniz? veya sırasıyla hangi vidalardan başlayacağımı yazsanız da olur.
birde ekran kartının soğutucusunu tekrardan takarken termal macun sürdünüz mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balerefone -- 11 Eylül 2010; 5:13:03 >

778 Mesaj
11 Eylül 2010; 5:23:42 

Eski 8600 ümde aynı şekildeydi.Ekranda çizgiler hatta bazen sadece çizgi
Keşke bende deneseydim böyle bir şey
"Bilgilendirme" için teşekkürler,hayrılı olsun

.::DH ATI RADEON CLUB::.

45 Mesaj
11 Eylül 2010; 6:08:18 

"amatörlüğümü görmezden gelin" demişsin ama profosyonellere taş çıkartacakbir video olmuş paylaşım için teşekkürler. Oyunlarda ya da üzerine yük bindiğinde de eskisi gibi çalışıyor mu?

863 Mesaj
11 Eylül 2010; 11:50:43 

quote:

Orijinalden alıntı: balerefone

anaaaam şansa bak.
sorun aynı çizgiler aynı hele hele ekran kartı tamamen aynı.
sparkle 8800 gts 320 mb 320 bit.

düzgün bir fırın bulur bulmaz bende deneyeceğim kesin. umarım benim kartta çalışır.

@yelkowan
hocam video için çok çok teşekkürler. ben şuana kadar ekran kartını hiç sökmedim. ilk defa sökeceğim. acaba sökme sırasındaki videonun tam hali duruyor mu ? eğer duruyorsa zahmet olmazsa upload edip pmden verebilir misiniz? veya sırasıyla hangi vidalardan başlayacağımı yazsanız da olur.
birde ekran kartının soğutucusunu tekrardan takarken termal macun sürdünüz mü?

balerefone ekran kartının arkasındaki bütün vidaları sökmelisin resimdeki yuvalar soğutucu bloğa ait
0

bu vidaları çıkarınca soğutucu blok kendini brakır zaten çok rahat bir şekilde ayrılır.
PCB'ye gömülü olan 8 vida ise GPU'nun etrafındaki korumanın.
videodan fazla bir şey kesmedim zaten birkaç vida daha çıkarınca bitiyor.

Thermal macunu fırınlamadan önce temizlediğimimiz için thermal macun sürmek şart.
Senin de ekran kartınn düzelmesini dilerim.

quote:

Orijinalden alıntı: Eaglex85

"amatörlüğümü görmezden gelin" demişsin ama profosyonellere taş çıkartacakbir video olmuş paylaşım için teşekkürler. Oyunlarda ya da üzerine yük bindiğinde de eskisi gibi çalışıyor mu?

Battlefield Bad Company 2 ve 3dmark06 da herhangi bir sorunla karşılaşmadım.
Şuan için ekran kartı kasaya ilk taktığım gibi düzgün çalışıyor ileride başka
sorunla karşılaşırmıyım bilinmez ama bu sorunun tekrar edeceğini hiç sanmıyorum.

burak9006 aynı yöntemle gtx260ını kurtarmıştı ekran kartını hiç boş bırakmamasına
rağmen hala sorunsuz kullanıyor.

137 Mesaj
11 Eylül 2010; 12:34:34 

Faydalı ve iyi bir paylaşım olmuş. Tebrikler... İlerleyen zamana bağlı olarak kart sorunu tekrarladığında, tam yükte bir sorun olup olmadığı veya performans kaybı yaşanıp yaşanmadığı gibi farklı diğer aksaklıklara da neden olduğunda, fırınlanma sonrası kullanım deneyimlerinizi de paylaşırsanız çok daha güzel olur kanısındayım.

1767 Mesaj
11 Eylül 2010; 12:48:48 

Aslında biraz beşamel sosla birlikte fırına verince, %8 civarı daha performanslı çalıştığına dair yorumlar okumuştum yabancı forumlarda

Şaka gibi olay gerçekten, ayrıca tebrik ederim, iyi kurtarmışsınız kartı, birkaç oyunda 1-2 saat bir deneyim bakalım, sonuç nasıl olacak, merakla bekliyoruz

Tekrar tebrikler

778 Mesaj
11 Eylül 2010; 12:51:38 

Eskiden annelerimiz bayatlayan ekmekleri fırına verirdi. Buda onun gibi olmuş bozuldukça at fırına
Sizin adınıza sevindim,hayırlı olsun.

PSN: Xallez
"AEROCOOL XPREDATOR KULLANICILARI"

167 Mesaj
11 Eylül 2010; 13:22:54 

süpersin dostum, eline sağlık.

"VW CC"

91 Mesaj
11 Eylül 2010; 13:34:06 

mukemmel bir olay,tebrik ederim paylasim icin guzel calisma olmus

176 Mesaj
11 Eylül 2010; 14:01:14 

Eline saglık hocam süper paylasım olmus gercekten.Herkesin işine yarayacagından eminim

| ZALMAN Z9 PLUS | 23" ASUS VS238H | MSI P45 Neo2-FR | QX6850 3.00 Ghz | 4x1GB HyperX 1066mhz | WD 1TB Caviar Blue SATAIII | Asus ENGTX560 DirectCU II TOP | Corsair HX Serisi 650W | ZALMAN CNPS7000C-AlCu | Creative A320 |

3293 Mesaj
11 Eylül 2010; 14:05:37 

teknik olarak bunun nasıl işe yaradığını bilen bi elektronikçi varmı aramızda?

eline sağlık hocam ben ilk defa gördüm böyle bişeyi

*Korkma koç yetişir semadan yeterki sen ismail yürekli ol
*Aramasin gözler o şimdi Turkmenistan da

9472 Mesaj
11 Eylül 2010; 14:23:16 

quote:

Orijinalden alıntı: uchihaitachi

teknik olarak bunun nasıl işe yaradığını bilen bi elektronikçi varmı aramızda?

eline sağlık hocam ben ilk defa gördüm böyle bişeyi

benim bildiğim zamanla tekrarlayan ısıma-soğuma yüzünden lehimlerde çatlamalar oluşuyor ve komponentler ve kart arasındaki iletim bozuluyor. fırınlayınca lehimler eriyerek tekrardan ilk günkü gibi oluyor.

797 Mesaj
11 Eylül 2010; 14:37:34 

quote:

Orijinalden alıntı: El Mukteda

benim bildiğim zamanla tekrarlayan ısıma-soğuma yüzünden lehimlerde çatlamalar oluşuyor ve komponentler ve kart arasındaki iletim bozuluyor. fırınlayınca lehimler eriyerek tekrardan ilk günkü gibi oluyor.

Bu doğru. Bileşenlerin, lehimlerin erimesinden dolayı düşmemesi için ekran kartı fırının tepsisine ters koyulmamış. Ama ısı ve süre konusunda bir nokta belirlemek zor.

Dual-Core E5700 3.0Ghz, G31M-ES2L, Kingston 2x2Gb. 800Mhz DDR2, Gigabyte GTX460 1Gb O.C, Gelid Tranquillo CPU cooler, LC-Power 650Watt, Seagate 500Gb + Samsung 1Tb, Xigmatek Mono Cool Fan Control, Samsung SM2233 21,5" FullHD, Logitech Z-623 2.1 + Philips SPA 2310 2.1...

1311 Mesaj
11 Eylül 2010; 14:44:32 

Bende de 9800gt var bitane yüke binince pc kitlenip kalıyor tabi önce renkler karışıyor. Kaç dercede kurtarırız

Ellerinize sağlık faydalı bir çalışma..

i7 3770K - Asrock Z77 Exterme 6 - 2 gb Gigabyte gtx670 - 2*8 16 GB Ram - Ocz 256 gb SSD 3TB Seagate Hdd 2 TB Segate Hdd - 650 Watt High Power Absolute 80 - Logitech X-540 -Samsung P2250 - Thermaltake Exterme 120 Cpu Cooler-Thermaltake icage with 12cm fan feyt180 Sorunlu alışveriş bozuk anakart sattı! 120 TL havaya uçtu. Sattığı ürünün arkasında durmaz ve itinayla ailenize küfür eder !

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Eylül 2010; 14:44:51 

tinerle temizlemiş diş firçasi da olur tabi ama ben eski bi ekran kartımi 2000 wat elektrik supurgesiyle temizlemistim tabi kapasitorlere degdirmeden toz dan zerre kalmamisti dediğimolay 2 3 sene onceydi o karti da satmistim alan arkadasta hala kullaniyor

9472 Mesaj
11 Eylül 2010; 14:48:04 

quote:

Orijinalden alıntı: unixslax

tinerle temizlemiş diş firçasi da olur tabi ama ben eski bi ekran kartımi 2000 wat elektrik supurgesiyle temizlemistim tabi kapasitorlere degdirmeden toz dan zerre kalmamisti dediğimolay 2 3 sene onceydi o karti da satmistim alan arkadasta hala kullaniyor

tinerle temizlemesinin esas sebebi; zamala ısınan lehimler reçine bırakır. o reçineyi en iyi tiner temizler. kontak sprey veya alkolle de temizlenebilir.

154 Mesaj
11 Eylül 2010; 15:05:34 

ilk tinerle temizlerken aman dedim kart gitti :) . benim bildiğim tinerin pcb nin katmalarını eritebildiği. aslında tiner ile temizlemek tehlikeli gibi. "el mukteda" arkadaşın dediği gibi en iyi çözüm kontak sprey. wd40 bu iş için iyi gibi. ve oldukça ucuz.

bu arada yelkowan, tebrikler. proflara taş çıkartır bir anlatım/video olmuş. öyle bir kartı tekrar kullanıma kazandırdığın için ayrıca tebriker ;)

bu arada, demekki 250c'ye dayanıyorsa; benim ekran kartının çekirdeği garanti 150yi buluyordur. (sapphire hd4500 toxic) demekki epey dayanıklılarmış..

778 Mesaj
11 Eylül 2010; 15:27:20 

Ben bir firmada çalışan elektronik teknikeriyim.İşim de tam olarak bu.Pcb montajlama.
Yazılanların bir kısmı teknik olarak doğru ancak , benim bu sistem ile ilgili ciddi şüphelerim var.Şöyle ki ; Fırınlama sırasında fırının kaç dereceye çıktığı konusunda bir fikrim yok.Ancak havya olmadığı zaman bir lehimi sağlıklı olarak eritebilmek için minimum 280-300 derecelere ihtiyaç var.Bunun için de sıcak hava tabancaları kullanılır.
Yukarıda birkaç arkadaş lehimlerin eriyerek tekrar ilk günkü lehim kalitesine ulaştığından bahsetmiş fakat bu mümkün değil gibi görünüyor.Çünkü ekran kartının arka kısmında yer alan malzemelerin (smd kondansatörler,diyodlar,dirençler vs)boyutları daha küçük olduğundan, entegrele göre lehimleri daha kolay eriyen malzemelerdir.Teknik olarak ekran kartı fırına verildiğinde mademki lehimlerin eridiğine inanılıyor, bu malzemelerin düşmesi gerekir.Herkez gpunun üste tutulması gerektiğinden bahsetmiş fakat bana göre tam tersi olmalı.Çünkü ; Gpu ve vrm'ler elektronikçilerin "gömme" diye tabir ettiği bir sistem ile montajlıdır ve sökülmesi çok çok zordur.Ancak direnç,diyod,kondsatör gibi malzemelerin sökülmesi-lehimlerinin erimesi çok basit bir işlemdir.
Şimdi sonuca gelirsek ;
Hiçbir malzeme düşmediğine göre malzemelerde katlı lehim oluşmuş olmalı.(Katlı lehimin tam olarak ne olduğunu merak edenler için tarif ediyim.Evinizde eski bozuk bir cihaz vede havyanız var ise havya tam ısınmadan herhangi bir lehimini eritin.Kısmi olarak eriyen lehimde 2 kat oluştuğunu göreceksiniz.Bir tarafı parlak bir tarafı mat olacaktır.)Katlı lehim bir çeşit soğuk lehim gibidir.Lehimin iyi ısıtılmış kısmı malzemenin bacağına tamamen yapışık iken,sonradan daha az miktarda ısıtılıp tekrar soğutulan kısım bacak ile arasında boşluklar bırakır ve iletimsizliğe sebep olabilir.
Bu sebeple bu yöntem benim pek sağlıklı bulduğum bir yöntem değil.Evet belki mevcut arıza bir şekilde gideriliyor ancak, yeni oluşucak bir arızaya davetye çıkarıyor olabilirsiniz.

9472 Mesaj
11 Eylül 2010; 16:22:54 

@Xallez hocam bilgilendirici bir açıklama olmuş teşekkürler. zaten hiç kullanılamayan garantisi bitmiş bir karta bunu uygulamanın bir zararı olmaz diye düşünüyorum. eğer lehimler eriyorsa gerçekten kısa devre oluşturup anakarta veya psu'ya zarar verme ihtimali de var. yazdıklarınız da çok haklısınız. illa ki fabrika çıkışı kadar kaliteli olmayacaktır.

581 Mesaj
11 Eylül 2010; 16:32:38 

Kart garanti dışıysa tabiki uygulanabilir.Sonuçta kaybedecek birşey kalmamış oluyor.

3293 Mesaj
11 Eylül 2010; 17:48:52 

quote:

Orijinalden alıntı: lvlono

Bu doğru. Bileşenlerin, lehimlerin erimesinden dolayı düşmemesi için ekran kartı fırının tepsisine ters koyulmamış. Ama ısı ve süre konusunda bir nokta belirlemek zor.

ben bu tür görüntüler aşırı ısınma sonucu oluşur diye biliyordum.
ram lerin bozulmasıyla v.b.
öğrendiğim iyi oldu teşekkürler

*Korkma koç yetişir semadan yeterki sen ismail yürekli ol
*Aramasin gözler o şimdi Turkmenistan da

778 Mesaj
12 Eylül 2010; 13:12:57 

Evet aslında benimde yeni oluşabilecek arızalardan kastettiğim buydu.Şu bilinmeli ki elektronikte her kısa devre olan malzeme infilak etmez yada kartın çalışmasını engellemeyebilir.(Bunun en basit örneği eğer aramızda elektronikle ilgilenen-çalışan arkadaş var ise 47/25 V bir kondasatörün artı yada eksi ucunu her hangi bir yerle kısa devre edildiğinde , bir çok dururmda kondansatör şişmez yada infilak etmez.Bunun sebebi düşük çalışma gerilimidir.)Ancak olası bir kısa devrede sistemdeki stabilitenin bozulması ve özelliklede kuzey köprüsü üzerinde sıcaklık artışına yada kuzey köprüsünün arızalanmasına sebep olabilir.
Fırınlama işlemini yaparken sadece ekran kartını değil, tüm sistemizi düşünerek bu işe kalkışmanızı öneririm.
quote:

Orijinalden alıntı: El Mukteda

@Xallez hocam bilgilendirici bir açıklama olmuş teşekkürler. zaten hiç kullanılamayan garantisi bitmiş bir karta bunu uygulamanın bir zararı olmaz diye düşünüyorum. eğer lehimler eriyorsa gerçekten kısa devre oluşturup anakarta veya psu'ya zarar verme ihtimali de var. yazdıklarınız da çok haklısınız. illa ki fabrika çıkışı kadar kaliteli olmayacaktır.

2795 Mesaj
12 Eylül 2010; 13:47:51 

Çok güzel olmuş...Ayrıca anlatım da iyi...Tebrikler...

3441 Mesaj
12 Eylül 2010; 14:08:48 

Dikkat dolandırıcıdır: "Slayer__00" http://forum.donanimhaber.com/m_91517115/f_//tm.htm

1713 Mesaj
12 Eylül 2010; 14:45:40 

Video için teşekkürler. Güzel bir paylaşım.

2013 ve sonrası seat leonların farlarında, özellikle ledli olanlar başta gelmek üzere buğulanma sorunu vardır. Alacak olanların dikkatine.

11369 Mesaj
14 Eylül 2010; 0:29:42 

çok çok faydalı ve bilgilendirici bir topik olmuş.. eline koluna sağlık..

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

863 Mesaj
24 Eylül 2010; 19:54:19 

quote:

Orijinalden alıntı: canerpense

@yelkowan
http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=39763133

@canerpense
Yardımlarını unutmadım sana ayrıca teşekkür ederim.

quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

çok çok faydalı ve bilgilendirici bir topik olmuş.. eline koluna sağlık..

Teşekkür ederim sizde sağolun.

4399 Mesaj
24 Eylül 2010; 20:06:35 

Elimde fırınlanmayı bekleyen leadtek 6800le var. Aynı sorun bu kartta da var. Bu video fırınlama hakkında bilmediğim bazı detayları öğrenmeme yardımcı oldu.

19 Mesaj
10 Ekim 2010; 2:05:01 

Kuzey çipini saç kurupma makinası ile ısıtarak geri döndürdüm bende
Bu yöntemler kulağa saçma geliyor ama işe yarıyor

film indir

1315 Mesaj
10 Ekim 2010; 16:25:48 

quote:

Orijinalden alıntı: emutlu12

Kuzey çipini saç kurupma makinası ile ısıtarak geri döndürdüm bende
Bu yöntemler kulağa saçma geliyor ama işe yarıyor

kac dakıka tuttun hocam =) bende eskı anakarta denıyım bı bıos kuzey guney ne varsa bı ısıtayım yenısını sıparıs ettım zaten

-Engineer-

438 Mesaj
10 Ekim 2010; 17:06:40 

şahane video eline sağlık

971 Mesaj
10 Ekim 2010; 17:40:09 

Uygulama ve anlatım gerçekten güzel. Emeği geçen herkese teşekkürler...
Tinerle pcb temizlemek isteyen arkadaşlar "sentetik tiner" kullansınlar. Eğer "Selülozik tiner" kullanılırsa PCBye ve üzerindeki plastik parçalara zarar verecektir.

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helvetia -- 10 Ekim 2010; 18:03:48 >

7541 Mesaj
10 Ekim 2010; 18:01:28 

arkaya müzik koysaysınız daha iyi olurdu ama bu halide iyi çok bilgilendirici bir video olmuş artık başımıza böyle bir sorun gelirse uygularız.

/2011 Polo 1.4 85 PS Comfortline Manuel/
/GIGABYTE - EP45-DS3R - @1333FSB/
/Kingston HyperX 4x1GB 1066MHz CL5 1.98v (D2/1GN)/
/OCZ Vertex 450 128GB SSD/Seagate 500GB-32MB 7200.11 SD1A/WD Caviar Blue 500GB-16MB AAKS/Freecom 500GB External/ Seagate Expansion 500GB External/LG 22x DVD-RW/
/GIGABYTE - GZ-X6 460W/
/HP S2331 23" DVI-D/Philips A 5.100 - 5+1 Home-Theater System 80W @2002/Sennheiser HD407/

390 Mesaj
30 Ekim 2010; 16:41:44 

cok güzel olmuş anlatımda gayet iyi

şimdi 2 tane ekran kartı vericem fırına bakalım ben okadar şanslımıyım

1399 Mesaj
30 Ekim 2010; 18:43:24 

Aynı ekran kartının MSI olan markası var bazı arkadaşlar " ÖLÜ KART " yorumunda bulunmuş onlara sevgilerimi iletiyorum hala taş gibi kart yeni çıkan oyunları bile full detay oynatabiliyor hadi en en kötü orta detay bu arada tebrikler güzel yöntem...

Apple iPhone 5
Turkcell T50
Logitech Z-2300 2.1 THX

390 Mesaj
30 Ekim 2010; 18:56:17 

valla bende az önce yaptım sorun halloldu :d bakalım şimdi 3dmark yesti felan yapıcam

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#44096844

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Ekim 2010; 21:47:02 

M S İ 8800 GTS O.C MODELİ VAR BENDE VE GEÇEN HAFTA BİR TAKIP 3 4 SAAT OYUN OYANAYIM DEDİM GPU 820 MHZ 1100 2000 MHZ HIZINA RAHAT ÇIKIYOR 60 DERECEDEN YUKARI GORMUYOR BU ARADA 1280 X1024 DE OYNADAIGIMI DA BELİRTEYİM

6 AY DAHA GARANTİSİ VAR VATAN DAN VE HİCBİSORUN ÇIKARMADI VE ONCEDEN KULLANDIGIM 9800 GT VE GTS 250 KARTLARINDAN DAHA HIZLI OLDDUGUNU DA BELİRTEYİM MZAMANINNIN EN İYİ KARTI 8800 GTS

BU ARADA BENDEKİ MODEL MSİ 8800 GTS O.C EDİTİON UZERİNDE JAPON KIZ RESMİ OLAN 512 MB 256 BİT MODELİ AMA RAM DEN DOLAYI WİNDOWS KARTI 2256 MB OLARAK GORUYOR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unixslax -- 30 Ekim 2010; 21:50:19 >

1889 Mesaj
30 Ekim 2010; 22:20:48 

Vay be, hakikaten iyi bir yöntem. İlginç ama başarıya ulaştı. Benimde aynen bu soruna kurban giden bir 6600 GT vardı. Şuandada aynı sorun yüzünden 8800 GT ile boğuşuyorum. Sanırım ekran kartı üzerindeki ramlerden kaynaklanan bir sorun bu, rengarenk görüntüler, abuk subuk çizgiler falan. Bü yüzden bu fırınlama işini bende yapacağım, hemde 2 kartıda fırınlayacağım.