DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
2016 PHİLİPS LCD & OLED ANDROİD TV
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
1.663
Cevap
40
Favori
100.782
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> Tv Genel >> 2016 PHİLİPS LCD & OLED ANDROİD TV
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      25 Mesaj
      29 Mart 2017 08:07:36
      Arkadaşlar merhaba, 7101 modelini kullanmaktayım, kablosuz mouse takınca algılamamakta ve imleç çıkmamakta bunun için bir uygulama var mıdır?

• Binbaşı
      1244 Mesaj
      29 Mart 2017 22:28:03
      quote:

Orijinalden alıntı: absfr

Arkadaşlar merhaba, 7101 modelini kullanmaktayım, kablosuz mouse takınca algılamamakta ve imleç çıkmamakta bunun için bir uygulama var mıdır?

Uab 3.0 olan uabye takmanız lazım mavi görübür içi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yüzbaşı
      528 Mesaj
      30 Mart 2017 23:16:06
      ARKADAŞLAR PHILIPS TV Yİ KESİNLİKLE ALMAYIN

NEDEN Mİ VERDİĞİM YOUTUBE BAĞLANTISINA TIKLAYIP İZLEYİN.

https://www.youtube.com/watch?v=-Oij6nmSWAo

ASUS K55VJ | i7 3630QM 6MB Cache 2.4 GHZ | NVIDIA GT635M 2 GB 128 BIT | 8 GB 1600MHZ RAM || SAMSUNG 850 EVO 250 GB SSD || CREATIVE SBS A250 2 1 SPEAKER || SAMSUNG 16GB MICRO SD EVO CLASS10 || SAMSUNG A7 2017 || PHILIPS 49PUS6561 || HYUNDAI ACCENT BLUE 2014 DIESEL
    • 31 Mart 2017 00:14:02
      quote:

Orijinalden alıntı: bytrojan29

Milletin televizyonu bozulduğunda bende sorun yok, kullanıcı hatasıdır gibi cevaplar yazarak Philips'e toz kondurmazken şimdi kendi başınıza gelince Philips kötü mü oldu

• Yüzbaşı
      528 Mesaj
      31 Mart 2017 00:15:33
      quote:

Orijinalden alıntı: ozan_26

Alıntıları Göster

Milletin televizyonu bozulduğunda bende sorun yok, kullanıcı hatasıdır gibi cevaplar yazarak Philips'e toz kondurmazken şimdi kendi başınıza gelince Philips kötü mü oldu

kim benim gibi kanıt sundu ? böyle yparsa kimse inanmaz.. ne demek istediğimizi anlamaz. bi video herşeyi anlatır diye düşünüyorum..

ASUS K55VJ | i7 3630QM 6MB Cache 2.4 GHZ | NVIDIA GT635M 2 GB 128 BIT | 8 GB 1600MHZ RAM || SAMSUNG 850 EVO 250 GB SSD || CREATIVE SBS A250 2 1 SPEAKER || SAMSUNG 16GB MICRO SD EVO CLASS10 || SAMSUNG A7 2017 || PHILIPS 49PUS6561 || HYUNDAI ACCENT BLUE 2014 DIESEL
    • 31 Mart 2017 00:27:04
      quote:

Alıntıları Göster

kim benim gibi kanıt sundu ? böyle yparsa kimse inanmaz.. ne demek istediğimizi anlamaz. bi video herşeyi anlatır diye düşünüyorum..

Sonuç olarak ne oldu ?

Tamir, değişim veya iade gerçekleştirmiyorlar mı ?

• Yüzbaşı
      528 Mesaj
      31 Mart 2017 00:34:20
      quote:

Orijinalden alıntı: ozan_26

Alıntıları Göster

Sonuç olarak ne oldu ?

Tamir, değişim veya iade gerçekleştirmiyorlar mı ?

sonuç olarak bekliyorum. :=) değişim talep ediyorum bahane yapıyorlar. 3 kere arızalanması gerekiyomuş.
      gelsin bakalım.

ilk tamirde 1 hafta sonra arızalı olarak geldi. teknik servise bildirdik 2 inci arıza sayılıyo :D daha 1 dk bile kullanamadık..

gelsin ilk işim tüketici mahkemesine vereceğim zaten.. iade yazıcam..

eğer iade gerçekleşirse 1000 tl lik vestel alacağım.. sadece tv izlicem yeter. başlıcam internetine wifisine miracastına google castına youtube sine... banding olmayan tv nerde var ?
      |
      |

• Teğmen
      176 Mesaj
      31 Mart 2017 01:47:54
      Dün 6581 ve Android 6 güncellemesini almayan modellere güncelleme geldi. Hayırlı uğurlu olsun. Şu an için ne bir yavaşlama ne de başka bir sorun yaşadım. Youtube 4K 60Fps videolar Android 5'te ekranı ikiye bölüyorken şu an tam ekran sorunsuz görüntüleniyor. Google Play'de daha fazla uygulama görünüyor. Daha önce çalışmayan uygulamar çalışıyor. Ben şanslı çıkanlardanım galiba. Bulut, ölü piksel gibi sorunlar yaşamadım. Banding ise, tam ekran açık düz renklerde çok hafif belli oluyor. 4K maç izlerken yine hafif göze çarpıyor. O da tamamen benim dikkat etmemden.
      |
      |

• 31 Mart 2017 17:15:08
      quote:

Kardeş keşke vermeseydin teknik servise
      Bende de aynı problem oldu ilk başta kumanda televizyonu açmıyordu güncelleme yapmak istedim Philips logosunda tıkanıp kaldı. Teknik servise haber verdik baktı o bile açamadı. Ben açtım sonradan. Prize takıp arkadaki yukarı yön ve ok tuşuna bastım açıldı.
      Not: 49pus6581 kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orion10 -- 31 Mart 2017; 17:17:37 >

• Binbaşı
      1244 Mesaj
      31 Mart 2017 19:29:17
      Bir tüyo vereyim, gri ve hareketli görüntülerde hayaletlenme yaşayanlar parazit azaltma özelliğini kapatsın direk düzeliyor

|
      |

• Yüzbaşı
      528 Mesaj
      31 Mart 2017 19:45:27
      quote:

Orijinalden alıntı: Orion10

Alıntıları Göster

Kardeş keşke vermeseydin teknik servise
      Bende de aynı problem oldu ilk başta kumanda televizyonu açmıyordu güncelleme yapmak istedim Philips logosunda tıkanıp kaldı. Teknik servise haber verdik baktı o bile açamadı. Ben açtım sonradan. Prize takıp arkadaki yukarı yön ve ok tuşuna bastım açıldı.
      Not: 49pus6581 kullanıyorum

onlarıda denedim kardeş hiç biri olmadı. anakart arızalanmış..
      |
      |

• Teğmen
      184 Mesaj
      01 Nisan 2017 14:25:01
      arkadaslar bende yeni 55pus6581 aldım vatandan ama maç izlerken 2 sorunla karsılasıyorum
      1. sı futbolcu şut cekince top karelı ve takılarak gidiyor. hızlı sahnelerde tekrarlardada anlık takılmalar oluyor.
      2. sı maç esnasından yukardan aşagı bulutlanma gibi flu luk aralıklarla goruyorum dıkkatlı bakınca bunları nasıl yok edebılırım saygılar.
      |
      |

• Yüzbaşı
      474 Mesaj
      01 Nisan 2017 20:51:22
      Philips'in medya oynatma performansi nasil? Bir video goturdum orijinal Bluray kalitesinde. Sony hic gormedi, philips gordu ama acinca hata verip kapandi. :(

Android guncellemesiyle duzelir mi bu?

LG ve Samsung bu konuda cok iyi. Ama Android TVlerde kafam karisik. Nvidia Shield ile cozulur mu ya da bu sorun?

You can do anything, but not everything.
    • Teğmen
      176 Mesaj
      02 Nisan 2017 01:56:41
      quote:

Orijinalden alıntı: kultablasi

Philips'in medya oynatma performansi nasil? Bir video goturdum orijinal Bluray kalitesinde. Sony hic gormedi, philips gordu ama acinca hata verip kapandi. :(

LG ve Samsung bu konuda cok iyi. Ama Android TVlerde kafam karisik. Nvidia Shield ile cozulur mu ya da bu sorun?

Ben The Revenant 4K mkv formatlı filmi kendi oynatıcısında açamadım. Kodi uygulaması da takılarak açtı. 55pus6581 modelini almıştım. Hemen USB'ye atıp vatana gittim. Bu filmi tüm marklarda bir deneyelim dedim. Samsung-Sony-Philips en üst modeller açamadı sadece LG açtı. Elemanlar da şaşırdı. O zaman Android 5.1 vardı. Sonra Kodi uygulamasını keşfettim ve bir daha da kendi playerında film izlemedim. Kodi her şeyi açtı. Kısacası filmin sıkıştırılma formatı işi belirliyor ama bugüne kadar sadece o filmde sorun yaşadım. Sonra başka bir 4K The Revenant indirdim ve izledim. Piyasada zaten topu topu 15 tane 4k film var ve hepsini indirip denedim sorun çıkmadı. Hevc 265 ve 10bit olanlar dahil sorunsuz izledim. Bir kaç gündür android 6 kullanıyorum yaşadığım tek sorun kumanda ikidir çalışmaz oluyor. Tvyi fişten çekmiyorum arkadaki düğmeden kapatıp kumanda ile açıyorum. Bu sorun android 6 ile geldi. Bakalım çok sık olacak mı yoksa nadir bir durum mu anlayacaz.

• Binbaşı
      1435 Mesaj
      02 Nisan 2017 04:14:01
      quote:

Orijinalden alıntı: kultablasi

Hocam götürdüğünüz dosyayi mediainfo ile açıp bilgilerini buraya gönderebilir mısınız..

• Yüzbaşı
      474 Mesaj
      02 Nisan 2017 08:45:49

Neden LG'nin acmasina sasirdilar ki? Bu konuda en iyisi zaten LG'dir. Goturdugum filmi de LG acti, ust seri de degildi.

Bir de film Remux idi ve 4K degildi. 20GB boyutundaydi. Acaba ses codeci ile mi ilgiliydi sorun. Hani arada tek tuk filmde sorun olursa onemli degil de, yarisinda filan boyle sonuc cikarsa kotu.

Filmin medya bilgilerini de atmaya calisacagim.

|
      |
      rockNpel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      474 Mesaj
      02 Nisan 2017 08:48:01

Su sekilde bilgiler. Ne diyorsunuz?

General

Unique ID : 233893816574034649913426270802264131686 (0xAFF64F7DE41B7A83A69AFEA034570866)

Format : Matroska

Format version : Version 4 / Version 2

File size : 20.7 GiB

Duration : 1h 59mn

Overall bit rate mode : Variable

Overall bit rate : 24.9 Mbps

Encoded date : UTC 2016-04-02 02:56:27

Writing application : mkvmerge v9.0.0 ('Power to progress') 64bit

Writing library : libebml v1.3.3 + libmatroska v1.4.4

DURATION : 01:52:52.098000000

NUMBER_OF_FRAMES : 2671

NUMBER_OF_BYTES : 8519676

_STATISTICS_WRITING_APP : mkvmerge v9.0.0 ('Power to progress') 64bit

_STATISTICS_WRITING_DATE_UTC : 2016-04-02 02:56:27

_STATISTICS_TAGS : BPS DURATION NUMBER_OF_FRAMES NUMBER_OF_BYTES

Video

ID : 1

Format : VC-1

Format profile : Advanced@L3

Codec ID : V_MS/VFW/FOURCC / WVC1

Codec ID/Hint : Microsoft

Width : 1 920 pixels

Height : 1 080 pixels

Display aspect ratio : 16:9

Frame rate mode : Constant

Frame rate : 23.976 fps

Color space : YUV

Chroma subsampling : 4:2:0

Bit depth : 8 bits

Scan type : Progressive

Compression mode : Lossy

Default : Yes

Forced : No

Audio

ID : 2

Format : DTS

Format/Info : Digital Theater Systems

Format profile : MA / Core

Mode : 16

Format settings, Endianness : Big

Codec ID : A_DTS

Bit rate mode : Variable

Bit rate : Unknown / 1 509 Kbps

Channel(s) : 6 channels

Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE

Sampling rate : 48.0 KHz

Bit depth : 24 bits

Compression mode : Lossless / Lossy

Delay relative to video : 42ms

Language : English

Text #1

ID : 3

Format : PGS

Muxing mode : zlib

Codec ID : S_HDMV/PGS

Codec ID/Info : The same subtitle format used on BDs/HD-DVDs

Language : English

Text #2

ID : 4

Language : Spanish

Default : No

Text #3

ID : 5

Language : French

Default : No

|
      |
      Cnrps kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      474 Mesaj
      02 Nisan 2017 08:51:05

Bir sey daha sormak istiyorum. Android yukselince video oynatma performansinda iyilesme oldu mu?

Ben Plex kullandigim icin cihazin oynatma kapasitesi onemli. Videolari dogrudan oynatabilmek istiyorum. Plexde stream de var ama o devreye girince cozunurluk dusuyor ya da takiliyor yuksek cozunurluklu dosyalarda.

65pus6521 almayi dusunuyorum. GGde 5900 civarinda satista. Bugun alirsam 100 lira da aninda indirim olacak. Alinir mi acaba, kafam karisik...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kultablasi -- 2 Nisan 2017; 8:52:27 >
      |
      |
      rockNpel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1435 Mesaj
      02 Nisan 2017 09:11:02
      Hocam bana vc1 görüntü codec inden gibi geldi. Esasında bitrate FPS değerleri yüksek değil ancak tv lerin vc1 desteği sınırlı sanıyorum. H264 / h265 ile encode edilmiş filmleri tercih etmek daha uygun bir seçim olacaktır bu format daha bir fazla destek görüyor hemde TV ler tarafından daha kolay oynatiliyor.

Ekstra not:Hocam 65pus6521 in vatanda 5300 e satıldığını hatta ekstra indirim talebi ile sıfır kutuyu 4900 e mal edenler var piyasayı iyi takip edin derim. Sanıyorum TV Arçelik bayi lerinde de satılıyor gidin pazarlık yapin yollayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnrps -- 2 Nisan 2017; 9:16:17 >

• Yüzbaşı
      474 Mesaj
      02 Nisan 2017 10:36:11

Bilgilendirme icin tesekkurler. Sorun DTS olabilir diye dusunmustum ama oyle olsa videoyu en azindan sessiz bicimde oynatirdi herhalde?

Vatanda bu TV sadece istanbul ve mardinde var maalesef. Ben Ankaradayim. Arcelik konusunu bilmiyordum ama ona da webden bakinca stokta yok gozukuyor. Fiyati da bayagi yuksek!

Peki sizce 7000 liraya + telefon hediyeli Samsung 60ks8000 mi yoksa bu mu? Siz hangisini tercih ederdiniz?

|
      |
      Cnrps kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
SEO
SEO
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.