Şimdi Ara

2016 Philips 49 Pus 6501 (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.729
Cevap
45
Favori
165.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    müşteri hizmetlerine mail atın yeni aldığım tv ayıplı iade için servis istiyorum diye, elinizde yazılı belge olsun gelmek zorundalar gelmezlerse onların sorunu ayrı bir iade sepebi, tüketici hakem heyetine başvurursanız tvyi incelemeye valilik tarafından görevlendirilmiş tarafsız bilir kişi gelir, ona gösterirseniz sorunu nihai kararı tüketici lehine verecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zamoldar -- 9 Temmuz 2016; 2:27:42 >
  • FA5T kullanıcısına yanıt
    youtube dan da izledim örnek videoları dikey banding sorunu bende yok. gündüz modu hariç diğer modlarda hızlı el hareketlerinde bozulmalar oluyordu. gündüz modunda bu yok. sanırım yazılım olayı sorunlu bu tv nin. oğlanın kırdığı philips 42pfl 6877 tv nin görüntü kalitesi bu tv ye göre çok daha iyiydi. teknoloji geriye gitmiş onunda smarttv si çöptü ama görüntü kalitesine diyecek laf yok.
  • Bence rahatsız olmayanlar tvsiyle test yapmasın.Vereceğim videoyu usbye atıp tvnin tam karşısına oturup vertical banding varmı diye bakabilirler.

Sorun görmeyenler kaliteli fotoğraf çekebilirlerse sorunu olan arkadaşlarada yardımcı olur.

Resimler
    http://dosya.co/vvhvm861ckru/colors.rar.html

Not:albani ustanın hazırlamış olduğu tv test dosyalarının içerisinden alınmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FA5T -- 9 Temmuz 2016; 12:45:21 >
  • Arkadaşlar bende 49pus6501 i bimeks mağaza dan 2967 tl ye almış oldum. 503 tl de bipara verdi, yani tv 2500 civarına gelmiş oldu. Sony fhd dusunuyordum fakat bu fiyata philips çok daha mantıklı ve f/p ürünü oldu bianda. Hatta 100 de hopi verirmiki dedim ama olmadı ya bipara ya hopi dediler bende biparayi seçtim. Tv kuruldu açıkçası hiç bi test yapmadım. Şimdilik rahatsız edici bi durum yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zamoldar

müşteri hizmetlerine mail atın yeni aldığım tv ayıplı iade için servis istiyorum diye, elinizde yazılı belge olsun gelmek zorundalar gelmezlerse onların sorunu ayrı bir iade sepebi, tüketici hakem heyetine başvurursanız tvyi incelemeye valilik tarafından görevlendirilmiş tarafsız bilir kişi gelir, ona gösterirseniz sorunu nihai kararı tüketici lehine verecektir.

O zaman ben önce müşteri hizmetleri ile irtibata geçeyim. Bu işlem sonuç çıkarmazsa tüketici heyetine gideyim doğru mu?

• lonely warrior kullanıcısına yanıt
    aynen doğal olan o
  • Arkadaslar bu tv yi ps4 de deneyn yada kullanan oldu mu.3600 tl su an bimekste.600 tl cek veriyor
  • http://www.chip.com.tr/inceleme/philips-49pus650112_4775.html

Burada tv nin incelemesi mevcut altta yorumda donma yaşayanlar için ( herkeste olmayabilir) bir öneri de var

• Birde görüntü ayarlarını güzel ayarlayinca goruntu ciddi fark ediyor , özellikle şu trumotion mu perfect motion mu adı neyse ayar yapinca sanki fark oldu daha da iyi oldu

• Bu gün bimeks ten 43pus6501 modelini 2384 liraya aldım. KDV nin yarısı kadar bipara kampanyasından da 182 bipara verdi tv 2202 liraya gelmiş oluyor. Mağaza görevlisi biparanın yıl sonuna kadar geçerli olduğunu söyledi ve bimeks.com.tr de de böyle yazıyor ancak bana verilen faturada 30.06.2017 ye kadar geçerli olduğu yazıyor aklınızda bulunsun.

49" lik modelinde kdv kadar (503 TL) bipara veriliyormuş ve tv 2464 liraya geliyor yukarıda bi arkadaşta söylemiş.Ama benim izleme mesafem kısa olduğu için alamadım odası müsait olanlar için 49" in fiyatı piyasaya göre gayet uygun.

Muhtemelen önümüzdeki haftasonu kurulum yaptıracağım ama mağazadaki incelemelerim gayet olumlu idi umarım kullandıkça fikrim değişmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar arkadaşlar Pazar günü akşam Antalya Terracity Teknosa mağazasından 49pus6561 modelini 2899 tl 'ye aldım. Şu anda sitesinde bile 3400 fiyat yazmışlar.
    Teknosa bu mağazayı kapatacağı için fiyatlarda baya indirim yapmışlar. 3 taraflı ambilight olması çok çok güzel. İnşallah ürün sıkıntısız çıkar da pişman olmayız
  • Merhaba arkadaşlar, kesin ve kalıcı çözümü söylüyorum. ben çok uğraştım uygulamadığım yöntem kalmadı. müşteri hizmetleri aracılığıyla uyguladığım yöntem sayesinde problemi çözdüm.
    televizyonunuzu yeniden kurun. fabrika ayarlarına dön değil sıfırdan kurulum. bunu yapmadan önce philips.com dan indireceğiniz güncel versiyonu kurarsanız daha sağlıklı olur. iyi günlerde kullanın. saygılar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lonely warrior

quote:

Orijinalden alıntı: nibbleArt

Bugün özellikle mağazada kendi görüntülerimle 7101 i test ettim. Bahsettiğiniz durumların hiçbirine rastlamadım. Mation' ı kapatsanız dahi zaten panel hızı 100 hz herhangi bir problem yaşamadım. Frame düşmesi falan gibi. Hem 4k filmler ile hemde ps4 ile test ettim. Motion açık vaziyette maç yatınlarına baktım. Gerçeklikten uzaklaşıyor evet ama motion ı açmamı gerektirecek bir durum olmadığı halde ben açtığım için görüntü baddinden fazla akıcıydı. Başka konularda inception izlerken falan diye bahsetmiştiniz. Acaba elinizdeki filmin bitrate lerinde sorun olabilir mi ? Yada paneliniz sorunlu.

En bariz ShowHD kanalında belli oluyor. Motion ı kapatınca fraps acayip düşüyor. Siz fark olmuyor diyorsunuz ilginç. Demek ki benimkinde problem var.

Motion açık olunca peki akıcılık artıyor diyorsunuz o zaman rahatsız edici araya ilave edilen frame leri görebiliyor musunuz

fraps ne birader ya ? oyunlarda fps ölçen fraps ise at çöpe onu. msi after burner kullanıyor millet. fraps fps düşürüyor çok. başka da fraps bilmez ben :)

bende de 7101 var. tek sıkıntı az bişey vertical banding. müşteri hizmetlerini aradım. eleman bekletti 1 dakika. heralde teknik servisten bilgi alıp "natural motion" kapatın dedi

akşam deneyecem eve gidince

• quote:

Orijinalden alıntı: tosuncem

Merhaba arkadaşlar, kesin ve kalıcı çözümü söylüyorum. ben çok uğraştım uygulamadığım yöntem kalmadı. müşteri hizmetleri aracılığıyla uyguladığım yöntem sayesinde problemi çözdüm.
    televizyonunuzu yeniden kurun. fabrika ayarlarına dön değil sıfırdan kurulum. bunu yapmadan önce philips.com dan indireceğiniz güncel versiyonu kurarsanız daha sağlıklı olur. iyi günlerde kullanın. saygılar

Çok kez söyledim millet müşteri hizmetlerini aramadan ( servisi değil ) internetten araştırarak yada hiç araştırmadan uğraşıyor doğal olarak çoğu olmuyor , gelen servisler ya bilerek yada bilgisizlikten düzgün kurulum yapmıyorlar gibi tabi sorun yaşayanlar için (ayıplı ürünü olanları ayrı tutuyorum) en güzeli sorun yaşayanlar için bu yöntem bence birde kablolu bağlanmak tüm ürünler için daha iyi oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cübbesiz Ömer

quote:

quote:

Bugün özellikle mağazada kendi görüntülerimle 7101 i test ettim. Bahsettiğiniz durumların hiçbirine rastlamadım. Mation' ı kapatsanız dahi zaten panel hızı 100 hz herhangi bir problem yaşamadım. Frame düşmesi falan gibi. Hem 4k filmler ile hemde ps4 ile test ettim. Motion açık vaziyette maç yatınlarına baktım. Gerçeklikten uzaklaşıyor evet ama motion ı açmamı gerektirecek bir durum olmadığı halde ben açtığım için görüntü baddinden fazla akıcıydı. Başka konularda inception izlerken falan diye bahsetmiştiniz. Acaba elinizdeki filmin bitrate lerinde sorun olabilir mi ? Yada paneliniz sorunlu.

En bariz ShowHD kanalında belli oluyor. Motion ı kapatınca fraps acayip düşüyor. Siz fark olmuyor diyorsunuz ilginç. Demek ki benimkinde problem var.

Motion açık olunca peki akıcılık artıyor diyorsunuz o zaman rahatsız edici araya ilave edilen frame leri görebiliyor musunuz

fraps ne birader ya ? oyunlarda fps ölçen fraps ise at çöpe onu. msi after burner kullanıyor millet. fraps fps düşürüyor çok. başka da fraps bilmez ben :)

bende de 7101 var. tek sıkıntı az bişey vertical banding. müşteri hizmetlerini aradım. eleman bekletti 1 dakika. heralde teknik servisten bilgi alıp "natural motion" kapatın dedi

Vertical banding çoğu cihazda var.Aldım elime usbyi gittim x mağazasına 6401,6501 ,43 ve 49 " modellere taktım ikisindede var.Lguh650v ye taktım var.Bu seviye cihazlarda sanıyorum panel kalitesi çokda iyi değil.Ayıplı malmıdır bence evet ayıplıdır bu malların hepsi.Ama cayır cayırda satıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FA5T -- 13 Temmuz 2016; 0:42:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FA5T

quote:

quote:

quote:

Vertical banding çoğu cihazda var.Aldım elime usbyi gittim x mağazasına 6401,6501 ,43 ve 49 " modellere taktım ikisindede var.Lguh650v ye taktım var.Bu seviye cihazlarda sanıyorum panel kalitesi çokda iyi değil.Ayıplı malmıdır bence evet ayıplıdır bu malların hepsi.Ama cayır cayırda satıyorlar.

yok tam değil. yani hem kaliteden ama şöyle (anladığım kadarıyla) LED ekranlarda özellikle edge-lit olanlarda pikseller kenardan ortaya doğru yakıldığı için her pikseli aynı ölçüde tutturmak zor bir işmiş çok (back-lit de de zor ama edge daha beter)
    bu yüzden illaki bi fark vardır ama sana ne oranda denk geliyor şans işi. paneli atamadıkları için testten geçirme töleransları da çok sıkı değil maalesef. o yüzden mahkemeye falan kalıyo iş ama kazanıp yeni tv aldığında yine aynısı olabilir. gitti bütün emekler boşa

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FA5T

quote:

quote:

quote:

yok tam değil. yani hem kaliteden ama şöyle (anladığım kadarıyla) LED ekranlarda özellikle edge-lit olanlarda pikseller kenardan ortaya doğru yakıldığı için her pikseli aynı ölçüde tutturmak zor bir işmiş çok (back-lit de de zor ama edge daha beter)
    bu yüzden illaki bi fark vardır ama sana ne oranda denk geliyor şans işi. paneli atamadıkları için testten geçirme töleransları da çok sıkı değil maalesef. o yüzden mahkemeye falan kalıyo iş ama kazanıp yeni tv aldığında yine aynısı olabilir. gitti bütün emekler boşa

Ben verdim mahkemeye bekliyorum bilir kişi gelecekmiş kontrol için,bende ki tv de çok fazla rahatsız ediyor bu banding bütün panelde beliriyor dikey siyah band şeklinde çizgiler özellikle futbol maç yayınlarında kabak gibi gözüküyor bende genelde çok maç izlerim hem tv de hemde ps4 de fifa oynarım o yüzden direk iade talebi için mahkemeye verdim bakalım hayırlısı inşallah bir an önce sonuçlanır da rahatlarım bende.

• orhancub kullanıcısına yanıt
    bi saniye siyah mı ? resim paylaşabilirmisin ? sendeki başka sıkıntı sanırım. v. banding tam şöyle: çok heterojen olmayan bir alanın üzerinde (gökyüzü, futbol sahası, tarla, vb..) kareler yatay olarak ilerlediğinde ekranın orta ve kenarlarına doğru hafif toz gibi bantlar beliriyor (aslında bütünlüğü sağlıyamıyor panel)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ADF35784A -- 13 Temmuz 2016; 15:25:38 >
  • quote:

bi saniye siyah mı ? resim paylaşabilirmisin ? sendeki başka sıkıntı sanırım. v. banding tam şöyle: çok heterojen olmayan bir alanın üzerinde (gökyüzü, futbol sahası, tarla, vb..) kareler yatay olarak ilerlediğinde ekranın orta ve kenarlarına doğru hafif toz gibi bantlar beliriyor (aslında bütünlüğü sağlıyamıyor panel)

Aynen öyle oluyor sanki ekran kirli tozlu gibi görüntü oluşuyor ama komple panelde oluyor bu olay rahatsız ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: orhancub

quote:

Aynen öyle oluyor sanki ekran kirli tozlu gibi görüntü oluşuyor ama komple panelde oluyor bu olay rahatsız ediyor.

umarım mahkemede kazanırsın. çok göze batmıyosa alehine de çıkabilir. v. banding çok yaygın birşey. bakmadığım yer kalmadı nette. değiştirip tekrar v.banding fark edilen tv alan var.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.