Şimdi Ara

2016 Philips 49 Pus 6501 (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.730
Cevap
45
Favori
165.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: joliva

1 ay kadar oldu ,, 43 pus 6501 aldım.

görüntü kalitesiyle ilgili hiç bir problem yok....mediamarkt'a lg UH 650V niyetiyle gitmiştim... görüntü farkını satış elemanı gösterince buna döndük aldık.. Yalnız cihazı alırken mağazada internet üzerinden youtube testleri falan yaptık ,,, genel olarak video açmamalar , takılmalar oldu ... eleman internet hızı falan düşük burada dedi,

sonra benim telefon üzerinden wifi hotspot açtım.. telefon internetini TV ye verdik (3 G çekiyordu mağazada) yine videoları açmama bekleme durumları oldu .....
    neyse evde bizim wifi ile yapmaz dedik aldık (LG webos tv lerde böyle youtube takılmaları olmadığını iyi bildiğim halde)

cihazı açtım kurdum , güncellemeyi yaptım... youtube yine sorunlu !!! arada bir videoyu açmama, bekleme modunda takılma, tv nin kitlenmesi ( 2-3 gün arayla tv nin fişini 2 kere çekmek zorunda kaldım).... bu sıkıntılar böyle ilk 15 gün devam etti gitti ... (bazen keşke LG mi alsaydım dediğim çok oldu)

gelelim sonuca!!!

son 15 gündür cihaz yağ gibi akıyor! youtube videoları sorunsuz açılıyor başlıyor ,,, dün gece ardı ardına 25 civarı video açtım (bazı arkadaşlar 7-8 videodan sonra cihaz şişiyor kitleniyor diyorlardı???) ,,, tıkır tıkır ardı ardına takılmasız izledim izliyorum günlerdir.

(kitlenme yok donma yok, tv nin tümden kilitlenmesi diye birşey yok)

cihazın kendi max. ses düzeyi ve kalitesi bence yetersiz.. ( LG lerde ses performansı çok daha iyi bence)

bunu da 299 liraya (15 gün önce 299 dan sattılar aldık hemen) samsung HW - J355 sound bar ses sistemi alarak çözdüm.... http://www.hepsiburada.com/samsung-hw-j355-soundbar-ses-sistemi-pm-evsamhwj355

Hocam YouTube da mix yapıyorum 50-60 şarkı ard arda akiyor sorunsuz yada film izliyorum vs vs hiç sıkıntı yok ilk güncelleme ile düzeliyor hepsi sanırım sizde de öyle oldu , market olarakta kesinlikle lg den iyi Samsung kullanmadim onu bilmiyorum görüntü de aynı fiyatlar arasında en iyisi philipsti , birde kablolu bağlantı ve internet hızı fark ediyor kimisi de YouTube videoları surekli 4k da yada 1080 de açmaya çalışıyor internet yavaşlıyor zamanla hiz dusuyur vs tv den dolayı değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim tv de yaşadığım sorunlara servis iade değişim vermedi standart sayılıyormuş ekranda dikey banding sorunu var sağa sola yayın hareket edince kabak gibi belli oluyor birde şunu farkettim usb bellek yada hdd takılı bırakınca bir süre sonra tv kilitleniyor ne yaparsanız yapın açılmıyor usb bağlantısını kesmeden tv bazen açıyorum sinyal yok uyarısı veriyor başka kanala geçince düzeliyor panelde hafif açıklıklar var philips logo`nun altına dokununca plastik parça içeri göçüyor oynuyor bunlarda standart oluyormuş servise göre neyse mahkemeye verdim bekliyorum bilir kişi gelecek bakacak tv ye iade edicem direk.

• quote:

Orijinalden alıntı: orhancub

Benim tv de yaşadığım sorunlara servis iade değişim vermedi standart sayılıyormuş ekranda dikey banding sorunu var sağa sola yayın hareket edince kabak gibi belli oluyor birde şunu farkettim usb bellek yada hdd takılı bırakınca bir süre sonra tv kilitleniyor ne yaparsanız yapın açılmıyor usb bağlantısını kesmeden tv bazen açıyorum sinyal yok uyarısı veriyor başka kanala geçince düzeliyor panelde hafif açıklıklar var philips logo`nun altına dokununca plastik parça içeri göçüyor oynuyor bunlarda standart oluyormuş servise göre neyse mahkemeye verdim bekliyorum bilir kişi gelecek bakacak tv ye iade edicem direk.

Hocam size ayıplı ürün satmışlar bu dedikleriniz bir çok kişide yok hele o içeri göçme ve kasa açıklığı

• abidig kullanıcısına yanıt
    bende 43pus6501 tv yi aldım görüntü kalitesi ve ses kalitesi çok kötü, millet çok güzel görüntü veriyor diyor öyle birşey yok, yapmadığım görüntü ayarı kalmadı, renkler dağılıyor özellikle karanlık ortamda yansıyan ışıklar patlıyor çamur gibi görüntü oluşturuyor.

evde 2015 model fhd lg 42lf650v ile karşılaştırıyorum, lg 20cm mesafede pırlanta gibi görüntü sunarken ,

philips de öyle birşey yok minumun izleme mesafesi 4 metre, panelde çıkan vertical banding ve ışık sızması da cabası. tvde tek beğendim özellik panel hızı oda olmazsaydı iade edene kadar pencereden fırlatırdım herhalde yoksa tahammül edilecek gibi değil

işletim sistemine gelecek olursak,tvde protez kol gibi duruyor;
    min 30 saniye açılış
    tv açılmasıyla birlikte arka planda sürekli çalışan ve kaldırılamayan 100 aşkın gereksiz program; twitter,facebook,hesap makinesi,dropbox,teamviewer ..........
    bir programın cevap vermemesi durumunda tvnin stabilitesini kaybetmesi ve görüntüde yırtılma oluşturması ve fişi çekmeden düzelmemesi,
    laptop ve cep telefonunda sorunsuz çalışan jbl bluetooth hoporlörün ilk bağlandığında tv de sorunlu ses vermesi ve görüntüyü bozması yine fişi çekene kadar düzelmemesi vs vs vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zamoldar -- 3 Eylül 2016; 9:42:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zamoldar

bende 43pus6501 tv yi aldım görüntü kalitesi ve ses kalitesi çok kötü, millet çok güzel görüntü veriyor diyor öyle birşey yok, yapmadığım görüntü ayarı kalmadı, renkler dağılıyor özellikle karanlık ortamda yansıyan ışıklar patlıyor çamur gibi görüntü oluşturuyor.

evde 2015 model fhd lg 42lf650v ile karşılaştırıyorum, lg 20cm mesafede pırlanta gibi görüntü sunarken ,

philips de öyle birşey yok minumun izleme mesafesi 4 metre, panelde çıkan vertical banding ve ışık sızması da cabası. tvde tek beğendim özellik panel hızı oda olmazsaydı iade edene kadar pencereden fırlatırdım herhalde yoksa tahammül edilecek gibi değil

işletim sistemine gelecek olursak,tvde protez kol gibi duruyor;
    min 30 saniye açılış
    tv açılmasıyla birlikte arka planda sürekli çalışan ve kaldırılamayan 100 aşkın gerekli gereksiz program; twitter,facebook,hesap makinesi,dropbox,teamviewer ..........
    bir programın cevap vermemesi durumunda tvnin stabilitesini kaybetmesi ve görüntüde kayma oluşturması ve fişi çekmeden düzelmemesi,
    laptop ve cep telefonunda sorunsuz çalışan jbl bluetooth hoporlörün ilk bağlandığında tv de sorunlu ses vermesi ve görüntüyü bozması yine fişi çekene kadar düzelmemesi vs vs vs

Burada bir çok kişi de sorun yaşamadigini söyledi zaten, bende dahil ayrıca bu fiyata en iyi goruntu kesinlikle bunda bu fiyata Gore tabi siz aynı fiyata daha iyi buldunuz mu , bir çok mağaza gezdim bundan iyi bulamamıştım demekki bazı serileri sıkıntılı bilmiyorum Philips e şikayet edin

• zamoldar kullanıcısına yanıt
    panel hızı demişsin ama o panel aslında muhtemelen çok kötü ve kendi yazılımıyla araya sahte frame ler eklenerek akıcılık arttırılıyor.

ben de 49pus7101 aldım. durum berbat. ben de panel hızı çok iyi olarak gördüm mağazada. ama nature motion u aktif edince olaylar karışıyor. görüntü bozuluyor. hareketli yerlerdeki aradaki sahte frame, kare leri göreceksiniz. eğer nature motion u da kapatırsanız hd kanallarda inanılmaz performans düşüşü oluyor fps düşüyor. buna dikkat ettiniz mi. yoksa sadece bende mi sorun var.
  • quote:

Benim tv de yaşadığım sorunlara servis iade değişim vermedi standart sayılıyormuş ekranda dikey banding sorunu var sağa sola yayın hareket edince kabak gibi belli oluyor birde şunu farkettim usb bellek yada hdd takılı bırakınca bir süre sonra tv kilitleniyor ne yaparsanız yapın açılmıyor usb bağlantısını kesmeden tv bazen açıyorum sinyal yok uyarısı veriyor başka kanala geçince düzeliyor panelde hafif açıklıklar var philips logo`nun altına dokununca plastik parça içeri göçüyor oynuyor bunlarda standart oluyormuş servise göre neyse mahkemeye verdim bekliyorum bilir kişi gelecek bakacak tv ye iade edicem direk.

ben mağazadan aldım netten değil. ben de servis çağıracağım iade için. 26 haziran sipariş tarihi. 1 ay mı süre iade için ne kadar bilginiz var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: lonely warrior

quote:

ben mağazadan aldım netten değil. ben de servis çağıracağım iade için. 26 haziran sipariş tarihi. 1 ay mı süre iade için ne kadar bilginiz var mı

Servis banding sorununa standart deyip geçiyor iade yada değişim vermiyor mağazadan alınan ürünü ancak servis onay verirse iade edebiliyorsunuz.

• Hevc 4k okuma gibi sorunları yok dimi hocam bir de ağdan 4k açıyor mu hdmi 2.0 portu var mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • lonely warrior kullanıcısına yanıt
    o konuda benim düşüncem tvnin kaynak görüntüyü orjinal frame hızında oynatma özelliği yok

orijinal frameleri panelin gerçek hızına yayabilmesi için nature motionu açmak lazım, aksi takdirde görüntüde frame düşüşü oluşturacaktır

fhd kaynak ((25fps)50hz)+fake =100hz
    uhd kaynak ((50fps)100hz)=100hz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zamoldar -- 8 Temmuz 2016; 3:26:12 >
  • lonely warrior kullanıcısına yanıt
    ayıplı üründe mağazadan almanızın bir önemi yok, garanti süresi içinde tüketici hakem heyetine dilekçe verin 5-6 ay sonra tv yi incelemeye gelip 1 ay içinde heyet kararı çıkarılır, o karar senet gibi bağlayıcı bir karardır, yine iade yapılmazsa o kararla icra müdürlüğüne ücret iadesi için başvurabilirsiniz. (lg tecrübesi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zamoldar -- 8 Temmuz 2016; 3:42:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zamoldar

ayıplı üründe mağazadan almanızın bir önemi yok, garanti süresi içinde tüketici hakem heyetine dilekçe verin 5-6 ay sonra tv yi incelemeye gelip 1 ay içinde heyet kararı çıkarılır, o karar senet gibi bağlayıcı bir karardır, yine iade yapılmazsa o kararla icra müdürlüğüne ücret iadesi için başvurabilirsiniz. (lg tecrübesi)

Denicem. Ben bugün servise gittim böyle böyle sorun var dedim. Gelip tv ye bakarız sorun olduğunu değerlendirirsek tv yi alıp serviste inceleriz dedi. Şimdi bu adamlar tv de sorun olduğunu değerlendirmezse ne olacak? Ben tüketici heyetine gittiğimde 5 ay sonra yine bu aynı adamlar mı evime gelecek. O zaman yine çıkmaza giriyor iş.

Ben hiç servise gitmeden mi gitmem lazım tüketici heyetine. Ama heyete gitmem için şunu demem lazım bence. "Servis tv yi kabul etmedi rapor tutmadı iade edemedim vs." o yüzden önce servis elinden geçmesi lazım tv nin

• Bugün özellikle mağazada kendi görüntülerimle 7101 i test ettim. Bahsettiğiniz durumların hiçbirine rastlamadım. Mation' ı kapatsanız dahi zaten panel hızı 100 hz herhangi bir problem yaşamadım. Frame düşmesi falan gibi. Hem 4k filmler ile hemde ps4 ile test ettim. Motion açık vaziyette maç yatınlarına baktım. Gerçeklikten uzaklaşıyor evet ama motion ı açmamı gerektirecek bir durum olmadığı halde ben açtığım için görüntü baddinden fazla akıcıydı. Başka konularda inception izlerken falan diye bahsetmiştiniz. Acaba elinizdeki filmin bitrate lerinde sorun olabilir mi ? Yada paneliniz sorunlu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nibbleArt

Bugün özellikle mağazada kendi görüntülerimle 7101 i test ettim. Bahsettiğiniz durumların hiçbirine rastlamadım. Mation' ı kapatsanız dahi zaten panel hızı 100 hz herhangi bir problem yaşamadım. Frame düşmesi falan gibi. Hem 4k filmler ile hemde ps4 ile test ettim. Motion açık vaziyette maç yatınlarına baktım. Gerçeklikten uzaklaşıyor evet ama motion ı açmamı gerektirecek bir durum olmadığı halde ben açtığım için görüntü baddinden fazla akıcıydı. Başka konularda inception izlerken falan diye bahsetmiştiniz. Acaba elinizdeki filmin bitrate lerinde sorun olabilir mi ? Yada paneliniz sorunlu.

Elektronik şans işi hocam ama insanın zoruna giden hataların servis tarafından standart görülmesi neymiş müfettişleri bu sorunlara standart deyin demiş philips firmasının müfettişi bunu diyen satarken ballandıra ballandıra şu özellikbu özellik diye satarlar ama sorun olunca standart deyip geçerler sadece philips değil lg yada samsung`da yapıyordur bunları bizim ülkemizde adam gibi servis hizmeti veren firma tek tük var onlarda yabancı merkezli zaten bizde böyle mahkemelere başvurmak zorunda kalıyoruz resmen zamanımızı çalıyorlar bu şekilde yaparak.

• quote:

quote:

Bugün özellikle mağazada kendi görüntülerimle 7101 i test ettim. Bahsettiğiniz durumların hiçbirine rastlamadım. Mation' ı kapatsanız dahi zaten panel hızı 100 hz herhangi bir problem yaşamadım. Frame düşmesi falan gibi. Hem 4k filmler ile hemde ps4 ile test ettim. Motion açık vaziyette maç yatınlarına baktım. Gerçeklikten uzaklaşıyor evet ama motion ı açmamı gerektirecek bir durum olmadığı halde ben açtığım için görüntü baddinden fazla akıcıydı. Başka konularda inception izlerken falan diye bahsetmiştiniz. Acaba elinizdeki filmin bitrate lerinde sorun olabilir mi ? Yada paneliniz sorunlu.

Elektronik şans işi hocam ama insanın zoruna giden hataların servis tarafından standart görülmesi neymiş müfettişleri bu sorunlara standart deyin demiş philips firmasının müfettişi bunu diyen satarken ballandıra ballandıra şu özellikbu özellik diye satarlar ama sorun olunca standart deyip geçerler sadece philips değil lg yada samsung`da yapıyordur bunları bizim ülkemizde adam gibi servis hizmeti veren firma tek tük var onlarda yabancı merkezli zaten bizde böyle mahkemelere başvurmak zorunda kalıyoruz resmen zamanımızı çalıyorlar bu şekilde yaparak.

Aynen öyle. Para veriyorsunuz karşılığını alamıyorsunuz. O parayı bunların ağızlarından burunlarından getireceksiniz söke söke alacaksınız en güzeli. Düşünsenize adam 9 bin liraya oled tv alıyor. Logo yanığı oluyor. Sonra LG diyorki saatte bir kanal değiştirmeniz lazımdı. Hadi ulan ordan!!! Sana mı sorucam ben ne zaman kanal değiştireceğimi.

• Dikey bantlanma sorunu kronik bence bendede aynı sorun var.İnsanın yeni almış olduğutvde böyle bir sorun olması rahatsız ediyor açıkcası.
  • Bu dikey banding olayı nasıl bir şey? Bende hızlı el hareketlerinde flulaşma oluyordu görüntü ayarlarından gündüz moduna aldığımda düzeldi

• quote:

En bariz ShowHD kanalında belli oluyor. Motion ı kapatınca fraps acayip düşüyor. Siz fark olmuyor diyorsunuz ilginç. Demek ki benimkinde problem var.

Motion açık olunca peki akıcılık artıyor diyorsunuz o zaman rahatsız edici araya ilave edilen frame leri görebiliyor musunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: BakimsizTarzan

Bu dikey banding olayı nasıl bir şey? Bende hızlı el hareketlerinde flulaşma oluyordu görüntü ayarlarından gündüz moduna aldığımda düzeldi

En basiti beyaz bir ekran açın dikey gölgeler görünüp görünmediğine bakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FA5T

quote:

Orijinalden alıntı: BakimsizTarzan

Bu dikey banding olayı nasıl bir şey? Bende hızlı el hareketlerinde flulaşma oluyordu görüntü ayarlarından gündüz moduna aldığımda düzeldi

En basiti beyaz bir ekran açın dikey gölgeler görünüp görünmediğine bakın.

Motion ı açınca evet oluyor dediğiniz. Ama dediğim gibi görüntünün zaten yağ gibi aktığı bir formatta açımca oluyor. Mesela paneli zorlayacak bir bir yayında açtığınızda öyle aman aman rahatsız etmiyor. Evimde şu anda kullandığım 2012 lg den örnek vermem gerekirse normal yayın film izlerken motion ı açmıyorum çünkü gerek yok. Sadece futbol ve özellikle basketbol maçlarında açmazsam eğer görüntüde gölgelenmeler oluyor. Truemotion u açtığım zamanda bu büyük miktarsa azalıyor. Aksi bir durumda normal yayında motion açınca görüntüde haddinden fazla frame oluyor ve bu insanın izlerken baş dönmesi ve hatta midesini bile bulabdırabiliyor.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.