Şimdi Ara

2016 LG OLED (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.001
Cevap
8
Favori
49.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgi kirliliği olmasin. Lg e6v serisi ile Ps4 Pro ve 4k Hdr uyumlu ve gayet duzgun calisiyor. Bahsedilen veya sorun oldugu iddia edilen hususlar hdr nin oyun modunda acilmasi. Acikcasi bu konuda bilgi sahibi biri ne gibi bir dezavantaj var anlatmali. Ben bunu keyfe keder bir husus olarak degerlendiriyorum. Online oyunlarda 4k hdr herhangi bir sorun yasamadim siz de yasamazsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RedGunners -- 24 Kasım 2016; 1:06:27 >
  • Arkadaşlar bu HDR konusuna açıklık getireyim. Sorun HDR modu olmaması değil 2016 OLED lerde HDR modu açıldığında input lag değerinin çok yüksek olması bu nedenle düzgün oyun oynanmamasıydı.

Yeni bir habere göre LG bunu firmware update ile çözeceğini doğrulamış:

http://www.forbes.com/sites/johnarcher/2016/11/21/lg-responds-to-hdr-gaming-petitions-champagne-at-the-ready/#4a6d66a24bb8
  • Oyun oynamayan biri için bu hususların bir öbemi olmaz, değil mi?
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    televizyon mükkemmele yakın, lakin o kadar para verip bu tip sorunlarla karşılaşılması sıkıntı. birde lg black friday kapsamında 55 e6 modelini 2500$ fiyata satışa sunuyor. Ülkemizde ortalama 15k fiyata satılıyor. Gelecek yıl 2017 modelleri çıktığında ancak 10k bandına gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: payda

Lg 2017 ürünlerini beklemek daha mantıklı. Donanımsal yetersizlik yüzünden Input lag sorununu yaşanıyor. Kullanıcıları yazılım güncellemesini bekliyorlar ama 3 ay gibi bir süre geçmesine rağmen bu konuda herhangi bir güncelleme veremediler. Duyumlara göre yazılım ile çözülemeyecek bir durum. PS 4 Pro ile 4K HDR oyun keyfi yaşamak için 2017 ürünlerini beklemek daha mantıklı.

Bende çok düşündükten sonra aynı kararı verdim zaten ps4 pro nun 4K olayı gerçek manada yok Xbox Scorpioya kadar bekleyip o zamanlarda 2017 model bir Oled alacağım ama bu arada 10.000 TL altına düşerse 55E6V o zaman yine almayı düşünebilirim...
  • Ben sadece film ve hd tv için düşünüyorum. Oyundan anlamam hiç. Bu dediğiniz hdr/input lag sorunlarının bana bir etkisi olmaz değil mi?
  • Utanmaz herifler ya!!! 55C6V Amerika'da 1.800 USD olmuş. Neredeyse 6.000 TL. Bizim ülkede 12.000 TL'ye hangi akla hizmet satıyorlar çıldırmak içten bile değil. Birde şu var. Amerika'da asgari ücret yaklaşık olarak aylık 1.250 USD. Yani bu TVnin fiyatı asgari ücretin yaklaşık 1,5 katı. Bu demek oluyorki asgari ücretli bile bu TVyi şartları zorlasa alabilir. Bizim ülkede ise yaklaşık 9 katı. Bizim asgari ücretli neredeyse 1 sene çalışarak bu tv yi hiçbirşey yemez içmezse alabiliyor. Hem kazancımız çok düşük, hemde LG Türkiye'nin fahiş fiyat politikasına mahkum olmuşuz.

Kazanç/alım gücü kombinasyonu ile bakarsak Amerika'da bu TV, TL bazında normalize edersek 2.000 TL, bizim ülkede 12.000 TL. Yani bu TV ülkemizde 2.000 TL olsa ne kadar kolay alıyor olacak isek, Amerika'da yaşayan biri bu TVyi şu an o kadar kolay alabilmekte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gbriel

Utanmaz herifler ya!!! 55C6V Amerika'da 1.800 USD olmuş. Neredeyse 6.000 TL. Bizim ülkede 12.000 TL'ye hangi akla hizmet satıyorlar çıldırmak içten bile değil. Birde şu var. Amerika'da asgari ücret yaklaşık olarak aylık 1.250 USD. Yani bu TVnin fiyatı asgari ücretin yaklaşık 1,5 katı. Bu demek oluyorki asgari ücretli bile bu TVyi şartları zorlasa alabilir. Bizim ülkede ise yaklaşık 9 katı. Bizim asgari ücretli neredeyse 1 sene çalışarak bu tv yi hiçbirşey yemez içmezse alabiliyor. Hem kazancımız çok düşük, hemde LG Türkiye'nin fahiş fiyat politikasına mahkum olmuşuz.

Kazanç/alım gücü kombinasyonu ile bakarsak Amerika'da bu TV, TL bazında normalize edersek 2.000 TL, bizim ülkede 12.000 TL. Yani bu TV ülkemizde 2.000 TL olsa ne kadar kolay alıyor olacak isek, Amerika'da yaşayan biri bu TVyi şu an o kadar kolay alabilmekte.

aynen katılıyorum. bide diyorlar %20 zam gelicek kaçırmayın. Bu TV nin edeceği fiyat 8000 TL dir. Daha fazlası saçmalık.

• LG Türkiye televizyon satmamak için elinden geleni yapıyor.. Ne bir indirim ne de bir kampanya 2017 yılı geldi zaten geç getirdiği 2016 modelleri fahiş fiyatlardan satmaya çalışıyor gerçi satmamaya çalışıyor.

Bunun Türkiye ile vergi ötv ile açıklanabilir yanı yok Samsung modellerin amazon fiyatlarına bakın

Örnek 60KS8000 amazonda 4000 TL Türkiyede 6999 TL 900 lira geri ödeme kampanyası var 6099 TL fark yurtdışı ile 2099 lira

LG 55E6V amazonda 7400 TL Türkiyede 13-14.000 TL fark 6000 TL !!

Bunun vergiyle açıklanabilir bir tarafı yok EG920V leri bitirmek için zaten 2016 modelleri yılın ortasında getirdiler sene bitiyor hala ne 1 kampanya yaptılar ne de 1 indirim.. 2017 modeller gelince soundbar hediyesi ile 10.000 liradan satmaya çalışırlar ben hayatımda bukadar kötü bir satış stratejisi görmedim dediğim gibi amaçlari Türkiyede OLED falan satmak değil yurtdışının 2 katı fiyatla nekadar televizyon satabilirler onun araştırmasını yapıyorlar..

• KREDİ KARTI na 6 taksit yapıyor 'lar 12 taksitle nasıl aldın merak ettim..
  • Şu input lag ile ilgili güncellemeden hala ses çıkmadı sanırım bi haberi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Weycell 61

Şu input lag ile ilgili güncellemeden hala ses çıkmadı sanırım bi haberi olan var mı?

Herkes güncelleme bekliyor.

http://www.avsforum.com/forum/40-oled-technology-flat-panels-general/
  • MarvelX kullanıcısına yanıt
    Bana öyle geliyorki 2016 Oled modelleri donanımsal olarak düşük input lag değeri veremeyecek durumda güncelleme bile gelse ne kadar katkı sağlar muamma 2017 modelleri beklesek ocakta tanıtılsalar satışa çıkmaları nisan veya mayısı bulur ne yapsam bilmiyorum 55E6V takıntı haline geldi bende:)..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Weycell 61

Bana öyle geliyorki 2016 Oled modelleri donanımsal olarak düşük input lag değeri veremeyecek durumda güncelleme bile gelse ne kadar katkı sağlar muamma 2017 modelleri beklesek ocakta tanıtılsalar satışa çıkmaları nisan veya mayısı bulur ne yapsam bilmiyorum 55E6V takıntı haline geldi bende:)..

Samsung ve Sony Güncelleme çıkardılar ve hallettiler sorunları ama LG henüz yayınlamadı, bu durumda beklemek en iyisi. Yayınlanacak güncelleme ne kadar + koyacak onuda görmek lazım. LG den kampanya bekleyin bu saçma fiyatları kesinlikle vermeyin.
  • MarvelX kullanıcısına yanıt
    aralık ayı içersinde oled tvlerde büyük indirirmler var acele etmeyin
  • Lgilerde ( Oledlerde ) renkleri yesilimsi gosterme sorunu varmis gercek mi bu olay ? Duzeltilebiliyor mu ? Sahip olan arkadaslar cevap verirse
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpercetinn

aralık ayı içersinde oled tvlerde büyük indirirmler var acele etmeyin

Haberi nereden aldınız? Kaynak sağlam mı? :)
  • Predator999 P kullanıcısına yanıt
    medimark de tv bölümünün başındaki kişi arkadaşım dün 920v ile c6 arasında kaldım c6 için lg bayileri nakit oursa 10.000 920v ise 7.170 tltl fiyat veriyorlar bende bu durumu arkadaşım ile paylaştım oda lg merkezden mağazalar yöneticisi ile konuştu fiyat almak için oda 920 7.170 tl vereceğine acele etmesin aralık ayında c6 kampanyaya girecek 8.000 tl olacak dedii hatta 1 aralık itibariyle zam geliyor bak bu işin sonu sıkıntı olmasın diye konuştuk herhangi bir sıkıntı yok boşu boşuna pazla para verme bu olay kesin dedi lg oled tv konusunda çok ağresif davranma kararı almış durumda ya mantıklı düşünücek olursak eg960 bitti eg920 çoğu yerde teşhir aldı ve elerindeki malları satabilmek için fiyatları 7100 tl kadar indirdiler 910 full hd olduğu için hiç saymıyorum artık oda yok e şimdi bu 3 tv nin yerine fiyat anlaımda brşeyler olması lazım yoksa zaten bu fiyatlar ile satamazlar birde ocak ayında 2017 ole tvler tanıtılacak yurtdışı fiyatlarına bakacak olursak 6000 tl gibi bir rakkama alabiliyoruz onlarda da vergi var hadi bizdeki daha fazla desek gene fiyat olarak düşecek ben bekleme kararı aldım ben hiçbir firmadan daha zengin değilim bekleyip görecez :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpercetinn -- 29 Kasım 2016; 8:37:32 >

• Ben aksine bu döviz kurları ile herhangi bir fiyat düşüşü beklemiyorum bence şimdi almayıp pişman olmak da var...:)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.