Şimdi Ara

2016 LG OLED (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.001
Cevap
8
Favori
49.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: akengin69

Zaten temporary demiş yani geçici.Şöyle ki eğer ekranda sabit bir resim veya logo uzun süre kalırsa iz kalabiliyor ve siz televizyonunu kapattıgınızda tv arkada bir program çalıstırıyor kısaca temizleme programı diyelim ve o kalan izleri temizliyor.Yoksa iz kalmıyor diye bir şey yok, uzun süre aynı kanalı izlerseniz kanalın logosunun izi kalabilir ama dediğim gibi tv bunu temizliyor.Bu durumu burn-in le karıstırmayın onda iz kalıcı oluyor ve o sorunu çözdüler diyebiliriz.

Ben maç izledim 3 saat ya da film izledim 5 saat ve kanalı hiç değiştirmedim. İlk kez 3 ya da 5 saat sonra kanalı değiştirdim. TV logo'sunu yeni geçtiğim kanalda görecek miyim? Görmeyeceksem bu program neyi temizliyor?

C6v alacağım, sırf bu yüzden düşünüyorum ya.. Samsung 9500 55" ile c6v arasında gidip gidip geliyorum.

• Red Alert kullanıcısına yanıt
    Neden C7'yi beklemiyorsun?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

Neden C7'yi beklemiyorsun?

Çünkü c6'yı bütçemi zorlayarak alıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    C7 çıkınca C6'nın fiyatı düşebilir şuan TV alınacak zaman değil

• quote:

C7 çıkınca C6'nın fiyatı düşebilir şuan TV alınacak zaman değil

C6 8000'in altına düşer mi dersin?

Valla LG de çalışan arkadaşla görüştüm sakın alma dedi 2017 modellerin çıkmasını bekle dedi

• quote:

Valla LG de çalışan arkadaşla görüştüm sakın alma dedi 2017 modellerin çıkmasını bekle dedi

Tamam o halde, Ağustos'a kadar vaktim var zaten.

Edit: C7 ile c6 arasında görüntü kalitesi açısından fark yokmuş, hatta c7'de 3d bile yokmuş, ne artısı var ki bu kadar merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red Alert -- 23 Nisan 2017; 23:5:43 >
    Ne amaçlı kullanacaksın?

• quote:

Ne amaçlı kullanacaksın?

Tv izleyeceğim, hdd'den film izleyeceğim, digiturkplay uygulamasından maç izleyeceğim, ps oynamayacağım.

C7 her türlü daha üstün bir tv ama aralarında çok fark yok eğer oyuncuysan sırf 21ms lik tepki süresi bile C7 almak için başlıca bir neden. Birde C7 flat olması ve ekran yapışması sorununun daha az olmasıyla öne çıkıyor. 3d gereksiz ve ölü bir özellik oldu artık o yuzden yeni modellere koymuyarlar bile bu bir eksi değil yani. Detaylı kıyaslamayı aşağıdaki linkten yapabilirsin.

http://ca.rtings.com/tv/tools/compare

Edit: Yanlış okumusum oyun oynamayacaksan sen C6 al dostum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Project Scorpio -- 24 Nisan 2017; 0:04:45 >
  • O.o.spawn.o.O kullanıcısına yanıt
    kardeşim 2 sene içersinde çok tv değiştirdim son olarak c6v aldım ve çok mennunum tavsiye ederim yaklaşık 6 aydır kullanıyorum
  • Görüntü ayarlarından keskinliği artırınca görüntülerde bozulma, gölgelenme ve parlama oluyor mu ? Olmuyorsa bana görüntü ayarlarının değerlerini bildirebilirmisiniz.
  • Merhaba,

İstanbul bilişimde şöyle bir ilan var
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/lg-oled55b6j-139-cm-55-4k-hdr-smart-tv-3d-uydu-alicili-fiyati,235619.html

Bilgisi fikri olan var mı? .Hangi ürüne eşdeğerdir?

Teşekkürler
  • Hocam bu ilan cok ilginc niye dersen b6 ulkemize distributor tarafindan getirilmedi diye biliyorum c6 nin flat hali 3dsiz dir ayrica tr garantilimi bilemiyorum ist bilisim paralel ithalat yapan bir firma 9 sene once sony vaio laptop almistim . konuyla ilgisi yok ama bi kere bile bozulmadi ve hala calisiyor

• lütfen bu konuda yardımcı olunuz.
  • Fiyat fena değil fakat 18 gün sonra gelicek gibi birşey yazıyor.. Her an herşey olabilir :)
  • Gelmesi çok pozitif, c6 fiyatlarını da aşağıya baskilayacaktir. Garantili olup olmadığını lg Türkiye ye arayıp sorabiliriz gelince.

• quote:

Orijinalden alıntı: voylet

Merhaba,

İstanbul bilişimde şöyle bir ilan var
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/lg-oled55b6j-139-cm-55-4k-hdr-smart-tv-3d-uydu-alicili-fiyati,235619.html

Bilgisi fikri olan var mı? .Hangi ürüne eşdeğerdir?

Teşekkürler

ciddiye alıp bel bağlamayın.

zira aynı site 1 yıldır samsung 49ks8000'i de bilmem kaç gün sora stoklarda diyerek gösteriyor(du).

• 2 sorum var:
    1)Ekran yanığı ya da aynı kanalı uzun süre seyredince logo izi kalıyor mu?
    2)60P HEVC kodekli MKV filmler sorunsuz izleniyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: one_turk

2016 LG OLED 2016 LG OLED 2016 LG OLED

Merhaba; LG OLED55C6V televizyona sahibim. alalı 1,5 ay kadar oldu. özellik OLED55C6V ve OLED55E6V serisini kullananlara sormak istiyorum. Görüntü ayarlarında keskinliği yükseltince nesnelerde parlama, renk bozulması, nesnelerin çevresinda gölge oluşması oluyor mu? LG servisi aradım, bunun normal olduğunu ve bütün oled televizyonlar da olduğunu söyledi. keskinliği azaltınca da görüntünün netliği bozuluyor. Bu konuda bilgi paylaşılmasını rica ediyorum. iyi günler. Not: aşağıdaki resimlerde özellikle yazılara bakınız. Renk farklılıkları çok. Bu Normalmidir ?

Lütfen yardımcı olunuz...

Lütfen yardımcı olunuz...

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.