Şimdi Ara

2016 Leon FR 150 HP ACT DSG Yakıt Tüketimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kullanan arkadaşlar ortalama yakıt tüketim verilerini paylaşırsa çok makbule geçer.
    iyi forumlar...

• Km de 50kr güzel kardeşim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6L tüketimle de gezersin, 20L tüketimle de. Nerede kullanacaksın, nasıl araba kullanırsın vs... Biraz detay ver kaç L yakacağını söyleyelim. Ama İstanbuldaysan 8-9L'nin altını unut.

• Aynı araçtan kısmetse haftaiçi bende alacağım bu konu açılması iyi oldu takipteyim.

• istanbul trafiğinde act çok iş görür ama diğer şehirlerdeyseniz gereksiz zaten performans aracı

2 arkadaşımda var biri 6-7 biri 7-8 lt ortalamada öyle aşırı performanslı kullanmıyolar
  • TSİ yakıt tüketimi suriyenin durumu kadar belirsiz bir konu, tabi bu durum bizim formda böyledir. Biri gelir 4 lt der diğeri gelir 12 litre der.

• Kuzenimde var aldigindan bu yana tum ortalamasi 8.9 idi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam 45-50 kuruş civarında gezilir. Daha da fazla olabilir Ama bulunduğunuz şehir ve yol durumu da değişiklik gösterir.

• 5 bin km de aracım son 2000 bin km ortalama yakıt tüketimim 7.2 istanbulda yaşıyorum arada şehirler arası yol da yapıyorum arada performanslı da kullanırım ama genel olarak çok sakin kullanmam

• trafik durumuna göre 8 ila 12 arasında geziyor. ankarada şehir içi trafikte 8 altına düşemedim. 1.6 atmosferik bir araba gibi yakıyor ama gidişi farklı tabi

• Ankarada ortalama hızım 38 civarında. Çoğunlukla eskişehir yolu güzergahı ortalama 7 lt çok sakin kullanım. Biraz sıkıştırınca 8 ltyi geçiyor. Ortalama hızın daha düşük olduğu güzergahlarda da bunun üstüne koyun. Ancak 10 lt yi çok çok aşırı trafik olmadıkça geçmez. Yani yakıtı aslında gayet iyi sayılır.

• İstanbul içi kullanıcam bende fakat yüksekmiş ya dediğinize göre dizeli 6 litrelerde seyrediyor sanırım.
  • İstanbul içi çok trafiğe yakalanmazsan yazın 7-8 litre, kışın ise 8-9 litre. Bu dediğim rakamlar arabayla pek gazlamazsan tabi yoksa önü açık. Altına biraz zor düşer baya kasmak lazım ama üstüne rahatlıkla çıkabilirsin

• tdi ankarada 6-6.5 yaktığı ortamda tsi fr şehir içi ortalama 9 lt gözden çıkarmak gerekir
  • Fena değilmiş Hocam ben iki yıl önceki otomatik FD6 Civic'im ile Ankara içi ortalama 9 litre altını çok az görebiliyordum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.