Şimdi Ara

2016 Fluence 1.5 dci 90hp yakıt tüketimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
8.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar herkese. Şirket aracı olarak yaklaşık 1 aydır Fluence 1.5 dci 90 hp manuel touch plus kullanıyorum ve şehir içi tüketim 7.5 litrenin altına inmiyor.
    Kendi aracım benzinli otomatik C4, e o da yakıyor şehir içi 8.5.
    Demek istediğim şu ki; dizel alacak kadar zengin değilim.

• Kullanım şartlarını, güzergah, ortalama hızı hesap etmek gerek. Çevremdeki dizel otomatik olanlar 7.0 civarı yakıyor.
  • Dip gaz filan mı geziyorsunuz şehir içi, yada sürekli kısa mesafe mi kullanıyorsunuz, yakıtınız fazla iki araç içinde.
  • Bir ara kısa süreliğine otomatik dizel olanını kullandık araç bize göre yakıyordu. Bizim aracımız şirket arabası 1,6 citröen c-elyss. Ortalama takıt tüketimi 6 lt civarında. Ama Antalya da olduğumuz için klima sürekli açık. Bir ara klima düzgün olarak kullandım 5 lt kadar düşürdüm. Aracın yakıtından çok memnunduk. Kendi aracımda dizel çok memnunum yakıtından.
  • Bende 2 yıldır aynı aracın 2014 olanı var, en kötü İstanbul trafiğinde bile sizin rakamları görmedim.. Ortalamam 18kmh,tüketimim 6.2..Geçen Antalya ya gittim 4.5 tüketim ile..önceden elysee vardı, o yaklaşık yarım litre az yakıyordu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miu

Bende 2 yıldır aynı aracın 2014 olanı var, en kötü İstanbul trafiğinde bile sizin rakamları görmedim.. Ortalamam 18kmh,tüketimim 6.2..Geçen Antalya ya gittim 4.5 tüketim ile..önceden elysee vardı, o yaklaşık yarım litre az yakıyordu..
    Sanırım sert kullanıyorsunuz aracı.Bu motorun yakıt tüketimi oldukça düşüktür..
  • Şirket aracımız olan Jetta 1.4 TSI 160 HP DSG ile şehir içi 7-8 litreye geziliyor,1.6 TDI ile de 5 litreye geziliyordu.Ya siz çok basıyorsunuz,yada araçta problem var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    siz bence ayakkabınızı degiştirin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aviregal -- 16 Eylül 2016; 4:31:47 >

• 1.3 Astra otomatik istanbul 6.5 karma 5.5
  • Babamda a6 var 2010 10.6 nin altına düşmüyor 2.0 tdi neden ?
  • Şirket aracı diye gazı yapıştırıyorlar vitesleri 3000 rpmden önce atmıyorlar sonra fazla yakar dersiniz. Kendi araçlarınızıda bu şekilde kullansanıza bize hikaye anlatmayın.
  • 110 hp Değil mi o model ?

Ayrıca aracın bakımı gelmiş olabilir bakım aralıkları çok uzun.

Benim şirket aracı symbol (sembol) 20.000 de bir bakıma giriyordu.
    Her bakımdan sonra hem yakıtım düşüyor hem de daha iyi gidiyordu.
  • Dikkatli kullanmiyorsunuz demekki .her isigi hesap etmek 500 mt kala isiga gaza basmamak lazim.
  • EmreGLC kullanıcısına yanıt
    Sen kimsin de ben sana hikaye anlatacağım.
  • INTRUDERTR kullanıcısına yanıt
    Klima full açık ve normal kullanıyorum. Işığa 500 mt kala gaz yapmayım iyi hoş da zaten 500 mtde bir ışık var. Şehir içi trafik de öyle olur zaten. Işıksız trafikte herkes düşük tüketim yakalar.
  • Hamdi0555 H kullanıcısına yanıt
    Bu 90hp olanı. Araç yeni daha 4000 kmde
  • quote:

Orijinalden alıntı: aviregal

siz bence ayakkabınızı degiştirin...

• Şirket aracinida kendi binek aracin gibi kullanmaya başla kendi malını kullanir gibi özenli o zaman bak bakalaim ne kadar yakacak?
  • Hocam trafikte gördüğümüz Apaçi şirket çalışanlarından birisiniz galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cowinenge

Hocam trafikte gördüğümüz Apaçi şirket çalışanlarından birisiniz galiba
    Şirket aracı mantığı acilen kaldırılmalı.İstanbul trafiğinin %30 'unu bunlar kaplıyor ayrıca kendi arabası olmadığı için hep dışarıda deli gibi geziyorlar.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.