Şimdi Ara

2016 Fluence 1.5 dci 90hp yakıt tüketimi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
8.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.6 dızel otom hdi motor C5 Karma tuketimi 7.5 it nin üzerine çıkmadı. Dip gaz her bulduğumda yapıştırrım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim bi arkadaş var, ona versen 2,5 lt yakar + 100 km de 2 lt de bidona yakıt üretir.

Kim diye sormayın vallahi söylemem
  • Gördüğüm tüm sirket arac kullanıcıları araclari sert kullanıyorlar maalesef.. merak ediyorum tümsek kasisten geçerken bu araçlara acimayanlar kendi araçlarına da aynı muameleyi gösteriyor mu (1 2 istisna kaideyi bozmaz gördüğümü söylüyorum )

• Tacox kullanıcısına yanıt
    Kebap olsa da yesek

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: entigin

Klima full açık ve normal kullanıyorum. Işığa 500 mt kala gaz yapmayım iyi hoş da zaten 500 mtde bir ışık var. Şehir içi trafik de öyle olur zaten. Işıksız trafikte herkes düşük tüketim yakalar.

Bende 9 yakiyordum biraz dikkat ettim 7.2 lere dustu gaza abanmadan 2 arac yer kazanayim diye fren gaz gitmeden oldu 6.5 a bile dusuruurm benzinli araci .lakin onuda bunye kaldirmiyor 😀

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi INTRUDERTR -- 15 Eylül 2016; 16:42:18 >
  • PoloClassic75 kullanıcısına yanıt
    Yada tidiay farkı

• Bence insanlar sizin gibi aracı hunharca kullanıp paralarını çöpe atacak kadar zengin değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: EmreGLC

Şirket aracı diye gazı yapıştırıyorlar vitesleri 3000 rpmden önce atmıyorlar sonra fazla yakar dersiniz. Kendi araçlarınızıda bu şekilde kullansanıza bize hikaye anlatmayın.

dCi PSA dizelleri gibi değil maalesef.

• Maşallah ne apaçiliğim kalmış ne hunharlığım. Bilmeyenler için söyleyim: 36 yaşında hem kendi işim olan hem de bir inşaat şirketinde yöneticilik yapan evli barklı çoluk çocuk sahibi bir adamım. Şirket aracı harici de 2 adet aracım var. Şirket arabalarını her zaman dikkatli ve özenli kullanırım, sonuçta milli servettir.
    Şehir içi trafik öyle ortalama 35-40 km hızda çevre yolundan ışıksız dur-kalksız gitmek demek değildir. Ortalama 20-25 km hızda en az 3 ışık ve bol dur-kalklı güzergah demektir. Klima da full açık olunca tüketim böyle oluyor. Bu arada, vites değişimini de 2000-2200 rpm civarı yapıyorum.
    Bu arada, hepsi bir yana ben aslında dizel ve benzinli araçlar arasındaki tüketim farkının azlığına dikkat çekmek istedim ama başaramadım anlaşılan.

• Şehir içi kavramını burada biraz açmak gerekiyor. Şirket aracı olarak fluence 1.5 dci + edc ve şuan octavia tdi+dsg kullanıyorum. Sabah akşam 1. köprü+ e5 en yoğun saatlerde trafikteyim. İki araçta 7.5-8 lt bandında yakıyor.
  • Nasıl beceriyorsunuz dizel arabayla bu kadar tüketimi hayret.
    Ben benzinli aracımla insan gibi kullandığım sürece;
    Ş.içi 6.6 lt
    Ş. dışı 4.6 lt yakıyorum
  • quote:

Maşallah ne apaçiliğim kalmış ne hunharlığım. Bilmeyenler için söyleyim: 36 yaşında hem kendi işim olan hem de bir inşaat şirketinde yöneticilik yapan evli barklı çoluk çocuk sahibi bir adamım. Şirket aracı harici de 2 adet aracım var. Şirket arabalarını her zaman dikkatli ve özenli kullanırım, sonuçta milli servettir.
    Şehir içi trafik öyle ortalama 35-40 km hızda çevre yolundan ışıksız dur-kalksız gitmek demek değildir. Ortalama 20-25 km hızda en az 3 ışık ve bol dur-kalklı güzergah demektir. Klima da full açık olunca tüketim böyle oluyor. Bu arada, vites değişimini de 2000-2200 rpm civarı yapıyorum.
    Bu arada, hepsi bir yana ben aslında dizel ve benzinli araçlar arasındaki tüketim farkının azlığına dikkat çekmek istedim ama başaramadım anlaşılan.

Daha araç yeni sarfiyat zamanla düşecektir. Ancak 6-6,5 altına da zor iner söylediğiniz şartlarda.
    Dizel-benzinli yakıt farkı ortalama 2 lt oluyor. Şehiriçi-şehirdışı ve kullanım tarzına göre bu fark 1 veya 3 litre olabilir.
    Dizel mi benzinli mi tartışması bu forumda binlerce konuda yapıldı. Hemfikir olma ihtimali bile olmadı.

• Arkadaşım ben senin demek istediğini anladım. Bir çok kişi dizele nasıl olurda o kadar yaktırırsın a takılmış ama senin söylemek istediğin şey aynı sürüş stil ve koşullarında dizel ile benzinli arasında 1 litre fark olmasıdır. Aynı şeyi ben yaşıyorum. Kia ceed vardı 2015 16crdi şehir içinde 6,5 yakıyordu, şu an 1.25 benzinli rio var aynı koşullarda 7,6 tüketiyor.

Yeni nesil atmosferik motorlarda eskisi kadar fazla yakmıyor ve turbo beslemeli motorlar bunlara göre daha az yakıyor ama öyle cebini rahatlatacak kadar değil. Yani atmosferik ile turbo arasında yarım litre oynar oynamaz. Turbonun farklı avantajları vardır onun için tercih edilebilir. Ben sorunsuzluk açısından benzinde atmosferik tercih ederim kimisi performans ve tüketim için turbo tercih eder.

Şehir içi kavramı da herkes için farklı bu yüzden anlaşmak zor bu konuda. Küçük şehirlerin bazılarında fazla trafik lambası olmaması ve trafik olmamasından dolayı benzinde 5,5 litre dizelde 4,5 litrelere inenler var. Biz İstanbul da araç kullanıyoruz 7-8 litreler bu adamlara çok geliyor diyor ki siz araba kullanmayı bilmiyorsunuz. Bir çok insan da az yaktığını söyleyen kişileri yalan söylemekle itham ediyor.
    Yani adam trafiksiz yerde araba sürüp 45 km ort hız ile benzinde 5,5 litre aldım derse o nasıl şehir içi diye yükleniyorlar. o adamın şehir içi o ise biz ne yapalım değil mi?

Geçenlerde bir tane 1.2 tsi golf kullanıcı atmış resim 47 km ort hız ile 5,2 yakıt tüketimi diye. Adamı bir tek linç etmedikleri kalmış. Adam diyor benim şehir içim bu ben ne yapayım? ama anlatamıyor derdini. Ben o tüketimi gördüğümde ilk aklıma gelen bu adam ya trafiksiz bir şehirde araba sürüyor yada esnaf olup sabah 5-6 da işine giden akşam 10-11 gibi işinden dönen trafiğe kalmayan bir adam bu. Çok garip gelmemeli bence.

Kimi insanda var arabasını 70 km üzerin çıkarmıyor otobanda sağdan yavaş yavaş gidiyor. Bu da o adamın sürüş tarzı. Şimdi gidip te diyemeyiz ki biz otobanda 120-130 la giderken sen 70 le gidip o tüketimi yakalarsan olmaz diye. o adamın diyeceği tek şey sende öyle sür olacaktır.

Bilmem anlatabildim mi

• quote:

Selamlar herkese. Şirket aracı olarak yaklaşık 1 aydır Fluence 1.5 dci 90 hp manuel touch plus kullanıyorum ve şehir içi tüketim 7.5 litrenin altına inmiyor.
    Kendi aracım benzinli otomatik C4, e o da yakıyor şehir içi 8.5.
    Demek istediğim şu ki; dizel alacak kadar zengin değilim.

1 hafta ikame araç olarak dizel fluence kullandım. gerçekten çok tasarruflu bir araç ve motorun gidişi de çok iyi. 7.5 çok yüksek bir rakam ki ben istanbul sürücüsüyüm.
  • adam_ıssız kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun

• entigin E kullanıcısına yanıt
    Birde şunu ekleyim de en azından kafalar karışmasın. Bende 2016 olan rio arkadaşımda 2015 var yani makyajlı aynı araba. O da sıfır aldı 4 ay önce indirimli diye 2015 olanı aldı.

Benim yol bilgisayarı 6,9 gösterirken depo 7,6 çıkıyor. Onun yol bilgisayarı 8,6 gösteriyor ki o pek takılmadığı için bu tür konulara depodan hiç hesaplamadı. Ama yakın km lerde olan iki araç arasında yol bilgisayarındaki fark tamamen sürüş stili ile farklılaşıyor.

Ben ne sakin ne de çok hızlı sürerim, kararında diyelim. Ama arkadaşım 3 vitese bile 1.25 motorda 70 km hızlarda attığı için onun yakıt tüketimi de ona göre normal. Çok fazla değişken olduğu için kimse kimseye kızmasın sen bu kadar az yaktıramazsın diye yada sen nasıl oluyor da bu kadar çok yaktırıyorsun hayret ediyorum diye

• Bende de şirket aracı olarak 2013 model 85 BG manuel Fluence var, bayramda 1100 km ortalamam 6,3 litre oldu. Bu tüketimde şehir içi kullanım yok denecek kadar az. Klima açık ve araçta 2 kişi var.
    Hız limitleri dahilinde araç kullanıldı.

Aynı araçla ev iş arası 20 km civarı, ortalama tüketim 7 litre civarında geziyor(1 haftalıık ortalama). Aynı güzergahta 2015 dizel manuel 95 bg lik Focus ile 5,8 civarı yakıyordum.
  • Şirketimizde 2015 1.5 dci 90 hp fluence araçlar var. Aşağıda bir abimizin istanbul şehir içi 620 km yakıt ortalaması var pazartesiden itibaren. Fotoğraftada gördüğünüz gibi araç yakmıyor kokluyor. Klimada kullanıyor. Gaza basma şekliyle açıkladığımız durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntr34 -- 16 Kasım 2018; 11:6:20 >
  • Bizimki 6,5 in aşağısına düşmüyor, bassan 9lt yakıyor. Sırf bü yüzden satma sebebi (110hp edc)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 5 6 yıldır Fluence var ailemizde ve bir sürü farklı Fluence kullandım uzun yolda sabit 90 ile 4.2 eğer hızı biraz arttırır 100 110 arası giderseniz 3 yetişkin ve full bagaj ile 4.7 4.8 arası yakıyor İstanbul şehir içi ise Max 5.6 - 6.0 işe gidiş ve çıkış saatlerinde inanmayana fotoğraflar ile kanıtlayabilirim.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.