Şimdi Ara

2015 SAMSUNG TİZEN TV (297. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.695
Cevap
85
Favori
377.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 295296297298299
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Muhtemelen Samsung ama siz teknosayi arayıp bir sorun.
  • thorondor06 kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun teknosayı arayın onlar zaten yönlendirecektir
  • Teşekkürler. Yarın teknosaya bir uğrayayım bakalım ne diyecekler.
  • 2015 samsung tizen tv 'ye 2017 ara yüzü yada frimvaresi yüklemek mumukunmu
  • Arkadaşlar 50ku7000 modeli ile wifi direct yapabilen var mı ? Telefonu kumanda olarak kullanabiliyorum ama ekran yansımıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thorondor06

Ocak 2016 da Teknosa dan 55JU7000 aldım. +3 yıl tekno garanti yaptırdım. Düne kadar sıkıntı yoktu. Dün televizyonun tam ortasında fotolarda gördüğünüz iz oluştu. Tüm renklerde var. Ölü piksel sanırım. Yaklaşık 100 civarı piksel gitmiş.

Sorum şu ki şimdi ben samsung servisi mi çağırmam gerek yoksa teknogaranti olduğu için teknosaya mı gitmem gerek? Ne önerirsiniz. Teşekkürler.

2015 SAMSUNG TİZEN TV

2015 SAMSUNG TİZEN TV

2015 SAMSUNG TİZEN TV

selamlar,

öncelikle geçmiş olsun.. şimdi vereceğim cevap size garip gelebilir ama olayın rehaveti ile aklımıza gelmiyor bazen en kolay çözümler..

ekranı yumuşak bir bezle silmeyi denediniz mi? sanki bir darbe almış gibi. bir çizik gibi sanki? ölü piksel olsa kararır, siyahlaşır o noktalar..

yani sorun sanki fiziksel gibi geldi bana?

tekrar geçmiş olsun..

• insane1907 kullanıcısına yanıt
    Çok haklısınız. Söylemiş olduğunuzu denedim. Ama bir işe yaramadı. Teknosaya gittiğimde bana ilk yıl teknosanın baktığını 2. yılda ise samsung servisinin ilgileneceği söylendi. Ben de bunun üzerine Samsung servisini çağırdım. Onlar da piksel akması olduğunu söylediler. Panel değişimi kararı çıktı. Dün de getirip taktılar. Sıkıntı bu şekilde çözüldü. Cihazı alırken 850 lira ek verip +3 sene teknogaranti yaptırmıştım. Bakalım 2 yıl garanti bitince teknogaranti devreye girecek. Bu tür cihazlarda garanti ne kadar uzatılırsa o kadar iyi. Birdenbire bu şekil arızalarla karşılaşılabiliyor.
  • aynen öyle ek garanti herzaman iyidir ne zaman ne olacacağı bilinmez
  • Mayako M kullanıcısına yanıt
    Hocam klite codec içinde ac3 filter açıp içinden ayar yapman gerekiyor.

ac3 dolby digital ayarı nasıl yapılır diye googledan görsel aratırmısın.
  • Hocam km player ile denemistim bu dediginizi ama aksam ustu tekrar deneyecegim
  • Arkadaşlar bendemi sorun var bilmiyorum huba bağlanamıyorum AS401 hatası veriyor siz app yüklemek için huba bağlanabiliyormusunuz. Teşekkürler
  • Technical_Support kullanıcısına yanıt
    Hocam pc den böyle birşey mümkün mü?
    İlk nesil core i işlemci var bende. Screen sharing özelliği yok. Ekran paylaşımı için kullanabileceğim bir uygulama var mı bildiğiniz?
  • Mechatronik M kullanıcısına yanıt
    Ne amaçla kullanıcaksınız bilemiyorum ama bu siteyi bir inceleyin isterseniz.

http://www.samsung.com/tr/support/smartview/
  • Technical_Support kullanıcısına yanıt
    Amaç hdmi kablo takmadan pc Ekranını kablosuz olarak aktarmak hocam
  • Merhaba

Arkadaşlar yorumlarınıza ihtiyacım var.

Onkyo marka (TX-NR555) yeni bir AVR aldım. 65JU7500 cihazıma bağladım.

Eskiden tüm cihazlarım hdmi ile tv deki hdmi portlarına bağlı idi. Sony marka 2+1 ses sistemin vardı ve tv sesini de ona optik kablo ile aktarıyordum.

TV' nin HDMI 4 portunda ARC özelliği var. Geri ses iletimi biliyorsunuz.

Şu an, apple tv 4, wii u ve media player cihazlarım hdmi ile direkt onkyo avr ye bağlı, avr nin hdmi çıkış portundan gelen hdmi kablo da tv nin 4 numaralı arc destekli hdmi portuna bağlı.

Amacım şu idi. Normalde istediğim cihazın görüntüsünü tv' den, sesini de avr den almak; TV kaynaklı programların da sesini arc özelliği sayesinde haricen bir optik vs kablo bağlamadan avr hoparlörlerinde almaktı...

HDMI CEC iki cihazda da aktif.

Konu şu:

Apple tv 4 kumandası ile açtığımda, apple tv, 65ju7500 ve onkyo avr derhal ve kusursuzca otomatikman açılıyorlar, 5-6 sn sonra ekranda onkyo avr den gelen "TV" mesajını görüyorum. Ve ekran kendiliğinden tv moduna geçiyor. TV den sinyal mi geliyor acaba? Burada tıkanıyorum.

TV ye bağlı bir cihaz yok (tek bağlantı hdmi 4 arc). Smart üzerinde bir uygulamaya basmamışım netflix vs.

Bu sinyal neden geliyor da ekran benim kontrolüm dışında değişiyor?

Tv ye geçtikten 3-5 sen sonra da yine tv ekranında sinyal yok uyarısı ile tv kalıyor o şekilde ve başka bir cihaza geçmek uğraştırıyor...

Bu problemi nasıl aşarım? Düzeltilebilir mi? Yoksa arc portunu değilde, standart bir hdmi portuna mı bağlantı yapayım tv' de ( Böyle yapınca tv ekranı gelmiyor)... TV den sesi almak için optik kablo ile haricen bağlantı kurayım ?

Optik ses kablosu, hdmi gibi güncel ses formatlarının tümünü iletir mi onkyo' ya? dts hd ma vb gibi?

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Merhaba

Arkadaşlar yorumlarınıza ihtiyacım var.

Onkyo marka (TX-NR555) yeni bir AVR aldım. 65JU7500 cihazıma bağladım.

Eskiden tüm cihazlarım hdmi ile tv deki hdmi portlarına bağlı idi. Sony marka 2+1 ses sistemin vardı ve tv sesini de ona optik kablo ile aktarıyordum.

TV' nin HDMI 4 portunda ARC özelliği var. Geri ses iletimi biliyorsunuz.

Şu an, apple tv 4, wii u ve media player cihazlarım hdmi ile direkt onkyo avr ye bağlı, avr nin hdmi çıkış portundan gelen hdmi kablo da tv nin 4 numaralı arc destekli hdmi portuna bağlı.

Amacım şu idi. Normalde istediğim cihazın görüntüsünü tv' den, sesini de avr den almak; TV kaynaklı programların da sesini arc özelliği sayesinde haricen bir optik vs kablo bağlamadan avr hoparlörlerinde almaktı...

HDMI CEC iki cihazda da aktif.

Konu şu:

Apple tv 4 kumandası ile açtığımda, apple tv, 65ju7500 ve onkyo avr derhal ve kusursuzca otomatikman açılıyorlar, 5-6 sn sonra ekranda onkyo avr den gelen "TV" mesajını görüyorum. Ve ekran kendiliğinden tv moduna geçiyor. TV den sinyal mi geliyor acaba? Burada tıkanıyorum.

TV ye bağlı bir cihaz yok (tek bağlantı hdmi 4 arc). Smart üzerinde bir uygulamaya basmamışım netflix vs.

Bu sinyal neden geliyor da ekran benim kontrolüm dışında değişiyor?

Tv ye geçtikten 3-5 sen sonra da yine tv ekranında sinyal yok uyarısı ile tv kalıyor o şekilde ve başka bir cihaza geçmek uğraştırıyor...

Bu problemi nasıl aşarım? Düzeltilebilir mi? Yoksa arc portunu değilde, standart bir hdmi portuna mı bağlantı yapayım tv' de ( Böyle yapınca tv ekranı gelmiyor)... TV den sesi almak için optik kablo ile haricen bağlantı kurayım ?

Optik ses kablosu, hdmi gibi güncel ses formatlarının tümünü iletir mi onkyo' ya? dts hd ma vb gibi?

Teşekkürler

abi oncelikle optik kablo ile sadece dts ve dolby digital sesi iletebilirsin..yani dts master,dolby tru hd sesleri iletemezsin..bu sesleri sadece hdmi ile iletebilirsin..tv deki sinyal olayina gelince bu avr den degil tv den kaynakli gibi geldi bana..bende 65ju7500 kullaniyorum ve ps4 pro yu actigim zaman tv de bazen desteklenmeyen cozunurluk uyarisi aliyorum..o an tv yi acip kapatiyorum ve sinyal geliyor..

yani tv de suan sinyal aktarimlarinda bir sikinti var gibi..aninda algilamiyor..

• 22 May, 2017
    Upgrade File(USB type) ver 1500.3
  • 55JS8500 orijinal kumanda nereden bulabilirim? bizim ufaklıklar pert etmiş..
  • arkdaşlar rahmetli:)) samsung 55ju7000 orjinal kumandası var sıfır olarak almıştım öylece duruyor ilgilenen pm atabilir
  • Sevgili arkadaşlar. Zidioo x9s 4k Player aldım ve TV ye bağladım. Avr ye hd sesleri gene aktarmıyor. Direk avr ye takınca da çözünürlük 1080p üzerine çıkmıyor.

Avr Yamaha rxv 2067

TV 65js9000
  • 
Sayfa: önceki 295296297298299
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.