Şimdi Ara

2015 SAMSUNG TİZEN TV (298. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.696
Cevap
85
Favori
377.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: saheemr

Sevgili arkadaşlar. Zidioo x9s 4k Player aldım ve TV ye bağladım. Avr ye hd sesleri gene aktarmıyor. Direk avr ye takınca da çözünürlük 1080p üzerine çıkmıyor.

Avr Yamaha rxv 2067

TV 65js9000

Şu anda hd ses iletebilen bir tv yokki hocam sadece dts ve d.digital iletebiliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sevgili arkadaşlar. Zidioo x9s 4k Player aldım ve TV ye bağladım. Avr ye hd sesleri gene aktarmıyor. Direk avr ye takınca da çözünürlük 1080p üzerine çıkmıyor.

Avr Yamaha rxv 2067

TV 65js9000

anladigim kadari ile avr 4k destegi vermiyor haliyle ya seslerden yada goruntuden feragat edeceksiniz..goruntuyu tvden sesleri avr den almaya kalkarsaniz en fazla optik ile ya dts yada dolby ses alirsiniz..ama 4k playeri hdmi ile avr ye,avr dende tv ye cikis yaparsaniz izlediginiz filmin ses olarak dts ma yada dolby tru hd olarak alabilirsiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: alican88

quote:

Avr Yamaha rxv 2067

TV 65js9000

anladigim kadari ile avr 4k destegi vermiyor haliyle ya seslerden yada goruntuden feragat edeceksiniz..goruntuyu tvden sesleri avr den almaya kalkarsaniz en fazla optik ile ya dts yada dolby ses alirsiniz..ama 4k playeri hdmi ile avr ye,avr dende tv ye cikis yaparsaniz izlediginiz filmin ses olarak dts ma yada dolby tru hd olarak alabilirsiniz..

Dediğiniz gibi avr değişmedikçe çözüm yok gibi. Başka bir konuda biri HDMI splitter ile TV ve avr ye ayrı çıkarsın dedi. Böyle birşey olabilirmi.

Eğer herhangi bir çözüm yoksa Media Player gerek kalmaz ki. Zaten TV şuan o görevi görüyor.

• samsung j6480 1500.3 güncelledim fark webbrowser hızlanmış gibi geldi bana bu yazılım günncellemesinin içeriğinin ne olduğu tam olarak yazılmamaış yazılsa iyi olurdu.
  • Pc monitörü olarak kullandığım 37j6370 te yada pc de şöyle bir sorun var. Aynı odada lambayı açtığımda yada prize bir cihaz taktığımda ekran bir an kararıyor. Tv nin ayarlarında ki aydınlık sensörü ve zaman aşımı gibi özellikleri kapattım ama bu sorunu çözemedim. Bir bilgisi olan varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ddkorkut

samsung j6480 1500.3 güncelledim fark webbrowser hızlanmış gibi geldi bana bu yazılım günncellemesinin içeriğinin ne olduğu tam olarak yazılmamaış yazılsa iyi olurdu.

55ju7 500 Netflix Hdr geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: drberk2

quote:

samsung j6480 1500.3 güncelledim fark webbrowser hızlanmış gibi geldi bana bu yazılım günncellemesinin içeriğinin ne olduğu tam olarak yazılmamaış yazılsa iyi olurdu.

Hdr li içeriklermi geldi.

• bizim tv lerde hdr malesef berbat..hdr olayi 10 bit panellerde is gordugu icin bizim 8 bit paneller renkleri dogru yansitamiyor..konsollarda (xbox one ve ps4) hdr yerlerde surunurken filmlerde kisiye gore kabul edilebilir seviyede..hdr den tam performans almak istiyorsaniz 10 bit panelli bir tv almak gerekiyor..(65ju7500 kullaniyorum)

• quote:

quote:

quote:

Evet ben takip ediyordum yurtdışında gelmişti, bize güncelleme gelince baktım HDR olarak görünüyor içerikler.
    Ama diğer arkadaşın dediği gibi bence sadece uyumluluk şeklinde yani am bir hdr faydası gördüğümü söyleyemem.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Evet ben takip ediyordum yurtdışında gelmişti, bize güncelleme gelince baktım HDR olarak görünüyor içerikler.
    Ama diğer arkadaşın dediği gibi bence sadece uyumluluk şeklinde yani am bir hdr faydası gördüğümü söyleyemem.

Bende şimdi güncelledim ve hdr aktif oldu netflixte. Hdr den önce savaş makinasına bakmıştım, hdr li olarak tekrardan bakınca fark belli oluyor. Hdr gelmesi çok iyi oldu. Torrentlerde hdr li içerikler arayıp duruyordum. Gerçekten çok farkediyor..

• alican88 kullanıcısına yanıt
    65ju7500 kullanıyorum panel 8 bit değil 10 bit nerden çılarttin dersen 10 bit hdr videoları oynatıyor ek olarak yurt dışı dorumlarda da 10 bit olduğu tartışılıyor. Ben aleti jsmod ile 65ju9000 yaptım arafa inanılmaz görüntü farkı var yapmayı düşünenlere tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: guguk

65ju7500 kullanıyorum panel 8 bit değil 10 bit nerden çılarttin dersen 10 bit hdr videoları oynatıyor ek olarak yurt dışı dorumlarda da 10 bit olduğu tartışılıyor. Ben aleti jsmod ile 65ju9000 yaptım arafa inanılmaz görüntü farkı var yapmayı düşünenlere tavsiye ederim

Hayir abi bizim tv ler 8 bit 10 degil..hdr bize yazilimsal olarak geldi..benim arkadasimda ks8500 var gercek 10 bit panel frc degil..bizim tv ile aasinda muazzam hdr farki var..bizimkiler 10 degil 8 bit..

bizim tv ler hdr oynatiyor ama limitli sekilde oynatiyor..

2015 SAMSUNG TİZEN TV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alican88 -- 28 Mayıs 2017; 17:9:47 >

• JU7500'e mode nasıl yapılıyor, Türkçe kaynak var mıdır?

• quote:

abi mod u nasil yaptin bir aydinlatsan bizide :)

• alican88 kullanıcısına yanıt
    Js mod için çok fazla mesaj geldi bende konu açma gereği duydumhttps://forum.donanimhaber.com/js-mod-ju7000-ve-ju7500--126555777#126555777 bura anlattım hocam.
  • quote:

Js mod için çok fazla mesaj geldi bende konu açma gereği duydumhttps://forum.donanimhaber.com/js-mod-ju7000-ve-ju7500--126555777#126555777 bura anlattım hocam.

bişeyi merak ettim bu durumda. biz JS ye boşuna mı para verdik bu durumda?? 3bin tl az verip JU alsaydık ve bunu uygulasaydık aynı kapıya mı çıkacaktı?
  • Merhaba 48ju6070 tv 1500 sürümüne güncellendi bu sürümün cihazimiza katkisi nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: insane1907

quote:

bişeyi merak ettim bu durumda. biz JS ye boşuna mı para verdik bu durumda?? 3bin tl az verip JU alsaydık ve bunu uygulasaydık aynı kapıya mı çıkacaktı?

guzel soru ve dusundurucu..bu modu guguk disinda forumda uygulayan bir iki kisi daha oldu ve js9000 ile kiyaslayanlar nerdeyse fark olmadigini bu mod ile js9000in renk araligina ulasildigini soyledi..yani mod ise yariyor..ben 65ju7500 kullaniyorum cesaret edip yapmadim ama guguk haricinde yapanlarda ciddi sekilde fark oldugunu ve suhd nin kalitesini verdigini soyluyorlar..peki bu islemciyi ne kadar yoruyor?? o renklere ve doygunluga ulasmak icin panel daha fazla guc harciyor,standartlarin disinda bir durum sonucta..tv nin omrunden ne kadar calisiyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: alican88

quote:

quote:

guzel soru ve dusundurucu..bu modu guguk disinda forumda uygulayan bir iki kisi daha oldu ve js9000 ile kiyaslayanlar nerdeyse fark olmadigini bu mod ile js9000in renk araligina ulasildigini soyledi..yani mod ise yariyor..ben 65ju7500 kullaniyorum cesaret edip yapmadim ama guguk haricinde yapanlarda ciddi sekilde fark oldugunu ve suhd nin kalitesini verdigini soyluyorlar..peki bu islemciyi ne kadar yoruyor?? o renklere ve doygunluga ulasmak icin panel daha fazla guc harciyor,standartlarin disinda bir durum sonucta..tv nin omrunden ne kadar calisiyor..

aslında ben olaya tamamen donanımsal olarak bakıp JS serisi almıştım. işlemci farkı olduğunu araştırarak edinmiştim.

ama bilgiler tamamen fasarya çıkıyor bu durumda. sanırım bundan sonra biraz daha az harcayacağım teknolojiye..

bu yapılan araç motorlarına yapılan chip tuning gibi bir şey mi? yazılım beygir arttıranlar varya hani?

açıkçası ben tv den oldukça memnunum.. ama kazık yemek artık canımı sıkmaya başladı..

acaba samsunga dava açsam ne olur?

• quote:

quote:

65ju7500 iade edip 65js9000 alan birisiyim. İkiside farklı panel kullanıyor. One connect leri çok çok farklı. Kesinlikle aynı görüntüyü veremez. Mod yapanlar işlemden sonra görüntüdeki parlaklık renk vs arttığı için fark yaratıyor ve js9000 gibi oldu sanıyorlar. Kesnlikle js9000 in yaptığını yapamaz. Demekki bu işlem js9000 e yapılsa kanatlanıp uçacak..

2015 SAMSUNG TİZEN TV

2015 SAMSUNG TİZEN TV

• 
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.