Şimdi Ara

2014 YGS-LYS Kitap Tavsiyeleri-Öneriler -Çalışma Programı-YGS+MF

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
95
Favori
88.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu konuyu önceden de açanlar var..Ama bu konuda herkesin farklı bir fikri var..Ve ben de kendi fikrimi sizlere ufak da bir yardımı olur diye paylaşayım dedim..

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki kitap konusunda biraz müsrif davrandım malesef.Şuan mezunum.Geçen yıl her kitabı denedim neredeyse..O yüzden tavsiyelerime güveniyorum diyebilirim.

*(1-2-3-4 Şeklinde yapılan sıralamalar önceliğime göre belirlenmiştir..Örn:İlk sıradaki kitap en beğendiğim..)

YGS MATEMATİK

Konu Anlatımı:1) Simetrileri bitirebilirsiniz..Tabi zamanınız varsa yetiştirebilirim derseniz..Ayrıca YGS matematik'te daha çok soru çözülmesi taraftarıyım.
    2)Fem konu Anlatımlı YGS Matematik

Soru Bankaları:1) Karekök YGS Matematik soru bankası..Gerçekten çok kaliteli soruları olan soruları zor ama amele gibi uğraşmanızı değil düşünmenizi sağlayan sorular..Ama bu kitap da uzun sürer.Bence şuan alıp 1 ayda bitirilmesi gereken bir kitap..
    2)Fem Konu Özetli YGS soru bankası.. Gerçekten kaliteli bir kitap ..Ve bir o kadar da çok soru var..Karekökün yanın da bunu da ISRARLA öneririm.İki kitap arasında tercih yapma işi size kalmış..Ancak bu daha kısa sürer..
    3)Palme ygs Matematik soru bankası..Çok sorusu olan ,kalın ve güzel bir kitap..Aynı soru türünden fazla sayıda var..Bilmeyen arkadaşlar için pekiştirici nitelikte..

LYS MATEMATİK..

Konu Anlatımlı : 1) Yine zamanınız bolsa bol örnek çözmek için simetriyi öneriyorum.
    2)Fem Konu Anlatımlı LYS .. (KONU ANLATIMLARINDA MATEMATİKTE VE GEOMETRİDE FEMLER GERÇEKTEN HOŞ..)

Soru Bankaları: 1)LYS KAREKÖK Matematik soru bankası..Uğraştırır.Bazen kafayı yedirtir.Ama gerçekten harika sorular var..Geçen yıl ki o çok zorlayan Lys matematikle neredeyse eşdeğer..Şiddetle tavsiye..
    2)İşleyen Zeka LYS Matematik Soru bankası..Benim çok kıymetli bir hocamın tavsiyesiyle aldığım çözdüğüm ve çok memnun kaldığım bir kitap..Eğer imkanınız varsa 2007-2008 basımının fotokopisini çözün.Bulamazsanız yeni basım..
    3)Birey B Ygs-Lys Matematik soru bankasının Ygs ve Lys kısmında uğraştıran ama güzel sorular vardır..

YGS-LYS GEOMETRİ(İkisinin çoğu konusu aynı olduğu için ortak alacağım )

Konu Anlatımları: 1)Fem YGS-LYS Konu Anlatımlı Geometri Kitabı.Arkadaşlar gerçekten harika bir kitap..Kalın ama çok güzel sorular var.Öğretiyor ancak testleri gerçekten kaliteli..Soru bankası niyetine kullanabilirsiniz..

Soru Bankaları 1)Karekök Geometri Lys Soru bankası (Hem Lys -Hem Ygs konuları mevcut) Harika orjinal soruları var..
    2)Fem Ygs-Lys Soru Bankası (Mavi Kitap) Müfredata yakın orta kalite sorular var..
    3)Birey B Ygs -Lys Soru Bankası Bir Adım öteleri hariç çözülebilecek bir kitap..

YGS-LYS BİYOLOJİ(Kitaplar genelde YGS-LYS şeklinde olduğu için ortak başlık)

Konu Anlatımları:1)FDD YGS-LYS Biyoloji konu anlatımı..Yazmayı nasıl unutmuşum (: Harika bir kitap..Başucu kitabı niteliğinde :):) ****
    2)Güvender Ygs-Lys Biyoloji Konu Anlatımlı..Güvenderin Fen derslerindeki konu anlatımına ciddi anlamda güveniyorum..
    3) Simetri- Ygs -Lys Biyoloji..Çok detaylı olmamakla beraber madde madde güzel bir anlatımı var..
    4)Esen Ygs -Lys Biyoloji Konu Anlatımı..Kaliteli bir kitap

Soru Bankası:1) FİNAL 3 YAZARLI (Yazarları hatırlamıyorum şuan) YEŞİL KİTAP..Lütfen alın..Bu kitabı çözmeyen bence tam bitiremez konuları..***
    2)Palme YGS-LYS Biyoloji soru bankası..Evet biyolojiden yayın sıkıntısı çekmiyoruz..Çünkü bu kitap da harika bir kitap gerçekten..

YGS-LYS FİZİK

Konu Anlatımları 1) Güvender Yayınları
    2)Palme Yayınları
    3)Fem Küçük cep Kitapçığı..
    *Aman ha simetriye bilmeyenler bulaşmasın..Hiçbir şey anlamazlar..

Soru bankaları :1)Palme YGS-LYS Fizik soru bankası..Lütfen bunu da çözün arkadaşlar ..Harika bir kitap**
    2)Körfez YGS-LYS Soru bankası..DVD çözümlü bir kitap..Çözümleri güzel.Sorular kaliteli..
    3)Esen Fizik Kitabını fantezi amaçlı çözebilirseniz.Uğraştıran çok zor sorular var.

YGS-LYS Kimya

Konu Anlatımlar
    ı 1) YGS-LYS GÜVENDER Kimya konu anlatımı.Lütfen alın arkadaşlar..Özellikle ygs 'si harika..
    2)YGS-LYS Fem simetri konu anlatımlar Kitaplar da gerçekten hoş..Yine ygs'si daha güzel..

Soru bankası: 1) Palme YGS-LYS Kimya soru bankaları.. -( FEN DERSLERİNDE PALME SORU BANKALARI GERÇEKTEN NEREDEYSE 1 NUMARA)
    2)Güvender Ygs-Lys Kimya soru bankaları..Konu anlatımı kadar olmasa da gerçekten güzel kitaplar...
    3) Lys Karekök Kimya soru bankası..Çok kaliteli

YGS TÜRKÇE

K.A : Konu anlatımına bence ihtiyaç yok..Simetri Alınabilir..

Soru Bankası : 1)Karekök YGS Türkçe soru bankası..Sayısal arkadaşlar hatta TM 'ci arkadaşlar ..Lütfen edinin bu kitabı..**
    2) Esen Türkçe YGS Soru bankası..Karekök'e çok yakın harika bir kitap daha..

YGS Coğrafya

Konu Anlatımı --FEM --Güvender

SORU BANKASI...Karekök Ygs Coğrafya...Bu kitapı da mutlaka edinin..

YGS TARİH

Konu Anlatımı..:Herhangi bir cep kitabı..

Soru Bankası..FEM ! Fem'i lütfen alın..Son ygs 'De de çok benzer sorular çıktı...

DERS PROGRAMI

Arkadaşlar Ders programı konusu çok önemlidir.. Öncelikle Başlık başlık verirsem tavsiyeleri daha yararlı olacak bence..

1) Günlük Program yapmayın
    2) Saat saat gününüzü bölmeyin
    3) Aynı hafta Ben bu kitabı bitireceğim , ya da şu dersi bitireceğim demeyin.
    4)Gün içinde Sözel-Sayısal dersleri karışık çalışın en olmadı,2 saat Matematik 2 saat Fizik yapın.Dersten bıkmayın.
    5)Haftalık program hazırlayın.

Tavsiyeler:
    1)Yapamayacağım korkusu olmasın.
    2)Yılmadan azimle çalışın
    3)Denemelerin kötü gelmesine üzülmeyin.
    4)Yanlışım çok hocaya sormuyum yanlışına düşmeyin

ÖRNEK PROGRAM: Arkadaşlar 1.hafta 2.hafta 3.hafta olarak hafta hafta bir kağıda yazın..Satıra haftaları sütuna dersleri yazın..O HAFTA HANGİ DERSTEN HANGİ KONUYU BİTİRECEĞİNİZİ YAZIN..
    Program geniş ama dolu olsun.Yani Matematiği illa o gün bitireceğim derdiniz olmasın..Bugun mat çalışmak istemiyorsanız yarın çalışın ..Ama o Matematik konusu o hafta bitsin..

Okuduğunuz için Teşekkür ederim..

UMARIM HERKESE FAYDALI OLUR...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AyaktaDuranBoga -- 21 Mayıs 2014; 5:48:31 >

• Konu Günceldir Arkadaşlar..Yardımı olmasını istiyorum..Hangi kitap almalıyım diyen arkadaşların olduğunu biliyorum ..
    Oyüzden UPP!
  • tvisiyelirin için saol
  • En ufak bir faydam olursa ,ne mutlu bana..
  • Çoğuna katılmakla beraber ygs-lys fizik için final konu anlatımlı mustafa başer, biyoloji için konu anlatım olarak palme, kimya konu anlatım içinde palmeyi öneririm ayrıca organik kimya içinde palmenin çok faydası dokunur

Liste için teşekkürler
  • hadi123 kullanıcısına yanıt
    Ben teşekkür ederim.Tavsiyelerin gerçekten hoş.. Ben de tam olarak katılıyorum sana.-( FEN DERSLERİNDE PALME SORU BANKALARI GERÇEKTEN NEREDEYSE 1 NUMARA) Notumu yazmıştım hocam.O yüzden Kimya-Biyo konu anlatımlarına ayrıca palmeyi yazmayım dedim..
  • Hocam baya bi kitap geçti elime demişsin begenmedigin kitaplarıda yazarmısın mesela fem lys mat soru bankası nasıl ?

ayrıca hocam geometride birey b ve karekök zor yayınlar benım gibi geosu kötü olan arkadaslar için uygun degil kolay olarak hangi kitapları önerebilirsin

ayrıyeten diger derslerdede yanına zorlugunu belirtirmisin
  • inanc13 İ kullanıcısına yanıt
    Fem Lys Mat soru bankası Güzel bir kitap..Çok zor değil.Ortalama soruları var.Matematiğine tam güvenmiyorsan çözebilirsin.
    Fem geo Ygs-Lys soru bankası çözebilirsin mesela.Çok zor sorular değil..Ayrıca simetri geometrileri bitirirsen çok sağlam bir temelin olur..
    Çoğunun zorluğunu yazmaya çalıştım..Ancak yavaş yavaş düzenlemeler yapacağım yazıma teşekkürler yorumun için
  • Ayrıca Geometri İçin Güvender Kolay geometri var..Fem'den çok onu tavsiye ederim..Öğrenmen için birebir..
  • "UPP" Güncell..

Yararlanılsın lütfen...
  • güzel konu teşekkürler :)

ama femin soru bankası ygs-lys değil mi? tarih
  • Güzel Konu
  • avukatolucamben kullanıcısına yanıt
    Rica ederim..
    Yok dostum Ygs sadece..https://store.donanimhaber.com/90/b9/95/90b995941b1bc4867c4f88b0b0a278e5.jpg
     2014 YGS-LYS Kitap Tavsiyeleri-Öneriler -Çalışma Programı-YGS+MF
  • Teşekkürler !
  • pardon yanlıs biliyormusum o zaman teşekkürler :)
  • şuan ygsden 415 civarı alıyorum hedefim yüksek obp de 51 civarı gelcek nasıl sence durumm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gayet iyi ..Çalışmaya devam !
  • Arkadaşlar merhaba
    Ben Ygs çalışmaya yeni başladım.Daha doğrusu başlamaya çalışıyorum.Fizik-Kimya-Biyoloji için temelden alan bildiğiniz bir konu anlatımlı kitap var mı?
    Varsa tavsiye edebilirmisiniz
  • Soru bankası olarak Fem'in ilk adımlarını önerebilirim.Ancak konu anlatımı olarak herhangi bir bilgim yok..
  • Düzenlenmiştir ...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.