Şimdi Ara

** 2014 ** [YENİ]# GÜNCEL SİSTEM TAVSİYELERİ ANA KONU - Paranızı Çöpe Atmayın !! # (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.872
Cevap
91
Favori
560.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    siz fazladan psu koymuşsunuz sisteme o yüzden lianli olsun diyorum koyulmasaydı cm rc690 olabilirdi demiştim
    ama gösterdiğiniz seçeneklerde hazır psu fiyatı düşülmüş halde gayet iyi cm + 500w
    yada lianli g7B
    sistem sağlığı için lazım hocam

SuyuSevmeyenİnsan
    hocam amd daha mantıklı olacaktır.
    5200+
    biostar ta780g
    1gb kingston 800 value *2
    seagate 250gb 410as
    yaklaşık 400ytl tutar hocam

AnD_OnE
    hocam ilk sayfadaki performans film sistemi size uyacaktır.
  • cevabınız için teşekkürler, bir de intel sistem önerebilirmisiniz acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: OErdem

siz fazladan psu koymuşsunuz sisteme o yüzden lianli olsun diyorum koyulmasaydı cm rc690 olabilirdi demiştim
    ama gösterdiğiniz seçeneklerde hazır psu fiyatı düşülmüş halde gayet iyi cm + 500w
    yada lianli g7B
    sistem sağlığı için lazım hocam

Hocam bir de Antec secenegi var, bi arkadasim cok memnun da Antec 300'den...bana CM 690 alcagina Antec 300 al daha memnun olursun diyor. Aldigim yerde asagidaki gibi bir kombinasyonu fiyat acisindan uygun, tavsiye edermisin?

ANTEC Three Hundred Gamer Case FSP BLUESTORM II 500W ATX/Micro ATX; PCI-E 1adet 6+2pin,1adet 6pin, 1 adet 140mm üst fan, 1 adet 120mm arka fan, 1 adet XILENCE 120mm mavi led ön fan; Kutulu; Siyah

Antec alirsak, islemciyi de E8500'e cikarirsak yeni sistem soyle oluyor

P5Q Pro
    E8500
    Kingston 800 2x1
    Seagate 250 GB 410AS
    9600 GT
    Samsung S223F DVD
    Antec 300 + FSP II
    Vista H.Premium 32
  • SuyuSevmeyenİnsan
    intel sistemdeki, onboard ekran kartı çok geride kalacağı için önermiyorum ama siz bilirsiniz
    gigabyte g43 s2h
    e7200
    gerisi aynı hocam

uzunhasan
    hocam kasa kaliteli markalar olduktan sonra inanılmaz farklar olmuyor zaten aralarında, sadece lian li full alüminyum ama güç kaynaksız satılıyor ve fiyatı yüksek kalıyor.
    antec 300de olabilir , rc690 da

unutmayın alüminyum kasa daha hafif olur, daha iyi soğutur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: foreverkobe

quote:

Orjinalden alıntı: bodrumdesign

Sonunda yeni pc min siparişini verdim inşallah iyi bir tercih olmuştur.

CPU INTEL Q9550 CORE 2 QUAD 2.83 GHz Socket 775 12MB, 1333 MHz 339 $
    ANAKART ASUS P5Q, P45, DDR2, PCIExp, Socket 775 136 $
    BELLEK - RAM MUSHKIN 4 GB (2048 x 2) DDR2 1066 MHZ RAM Xtreme Performance 166 $
    HDD SEAGATE 500 GB HDD SATA II NCQ 32 MB 79 $
    EKRAN KARTI SAPPHIRE HD4850 TOXIC 512 MB, PCIExp Ekran Kartı, HDTV uyumlu, Direct X10, DDR3, 256 bit, 675/2200 209 $
    KASA NZXT 8E-SSN02-UGB Tempest Kasa (PSU Yok) 149 $
    KLAVYE_MOUSE LOGITECH WAVE KABLOSUZ Q SİYAH SET 99 $
    YAZILIM MICROSOFT Windows XP Professional TR OEM 138 $
    DVD WR SAMSUNG SH-S223F 22X DVD Writer Siyah Sata 27 $
    KART OKUYUCU - FDD SPEED 25 in 1 Card Reader 9 $
    KASA - PSU High Power 650W Absolute Serisi Modüler Güç Kaynağı 139 $

TOPLAM : 1490 $
    KDV : 268,2 $
    TOPLAM FİYAT - PEŞİN : 1758,2 $
    NAKİT / HAVALE : 2.213,57 YTL

Tank gibi olmuş,güle güle kullan.

Herkese teşekkür ederim.
  • orkun hocam şöyle bir sistem toplamayı planlıyorum. Sistemde sorun yaratabilecek veya bunu kullanma şunu kullan diyeceğiniz bir ürün var mı onu soracaktım.

Anakart : Asus P5Q PRO P45 (ses+gigabit eth) LGA775 1600MHZ DDR2-1200 PCI-Ex
    İşlemci : INTEL Core2 DUO E6400 (2.13GHz,1066MHz,2MB,LGA775) BOX İşlemci (Bu işlemciye para vermiyorum. benim kayınbirader işlemcisini yeniledi, eskisini de ben kullanayım dedim.)
    Ekran Kartı: 512 MB Sapphire Ati HD4850 TOXIC DDR3 PCI-E 16X (256bit)
    HDD : 500 GB Seagate 32mb NCQ SATA2 hdd
    DVD : DVD+RW 22X SAMSUNG SH-S223F SATA SİYAH
    RAM : DDR2 2 GB 800MHZ RAM KINGSTON (bu konuda düşünceleyim)
    Kasa : ATX-COOLER MASTER RC-690-KKP2-GP BLACK

Diğer ürünler (Monitör, klavye, mouse) ben de var. o yüzden onları yazmadım. önerilerinizi bekliyorum.

not: aklıma takılan bir şey var. ekran kartında 4850 modelinin Toxic olanı ile olmayanı arasında bir soğutucu farkı var ve bu ayki LEVEL dergisinde Toxic modelinin aslında performans olarak çok farklı olmadığını ama ısınmada çok avantaj sağladığını söylemiş. benim sorum almayı planladığım Kasa'nın sahip olduğu fanlar (ki RC - 690 larda fan bolluğu var) ekran kartı için yeter mi? sonuçta Toxic modeli için ekstradan minimum 30 dolar vereceğim. eğer kasanın soğutması iyi olur derseniz hiç 30 dolar daha vermeyeyim. RAM konusunda da 1066'lık RAM'liri genellikle Dual Kit olarak gördüm. Tekli olarak gördüğüm ürün için ise şu an sectiğim ürünün 2 katı fiyatı idi. aradaki fiyat/performans farkını hesaplayamadım. o yüzden kararsızım.

şimdiden teşekkürler ve saygılar.
  • quote:

AnD_OnE
    hocam ilk sayfadaki performans film sistemi size uyacaktır.

fiyat ne kadar o sistemın... ayrıca dedıgm gıbı z5500 umden maxımum verimi alabilecek miyim 1000 ytl yeter mı o sısteme
    ses kartı yazmamışsın onboard ile z5500 un ıyı sonuc verecegını zannetmıyorum ... creative x-fi xtreme dusunuyorum 100ytl iyi fiyat mı
    cok soru soruyorum ama internetten alışveriş yapmayı sevmıyorum o yuzden parcaları magazaldan alıcam ..Thermaltake Soprano RS101 veRaidmax Smilodon Extreme Black kasaları arasında kaldım ... raidmax daha hosuma gtti ama hiçbir magaza sitesınde bulamıyorum nerede vardır acaba? bu soru Mushkin Enhanced 800mhz 1gb*2 için de geçerli saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnD_OnE -- 16 Eylül 2008; 14:31:17 >
  • sithbuster
    evet hocam dediğiniz gibi ram konusunda mushkin güzel fiyat veriyor şu anda onu düşünebilirsiniz.
    zaten soğutması değişik olan ürünlerde eğer hız aştırma yoksa performans olarak birebirdir hocam.
    rc690 güzel bir soğutmaya sahip hocam, ama hd48x0 serisi gerçekten sıcak çalışıyor.
    ben açıkcası 1066lık ramleri pek tutmuyorum. kaliteli 800mhz lik bellekler daha iyi sonuçlar alabiliyor.

AnD_OnE
    z5500'ün hakkını vermek için x-fi elite pro yada fatality almanız lazım hocam fiyat içinwww.teknofiyat.com
  • yanıt için çok teşekkürler Orkun hocam... mushkin Ram'lerde bir araştırma yapacağım...

quote:

sithbuster
    evet hocam dediğiniz gibi ram konusunda mushkin güzel fiyat veriyor şu anda onu düşünebilirsiniz.
    zaten soğutması değişik olan ürünlerde eğer hız aştırma yoksa performans olarak birebirdir hocam.
    rc690 güzel bir soğutmaya sahip hocam, ama hd48x0 serisi gerçekten sıcak çalışıyor.
    ben açıkcası 1066lık ramleri pek tutmuyorum. kaliteli 800mhz lik bellekler daha iyi sonuçlar alabiliyor.

• quote:

AnD_OnE
    z5500'ün hakkını vermek için x-fi elite pro yada fatality almanız lazım hocam fiyat içinwww.teknofiyat.com

o fiyatlar ne oyle ses sıstemını daha ucuza alıyorum valla x-fi xtreme le yetınıcem o da iyidir dimi
    Raidmax Smilodon Extreme Black ve Mushkin Enhanced 800mhz 1gb*2 nerede ucuzdur arastırdım ama bir de sizden alayım(magaza veya guvenlır siteler)
  • hocam pm atabilirim sadece
  •  ** 2014 ** [YENİ]# GÜNCEL SİSTEM TAVSİYELERİ ANA KONU - Paranızı Çöpe Atmayın !!  #

merhaba orkun hocam,
    bi arkadaşa grafik tasarım/veritabanı uygulamalarında kullanmak üzere pc toplayacam bu parçaları almayı düşünüyoruz (ram*2=4gb)
    sizin görüşünüz nedir?
    o/c yapılmayacak ama belki ilerde yaparım diyo arkadaş.
    600w sessiz bi güç kaynagı önerebilirmisiniz . tek eksigimiz kasa ve güç kaygagı kaldı.

raid yapmayıda düşünüyoruz ama 2*500lük diskler kullanılacagı için zayıfda olsa çökme ihtimali korkutuyor bizi(1tb veri gidecek sonuçda). % olarak raid 0 ın çökmesi kaç ihtimaldir sizce
    listede tam karar kılınca sizden pmle firma tavsiyeside isteyecegim.
    teşekkürler

edit:linkdeki high power 650w psuyu almayı düşünüyoruz ama sessizlik çok önemli
    http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=3688

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bhazer -- 16 Eylül 2008; 23:23:32 >
  • bugün yeni bir sistem topladım, siz arkadaşlarında yorumlarını bekliyorum

intel Q6600 quad core 2.4 ghz 1066mhz işlemci
    gigabyte ep45-ds3L anakart
    Pov 512 mb 9600 GT ekran kartı
    seagate 500 gb 7200 rpm sata2 hard disk
    lg dvd writer
    doop 500w kasa (4 fanlı server kasası)
    kingston 2 gb 1066 mhz (2x1gb) soğutuculu ram
  • W_R_11
    doop kasalar kalitesiz hocam 500w da gerçek değil.
    kingston 1066 yerine team extreem yada crucial balistix tercih edin

ÇaPaNOğLu66
    hocam raid 0 yaklaşık bende 8 ay sağlıklı devam etti ama sonra çöktü.
    pek kesin bir olasılık yok aslında 2.günde çökebiliyor.
    ama şöyle bir durum var
    benim raid 0 'ım çöktü ama sistem göçmedi, raid sağlıksız çalışıyor verilerinizi yedekleyin uyarısı geldi ve hiçbir veriyi kaybetmedim.

recom yada fsp olabilir hocam güç kaynağı
    W_R_11
    doop kasalar kalitesiz hocam 500w da gerçek değil.
    kingston 1066 yerine team extreem yada crucial balistix tercih edin

ÇaPaNOğLu66
    hocam raid 0 yaklaşık bende 8 ay sağlıklı devam etti ama sonra çöktü.
    pek kesin bir olasılık yok aslında 2.günde çökebiliyor.
    ama şöyle bir durum var
    benim raid 0 'ım çöktü ama sistem göçmedi, raid sağlıksız çalışıyor verilerinizi yedekleyin uyarısı geldi ve hiçbir veriyi kaybetmedim.

recom yada fsp olabilir hocam güç kaynağı
    sistem güzel ama sadece ram olarak mushkin olabilir 800mhzlik 2*1 serisi
  • Orkun Hocam ram olarak hep mushkin 800 2gb tavsiye ediyosun. Fiyat olarak iyi olmasi bi yana, performans olarak da mi diger ramlere gore cok begeniyosun? Mesela kingston 800 2gb hakkinda kotu birsey mi biliyosun, mushkinden kotu mu performans verir?

Uzun lafin kisasi, sistemi toplattigim yer mushkin satsa atliycam da satmiyolar...ben de 800 2gb ramlerin hepsi azcok aynidir heralde mantigiyla orda sattiklari kingstoni almayi dusunuyorum. Ama sen diyosan "hocam kingston kotudur bosver baska bir yerden olsa da git mushkin al" oyle yapacam. Yok cok farketmez diyosan kingston kalsin. Olayin 3-5 dolar farki cok onemli degil.
  • Selamlar. Yorumlarınızı alim.

INTEL E7200 Core2 DUO 2.53 GHz Socket 775 3MB, 1066 MHz, 45nm 126 $
    GIGABYTE P35-S3G, P35, DDR2, PCIExp, Socket 775, 1333 87 $
    KINGSTON 2048 MB (1024X2) DDR2 1066 Mhz RAM HYPERX 65 $
    SEAGATE 250 GB HDD SATA II NCQ 16 MB 59 $
    ZOTAC 9800GT AMP 512 MB, PCIExp, Direct X10, DDR3, 256 bit, 700/2000 169 $
    THERMALTAKE WingsRS 100 MidTower Kasa VG1400BNS 400W PSU 89 $
    ASUS 2014S1T 20X DVD WR Siyah Kutulu SATA 31 $

Toplam= 738,68 $ Nakit/Havale= 959,55 YTL

Ekran kartı konusunda ZOTAC 9800GT AMP 512 MB ile GECUBE HD4850 512 MB arasında kararsız kaldım.
    Birde yukarda ki ekran kartları ve diğer bileşenler için yukarda yazdıgım TT-400watt kasa yeterli olurmu?

Tskler.
  • sapphire toxic hd4850
    seagate 500gb 32mb cache 7200rpm
    intel core 2 duo e8400
    creative audigy 7.1
    crucial ballistix tracer led 2gb 1066mhz
    aopen h600b-b28(kasa konusunda bi öneri bekliyorum şayet yetersiz ise sisteme..)(soğutucu falan o olaylara girmeye gerek varmı?)
    GIGABYTE GA-EP45C-DS3R LGA 775 Intel P45 ATX

birde ekran konusunda 932gw önerildi bana burda fakat ben wide screen istemiyorum oyunlarda uyumsuzluk olabilir diye.böyle birşey varmı o konudada beni bi aydınlatırsanız minnettar kalırım
  • Merhabalar,

ayrı bir konu açmıştım fakat sizin başlığınızı görünce sorumu burada dile getirmenin daha
    doğru olacağını düşündüm, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

bir yakınım laptop satın aldığı için eski bilgisayarını bana verdi. Şimdi benim öğrenci evinde kardeşimle birlikte kalıyoruz ve bende zaten fena olmayan bir laptop var zaten (Core 2 Duo T7700, 4 GB ram, NVIDIA 8600GT,vs).

Zamanında ellerimle her parçasını taktığım tarafıma hibe edilen emektar sistem şu şekilde;

AMD Athlon 64 3500+ (2,2 GHz) + Thermaltake Vulcane Fan
    Kingston 2 X 1 GB DDR 333MHz RAM
    Winfast NVIDIA 256 MB 6800 GT
    MSI NFORCE 4 Anakart
    Creative SB Live 5.1
    Seagate 200 GB 7200 rpm HDD
    350 Watt Thermaltake PSU

Şimdi arkadaşlar ben bu bilgisayarda HD film izlemek ve oyun oynamak için öncelikle PHILIPS MMS460 5+1 hoparlör ve
    20.1" Inca monitör satın aldım.
    Fakat bazı sıkıntılarım var ve bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1. Bana maliyeti minimum olacak şekilde nasıl upgrade yapmalıyım, işlemci+en sessizinden kaliteli bir fan+anakart+psu yoluna mı gitmeliyim
    yoksa sadece uygun bir şekilde ekran kartı + psu + yine en sessizinden kaliteli bir fan (çünkü bu Thermaltake CPU fanının sesi beni öldürecek,
    speed fanla makul bir seviyeye kısmama rağmen hala dayanılır gibi değil) yoluna mı gitmeliyim.

2. Harddisk veya diğer bileşenlerle ilgili herhangi bir problemim yok çünkü 1 TB harici harddiskim zaten önceden vardı. Fakat bilgisayarda şu anda
    yüklü olan işletim sistemi 32Bit XP pro, acaba ben bu sisteme 64bit XP pro yüklesem performans ve stabilite olarak sonuç ne olur? (Tabi bir de Creative SB Live 5.1, 64bit XP'yi destekliyor mu?)

Arkadaşlar gerçekten minimum harcama yapmak durumundayım (maksiumum 300 YTL), oyun performansımı biraz arttırmak ve şu nalet işlemci fanı sesinden kurtulmak istiyorum.
    Değerli görüşlerinizi ACİLen bekliyorum.

Saygılar..
  • OErdem hocam...
    bayrama kadar oğluma pc toplamam gerek...... oyun amaçlı 1500 ytl civarı... ilçede oturuyorum... izmirden getirtmem gerekecek yani fazla vaktim yok... bana monitor klavye de dahil sistem önerebilirmisiniz... rica..
  • quote:

hocam pm atabilirim sadece

bna dedıysen eger bekıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnD_OnE -- 17 Eylül 2008; 14:24:10 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.