Şimdi Ara

** 2014 ** [YENİ]# GÜNCEL SİSTEM TAVSİYELERİ ANA KONU - Paranızı Çöpe Atmayın !! # (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.871
Cevap
91
Favori
560.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • knight online oyununu oynatabilecek ille de amd olacak bir sistem için yardım eder misiniz?

fiyat ise maksimum 1000 ytl olacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: OErdem

W_R_11
    doop kasalar kalitesiz hocam 500w da gerçek değil.
    kingston 1066 yerine team extreem yada crucial balistix tercih edin

ÇaPaNOğLu66
    hocam raid 0 yaklaşık bende 8 ay sağlıklı devam etti ama sonra çöktü.
    pek kesin bir olasılık yok aslında 2.günde çökebiliyor.
    ama şöyle bir durum var
    benim raid 0 'ım çöktü ama sistem göçmedi, raid sağlıksız çalışıyor verilerinizi yedekleyin uyarısı geldi ve hiçbir veriyi kaybetmedim.

recom yada fsp olabilir hocam güç kaynağı
    W_R_11
    doop kasalar kalitesiz hocam 500w da gerçek değil.
    kingston 1066 yerine team extreem yada crucial balistix tercih edin

ÇaPaNOğLu66
    hocam raid 0 yaklaşık bende 8 ay sağlıklı devam etti ama sonra çöktü.
    pek kesin bir olasılık yok aslında 2.günde çökebiliyor.
    ama şöyle bir durum var
    benim raid 0 'ım çöktü ama sistem göçmedi, raid sağlıksız çalışıyor verilerinizi yedekleyin uyarısı geldi ve hiçbir veriyi kaybetmedim.

recom yada fsp olabilir hocam güç kaynağı
    sistem güzel ama sadece ram olarak mushkin olabilir 800mhzlik 2*1 serisi

500w gerçek olmadığını biliyorum 380-400w gibi verir fakat 25 cmlik büyük fan + küçük 3 fana rağmen çok sessiz çalışması ve satıcının neredeyse bedavaya bırakması sonucunda aldım. kasaya 200 ytl verene kdr az daha ekleyip lcd ekran almayı daha mantıklı gördüm.

• uzunhasan
    yok hocam mushkin kingston value dan chip olarak daha kaliteli
    mushkin de cl4 800 garanti, kingston bunun için bir garanti veremiyor.

abordonado
    9800gt yerine hocam 4850 önerebilirim size daha performanslı olacaktır. 9800gtx+ ile 4850 kapışıyor çünkü.
    kasa olarak aerocool ve 480w bundle iyi olur.
    anakart olarak gigabyte p45-ds3l derim.

venomward
    geniş ekranlarda artık pek uyumsuzluk olmuyor hocam hepimiz genişe geçtik artık.
    combo serisi pek önermiyorum hocam.
    kasa pek olumlu değil hocam, pek iyi bir kasa değil
    aerocool ve 480w bundle yada cooler master rc690 önerebilirim

razi5000
    hocam upgrade devri ne yazıkki bitti hocam, artık sistemler komple değişiyor çünkü 720p neysede 1080p hd film sistemlerde sıkıntı çıkarıyor.
    bir de monitör olarak inca çok doğru bir karar olmamış aslında
    xp 64bit pek önermiyorum hocam vista daha kararlı o konuda.
    300-350ytl civarı ufak bir sistem tavsiyesi yapayım isterseniz.

kankaster
    hocam
    E8500
    Gigabyte P45 DS3L
    HD4850
    Mushkin 800mhz 2*1gb
    Seagate 250gb Sata2 16mb cache NCQ (Kod: 410AS)
    Aerocool S9-A, Recom X-Force
    High Power Plus 500W
    BENQ G900WA
    A4TECH - KX-2810 X7

AnD_OnE
    hocam pm seçeneğiniz kapalı

saintroyo
    hocam ilk sayfadaki 1000ytl amd sistemine baktınız mı?

W_R_11
    hocam o zaman güç kaynağı değişikliği yaptıysanız sorun yok. soğutması konusunda kasa ve güç kaynağı bölümünde ufak bir inceleme yaparsanız fotoğraflar ile çok memnun olurum

• Selamlar;
    Orkun hocam sizi geçen seferde rahatsız etmiştim, söylediğim sistemde oyun oynayamayacağımızı söylemiştiniz.
    Sisteme ekran kartı eklemek yerine onboard çözümü ile oyun isteğiniz az da olsa gidermeyi düşündüm.
    Sanırım düşük orta arası Crysis oynanır bu sistem ile.

** 2014 ** [YENİ]# GÜNCEL SİSTEM TAVSİYELERİ ANA KONU - Paranızı Çöpe Atmayın !!  #
  • quote:

saintroyo
    hocam ilk sayfadaki 1000ytl amd sistemine baktınız mı?

evet baktım knight online oyununu sorunsuz oynatır değil mi?
    bir de sunu sorayım bu sisteme hd4850 demişsiniz biz bu tercihte his 4850 iceq4 koysak olur mu? bir sorun yaşarmıyız?
  • madlive
    en düşük şekilde oynanabilir hocam çünkü ekran kartı yok sistemde. bir dvi bir monitör seçmeniz daha uygun olacaktır hocam.

saintroyo
    hayır hocam sorun çıkmayacaktır. knight online değil piyasadaki oyunların hepsini oynayabilirsiniz sorunsuz, ama ben genede intel tavsiye ederim o fiyat aralığında.
  • quote:

saintroyo
    hayır hocam sorun çıkmayacaktır. knight online değil piyasadaki oyunların hepsini oynayabilirsiniz sorunsuz, ama ben genede intel tavsiye ederim o fiyat aralığında.

ben de size katılıyorum ama bu isteği bir arkadaşım için yapıyorum mutlaka amd olması gerektiğini söylediği için...
  • bi de kendim için bir iki soru sorayım...
    bu aşağıdaki sistemi kendim için düşünüyorum herhangi bir sorun var mı?
    seçtiğim kasa ve güç kaynağı bu sistemi karşılar mı?

GIGABYTE GA-X48T-DQ6
    SAPPHIRE ATI HD4870X2(256Bit)2GB DDR5 AVIVO 16X
    OCZ Reaper HPC 1333 MHz 2GB DDR3 CL9 Dual Kit (2x1GB) (2 adet)
    SEAGATE 500 7200 NCQ SATA2 32MB ST3500320AS (2 adet)
    INTEL CORE 2 QUAD Q9550 2.83GHz 12MB CACHE 1333MHZ LGA775 İŞLEMCİ
    FSP BLUESTORM II 500W POWERSUPPLY
    AEROCOOL S9-PRO 40CM YAN KAPAK FANLI KASA
  • ddr3 için bence erken davranmayın
    hatta böyle bir sistem için davranmayın derim. nehalem için çok az kaldı.
  • quote:

ddr3 için bence erken davranmayın
    hatta böyle bir sistem için davranmayın derim. nehalem için çok az kaldı.

peki bu yeni işlemci için anakart ram ekran kartı uyumu süreci uzun sürmez mi?

bunun yanında bu işlemcinin fiyatı kim bilir ne olur...
  • hayır hocam, anakartları zaten üretildi bile.
    ekran kartı ile işlemci arasında bir uyuma gerek yok hocam anakart uyumlu olduktan sonra.
    ram zaten ddr3 olucak.

300 dolar civarı alınabilicek sanıyorum
  • fena değil zaten kendime 3 ay süre vermiştim onu da yine araştırma ile geçiririz....
  • quote:

razi5000
    hocam upgrade devri ne yazıkki bitti hocam, artık sistemler komple değişiyor çünkü 720p neysede 1080p hd film sistemlerde sıkıntı çıkarıyor.
    bir de monitör olarak inca çok doğru bir karar olmamış aslında
    xp 64bit pek önermiyorum hocam vista daha kararlı o konuda.
    300-350ytl civarı ufak bir sistem tavsiyesi yapayım isterseniz.

Hocam belirtmiş olduğunuz gibi 300-350 ytl civarı tavsiyelerinizi bekliyorum.

Saygılar..
  • erdem hocam size küçük bi sorum var
    mesela diyorum şimdiki sistemim 450 watt psu ile çalışıyor sistemimin 350 watt güç çektiğini düşünüyorum ilerde yeni bir kasa toplamak için şimdiden 750watt'a geçsem kasanın normal elektrik faturasına olan yükü artar mı
    yada başka türlü sorayım 350 watt güç çeken pcmiz var 450 watt ve 750 watt psularda elektrik ne kadar yakar farkı olur mu olursa çok mu büyük olur?
  • razi5000
    AMD-ATHLON 64 X2 5000+ AM2 66.5000 USD 1 66.5 USD + KDV
    GIGABYTE-MA78GM-S2H 89.0000 USD 1 89 USD + KDV
    KINGSTON-1 GB DDR2 800 19.7000 USD 2 39.4 USD + KDV

bu sisteme ilerde ufak bir ekran kartı eklemesi ile çok daha verimli hale getirebilirsiniz.
    mevcut güç kaynağınız sistemin bu halini ve düşük seviyeli bir ekran kartı eklenmiş halini kaldıracaktır.

Master_Evil
    hayır aksine düşüş olacaktır.
    güç kaynakları ne kadar güce ihtiyaç var ise onu çekerler.
    yüksek güç verebilen kaliteli güç kaynakları düşük güç tüketimi konumunda sundukları yüksek verimlilik ile çekilen elektriği daha verimli kullanarak sıradan güç kaynaklarından daha az fatura bedeli yansıtırlar.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • OErdem
    hocam konunun yenilenmesi çok güzel olmuş....

çok sayfa olmuştu çünkü...

ben bu hafta 500gb sata2 hdd almak istiyorum.. seagate 500gb 32mb önbellekli 7200.11rpm sata2 hard disk hakkında fikrin nedir... fiyat olarak oldukça uygun..kaçırmadan al dermisin?
  • Oerdem
    kardeşime çok teşekkür ediyorum
    önerdiğiniz sistemi inşallah alacağım
  • Orkun hocam kuzenim crysis'i guzel oynayabilecegi uygun fiyata bilgisayar hazirlamak istiyor. Tavsiyelerde gozuken 1000 ytllik sistem crysis kaldirir mi? Kaldirmazsa da baska bi grafik karti mi gerekir?
  • nohackmove
    düzenli olarak konu güncelleniyor zaten hocam, ama arada bir genede sayfa sayısını indirgemek benim içinde faydalı oluyor
    evet o model gerçekten iyi

kankaster
    rica ederim

uzunhasan
    hocam 1000ytl lik intel sistem ile oynayabilirsiniz ama hala full+full rahatça oynadım diyebilicek bir sistem görmedim ki gtx280 ve 9800gx2 kullanmışlığımda var.
  • meraba,
    biz bi sistem topladık sipariş verildi. gigabyte ın 780g çipsetli modeli ve birisbane x2 5200 var sistemde. kasa sizin tavsiyelerinizdeki kasalardan biri thermaltake wing rs-101
    sorum şu ki bu kasadaki (litepower modeli galiba) 400w güç kaynağı ileride hd4850 ile sorun yaşatırmı? ve işlemcinin, hd4850 yanında zayıf kalma durumu nasıl olur. default 2.7ghz olan hızını 3.2 ye felan çekebilirsek kafi gelirmi yoksa bu seçim yanlışmı olmuş (malum önbellek 1mb mesela windsorlarda 2mb idi).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multeci -- 19 Eylül 2008; 10:39:28 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.