Şimdi Ara

2013 SAMSUNG F9000 4K & F8500 & F8000 & F7000 3D LED TV MODELLERİ (269. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.749
Cevap
73
Favori
572.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: savcix

üstadım zaten rakamlara basarak harfler çıkaracaksın tuşlu cep telefon mantığı.Gerçi senin f8500 farklı bilmiyorum.yada dediğim gibi evde kablosuz klavye varsa onu deneyebilirsin.

Yanıt için teşekkür ederim.Ancak her rakamın altında bir harf görünüyor.Örneğin 1'in altında yalnızca a harfi var.Ben de iki defa tklıyorum, görünmüyor ama a harfini işaretlediğimi varsayıyorum.Ancak problem "t" gibi o an ekranda hangi rakamın altında olduğunu bilemediğim harflerde.."t" Harfini tıklamam gerekiyor ama hiçbir rakamın altında t harfi yok ki ?? Galiba en iyisi bir adet klavye almak sanırım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7309DB214 -- 2 Ocak 2014; 13:01:01 >

• Selamlar,
    46f8000 kullanıyorum ve mayıstan beri 1103 versiyona hiç dokunmamıştım,dün nasıl olduysa gaza geldim ve 1113 versiyonu yükledim.
    Yüklediğimede çok pişmanım,sonra 2 saat görüntüyü düzeltmeye çalıştıysamda nafile.
    Arkadaşlar eski versiyon hem hd hemde sd yayınlarda daha iyi.
    Kesinlikle güncelleme yapmayın.Ör.trt 3 spor artık izlenmeyecek seviyede,çamur gibi.
    HD yayınlar diğerine göre bozuldu.
    Şimdi sizden ricam eski versiyona nasıl dönebiliriz,
    Ayrıca bana elinizdeki en iyi görüntü ayarlarını gönderebilirmisiniz.Ne yaptıysam iyi bi ayar yapamadım.
  • Monurtuna arkadaşım samsung tv'lerde eski versiyona geri dönme söz konusu değil. Yeni Fw yüklemeden önce çok iyi araştırmak lazım. Eski fw' ye dönmeyi tv kabul etmiyor. Samsung B serisi tv' lerde bu mümkündü ama şimdi izin vermiyor.
  • Merhaba ,

Arkadaşlar bir sorum olacak ; 46F8000 sahibiyim ve Teledünya HD receiver ile TV seyretmekteyim. Teledünyanın kullandığu Next marka HD receiver ı bir türlü 46F8000 nin akıllı kumandasına tanıtamadım. Yani 2 kumandaya mahkümum
    Örneğin evde Blu-ray oynatıcım var ve bunu problemsiz akıllı kumandaya tanıttım ve sorunsuz kullanıyorum ama Next marka HD receiver ı bir türlü tanıtamadım. eğer aranızda benzer receiver ı kullanan ve bu konuyu çözebilen varsa çözüm bekliyorum lütfen.

Birde ; TV niz ile hangi marka ,model kablosuz klavye kullanıyorsunuz ? Öneriniz ve tavsiyeniz var mıdır ? Ayrıca bir uzmanlık sorusuda Samsung S4 telefonumun klavyesini TV ile beraber kullanabilir miyim ? Bir ara yazılım vs. var mıdır ?

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
  • Küpeşte K kullanıcısına yanıt
    üstadım yukarıda aynı soruyu sormuştunuz. Alahan1963 adlı arkadaşımız cevap yazmıştı çözüm olmadı mı? Olmadıysa bence servise danışın.bilgilendirmenizi rica ederim.
    ((Bende gigablue cihazımı tanıtırken listede yoktu diğer listedekileri tek tek denedim ve atlanta yazanla eşleşmişti cihazım sizde tek tek deneyebilirsiniz. Ayrıca tvden cıkan IR Gözünü'de cihazınızın önüne bırakarak yapın işlemlerinizi.))

Diğer sorularınız hakkında bilgi sahibi olmadığımdan bir şey diyemeyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savcix -- 2 Ocak 2014; 17:53:36 >
  • Teşekkürler üstadım zaten dediğin gibi amacım sadece izlemek tv den interneti napiim zaten tablet verdiler o bana fazlasıyla yetti
  • albani kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler üstadım zaten dediğin gibi amacım sadece izlemek tv den interneti napiim zaten tablet verdiler o bana fazlasıyla yetti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: monurtuna

Selamlar,
    46f8000 kullanıyorum ve mayıstan beri 1103 versiyona hiç dokunmamıştım,dün nasıl olduysa gaza geldim ve 1113 versiyonu yükledim.
    Yüklediğimede çok pişmanım,sonra 2 saat görüntüyü düzeltmeye çalıştıysamda nafile.
    Arkadaşlar eski versiyon hem hd hemde sd yayınlarda daha iyi.
    Kesinlikle güncelleme yapmayın.Ör.trt 3 spor artık izlenmeyecek seviyede,çamur gibi.
    HD yayınlar diğerine göre bozuldu.
    Şimdi sizden ricam eski versiyona nasıl dönebiliriz,
    Ayrıca bana elinizdeki en iyi görüntü ayarlarını gönderebilirmisiniz.Ne yaptıysam iyi bi ayar yapamadım.

samsunga yazı yazın derim. ben gerekli şikayetleri ilettim. 1113 yazılımın nasıl berbat bir yazılım olduğunu söyledim. herkes yazarsa sanırım bir gelişme olur.

• Arkadaşlar günaydın, daha siparişini verdiğim tv'ler gelmedi ama sürekli yazılım güncellemesiyle ilgili şikayetler okuyorum ve haliyle tedirgin oluyorum.

Bu şikayetlerin yazılımdan kaynaklandığını düşünmek bile istemiyorum ki bu bir rezalet olur.

Bu konuda aklıma gelen bazı olası durumları aşağıda belirttim. Bunların görüntü kalitesine direk etken olacağını düşünüyorum.

* Televizyonlarınızda nasıl bir HDMI kablo kullanıyorsunuz?

* Yayınları nasıl alıyorsunuz? Kablo Tv, Tivibu, DT, DS, HD uydu alıcı, bina ortak yayını vs?

* Sinyal seviyeniz ne durumda? Hiç sinyal seviyenizi ölçtürüp track ettirdiniz mi?

* Nasıl bir çanak ve LNB kullanılmış?

* Çanaktan televizyona gelen kablonuzun durumu ve kalitesi nasıl?

• yeni versiyon..haziranda aldığımdan beri kullandığım en kötü versiyon..bu nasıl iş be kardeşim!!Hd yayın bile izlenirken rahatsızlik veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Safak Akpınar

yeni versiyon..haziranda aldığımdan beri kullandığım en kötü versiyon..bu nasıl iş be kardeşim!!Hd yayın bile izlenirken rahatsızlik veriyor.

Hocam daha televizyonu kullanmaya başlamadan bu yorumlar beni korkutuyor. Yukarıda yazdığım unsurları gözden geçirdiniz mi? Bende ona göre önlem alayım. Selamlar
  • Beyler selamlar

1-Samy panel alacaksanız;önce o herifi iyi tanıyın ltf!
    DH ve de dünyanın her yerinde en fazla satılan paneldir Samy denen herif,ama özel bir paneldir,kendisine has özellikleri vardır

Kısaca iyi tanıyın

Şimdi bazı arkadaşların yazdklarını okuyorum;bu adamların hepsi de Samy ye Fransız kalmışlar;örneğin sn.celebiç de bunlardan bir tanesi

ya da okumuşlar,okumuşlar ama olayı çözememişler!

2-Samy deki FW tam bir alemdir! bunu da bilmediğiniz aşikar;şöleki tabiri caizse bizim mehter marşı ve mehteran yürüyüşü gibidir hatta bizim mehteran bölüğü
    yine de Samy den daha hızlı yol alır!

Şaka bir yana;2000 lerin ortasından beri,Samy deki bu FW tantanası hiç bitmez ve bitmesi de pek mümkün görülmüyor;

A-bir kere bir seri de sorunlar çıksa bile,FW desteği en fazla 10/12 ay sürer,sonra modeli fiziki üretimi bittiği için,FW leri de çıkmaz!

B-bir seri çıkar,ama sorunları bir kaç sene sürer ve FW filan da tutmaz artık,sonra da bir FW filan çıkmaz!

C-en önemlisi ise şudur(Samy/Phil ve LGE paneller için);örneğin bir FW çıkar,bir öncekinde daha kötü olur ve bu konuda Samy liderdir!
    senelerdir böyledir bu durum! veya bir şeyi fix ederler bir baka sorun çıkar peşinden!bu bir kısır döngü olur sonra o seride!

D-Samy de genel kuraldır;bir FW illa öncekilerden daha iyi olmaz/olamaz! böyle bir garantisi de yoktur zaten Samy nin ve herifler deneme tahtası
    gibi sürekli oturup SW sorunları için FW hazırlarlar,böyle bir ekip vardır özel olarak işleri budur ama 10 senedir herifler yerlerinde saymaktadırlar!

E-Bir diğer çok önemli durum da şudur;örneğin x serisi için FW çıktı ve herkes yükledi,sonuç genel de şu olur(bu olay LGE ve Phil için de yaklaşık böyledir!);
    birinizde sorun çözülür,birinizde sorun devam eder,bir diğeri ise ne olduğunu bile anlamaz,bir başkasında ise süper bile olurken,bir diğerinde rezalet olur!
    Biz buna SW nin "stabilite" sorunu deriz yine Tosh ve Sony hariç diyerek diğer tüm paneller de yaklaşık böyledir ve stabilite tutmaması sebebiyle,yukarıda anlattığım
    kullanıcı neticesi farkları ortaya çıkmaktadır!

F-Yine "işi bilenler" için bir Samy gerçeği de şudur;uyanık olup,FW leri yüklemezler ve sizleri okurlar,nasılsa çoğu insan FW lerin üzerine balıklama atladığı için
    ardından hemen yorumları gelir ve örneğin sizlerin bu başlıkta yazdığı gibi durum ortaya çıkar ki,belliki F7/8 ler de en azından şimdilik "FW stabilite" sorunları vardır
    ve uyanık olanlar yüklemedikleri için gazla takılmazlar bu olaya ama o da bir Samy kullandığı için,mutlaka panelin de bir FW sorunu vardır ama onu rahatsız etmiyorsa
    yola devam eder,işte bu kişiler örneğin Samy iyi bilenlerdir

G-Samy de gördüğünüz gibi sistem "aşırı yüklüdür";bilmem kaç tane "çekirdekli" işlemci ile bu iş şak diye halledilemiyor!! Samy panel de yok-yok gördüğünüz gibi;
    iyi de bu yok-yok olunca SW de çuvallıyor haliyle oturup sürekli bug-fix için yazılım geliştiriyolar!

Bu panellerin(2010 dan itibaren tüm markalarda)durumu yaklaşık böyledir,kısaca panel sistemi hem HW olarak hem de SW olarak aslında bu gördüğünüz mevcut sistem için
    uygun değildir! onun için fiziki ve SW+HW v.s olarak sürekli gördüğünüz sorunları yaşıyorsunuz,çünkü sistem içinde çoğu alt sistemler bir kere uyumlu değildir hem işin tekniğine
    hem de SW sistemine aykırıdır! herifler ise tam çakal sürekli deneme-yanılma metodu ile gidiyorlar çünkü böyle bir sistemi yürütmek marifet ister ama ortada böyle marifetli
    bir üretici de yoktur;ama ana sorun yukarıda yazdığım gibi "uyumsuz sistemlerin" birbiriyle "çakışması" sebebiyle,bu işler halledilemez!

Eşyanın tabiyatına aykırı sistemler yapıyorlar!!

Saygılar
    CAN++

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Şimdi bazı arkadaşların yazdklarını okuyorum;bu adamların hepsi de Samy ye Fransız kalmışlar;örneğin sn.celebiç de bunlardan bir tanesi

Hocam ben ortalama teknoloji bilgisine sahip bir kullanıcıyım. Okudum ve olayıda anlıyorum elbette ancak ..........

Normalde Samsung veya benzeri herhangi bir üreticinin yaptığı güncellemelerin ürüne iyi yönde katkısı olacağını düşünürüm ama dediğiniz gibi Samsung bu konuda sicili iyi olmayan bir üretici.
    Buna benzer bir durumu Note 2'de yaşadım. Kullandığım telefonun şarjı güncelleme yaptıktan sonra daha çabuk bitmeye başladı. Şimdilerde 4.1.3 güncellemesi bekleniyor. Sanırım eskisinden kötü olmayacaktır diye gelir gelmez yükleyeceğim.

Her neyse benimde yukarıda saydığım unsurlarında görüntü kalitesine etki edeceğini düşünüyorum.
    Uydu alıcınızın sinyal kalitesi/seviyesi, kullandığınız hdmi kablonun versiyonu ( 1.4 ) çanak büyüklüğü, kablo kalitesi vs görüntü kalitesine direk etki edecek unsurlardır. Haksız mıyım?

Ayrıca hemen güncelleme yapmayın başkalarından gelecek yorumlara dikkat edin diyorsunuz ama başkasının yapacağım yorumlar sizce göreceli olmaz mı?
    Ben bu forumda bir arkadaşımızın kötü olmuş dediği güncellemeye diğer bir arkadaşın çok iyi dediğini okudum. Şimdi ben hangisine inanayım???

Selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: Safak Akpınar

yeni versiyon..haziranda aldığımdan beri kullandığım en kötü versiyon..bu nasıl iş be kardeşim!!Hd yayın bile izlenirken rahatsızlik veriyor.

Hocam daha televizyonu kullanmaya başlamadan bu yorumlar beni korkutuyor. Yukarıda yazdığım unsurları gözden geçirdiniz mi? Bende ona göre önlem alayım. Selamlar

sizin dediğiniz seçenekler açısından herşey en iyisi. lnb yeni, ve arada herhangi bir kutu olmadan direkt tv ye bağlı tv nin kendi recever ini kullanıyorum yani. sinyal gücüde gayet iyi.

AMA SORUN YAZILIMDA KESİN... televizyon ilk geldiğinde 1111 yazılımı vardı daha sonra 1112,6 yükledim görüntü açısında fark göremedim ama tv daha seri tepki veriyordu. bir umut daha iyi olmuştur diye 1113,3 yazılımını yükledim ama televizyonun görüntüsünü berbat etti. hd den zevk almaz oldum...

resmen hd ile sd yayın arasında fark kalmadı !!! samsunga yazıyorum. sizde yazınki etkisi fazla olsun... yoksa bunlar bizi deneme tahtası olarak kullanmaya devam edecekler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CemyK -- 3 Ocak 2014; 17:47:03 >

• F-8000'nim geldi....Yarın kurulum var...

Kurulumda ışık sızmasına çok takmıcam çoğu tv de var gibi. (bir dereceye kadar tabi )

Ölü piksel benim için önemli..ölü piksel testi yapacam...

Güncelleştirmeleri otomatik açtırmayacam..Şimdilik üzerindeki güncelleştirmeyi kullancam...

Akıllı kumanda ve ses sistemleri çalışyormu kontrol ettirecem..

Kamera çalışıyormu kontrol edilecek...,

Başka önemli husus var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Hocam ben ortalama teknoloji bilgisine sahip bir kullanıcıyım. Okudum ve olayıda anlıyorum elbette ancak ..........

Normalde Samsung veya benzeri herhangi bir üreticinin yaptığı güncellemelerin ürüne iyi yönde katkısı olacağını düşünürüm ama dediğiniz gibi Samsung bu konuda sicili iyi olmayan bir üretici.
    Buna benzer bir durumu Note 2'de yaşadım. Kullandığım telefonun şarjı güncelleme yaptıktan sonra daha çabuk bitmeye başladı. Şimdilerde 4.1.3 güncellemesi bekleniyor. Sanırım eskisinden kötü olmayacaktır diye gelir gelmez yükleyeceğim.

Her neyse benimde yukarıda saydığım unsurlarında görüntü kalitesine etki edeceğini düşünüyorum.
    Uydu alıcınızın sinyal kalitesi/seviyesi, kullandığınız hdmi kablonun versiyonu ( 1.4 ) çanak büyüklüğü, kablo kalitesi vs görüntü kalitesine direk etki edecek unsurlardır. Haksız mıyım?

Ayrıca hemen güncelleme yapmayın başkalarından gelecek yorumlara dikkat edin diyorsunuz ama başkasının yapacağım yorumlar sizce göreceli olmaz mı?
    Ben bu forumda bir arkadaşımızın kötü olmuş dediği güncellemeye diğer bir arkadaşın çok iyi dediğini okudum. Şimdi ben hangisine inanayım???

Selamlar

Hocam iyi akşamlar

-Okudun ama hala anlamadın,ayrıca ben orada aslında seni de kast etmeyip,kızım sana söylüyorum gelinim sen anla derken;"herkes anlasın" babında yazmaktayım!

-Bu arada sen de hangi panel var??

-Ayrıca çoğu yazdıklarım da "genel" dir;salt Samy ye özel değildir! ayrıca teknik/sistem v.s olarak çoğu panel de aynıdır,özellikle sizi ilgilendiren ve sorunlar dediğiniz
    durum da her MARKA için yaklaşık veya tamamen aynen böyledir!

-Ancak Samy için de bazı "özel" duurmlarını da ayrıca belirtiyorum,netice de elimiz de 12/13 yıllık bir bilgi birikimi vardır

-örneğin şöyle bir şey yazmışsın; .....Normalde Samsung veya benzeri herhangi bir üreticinin yaptığı güncellemelerin ürüne iyi yönde katkısı olacağını düşünürüm....

"düşüncen doğru" ve normalde de böyle olması gerekiyor,ama bunlar kağıt üstünde kalıyor,sana ise işin pratiği lazım! pratik de ise durumlar anlattığım gibi,zaten can
    sıkında bunlar

Not;bugün ve geçen günler de LGE nin malum "banding" konusu hk.epeyi detaylı ve olayın da perde arkası dahil çoğu şeyini yazdım;bence orada yazdıklarıma bir göz atarsan
    ne filimler döndüğünü görürsünüz

-Samy FW lerinin de çok net olarak hem de örnekleme ile son 5/10 senelik geçmişini de yazdım bir üstte;örneğin sen bir örnek vererek;eskisinden kötü de olur/oluyor
    veya tam tersi oluyor,yaw biz bunları çok uzun senelerdir yaşıyoruz Hocam
    Ayrıca "stabilite" konusuna da değindim ki genelde hep gözden kaçırılır! işi bilmeyenler Uzman diye geçimirse veya işi bilmeyen özellikle çakallık yapan bazı tipler
    FW den sonra bunları görüp de ....yaw böyle olmaması gerekiyordu ve hiç böyle olmuyordu.... diyebiliyorsa,var gerisini sen anla gari adamlar ne kadar işlerinin ehli!

Veya adama stabilite ne alemde desen,sana kalkıp ...ne stabilitesi kardeşim ben böyle bir bilmiyorum... derse var gerisini sen anla gari

-Üreticilere ben dikkat ederseniz ya uyanık derim ya da çakal derim,aslında "uyanık-çakal" dır bu insanlar örneğin ilk yaptıkları şudur hangi sorun olursa olsun;

...biz böyle bir şey hiç duymadık....
    ....bu sorun henüz bize aksetmemiştir....
    ....bunlar sorun değildir....
    ...inceliyoruz...
    ....konu araştırıldı ve bir sorun görülmemiştir.... herif dandik sistemini aynen yediriyor ve verdiği cevap da zaten külliyen yalan!
    ....internet ortamın da görülen ve sizin sorun dediğiniz şeyler,tarafımızdan kabul edilemez.... vay çakal vay!!

daha böyle bir dünya basma-kalıp aynı textler sizlere gönderilir v.s

Bir de bu herifleri sanırım insanlar bir bok sanıyor(özellikle panel sektöründen bahsediyorum)gözlerinde bu Markaları veya ürünlerini v.s çok acaip ve üstün
    veya inanılmaz birer harikalar gibi görüyor(tam bir gaflet göstergesidir böyle bir düşünce özellikle söz konusu panel tip TV ler ise)

Örneğin "çakallık" olarak o yukarıda bahsettiğim "LGE de Banding sorunları" başlığına bakarsan ne demek istediğimi birinci elden öğrenmiş olursun herifler
    nasıl "yiyorlar" insanları ve bunlar şimdi çakal değil de nedir yaw,böyle yenirmi

-Diğer "görüntü kalitesi" dediğin işler için o bahsettiklerin ise tamamen yalnış!

>Örneğin panelin int.DVB-S/C/T Tunerlerinden resim alıyorsan;bahsettiğin resim kalitesi tamamen panelin SW ile alakalıdır! sen şimdi hangi kaynak dan bahsediyorsun?
    int.Tuner ise yazdıkların yalnış,dolayısıyla resim kalitesi derken bana daha spesifik bilgiler ver ki ona göre yazayım

>ancak panelin int.DVB si yoksa ve ext.bir Receiver kullanıyorsan,o zaman resim kalitesi değişir veya çok ciddi değişir veya rezil derece de dandik hale gelebilir!

>Sinyal seviyesi ile alakası yine yoktur,en fazla Tuner dandiktir yani hassas değildir o izlediğin kanala tam odaklanamaz ve yayın kırılır/bozulur v.s

>Sinyal seviye+kalitesi de Receiver/Tuner faktörüne bağlıdır ama resim kalitesiyle yine hiç alakası yoktur!

>1.4 diye satılan kabloyu nereden biliyorsun harbi 1.4 olduğuna acaba? çoğu "sertifikasız" ve çakma 1.4 kablodur Çin işi
    kaldıki panelin int.Tunerini kullanıyorsan o zaman zaten HDMI kablo kullanmıyorsun
    1.0 bir kablo da,kablonun "kalitesine" göre özellikle SD&HDTV de iş görür! ama dandik kablo ise iş görmez ama günümüz şartlarında geçirilen video+audio data
    miktarı itibarıyla ki bunlar düşüktür!! 1.1/1.2 v.s bir kablo da iş görür,yeterki kablo "kalitesi" iyi olsun!
    Ayrıca çoğu durumda da değil 1.4;2.0 kablo da taksan hikaye olur örneğin kullandığın Receiver dandik ise

Not;genel de insanlar çoğu şeyi atlıyor,örneğin Samy de DVB-S/S2 Tuner var ve bunu kullanıyor ki genel de Samy nin resim kalitesi bu konuda oldukça da iyidir!
    ama eleman almış panelini ve bu Tuneri kullanmıyor ve bağlıyor dandik bir Receiver ki genelde çoğu insan da olan CS işi yapan(paylaşımlı) bir cihaz vardır
    ve resim kalitesini beğenmez bu da çok normaldir veya adam yine dandik Receiver kullanır ve ...yaw bu Samy SD ler berbat... der! aslında berbat olan onun Receiver ı!

>Çanak büyüklüğü ile yine resim kalitesinin hiç bir alakası yoktur,olsa olsa uydudaki bazı alınamayacak(foot-print TR de senin bulunduğun yerin dışındaysa)
    örneğin Van dasın ben Astrayı alamıyorum demen gibi,veya ben Antalya dayım ve SKY-UK yi alamıyorum demem gibi;bunlar teknik konular ve panel dışı işlerdir!

>kablo kalitesi normal bir Receiver ile SD&HDTV izlerken aman aman farketmez veya hiç farketmez,çok dandik bir kablo değilse tabiki! aksi halde farkı anlamazsın!

örneğin;geçen gün bizim damat DTürk üyesi ve Receiver ı değiştirdi ve kayıtlı model ile değiştirdi,beni aradı,...baba verdikleri kablo dandik ve bana iyi bir kablo bulsana...
    deyince,ben önce bir göreyim sonra bakarız dedim,atladım gittim,elimde çok kalite 2 adet kablo+2 adet de yine orta veya iyice kablo ile gittim,zaten ilk gittiğimde olayın
    kablo ile olmadığını anladım ama denemek nasılsa bedava dedik ve en kaliteli kabloyu taktım ama netice aynı gibi çıktı! diğerlerini de bu arada "acaba" diyerek 4 adet
    kabloyu da denedim ama manzara aynı idi! tekrar eski kablosunu taktık ve kablo olayını kapattık! çünkü gelen Receiver ın "resim kalitesi" vasat idi veya iyice idi,ama bir
    önceki Receiver ise çok daha iyi idi,zaten ben görüntürü görünce şak diye anlamıştım,olayın kablo ile alakası olmadığını....

Sonuç olarak senin yazdıkların panel dışı işler ile alakalıdır veya o yazdıklarının panel ile hiç alakası yoktur v.s

>Samy ler de ve diğer çoğu paneller de öncelikle SD kalitesi çok iyi değildir,gerçi bazı insnalar süper filan diyor ama ben bunlara inanmam,çünkü bu doğru değildir teknik olarak
    ancak yine de Samy lerin özellikle int.Tunerinden alınan SD resim kalitesi de kabul edilebilir biçimde tatmin edicidir,özellikle SD ler içinde ext.Receiver da hiç gerekmeyebilir
    veya gereksizidir de diyebilirim,kaldıki günümüz FHD panellerden mükemmel SD kalitesi beklemek ise haksızlık olacaktır!

ancak ext.olarak çok kalite cihazlar elbette var ama bunlar da öyle aman aman bir fark yaratmaz! veya yarattığı farkı da çoğu insan anlamaz veya anlar ama değmez diyebilir v.s
    bundan sonrası biraz görecelidir,ama ben daima çok kalite ve gerçekten kabul görmüş ve kendisini bu konularda ispatlamış cihazlar kullandım ve kullanıyorum,kabloyu da
    oldukça kalite ve pahalısından seçerim,ilk tercihim senelerdir "QED" olmuştur ancak işin bu kısımları size kalıyor,illa gidin böyle yapın da demem tabiki

>FW ler için gerçek kullanıcı yorumları göreceli olmaz!! çünkü bir süre sonra zaten sen de olayı çakıp neyin ne olduğunu göreceksin,"uç yorumlar" da kendisini belli eder bu arada
    çünkü bunlar "abartan" tiplerdir;ya uçururlar ya da yerin dibine sokarlar! kısaca günler geçtikçe o çıkan FW de ne bok olduğu anlaşılır!

Daha önce de yazmıştım,bugün FW çıktı,akşam Bismillah deyip de yüklemeyin!! çünkü Samy de bu FW işi bir türlü tam stabil olamıyor!

Samy/LGE/Phil gibi SmartTV dahil zaten panelin içinde ne ararsanız vardır bit-pazarı gibi dolayısıyla o kadar fazla sistem olunca,bunların hem çalıştırılması hemd e hepsinin tam uyumlu
    ve stabil olması mümkün değildir,illaki bazı kasmalar ile çalışmama veya stabilite sorunları v.s v.s olacaktır,herifler de her bir sistem için deneme tahtası gibi FW çıkardıkları zaman
    insanların kafası karışmaktadır ve ayrıca bug-fix için net açıklamalar da olmıyor çoğu zaman veye kısaca "improvement" dedikleri ve kestirip attıkları durumlar var iyi de kardeşim
    neyi improve ettin yazsana açıkça,örneğin ben de bu sorun yoksa o FW hiç yüklemem!

Veya senin kullandığın bir özellikden dolayı sorun var ve herifler bunu fix etmişler ki bunun da hiç bir garantisi yok,çünkü baktılar olmamış,arından bir FW daha çıkıyor,ama bu senin
    o istediğin sorununu gidermiş oluyorken sistemin bir başka yerinden senin panelinde yine sorun çıkıyor ki genel de Samy de olan da işte budur!

Ayrıca sana iyi gelirken,bir başkasına da ya hiç yaramıyor ya da istenen stabilite de değil! dön yine başa oluyor! içemeden kafa bulma işte budur yaw
    herifler insanları FW manyağı yapıyorlar ama bazı bu işleri bilmeyenler ise her çıkan FW mutlaka iyileştirir,FW ler iyidir,FW çıkması demek şudur budur diye sayarlar
    ama bunlar zaten Samy yi hiç tanımayanlardır,gerçi adam Samy panel kullanıyor ama daha panelinin "karakterini" çözememiş

NOT:Tekrar yazıyorum,FW çıkması bir panel tip TV sisteminde iyi değildir!! FW çıkması demek de geliştirme ile de zinhar alakası yoktur,FW çıkması "sorun var" demektir,panel de sorun
    yoksa FW çıkmaz ve FW ile de bu sistem ne değişir ne de iyileşir v.s ne kadar fazla FW çıkarsa da o kadar fazla sorun demektir!
    Sanırım bunu diyen kişiler,panelleri hiç tanımadıkları gibi,bu panelleri de sanırım "PC" filan zannediyorlar bazı benzerlikleri görerek!! işlemci/MB filan görüyor o mantıkdan hareketle
    gidiyor ama tamamen yalnış!

Bakınız beyler üreticiler bu konuları iyi bilir de,SW leri de adam gibi yapabilirler ama mevcut panel sisteminde maliyeti yerlere düşürmek için bir dolu atraksiyon yaptıkları içinde
    özellikle LGE ile Samy bu bahsettiğim sistemleri yapmazlar,ayrıca diğerleri de yapmıyor zaten ama neyin ne olduğunu en iyi kendileri biliyor!

Bu konuda 1999 dan bugüne kadar sistem geliştirme olarak bir tek "Toshiba" bir panel çıkarmıştı(CELL_TV)
    Ancak burada Tosh bir panel sistemi değil de basit tanımıyla bir ""PC"" çıkarmıştı ama müthiş hızlı/güçlü acaip bir Dekstop idi,çünkü sistem panelin içinde değil de,external MediaBox
    olarak geliyordu,panel sadece Display işini yapıyordu,tüm sistem MBox içindeydi,böylece sıfır sorun/hata ve acaip güçlü bir PC ile Display ünitesini birleştirip ortaya çıktı
    ama acaip pahalı ve devamı da zaten olamayacağı için üretimine son verilmişti!

Benzer sistemler yine geliştirildi ama bunların hepsi de "pahalı" ve böyle işler özellikle LGE ve Samy için kesinlikle uygulanacak konular değildir!

Kısaca çeşitli çözümler var tabiki,ama bizim elimizdeki eski nesil bugünkü paneller ile ancak bu kadar oluyor! bundan iyisi ise Oled ler sayılabilir! veya diğer yeni nesil Led
    li panellerdir

++
    Siz yine de gidin beğendiğiniz paneli alın kullanın,zaten bir dünya paraya satılıyor bunlar ve "söylenmek" hakkınız ama bu yapıdan bu mal ortaya çıkabiliyor!
    orada sorun çıkıyor burada bilmem ne çıkıyor,FW ler bir garip v.s v.s diye fazla takılmayın,zaten gidip illaki bir panel satın alacaksınız,işi şansa bırakıp çıkın yola

• quote:

Orijinalden alıntı: tosur32

F-8000'nim geldi....Yarın kurulum var...

Kurulumda ışık sızmasına çok takmıcam çoğu tv de var gibi. (bir dereceye kadar tabi )

Güncelleştirmeleri otomatik açtırmayacam..Şimdilik üzerindeki güncelleştirmeyi kullancam...

Arkadaş öncelikle "şansın" bol olsun

Ancak sen ölü-pixele değil de o bahsettiğin malum sorunlara odaklan! çünkü o ölüleri izleme mesafesinden göremeyeceksin ama diğer malum sorunları göreceksin!
    kısaca ters/yalnış bir değerlendirme yapmışsın!

• Bugun Meydan Mediamrkt'da f8500 64" plazmayi detayli inceleme firsati buldum.
    Menusunue girip tum ayarlarini kurcaladim. Demo modundan cikarak isik ayarlarini evde kullandigim ortalama degerlere getirdim.
    Tabi tv'ye yuksek kaliteli bir kaynak bagli olmadigindan goruntuler beni pek tatmin etmedi.
    Bu arada forumda okumus oldugum kisitli dikey gorus acisini olayini da inceledim. Bahsedildigi gibi ekranin cok dibine girmedikce sorun yaratmiyor.
    Sonrasinda pana vt60 modelini inceledim. Buna ozel olarak digiturk bagliydi, ve benim icin evdeki tv'lerle efektif bir kiyaslama sansi dogdu.
    Birkac hd kanalini acarak test ettim. Sonuc bu sekilde oldukca basariliydi tabi, ancak hd olmayan digi kanallarindaki goruntu kalitesini hic begenmedim.
    f8500'u digiturk'le deneme sansim olmadi, olsa super olacakti. Ancak gozuken o ki, sd yayinlar icin samsung'un(led ve plasma) filtreleri genel olarak daha basarili is goruyorlar.
    Iki tv arasinda 4000tl gibi bir fark var, ve bu rakam secim yapmamda belirleyici olacak gibi gozukuyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tosur32

F-8000'nim geldi....Yarın kurulum var...

Arkadaş öncelikle "şansın" bol olsun

Ancak sen ölü-pixele değil de o bahsettiğin malum sorunlara odaklan! çünkü o ölüleri izleme mesafesinden göremeyeceksin ama diğer malum sorunları göreceksin!
    kısaca ters/yalnış bir değerlendirme yapmışsın!

teşekkürler değerlendirmen için....

Arkadaşlar F-8000 de en son güncelleştirme 1113.3 sürümünden genelde şikayetçiyiz galiba

ama 1112.6 sürümü için bir şey söyleyen olmadı değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Enola

Dostum en son sürümle altyazı çözülmüş ama hd yayın ii değilmiş sd yayınlarda iyileşmiş ha neden miş mış diyorum daha tv yi kurduramadım eğer senin sürümün 1102 ise bence hiç bulaşma
    bu arada n8 sayfasında senin tabletle ilgili bi yorum paylaştım cevaplardan bul işine yarar

Ben de HD yayınlar kötüleştiği için son sürümü yüklemedim maalesef. Uzun süre de yüklemem sanırım. 1112 iyidir diyelim iyi olsun bakalım...

• 
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.