Şimdi Ara

2013 SAMSUNG F9000 4K & F8500 & F8000 & F7000 3D LED TV MODELLERİ (270. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.750
Cevap
73
Favori
572.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 268269270271272
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: monurtuna

Selamlar,
    46f8000 kullanıyorum ve mayıstan beri 1103 versiyona hiç dokunmamıştım,dün nasıl olduysa gaza geldim ve 1113 versiyonu yükledim.
    Yüklediğimede çok pişmanım,sonra 2 saat görüntüyü düzeltmeye çalıştıysamda nafile.
    Arkadaşlar eski versiyon hem hd hemde sd yayınlarda daha iyi.
    Kesinlikle güncelleme yapmayın.Ör.trt 3 spor artık izlenmeyecek seviyede,çamur gibi.
    HD yayınlar diğerine göre bozuldu.
    Şimdi sizden ricam eski versiyona nasıl dönebiliriz,
    Ayrıca bana elinizdeki en iyi görüntü ayarlarını gönderebilirmisiniz.Ne yaptıysam iyi bi ayar yapamadım.

Geçmiş olsun 1103 varken 1113 yüklemek bile bile görüntüyü bozmak demektir. Eskiye dönmek mümkün olmadığı için burada defalarca yazılım yükseltmeyin diye yazdım. Artık yapacak bir şey yok. Çamurla devam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavsar -- 4 Ocak 2014; 11:35:14 >

• tosur32 T kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güle güle kullanın. En önemli şeyleri yazmışsınız. Yazılım yüklemesi yapmamak bunlardan birisi. Bir de ses ile kumandayı temelli kapatmanızı tavsiye ederim. Son yazılımlar için 1112 iyidir 1113'den diyebiliriz. Ama ilk yazılımlar en iyileridir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavsar -- 4 Ocak 2014; 11:52:59 >
  • Albani hocam'dan alıntı:

""Samy ler de ve diğer çoğu paneller de öncelikle SD kalitesi çok iyi değildir,gerçi bazı insnalar süper filan diyor ama ben bunlara inanmam,çünkü bu doğru değildir teknik olarak
    ancak yine de Samy lerin özellikle int.Tunerinden alınan SD resim kalitesi de kabul edilebilir biçimde tatmin edicidir,özellikle SD ler içinde ext.Receiver da hiç gerekmeyebilir
    veya gereksizidir de diyebilirim,kaldıki günümüz FHD panellerden mükemmel SD kalitesi beklemek ise haksızlık olacaktır! ""

Albani Hocam bu forumlarda sizin gibi katılımcıların olması bizler için şans.Tüm yorumlarınızı takip ediyorum.Teşekkürler.

Hocam ben 40F8000 Samsung TV+Sagemcom Digitürk Plus kutu,bağımsız çanak ile tv izliyorum.Malumunüz kanalD ve Star bu platformda SD yayın yapıyor.
    Bendeki TV 1012 yazılımda(en eski versiyonlardan) ,emin olun ki bu bahsettiğim kanallarda SD yayınlar HD'ye yakın kalitede geliyor.Bazı SD kanallarda öyle;fakat bazıları da sizin bahsettiğiniz gibi kötü.Demek yayın kaynağı da önem kazanıyor.

Hocam size bir sorum olacak.2. el forumlarda Toshiba SV685 serisi kullanılmış paneller satılıyor.Ben eve 2. bir televizyon almak istiyorum.Bu paneller sizce alınır mı.
    Selamlar.

• aydancan A kullanıcısına yanıt
    Doğrudur ben de bunu teyit ediyorum. 1012 yazılımda SD görüntü HD gibiydi. Ama bozduk maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydancan

Albani hocam'dan alıntı:

""Samy ler de ve diğer çoğu paneller de öncelikle SD kalitesi çok iyi değildir,gerçi bazı insnalar süper filan diyor ama ben bunlara inanmam,çünkü bu doğru değildir teknik olarak
    ancak yine de Samy lerin özellikle int.Tunerinden alınan SD resim kalitesi de kabul edilebilir biçimde tatmin edicidir,özellikle SD ler içinde ext.Receiver da hiç gerekmeyebilir
    veya gereksizidir de diyebilirim,kaldıki günümüz FHD panellerden mükemmel SD kalitesi beklemek ise haksızlık olacaktır! ""

Albani Hocam bu forumlarda sizin gibi katılımcıların olması bizler için şans.Tüm yorumlarınızı takip ediyorum.Teşekkürler.

Hocam ben 40F8000 Samsung TV+Sagemcom Digitürk Plus kutu,bağımsız çanak ile tv izliyorum.Malumunüz kanalD ve Star bu platformda SD yayın yapıyor.
    Bendeki TV 1012 yazılımda(en eski versiyonlardan) ,emin olun ki bu bahsettiğim kanallarda SD yayınlar HD'ye yakın kalitede geliyor.Bazı SD kanallarda öyle;fakat bazıları da sizin bahsettiğiniz gibi kötü.Demek yayın kaynağı da önem kazanıyor.

Hocam size bir sorum olacak.2. el forumlarda Toshiba SV685 serisi kullanılmış paneller satılıyor.Ben eve 2. bir televizyon almak istiyorum.Bu paneller sizce alınır mı.
    Selamlar.

SD lerden bahseden arkadaşlar bir de şunu açıklasınlar

1-Panelin DVB Tunerinden alınan resim
    2-ext.Receiver kullanımı ile alınan resim

>SD için bahsedenler öncelikle yayınları "şöyle alıyorum" diye belirtsinler?

>Bu arada imkanınız varsa,örneğin panelin DVB sini kullananlar,ayrıca panele emanet bir yerlerden farklı Receiver lar bularak da deneme yapsınlar!

>Panelin SD&HDTV resimlerini,işlenen kat da farklılık olabilir(HW olarak değilse bile SW den böyle işlem yaplıyor olabilir,bunlar normal de bilinmiyor!)
    dolayısıyla DVB ile Receiver farkı ortaya çıkar/çıkabilir!!

>Bu arada SD lerin resim kalitesi faktörü HD ler gibi olmayıp bir çok faktöre bağlıdır;örneğin herkesin gördüğü gibi SD lerin adı "Standard" ama sadece
    böyle bir saçma ad vermişler,çünkü hiç bir Standardı yoktur

Dolayısıyla TürkSat da gördüğünüz üzere,yerel kanallar da dahil bazıları çamur gibidir ve bana göre çoğu kanal da böyledir! ancak bu durum sadece TS
    için tüm dünyadaki uydularda da aynen böyledir!

Bizde ise ve normal de günümüz de bazı/çoğu yayınlar HD formatında çekilmektedir! dolayısıyla bunu SD olarak verdikleri zaman,bazılarının bahsettiği gibi
    ....HD gibi SD ler var... diyebilirsiniz bunlar yayının HD çekilmesiyle alakalıdır!

>Kaynak önemli ama;yayıncının size gönderdiği sinyal de(kalitesi ve diğer teknik detayları)bir o kadar önemlidir! bunlar ilk başka kullanılan BAND genişliği
    ile alakalıdır,adamın elinde HD/1080 içerik var ama sana gelen 720 bile değil veya zar-zor 720 gibi oluyor
    Örneğin D-Smart daki HD lerin olduğu 10970 Frekansı buna en tipik örnektir,içerik 1080i/50Hz geliyor ama "çakma-HD" gibi yaw çünkü band genişliği
    dar ve bit-rate değeri zaten komik,bir deherifler o frekansa 4/5 HD kanal koyacaklarına,ne varsa tıkmışlar,yaw bu bir kere HDTV sistemine tesr bir durum
    ama kanal hesap da "HD"!!

>HD ler de yine de bu farkları çok fazla falsolu olarak görmezsiniz veya sizi tatmin eder,ama iş SD lere gelince,yayın kalitesi de kaynak dan dandik geliyorsa
    yapacak bir şey olamaz! ayrıca SD ler "ebat" ile de alakalıdır;40/46 daki resim kalitesi 50/52/55 de düşer veya ebat büyüdükçe daha da düşecektir,tıpkı input-LAG
    in arttığı gibi,SD ler de düşecektir!

>SD leri özel olarak işlemek ve buna göre kafa yorup da ona göre bir SW hazırlamaka v.s v.s bunlar günümüz FHD panelleri için artık mümkün değildir,üreticiler
    bunlarla uğraşmaz!kaldıki FHD bir panelden de SD ler süper olsun diye bir şey çıkmaz,ancak yine de bazı arkadaşlar bu konu da çok fazla abartırlar

Bu konuda eskiden beri özellikle FHD li paneller en başarılı SD ler hep Tosh panellerde olur hatta düşük sevi,yeli bir serisi bile,başka sorunları da olsa bile
    SD ler genelde hep başarılıdır veya çok ciddi iyidir(şimdiler de ise böyle değil artık!)
    Ama Sony ler de ise her zaman SD ler iyi değildir veya vasatdır v.sözellikle 2010 dan sonra (bana göre böyle sizleri bilemem,ama bunca senedir deneyimlerim bana bunu gösteriyor!
    hatta en sıkı bir Receiver ı bile bağlıyorum,istediğim SD yi yine de alamıyorum gibi...

>LCD ler de durum yaklaşık böyledir;PDP ler de ise durum çok daha iyidir veya ciddi manada iyidir! örneğin Pany PDP lerin(3/5/6 gibi)panelin DVB sinden alınan SD kalitesi
    bana göre piyasadaki en SD dir ve buna Samy nin PDP lerini de ekleyebilirim ve dahili Tuneri bu konuda SD lerde oldukça iyidir ve ext.bir Receiver kullanmaya bile
    gerek yoktur;şayet CS işi de yapmıyorsanız!

Pany de ve aslında çoğu diğer markalarda FW ile oynanıp da özellikle resim kalitesinin bozulması olayı(SD/HD olarak TV yayınlarında)pek olmaz veya hiç olmaz!!
    ama Samy de olur/oluyor ve olmaya da devam ediyor gördüğünüz gibi!

>Size bir tavsiyem daha var(test amaçlı) "SD" ler için

A-örneğin yukarıda yazmıştım panele farklı marka Receiver lar takarak deniyorsunuz

B-SD-DVD Player(veya BD/HD-DVD/PS3 v.s gibi)elinizde varsa org.veya copy DVD disk takarak izleme yapın,her ne kadar SDTV ile bu disk ler resim kalitesi açısından
    farklı olsa bile size bir fikir verebilir!

buradan panelin "SD" işleme kabiliyetini biraz öğrenirsiniz! örneğin bu konuda panelden yeterince iyi resim alabiliyorsanız,o zaman panelin SDTV işleme katı ayrılıyor
    ve SDTV haricinde iyi olurken SDTV de çuvallıyor sonucu çıkacaktır,ancak bununla çok ayrıntılı ve net bir resim farkını da göremiyor olabilirsiniz,ben size
    panelinizi tanımanız için bazı örneklemeler veriyorum

ve son olarak Samy panel kullanıyorsanız SD lerin böyle "oynayacağını" da bilmeniz gerekiyor;ayrıca bu paneller SDTV için de üretilmiyor ve buna göre bir SW geliştirilmiyor!
    dolayısıyla ne geliyorsa "eyvallah" diyeceksiniz,zaten herifler zırt-pırt FW çıkararak yeterince oynuyorlar,bir şeyler düzelirken bir şeyler de illa bozulacak bunu senelerdir
    Samy den görmekteyiz!

++
    Saygılar

Not;Aydan o SV leri satanlar kimler acaba,sen onlara önce beni sor sonra DH yi sor!! bakalım ne diyecekler ok+
    SV "efsane" bir paneldir ama Modeli 2008/2009 !!! teknik olarak günümüz tüm panellerinden de daha iyidir
    özel ve farklı v.s bir paneldir bu saatten sonra alınırmı dersen alınır tabiki ama ucuz olursa!ancak ben yine de
    bu şekilde bir SV konusunda çekincem de vardır,sen en iyisi bana eMail den ulaş,ayrıca açmış olduğum SV başlığı
    vardır orasını biliyormusun veya iyi okudunmu?

+

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 4 Ocak 2014; 14:21:58 >

• Senceru kullanıcısına yanıt
    hocam ben hazırlamıştım. hem hazır olanı var hemde kendin kafana göre hazırlayabileceğin var.
    https://www.dropbox.com/s/x9h62o9c7qudvxc/SAMSUNG%2055F8000%20T%C3%9CRKSAT.rar
  • Yusuf Miroğlu kullanıcısına yanıt
    samsung altından tv üretse yine almam
  • Arkadaşlar merhaba f7000 almak üzereyim Mkv formatında divx ler çok izlerim... Tv de altyazı menüsü var mı ?alt yazı büyütme renk pozisyon gibi... Syg.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar SD leri baz alarak yorum yapmayalım. tv alacakları yanıltmış oluruz. her şekilde sd ler kötü görüntü vermekte. bu tvler hd yayınlarla izlenmeli.
  • Onu benim bildiğim hiç bir Tv de yapamıyorsun ancak harici oynatıcı ile yapabiliyorsun
  • Merhaba yeni güncelleme ile altyazı reset sorunu düzeldi mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ps3xbox360

arkadaşlar SD leri baz alarak yorum yapmayalım. tv alacakları yanıltmış oluruz. her şekilde sd ler kötü görüntü vermekte. bu tvler hd yayınlarla izlenmeli.

DT ve DSmart'ta hemen hemen her kanalın HD yayını mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osafakk

Arkadaşlar merhaba f7000 almak üzereyim Mkv formatında divx ler çok izlerim... Tv de altyazı menüsü var mı ?alt yazı büyütme renk pozisyon gibi... Syg.

Merhabalar. Altyazı ile ilgili sadece 3 büyüklük ayarı yapabiliyorsunuz. Maalesef en büyük ayar bile çok küçük kalıyor. Renk ise sadece beyaz oluyor. Sırf bu sebepten popcorn media oynatıcı ile seyrediyorum. Hem yazıyı büyük fontlara getirebiliyorum. Hem de rengini sarı yapabiliyorum.
  • Benim yaptığım SD bozuldu, HD düzeldi gibi karşılaştırmalar tamamen TV'yi ilk aldığımda içinde mevcut 1002 yazılıma göre yapılmıştır. Bu yazılım ile izlediğim SD kanallar HD kanal gibiydi ve bir daha hiç bir yazılımla bu kalitede SD görüntüsü alamadım. (Digiturk Sagem HD IQ Plus receiver). 1113 yazılımında bazı arkadaşlar bu sefer HD'ler kötüleşti uyarısı yapınca en son 1112 yazılımında kaldım. Çok sağlam bir yazılım veya yazılımı geri alma yazılımı gelene kadar değişiklik yapmayacağım.
  • Bende F8005 55 aldim 1 ay oldu nerdeyse.10 numara tv en ønemliside her turlu videoyu oynatabiliyor usb den sak TV ye ac oynat...3D si zaten bomba verdigimiz paranin yarisina sadece 3D hesaplarsak diger yarisinida sistem,kalitesi ve designi ile super TV
  • Harun selamlar

>resimler de falso yok;ya da olanları ise "normaldir" şimdi kalkıp da bu panele sorun var deme sakın

>"Film" ler de kötü demişsin ama bana verdiğin o ayarlar zaten kötü Hocam
    kısaca kötü olan senin sett.değerlerin,Samy de Film(HD)çok iyi,ama "detaylar"
    elbette bir PDP gibi değil vede olamaz!

Sen eski Pany PDP ci idin ama oradan aldığın resmi,Samy den alamazsın,hele hele bu verdiğin ayarlar ile asla! yaw kardeşim internet den alınan çoğu settings ler bir kere yalnış veya olsa-olsa onu verenin göz zevkine göredir ama herif bir de "Movie" için diyor buna adam hesap da "Filmci" yaw bu set.lerin çoğu Standard/Normal bir mod içindir Film le alakası nedir,kaldıki ben o set.lere bakınca zaten adam harbi Film cimi yoksa çakma-Film ci diye şak diye anlarım

>F8x de "Movie mode" default set.oldukça doğrudur ve yeterlidir,bence ilk etap da bunu ellemeyin ltf,biraz over-sature/bright olsa bile,bir süre izleyin ve gözleriniz alışsın;daha doğru aldansın

Ama Standard mode ta F8x de renkler aşırı over-sature/gamma düşük/bright %40/50 yüksek v.s ve çıkan test RGB ve diğer değerler çok yalnış...

Movie mod ta ise değerler genel olarak kabul edilebilir ve güzel ama Gamma çok az fazla olsa da,fazla etken değil,iyi diyıruz buna,ancak bright ı fazla indirmişler! örneğin bana göre fazla falso vermez ama biraz detaylarda kayıp yaşatıyor!bright yine bana göre
    yüksek olsa da çoğu insanı tatmin eder(200cd/m2 nin üzerinde ve movie için aslında bu değer çok yüksektir! ideali 120 veya ortam ışık şiddetine göre 130/140 da olabilir)

Not;Movie mode aslında zifiri karanlık ortam içindir ama bu LCD paneller PDP gibi olmadığı için bu değerler ile LCD lerde zifiri karanlık ortam set.leri tutmuyor!!

Siz yine de default olarak önce izleyin bir süre!! hem karanlık hem aydınlık ortam da ancak bu değerler hem karanlık hem aydınlık için ayrı ayrı resim kalitesi sunamazlar!
    sizin göz zevkinize kalıyor bazı durumlar

Sonuç olarak prof.anlamda "MOVIE" mode değerleri tamamen karanlık(zifiri) ya da işin tekniğine uygun olarak TFT-LCD lerin bu konuda zaafiyetine göre,normal de ortam aydınlanması
    arkadan olacak şekilde biraz olmalıdır,LCD ler "Yarasa" gibi değildir,dolayısıyla ortam aydınlanması sizinde bu duruma göre zevkiniz ve izleme tatmininiz olarak kendiniz belirleyeceksiniz!

Zifiri karanlık da>>"EDGE-LED" ler>>siyah seviyesi(kalitesi) düşer(yükselir),contrast değeri yükselir(dynamic olarak) bu durum özellikler de "IPS" tipli panellerde çok daha belirgindir
    çünkü IPS lerin siyah+contrast değerleri VA tipli panellere göre çok düşüktür!!!!

Buna göre Movie mode>>"FILM" içeriklerde(SD&HD)bu kuralı bilmeniz ve buna göre paneli set.etmeniz gerekiyor! ortamı çok fazla karatmadan hem siyah düşmesini+çalışmasını(derinlik
    detay)daha doğru hale getirmek+contrast da biraz daha yükselir(dynamic) ve "VA" paneller için en doğru(EDGE-LED baclit paneller için)ayarı ortaya çıkar Samy nin S_PVA/VA_PSA
    Modülleri tam buna göredir ancak bazı "hileleri" de yapmamız gerekiyor>>ortam aydınlanma şiddetinin ayarlanması+direct değil de in-direct(tavandan yansımalı)aydınlama yaılmas+ışık
    kaynağının da göz görme alanı dışında olması gerekiyor(kafanızın arkasında olacaktır!!)

Bunlar ile aslında panelin değerleri teknik+fiziki v.s "DEĞİŞEMEZ",değişen sadece sizin gözünüzün "aldanmasıdır" biz de madem panele bu konularda teknik olarak müdahale edemiyoruz
    o zaman böyle hileler yaparak gözümüzü aldatmamız gerekiyor
    Bu sorunlar özellikle "FILM" izleme de PDP ler için söz konusu değildir ama LCD ler bu konuda iyi değildir ve doğru FILM izleme değerlerini vermezler! bizde aldatma yaparak çoğu şeyi
    aşıyoruz

NOT;Aslında yukarıda anlattığım çoğu ayrıntılı işler ile gözü aldatma v.s durumu;"EDGE-LED" paneller içindir;panel şayet Direct-LED(Full-array-led)+Local-Dimming olmuş olsaydı
    bu bahsettiğim sorunlar ya hiç olmayacaktı ya da belli belirsiz olacak ve gözü de fazla aldatmayacaktık,örneğin ben gözümü hiç aldatmıyorum çünkü panel hem FL hem de LD
    ve yaptığım sett.ile de zaten LCD lik den çıkıp PDP ye dönüşmüş,hala bazı insanlar bana geldiklerinde yaw bu PDP mi diyorlar

Harun Hocam sen şimdi bunları hem düşün hem de uygulamalı olarak başla bazı şeylere,baktın seni kesiyor,o zaman yola devam edersin,baktın yine de olamıyor,çünkü sen FİLM cisin;
    satarız panelini ki nasıl alıcısı çok çıkar ve sana PDP alırız yine,kısaca senin gibiler için PDP den inip de LCD ye binmek özellikle FILM işinde olmuyor maalesef!

yaw aramızda kalsın ama sen zaten Hanımın gazına gelip bu LCD yi aldın yaw,yoksa hayatta da almazdın bu manzaraları gördükten sonra,çaktırma şimdi
    Hanımlar panelin önce "tipine" bakarlar,yakışıklı ise anında kaparlar,Samy de böyle kapılıyor özellikle Hatunlar tarafından! ayrıca internete panelden girmek cart-curt işleri
    v.s hanımlar için süper özellikler yaw,şimdi gel de Samy alma

>Hocam Receiver işi için biraz sabret,sana sürpriz bir çıkarma yapabilirim,ama benim kullandığım her iki Receiver da süperdir ve sen bunları yedek de tut şimdilik;daha olmadı
    Kati den 913 değil de baska bir Seri de sana uyar,illa 913 gerekmiyor senin kullanım amacına göre;kaldıki artık 913 üretilmiyor!! sadece Avrupa daki stoklardan bulunabiliyor!
    D-Smart ok dir(ama Techni de D-Smart ok değildir!!! 10970 frekans çuvallaması halen devam ediyor!)

Bana sormuşsun ama ben hiç bir zaman panellerin dahili DVB sini kullanma taraftarı olmam(çok basit kullanım durumunuz yoksa tabiki)ext.olarak tüm cihazları kullanmak isterim!
    kanal dizme,arama,geçiş v.s v.s ve bir çok konu sıkıntılıdır,yani bize göre değildir "kısıtlı" kullanımlar,kaldıki zaten CS işimiz de var ben diğer panelimin bile dahilisini
    hiç kullanmadım sayılır ki SD&HD resim kalitesi çok iyi olduğu halde,yine de benim cihazlardan iyi de değildi,bir de çok kısıtlı ve sinir bozucu bir kullanımı vardı
    3 gün sadece test amaçlı kullandım,resim ok ama bana göre değil böyle dahili filan işleri,şimdi 913 bağlı bu panele

>Diğer sorduğun ise zaten çok "genel" bir Samy FW sıkıntıları ile ilgilidir! SD lerin iyileşmesi/düşmesi v.s öncelikle gördüğüm kadarıyla F8x de biraz sıkıntı yaratıyor,senin de gördüğün üzere!
    panel 55 olunca bu falso daha da artıyor,örneğin Mecit beyde gördüğün 46F8x de durum daha iyiydi! gibi bir teknik ayrıntı da genel olarak zaten her panelde söz konusudur,sadece PDP ler
    bu konuda daha iyidir ama onlar da süper değildir 55 üstü olunca SD ler de!

FW ile sakın uğraşma bırak öyle kalsın!!

Bütün bunlara karşın yine de baktın seni kasıyor bu işler salla gitsin o zaman Samy yi dön yine PDP ye,aslında sen de bütçe ok idi ve ZT/VT v.s alabilirdin,ama seni Hanım yaktı

Hocam sorun olursa ararsın yine ama bana daha spesifik bilgiler ver ki ona göre ilaç hazırlıyayım

CAN++

• Ustadim mutlaka bilgin vardir.Lig tv yi bu tvye nasil monte edebiliriz yoksa olmuyormu.Kumanda 3 tane azaltma imknimz yokmu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fetter -- 5 Ocak 2014; 18:04:37 >
  • @fetter

sorduğun tam nedir? LigTV veya DT yi "monte" derken,şu bildiğimiz CS ile izleme işinden bahsediyorsan,bunu unut
    sorduğun DT nin Receiver ile kullanıyorsan,bildiğimiz şekilde HDMI dan bağlıyorsun,ext.cihaz olarak kullanacaksın,kumanda sayısıda haliyle artıyor
    ya da gidip akıllı kumanda alacaksın!

monte derken,bunu daha açık sor ki ona göre yazalım?
  • mavsar kullanıcısına yanıt
    aynen mavsar, bend 1002deyim ve hiç değiştirmedim. değiştirmeyi de düşünmüyorum. boş yere macera aramaya gerek yok
  • 
Sayfa: önceki 268269270271272
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.