Şimdi Ara

2013 SAMSUNG F9000 4K & F8500 & F8000 & F7000 3D LED TV MODELLERİ (268. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.749
Cevap
73
Favori
572.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung 55F8000 kullancısıyım. Android tablet veya telefon üzerinden özellikle smarttv işlemlerini yapabileceğim güzel bir kumanda programı bulamadım. Diğer markalarda var ama Samsung bu konuda özellikle destek vermiyor gibi görünüyor. Bu tür bir program kullanan ve memnun olan var mı?
  • Networker99 N kullanıcısına yanıt
    bahsettiğiniz şey problem değil hocam ses tanıma özelliği devreye giriyor o kadar. ses tanıma özelliğini kapatırsanız sorununuz çözülür.
  • rodent R kullanıcısına yanıt
    hocam ses kısmından ses çıkış yerini değiştirmeyi denediniz mi??
  • üstadım A tuşuna bastığınızda mail adresiniz ve yıldız halinde şifreniz geliyor ise kumandanın dokunmatik olan kısmından üstte tıklarsanız enter görevi görüyor ve direk sisteme giriyorsunuz. yok eğer bu bilgileriniz gelmiyorsa ekrana kumandadan more tuşuna basın. ordan ekran klavyesini kullanarak bilgileriniz girebilirsiniz. evde bilgisayarınızın kablosuz klavyesi varsa onuda deneyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: savcix

bahsettiğiniz şey problem değil hocam ses tanıma özelliği devreye giriyor o kadar. ses tanıma özelliğini kapatırsanız sorununuz çözülür.

Hocam ses tanıma özelliği kapalı. aynı zamanda hareket tanıma özelliğide kapalı.
    bu sorunu sadece ben mi yaşıyorum acaba???
    üstadım bir screen shot koyma imkanınız varsa daha sağlıklı fikir yürütebiliriz. şeffaf menü yukarıda mı aşağıda mı gibi en azından görürüz
  • quote:

üstadım bir screen shot koyma imkanınız varsa daha sağlıklı fikir yürütebiliriz. şeffaf menü yukarıda mı aşağıda mı gibi en azından görürüz

Elimde telefon tv nin karşısında beklemem lazım :)
    Yakalamaya çalışacağım ama 1-2 sn gelip gidiyor.
    Yukarı kısımda bulunan şeffaf menu.
    Giriş bilgisi, çözünürlük bilgisinin ve tarih&saat bilgisinin olduğu ekran.
    Eğer digiturk kullanıyorsanız; tv açıkken digiturk u kapatıp açarsanız bahsettiğim bilgi ekranını görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Networker99 -- 31 Aralık 2013; 18:27:28 >
    Sayın Networker,

Dijitürk servisi, bağlantıları yaptıktan sonra bana bir uyarıda bulunmuştu..Dijitürk kumandasının üzerinde yer alan lacivert renkli tuş (dörtlü sıranın en sağında yer alan tuş) hakkında..Bu tuş, ekranın çözünürlük ayarını değiştiriyor..Açıkçası adamın söylediklerini unuttum..Ancak senin sorununun bu olduğunu düşünüyorum...Bunu bir dene bana kalırsa..Umarım faydalı olur bu söylediklerim..

Ayrıca dijitürk kullanan diğer arkadaşlardan da bu tuşun manasını bilen ya da dijitürk yetkilisinin açıklamalarını hatırlayan var ise -yani hangi durumda hangi çözünürlük seçilmeli- açıklama yaparlarsa ben de sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7309DB214 -- 1 Ocak 2014; 17:56:17 >
  • kumandanin acma/kapama tusu zaman zaman calismamaya basladi, bu forumda da ayni sorunu yasayanlarin yazdiklarini okumustum, fakat simdi arayinca bulamadim, cozum bulan var mi?

nasil oluyorsa kumandadaki diger tuslar calisiyor, pilleri cikarip takmam degistirmiyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba ,

Samsung 32F6510 - Uydu - Kanal Sıralama

Bu ürünü yeni aldım , uydu kurulumu yapıldı. Ancak kanalları istediğim sıraya nasıl koyacağım ? Kendi izlediğim kanalları başlara almak istiyorum ama bu ayarı bulamadım..

Yardımlarınızı rica ediyorum , teşekkürler..

-

Konu hakkında bilgisi olan var mı ?
  • savcix kullanıcısına yanıt
    Sayın Savcix,

Bilgi için teşekkür etmekle birlikte;

-E-Posta ve şifre ekranında hiçbir bilgi hazır halde gelmiyor maalesef, doldurmam gerekecek şekilde yani boş şekilde geliyor.
    -More tuşuna basarak ekrana getirilen sanal klavyede ise maalesef HARF yok, sadece rakamlar var..Ancak hem e-posta kısmında hem de şifre kısmında girmem gereken harfler var..Bu nedenle BEN YİNE BECEREMEDİM..

Başka önerilere de açığım, bu arada sizlerde de aynı sorun yokmuydu??
  • gdervisoglu kullanıcısına yanıt
    Dostum en son sürümle altyazı çözülmüş ama hd yayın ii değilmiş sd yayınlarda iyileşmiş ha neden miş mış diyorum daha tv yi kurduramadım eğer senin sürümün 1102 ise bence hiç bulaşma
    bu arada n8 sayfasında senin tabletle ilgili bi yorum paylaştım cevaplardan bul işine yarar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Enola selam

Hocam senin panel henüz kurulmamışsa,kurulumdan sonra şak diye FW leri yükleme!!

Önce bir süre kullan ama bir kaç gün değil,bir kaç hafta kullan ve sendeki bug ları veya sana göre bug olanları bir kenara yaz!
    Samy ler de bu arada her bug fix edilmez;daha doğrusu edilemiyor! adamlar FW çıkarmakdan yoruluyorlar ama yine de herkesi
    memnun edecek FW çıkmaz bu heriflerden,çünkü sisteme binen yük aşırı fazla!

Diğer taraftan SD ler iyileşti,HD ler falso yaptı zaten eşyanın tabiyatına aykırı bir durumdur ama Samy bu,heriflerin ne yapacağı belli olmaz
    SW ile o kadar "oynuyorlarki" neye göre FW çıkaracaklarını da deneme-yanılma metodu ile buluyor herifler çok uzun senelerdir!

Sen kendin belirle paneldeki "sana ait olan sorunları" sonra kullanıcı yorumlarını oku,çünkü insanlar özellikle böyle FW leri anında yüklerler ve böylece
    çok bol kullanıcı yorumları ortaya çıkar sen bunları belirlerken,örneğin bazı durumları kullanmıyorsan veya seni ilgilendirmiyorsa,oradaki bug durumunu
    gözmezden gelirsin gibi!

++

@Harun

-Resimleri aldım,ancak panelin sorunlar yumağı olmuş senin maalesef! şimdi herifler herhalde bu hale gelmiş bir panele de ....abi bunlar normaldir...
    denilemeyecek kadar rezil bir durum var 55/8x panelinde! direk değişim gerekiyor,ancak senin aldığın yer ile tanış olman olayı çabuk neticelendirir
    kaldıki adam eve de gelmiş görmüş manzarayı

>B.Bleeding inanılmaz kötü! her dört köşe de eşit yoğunluk da kaçırma yapmış!
    >Mura efektini de(bulutlanma)ayrıca tetiklediği gibi,bizatihi panelin mura efekti çalışması da berbat derecede her yere KAR yağmış adeta!
    >Homojenite zaten bu hale gelmiş bir panel de çok kötü durum da olur,seninki de aynen öyle

F8x olarak kötü seviye de oldukça fazla msg-resim alıyorum ama sendeki durum,şu ana kadar gördüğüm en kötüsü maaalesef!

-Madem F85x PDP düşünüyorsun,gerekirse o tanıdık Bayi ile anlaş ver paneli geriye üzerine de bahsettiğin farkı öde,bence sana daha uygun
    bir panel olarak PDP almış olursun,kaldıki sen zaten eski Pany PDP cisin,LCD ile dost olman biraz zor olur senin açından!
    F85x zaten gördüğün gibi filtreleme değişiminden sonra PDP gibi değil de LCD gibi olmuş ama sana yine de özellikle "FILM" ci olduğun için
    çok daha fazla hitap edecektir

-Bu arada F8x de ise bahsettiğin diğer sorunlarını şimdilik geçtim veya tamamen geçtim,hayırlısıyla şu işi hallet,devamına bakarız

Saygılar

CAN++

• Öncelikle herkese merhaba. Sanırım konu içinde tartışılmamış. 55" F8000 almayı düşünüyorum. Birkaç aydır da araştırma yapıyordum. Geçen gün gözüme cinavia diye bir şey takıldı. mkv uzantılı dosyaları usb'den oynatırken problemler oluyormuş. Hiç bununla ilgili deneyimi olan var mı?
  • üstadım zaten rakamlara basarak harfler çıkaracaksın tuşlu cep telefon mantığı.Gerçi senin f8500 farklı bilmiyorum.yada dediğim gibi evde kablosuz klavye varsa onu deneyebilirsin.
  • Senceru kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım samtoolbox programı ile kanallarını istediğin gibi düzenleyebilirsin.
  • quote:

Arkadaşım samtoolbox programı ile kanallarını istediğin gibi düzenleyebilirsin.

O nerde ki..
  • Senceru kullanıcısına yanıt
    üstadım internetten indirin ve bilgisayarınıza kurun tv listenizi usb'ye gönderin.pc den düzenleme yapın.(TV modelinizde kanal listesinin usb ye gönderilip gönderilmediğini bilmiyorum. f8000 de o şekilde yapıyoruz )
  • Lockheed kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım usb üzerinden hiç denemedim.fakat usb'nizi 5A yazan usb girişini mi takıyorsunuz diğer yerleremi. 5 A
    ya takmıyorsanız birde oraya takarak deneyin
  • Genelde tv'yi bu şekilde kullanıyorum ve hiç problem yaşamıyorum, ama alt yazılı seyredersen karakter sorunu var ( çözümüde vardır belki bilmiyorum ) ama filmlerim dual olduğu için sıkıntı yok
  • 
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.