Şimdi Ara

2013 Samsung F8500 Plazma serisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
786
Cevap
13
Favori
55.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    CES 2013 fuarında sergilenen yeni F8500 serisi hakkında bazı paylaşımlarda bulunmak istedim.
    Samsung 2013 yılı ile birlikte plasma işinde ne kadar ilerlediğini görmek çok hoşuma gitti. Neden?
    Biliyorsunuz plasma işinde Panasonic piyasanın tek hakimiydi diyebiliriz, malümunuz plasmalar üretimi zor olduğu için bir çok firma bu işten istediği ticari başarıyı alamıyordu. Fakat fuarda gördüğüm o yeni F8500 serisini bizi plasma teknolojisinin hala ilerlediğini ve kaliteli görüntünün tekrar istediğimiz en iyi duruma geldiğini gösterdi bize Samsung. Lafı fazla uzatmadan bazı resimler ve yabancı incelemeleri eklemek istiyorum ve kullanıcılar alacakları plasma için incelemeleri okuyup karar verdikten sonra bizlerle de izlenimlerini paylaşırlarsa güzel olur. Türkiye pazarına ne zaman gelirler belli değil galiba. Gelir inşallah diyoruz çünkü şu anda amazon ve best buy da satılmaktadır: Link verelim... amazon

Kendi izlenimlerimi paylaşmam gerekirse, bence Samsung bu sefer bu işi başardı. Yapılan yorumlar çok çok iyi ve Panasonic karşısında korelilerin de artık elle tutulur bir plasması olduğnu belirtiyorlar. Görüntü kalitesi açısından neredeyse yeni referans kabul edilen ZT60 serisi ile yarıştığını, hatta bana kalırsa da geçtiğini düşünmekteyim.

CES 2013 fuarından bazı görüntüler de ekleyelim:

Neden Samsung bu işi başardığını düşünmekteyim bu linki vererek paylaşayım: PN64F8500.com sitesindeki plasma piksel boyutunun ve farkını görmekteyiz. Piksel altdizilimdeki boşlukların olabilecek en az seviyede olduğnu göreceksiniz. Bu sayede renklerin daha belirgin olduğunu ve plasmalardaki en önemli eksikli olan beyaz seviyede de 2,5 kata yakın yükselme olduğunu belirtiyorlar. Herkes plasmaların siyahından bahseder ve kimse beyaz renginden konuşmazdı çünkü az çok inceleyen herkes, plasmalardaki beyaz rengi görünce LED LCD televizyonlara yöneliyordu. Bu yüzden bu piksel değişikliğni devrimsel olarak niteleyebiliriz plasmalar için diye düşünmekteyim. Resim ekleyelim...

Uzun yazı olmuş, şimdilik F8500 serisinin ortkak özelliklerini yazalım ve konu ilerledikçe yeni izlenimlerimizi ilave ederiz. Uzaktan kumandanın resmini unuttum eklemeye, çok şık bir touchpad dizayn etmişler...

Özellikleri:

PICTURE QUALITY
    - Super Contrast Panel
    - Real Black Pro
    - Full HD 1080p
    - 600Hz Subfield Motion
    - Cinema Smooth+TM
    - Wide Color Enhancer Plus
    - Clear Image Panel
    SMART TV 2.0
    - Quad Core Processor
    - Smart Hub
    - Full Web Browser
    - S-Recommendation
    SMART INTERACTION 2.0
    - Built-in Pop-up Camera
    - Voice Recognition
    - Gesture Recognition
    SMART CONNECTIVITY
    - Allshare™
    - Samsung Smart View (Mirroring/Clone View/Dual View)
    2D AND 3D IN FULL HD
    SMART EVOLUTION
    CONNECTIONS
    - 4 HDMI® Connections
    - 3 USB Connections
    - Wi-Fi® Built-in
    - 1 Component in
    - 1 Shared Composite in (AV)
    AUDIO
    - Dolby® Digital Plus/Pulse
    - DTS Premium Sound | 5.1™ decoding with DNSe+ processing
    - 3D Sound
    INCLUDES
    - Smart Touch Remote Control
    - 4 pairs of 3D Active Glasses
    - IR Blaster

Ön inceleme sitelerin linkleri: Plasma TV Buying guide Trusted Reviews PDF dosyasını de ekleyelim: Link... PDF dosyası Bir kaç büyük resim ilave edelim tam olsun :) Saygılar.

Edit: Konu başlığı türkçeleştirildi DoSöDoKöKo arkadaşımızın izleme mesafesini ölçme formulünü aralarda kaybolmasın diye baş sayfaya ekledim.

Teşekkürler DoSöDoKöKo
    quote:

işini garantiye almak isteyenler için izleme mesafesinin bilimsel formülü de mevcut...

izleme mesafesi ile ilgili bilimsel yaklaşım isteyenler için de şöyle bir formül var

VD: Viewing distance = İzleme Mesafesi

DS: Display's diagonal size = Ekran Köşegen Uzunluğu

NHR: Display's native horizontal resolution (in pixels) = Ekranın Yatay Çözünürlüğü (Piksel olarak)
    (Full HD için 1920, HD için 1280, SD için 720)

NVR: Display's native vertical resolution (in pixels) = Ekranın Dikey Çözünürlüğü (Piksel olarak)
    (Full HD için 1080, HD için 720, SD için 576 veya 480)

CVR: Vertical resolution of the video being displayed (in pixels) = İzlenilen Görüntünün Dikey Çözünürlüğü (Piksel olarak)
    (eğer Full HD televizyonda DVD video veya SD yayın izliyorsanız bu en fazla 576 veya 480 piksel olabilir)

Excel'de hesap yapacaklar için; TAN(1/60) kısmı TAN(1/60*PI()/180) olarak formüle konulacak.

Excel dilinde Formül; VD=DS/(SQRT((NHR/NVR)^2+1)*CVR*TAN(1/60*PI()/180))

şimdi bilimsel yaklaşımla bir hesap yaparsak;

-----------------------------------------------------------------

64" Full HD televizyonda 25fps DVD film veya SD yayın izliyorsak

DS = 162.56
    NHR = 1920
    NVR = 1080
    CVR = 576

İzleme Mesafesi = VD = 475.66 cm yani 4.76 metre çıkar

64" Full HD televizyonda HD 720p yayın izliyorsak

DS = 162.56
    NHR = 1920
    NVR = 1080
    CVR = 720

İzleme Mesafesi = VD = 380.52 cm yani 3.81 metre çıkar

64" Full HD televizyonda Full HD 1080p yayın izliyorsak

DS = 162.56
    NHR = 1920
    NVR = 1080
    CVR = 1080

İzleme Mesafesi = VD = 253.68 cm yani 2.54 metre çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oyuncular -- 5 Kasım 2013; 13:02:01 >

• ABT Electronics sitesinin güzel bir incelemesini buldum. Sabırsızlıkla bekliyorum gelişini. PN64F8500 modeli incelenmiş. 1.35 Ghz ARM tabanlı 4 çekirdekli Cortex A15 kullanıldığı için komutların tepkileri çok hızlı olmuş. Artık bilgisayarlara veda edebiliriz, çünkü temel işlemleri rahatlıkla bu seri ile yapabiliriz.

• Güzel tvye benziyor bakalım yeni çıkacak Panasoniclerle başa çıkabilecekmi ?
  • tvye bu kadar para vermek isteyenin alabileceği en iyi TV.panasonicten daha iyi.özellikle panasonicteki posterization efekti seyir zevkini etkiliyor.renkler bozuluyor camera dönüşlerinde.samsung bunu çözmeyi başardı ve daha sorunsuz bir plazma yarattı.fakat fiyat olarak bakıldığında çok uçuk bir fiyattan satılacak.samsungun en kötü tarafı üst model ile diğer modellerin arasındaki kalite farkının büyük olması.mesela F8500 alınacak en iyi plazma iken bir alt modeli F5500 neredeyse tamamen farklı bir model.panasonicte ZT serisinin alternatifi F8500 ama ST serisinin alternatifi olan F5500, ST60 ile yarışamayacak seviyede.samsung biraz fiyat/performans ürünlerine odaklansa panasonic 2.plana düşecek.şahsen fiyat/performans olarak bakarım herşeye fakat samsungujn bu anlayışı panasonic almaya zorluyor ki bunu hiç istemiyorum.st50-60 serisi 60hz olarak çok iyiyken 50hzde uydu yayınları,24hz bluerayde almabeni diyor.samsung bekleyeyim diyorum.F5500 kötü diyorlar.F8500in 55"i bile yaklaşık 6000tlden satılır.F5500ü canlı olarak bi görsek kalite olarak biraz anlayış gösterebilirim posterization olmaması yüzünden ama siyah filtresi kullanmamışlar ve gündüzleri aşırı yansıma yapıyormuş.şuan piyasada alınabilecek fiyat/performans plazması maalesef yok.

• Yeni çıkacak ST60 serisi nasıl olur bilmem ama ST50 serisinin önemli bir kusuru daha var. Büyük ekranlarda daha çok ferkedildiği için herkes önemsemeyebilir, fakat çok rahatsız edici bir kumlama hatta muare bile diyebileceğim resimde parazitlenmeler var. Oysa Samsung'un mevcut modellerinde bile böyle bir muareye rastlamadım. Şu andaki orta seviye E550-E551 serisi bile ST serisinden çok daha başarılı resim işleyebiliyorlar. Bir kaç gün önce Bimeks'te yan yana 65VT50 ile 65ST50 karşılaştırdım ve ST serisinin bu muare kusuru ile alınabilecek bir ürün olmadığını düşündüm. Sonra Teknosa'ya inip tekrar Samsung 51E551 ile 50ST50 karşılaştırdım ve Samsung'un daha temiz ve yumuşak görüntülerini daha başarılı buldum.
    Şu anda F8500 serisi Amazon fiyatı 1998$ ile başlıyor ve sırasıyla 2998$ ve 64 inch 3498$ Türkiye fiyatları nasıl olur bilmem ama 51F8500 bu fiyat ile gelirse iyi bir satış yapabilir diye düşünüyorum. Şahsen ben 51F8500 alma kararı aldım ve fiyatların oturmasını da bekledikten sonra (yaz sonuna doğru) alırım.

• pek sanmıyorum.millet hala panasonic sevdasında gidiyor.ben hiçbir zaman samsung tvleri beğenen birisi olmadım ve hiç samsung tv kullanmadım fakat panasonic plazmaların 60hz altındaki tüm tazeleme hızlarında problem yapması nedeniyle herkese önerdiğim panasonic markasından vazgeçtim.ayrıca servisle de atıştım.adamlar ürünlerinin arkasında değiller.sorun çıkınca yok öyle birşey,öyle şey olur mu, hepsinde var onlar gibi cevaplar insanı delirtmeye yetiyor.gerçi bütün servisler böyle davranıyor.

ben ST50yi iade ettim.yarın teknosaya gidip 51E551 bakacam fakat ST50den daha iyi olduğunu düşünmüyorum.posterization yoktu E490 modelinde denemiştim fakat görüntü kalitesi kötüydü.551in de çok farklı olduğunu sanmıyorum ama bakalım.ayrıca samsung F serisinin rgb olmadığını söylüyor deneyen kişiler 8500 modeli hariç..alınacak en iyi plazsa F8500 olarak görünüyor ama tvye o kadar vermem bu yüzden bu işin sonu led tvde bitecek gibi görünüyor.

• Samsung led lcd işini bile beceremiyor , hangi samsungu incelesem çamur gibi görüntüsü var. Ki plazmada panasonic e rakip olabilmesi için 40 fırın ekmek yemesi gerekir. İnceleme sitelerine bakmayın hepsi para yiyor

Elemanın birisi 64 inç modelini test etmiş.
    http://www.avforums.com/reviews/Samsung-F8500-%28PS64F8500%29-64-Inch-1080p-3D-Plasma-TV_511/Review.html

Daha geçen yılın vt50 modelini bile geçememiş.Parlaklık olarak vt50 den nispeten daha iyi olmasına rağmen siyah seviyesinde yine gerisinde kalmış.

Vt50 referance panel diye değerlendirilirken , f8500 ise excellent olarak kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRAPS -- 12 Nisan 2013; 2:28:09 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• samsung zaten lg ile birlikte hangimiz daha kötü lcd-led tv yapıyoruz yarışındalar.plazmalarda ise lg zaten berbat ona hiç bakmaya gerek yok da samsung epey geliştirmiş görüşü hakim.şahsen F8500 serisinin VT50 den kötü olabileceğini düşünmüyorum.panasonic de ntscye göre tv üretiyor, avrupaya göre optimizasyon yok.50hzde oluşan posterization efekti panasonic plazmaları silmede tek başına yeterli.maç keyfinin içine ediyor.
  • Şimdilik kıyaslama şansımız yok, lakin iki kullanıcı yorumundan alıntı yapayım:
    quote:

I just picked this TV up yesterday from Best Buy. In the store they had it sitting next to a Panasonic VT50 the (now former?) leader in plasma displays. You could immediately tell the picture quality on the 8500 was sharper. Colors pop, blacks are deep and dark, overall the picture quality really is amazing. You have to see it to believe it.

Özetle: Resim kalitesi VT50 ye göre daha iyi .Siyahlar daha derin ve görüntü kalitesinin muazzam olduğundan bahsediyor.
    Kaynak: Bestbuy
    Diğerinin 64F8500 yorumu:
    quote:

I"m a previous owner of a Samsung PND8000 plasma and I loved that tv, untill my lilttle boy threw an xbox controller at it and cracked the screen. I then bought a Samsung LED and realized plasma's are really better than LED's. The F8500 is Awesome! I ran a calibration dvd and made a few picture adjustmens, but the picture is really great out of the box. I can't waite till I have over 100 hours, so I can get this television calibrated. I watched Life of Pi (blu-ray 3D) and the picture is way better than the D8000 and LED, blacks and brightness are the best. The tv has all the latest features, the remote is easy to use, voice and motion controll work well, but I haven't used face recognition yet. The stand looks great but was little wobbly, so I reattached it and it was perfect on the floor, so my stand must be a little off. I use surround sound speakers and a receiver, so tv sound doesn't really matter to me. As for buzzing sounds, I bearly hear it, if the volume is off and my head is in back of the television. This is the best televison ever, you won't be dissappointed, can't waite till CNET reviews it.

Özetle: Siyahlar ve beyazların mükemmel olduğunu ve buzzing (uğultu-vızıltı sesi) olayının sesleri kısıp arkadan dinlediğinde farkedildiğini açıklıyor.
    Kaynak: Bestbuy
    Bu yorumlar belki taraflı olabilir ama Türkiye pazarına geldikten sonra, canlı olarak karşılaştırma yapınca anlıyacağız ne olduğunu.

• Yeni incelemeler gelmeye başladı. Tam 10 puan alan ilk plasma mı olacak acaba? İnceleme çok detaylı yapılmış ve birkaç resim ekleyelim yapılan incelemeden ve sitenin linkini verelim:
    Televisioninfo

Özellikle bu karşılaştırma dikkatimi çekti:

Tek zayıf tarafı dahili ses sistemi olarak görünüyor. Kendi hoparlörleri yerine güzel bir ev sinema sistemi ile bu problem oluşturmaz diye düşünüyorum.
    Bir de kutunun resmini ekleyelim:

• VT60 ile karsilastirmasini okumak isterdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhteşem bir TV. Özellikle Real Black Pro ekran filtresi inanılmaz. Gündüz bile siyahları aynen muhafaza ediyor. Parlaklığını kaybetmeden tabi. Light output'da inanılmaz!!!

Youtube'dan AVForums videolarını aratın. GT60, VT60 ile aynı demoyu oynatıp göstermişler. GT60 (ST60 ile filtresi aynı, geçen seneki filtre) siyahların nasıl grileştiğine (alt üst barlarda) dikkat edin (Özellikle GT60 videosunda adamın kalemle çizim yaptığı sahneye). Bir de F8500'ün siyah barlarına bakın, fark ortada!!

VT60'ın videosunda ise maçaları sıkıp aydınlıkta çekim yapamamışlar!! Çünkü VT60'ın filtresi diğerlerine göre daha agresif olduğu için, parlaklığını gündüz hepten kaybediyor. F8500'de bu sorun hiç yok!

Şu filtreyi 4-5 yıl önce icat etmiş olsalardı, plazma bu kadar pazar payı kaybetmezdi. Gündüz plazma izlenilmez hurafesini yıkmış resmen adamlar!!!

Karanlıkta siyah performansına gelince, 6000$'lık colorimeter ile öiçüm yapıyorlar. Full siyah ekran harici Panasonic'lerle ne kadar insan gözü farkı ayırt edebilecek muamma. Ayırt edebilse bile gündüz gözüyle gözüken fark kadar olmayacağı aşikar.

AVForums'un sponsoru Panasonic bayisi olduğu için istediği kadar Pana'ları daha iyi göstersin, dükkanlarda canlı görenlerin resmen dibi düşüyor Amerika'da.

Seneye inşallah bu panel ve filtre ile G7000 ve G6500 modelleri de çıkarda bende bir tane alabilirim. Yoksa F8500'ün fiyatları çok uçuk, el yakıyor resmen!

• Bu tvyi iyi gazladınız Türkiyeye gelecek mi haberiniz var mı ? Panasonic Vt50 alma arifesindeyim ,her ne kadar samsung ve lg ürünlerini sevmesemde almadan önce yinede mağazada son bir kez karşılaştırayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRAPS -- 18 Nisan 2013; 16:51:27 >
  • Ön incelemelerin linklerini vermek istemezdim, çünkü henüz rodaj süresi dolmadan incelemelerini yapıyorlar. Fakat yine de okumanızı tavsiye ediyorum. Özellikle bu sitede ön inceleme 200 saat sonra yapılmış ve AVForums ile farklar o yüzden çıkmaktadır.
    Tweak TV incelemesi. Sertifika hatası vermesi korkutmasın sizi. Bu sitenin önincelemsini daha gerçekçi buldum AVForums'a göre. Kalibrasyon verileri de mevcut.
    Vallahi sabırsızlanmaya başladım. Sonuçlar gerçekten mükemmele yakın. Plasmaların kaldığı tek eksik nokta beyaz renklerdi ve artık bu seri ile bu eksikliğin tamamen giderildiğini görüyorum. Özetle, Panasonic VT serilerini her konuda geçmiş bulunuyor. Türkiye gelişi ne zaman olur? Bilen varmıdır acaba!?

• quote:

Orijinalden alıntı: oyuncular

Ön incelemelerin linklerini vermek istemezdim, çünkü henüz rodaj süresi dolmadan incelemelerini yapıyorlar. Fakat yine de okumanızı tavsiye ediyorum. Özellikle bu sitede ön inceleme 200 saat sonra yapılmış ve AVForums ile farklar o yüzden çıkmaktadır.
    Tweak TV incelemesi. Sertifika hatası vermesi korkutmasın sizi. Bu sitenin önincelemsini daha gerçekçi buldum AVForums'a göre. Kalibrasyon verileri de mevcut.
    Vallahi sabırsızlanmaya başladım. Sonuçlar gerçekten mükemmele yakın. Plasmaların kaldığı tek eksik nokta beyaz renklerdi ve artık bu seri ile bu eksikliğin tamamen giderildiğini görüyorum. Özetle, Panasonic VT serilerini her konuda geçmiş bulunuyor. Türkiye gelişi ne zaman olur? Bilen varmıdır acaba!?

Şu sitede kullanıcınlar bayağı foto paylaşmış. Led tvlerin parlaklığı , plasmaların siyah seviyesini bu tv başarmış görünüyor.Şu fotoları gördükten sonra vt50 alma işini birkaç ay erteledim.
    Türkiyede plazma pek tutmaz önyargı var , fiyatı 1 yıla kadar kısa düşer bizde uygun fiyata sahip olabiliriz diye düşünüyorum : ))

Yalnız benim merak ettiğim , plasma tvleri yüksek parlaklıkta kulanmayın , ekran yanığı oluşuyor deniliyor.Fakat bu tv ise hiçbir plazmanın olmadığı kadar parlak duruyor.Eğer klasik plazmalar gibiyse ekran yanığı oluşma riski aşırı yüksektir.Bununla ilgili önlem almışlar mı ? Bilgin varsa paylaşırsan memnun olurum.

Benide heyecanlandırdınız

Diğer fotolar:
    http://www.avsforum.com/t/1463454/lightbox/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRAPS -- 18 Nisan 2013; 19:49:26 >

• samsung plazma şimdilik iyi görünüyor
  • Yurtdışında fiyatlar ne durumda imiş bilgisi olan var mı?

• Ekran yanığı eski nesil plazmalarda daha çok görünen bir olaydır. F8500 serisindeki aydınlığın artması paneldeki altpiksel şeklinin değişmesinden kaynaklı. Yukarıda bahsetmiştim ama biraz daha açalım. Plazmalardaki ışık seviyesini belirleyen en önemli etken pikselleri oluşturan RGB fosfor tabakasından kaynaklıdır. Bilmiyorum farkettiniz mi acaba ama HD ready panelli plazmalar daha parlak oluyor herzaman . Nedeni de pikseller daha az fakat daha büyük oluyor Full HD panellere göre, aynı ekran boyutunda değrlendirilince. Daha büyük piksel, daha fazla ışık vermesini de etkiliyor haliyle. Sonraki etken ise tabi ki özel geçirgen siyah filtre kaplaması oluyor. Samsung mühendisleri bunu farklı bir yöntem ile çok basit bir şekilde çözmüşler görünüyor: altpiksellerdeki faydalı alanı büyütmüşler. Yani her fosfor pikselini, aradaki sınırları küçülterek büyütmüşler. Bu aydınlığın 2.5 kat artmasına neden olmuş ve yeni nesil siyah filtre ile birlikte böyle muazzam sonuçlara neden olmuş. image burning veya fosfor tabakasının yanması ise eski tüplü televizyonlarda bile olan bir durum. Nedeni de aynı görüntünün çok uzun bir süre aynı yerde kalmasından oluşuyor. Fakat bunun oluşmaması için gerekli önlemleri zaten aldıklarından eminim. Söylediklerimi en iyi şekilde özetleyen bir resim ekleyelim de ne demek istediğimi en doğru şekilde yansıtsın :

Sonuç:

• quote:

Orijinalden alıntı: oyuncular

Ekran yanığı eski nesil plazmalarda daha çok görünen bir olaydır. F8500 serisindeki aydınlığın artması paneldeki altpiksel şeklinin değişmesinden kaynaklı. Yukarıda bahsetmiştim ama biraz daha açalım. Plazmalardaki ışık seviyesini belirleyen en önemli etken pikselleri oluşturan RGB fosfor tabakasından kaynaklıdır. Bilmiyorum farkettiniz mi acaba ama HD ready panelli plazmalar daha parlak oluyor herzaman . Nedeni de pikseller daha az fakat daha büyük oluyor Full HD panellere göre, aynı ekran boyutunda değrlendirilince. Daha büyük piksel, daha fazla ışık vermesini de etkiliyor haliyle. Sonraki etken ise tabi ki özel geçirgen siyah filtre kaplaması oluyor. Samsung mühendisleri bunu farklı bir yöntem ile çok basit bir şekilde çözmüşler görünüyor: altpiksellerdeki faydalı alanı büyütmüşler. Yani her fosfor pikselini, aradaki sınırları küçülterek büyütmüşler. Bu aydınlığın 2.5 kat artmasına neden olmuş ve yeni nesil siyah filtre ile birlikte böyle muazzam sonuçlara neden olmuş. image burning veya fosfor tabakasının yanması ise eski tüplü televizyonlarda bile olan bir durum. Nedeni de aynı görüntünün çok uzun bir süre aynı yerde kalmasından oluşuyor. Fakat bunun oluşmaması için gerekli önlemleri zaten aldıklarından eminim. Söylediklerimi en iyi şekilde özetleyen bir resim ekleyelim de ne demek istediğimi en doğru şekilde yansıtsın :

Sonuç:

Anlaşılır açıklamanız için teşekkürler.

• Benim bildiğim panasonic de 2010 da çıkan neo plazma serisinde , altpiksel boyutunu büyütmüştü. Bununla ilgili nette görseller vardı ama şimdi bulamadım.
    Elemanın birisi vt50 ile yanyana kıyaslayıp , bir internet adresi açmış.

http://pn64f8500.com/

Bu diğer konunun oluğu link.

http://forum.display....report.net/samsung-pdp-tv/samsung-f8500-serisi/ (arada ki noktaları kaldırın)

Görüşüm gözle görülür bir fark yok.F8500 nispeten biraz daha parlak duruyor ama tvlerin ayarlarının ne durumda olduğunu bilmediğimiz için birşey diyemeyiz.Sitenin f8500 için özel olarak açılması onun lehine özel bir durumda oluşturabilir.

Ama samsungun plazmada panasonice yaklaşması bile başarıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRAPS -- 19 Nisan 2013; 20:21:01 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.