Şimdi Ara

2013 model panasonic plazma bekleyenler.. zt60-vt60-gt60-st60 karşılaştırması (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
2
Favori
13.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • harici kaliteli bi uydu alıcı alırsanız daha güzel ve daha detaylı bir izleme zevkiniz olur.
    elektrik sarfiyatını ölcmedim , farkettirecek kadardeğil ama.
  • AHMETSELCUK A kullanıcısına yanıt
    EYVALLAH HOCAM SAĞOLASIN GÜLE GÜLE KULLAN
  • Ahmet selçuk bey görüntü kalitesi iyi olan kanallar arası geçişleri iyi olan receiver tavsiyeniz nedir.Vu uno hakkındaki görüşleriniz.d smart modül kullanılacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ElektronicWolf kullanıcısına yanıt
    Uzun zamandır yazmıyordum, siteme konu hakkında mesaj gelince foruma bakıyım dedim!

Yorumunuz enteresan geldi, Panasonic Plazma üretimini bıraksada merak etmeyin 84 ve 103 inc serileri devam edecek en azından şimdilik durum böyle!

Panasonic plazma üretimini bırakma sebebi artık rekabet edecek durumda olmamalarıdır, Samsung ve LG Plazma serilerinde artık Panasonic ile ciddi şekilde rekabet edecek düzeydeler hatta İnternet ve işlemcilerde kesinlikle panasonicten çok ama çok daha sorunsuz panel üretmeye başladılar, F8500 örneiği gibi üstelikte fiyat olarak daha cazip e ucuz!

Plazma serileri merak etmeyin en az 10 sene daha raflarda yerlerini alırlar, Panasonic üretmiyoruz der, Çinde üretime devam ederler, Pioneer kuro örneği gibi halen Çin üretimleri devam ediyor, alan varmı yok gelismemiş Ülkelerde İnsanlara Efsane diye halen yutturuyorlar!

2014 yaz sonu emin olabilirsiniz, UHD paneller hem fiyat olarak hemde görüntü kalitesi olarak, Plazmaları sonsuza kadar en büyük darbeyi vururlar tabiki Japonlara!

STW60 serisini merak eden Arkadaşlarımızı gördüm, alınabilecek bir seridir fakat F8500 serisinide görmeden almayın diye belirtmek isterim, kullanılan işlemci Oled akıllı telefonlardaki S4-SII ile aynıdır yani inanılmaz hızlı tepkime sürei ve renk kalibrasyon değerleri !

Samung fiyat olarakta sanıyorum daha ucuz, pek Türkiye fiyatlarını kıyaslamadım !

Bir detay belirtmek isterim, Arkdaşların bir çoğu görüntü kalitesini merak ediyor, konu uzayacxak ama bilginiz olsun diye yazmak istiyorum!

STW60-F8500 veya diğer elit seriler, herkes mükemmel görüntü mükmel renk değerleri diye yazar anlatırlar hayır bu tamamen içi boş cümledir, yer yüzünde tek başına mükemmel resim ve renk üreten bir panel yok olmasıda imkansnız!

Tavisyem çok basit, öncelikle hd recevier ve harici kablo ve voltaj değerlerinizden emin olun, boş yere 5.000 lira panele vermeniz cidden yazık olur!

STW60-VT60 3 farklı harici cihazla test ettim hatta cihazlardan biriside Türkiyede süper diye tanıtılan bir rezillik, RGB renk değeri olamayn rezil bir hd recevier malesef Türkiyede İnsanlara tavsiye ediliyor!

Markasını yazmıyorum, rezil demem yeterlidir Çin işlemcili bir tuaf tekene kutusu diyelim !

STW60 AVR cihazla denediğimde herşey inanılmazın ötesinde ses +görüntü olarak, technisat ile görüntü aynı şekilde oldukça başarılı fakat upscalling yapmadığı için SD yayınlarda performans kanla göre ciddi fark edebiliyor!

Türkiyede satılan cihaz ile denediğimde, inanın şok oldum, STW60-VT60 renk üretemeyen ucuz piyasa serilerinden farksız hale geldi, sonrasında ise RGB değerlerin yani renk üretminin hiç bir şekilde görüntüye yansımadığını izledim, eğer panelden anlamayan birisi olsay anında VT60 arabasına koyar firmaya iade ederdi!

Türkiyede ucube cihaz fiyatı ise malesef 200 liaraların çok üzerinde !

Aceleniz yoksa 2014 yaz ortasını bekleyin, çok enetresan hd recevierler ve upscaling yapabilen mini seriler piyaslarda olacak, fiyat aralıkları ise 130-350 Euro arasında, AVR cihazlarda bir şey diyemem bugün bir Arkadaşımız bir siteden link vermiş Pioneer AVR cihazı alıyımmı diye 1800 Lira, Avrupada şuan satış fiyatı 250 Euro !!!!

Avrupada tanıdıklarınız varsa mutlaka almya çalılın ortalama 300 Euro ile hangi paneli alırsanız alın, oldukça üst kalitede seyir keyfini elde edersiniz!

• arkadaşlar yokmu VT yada GT serisinden 50-55 inc lerden alabileceğimiz bir yer?
  • ZT VE VT serisi arasında hangisi daha üstün ?
  • ZT en üst seridir.. sonra VT-GT-ST şeklindedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: carloska

ZT en üst seridir.. sonra VT-GT-ST şeklindedir

Teşekkürler peki bu ZT serisi 65likler Türkiyede varmı? Varsa ne kadar bilginiz varmı?
  • fiyatlar en son böyleydi sanırım

60ZT60 11550 tl

65VT60 9600 tl
    60VT60 10800 tl

65ST60 7650 tl
    55ST60 4450 tl
    50ST60 3400 tl
    42ST60 2300 tl
  • quote:

sanırım tr de sadece 60" var oda en ucuz vatanda şu an

http://www.vatanbilgisayar.com/televizyon/panasonic-tx-p60zt60e-tx-p60zt60e-60-152-cm--full-hd-3d-smart-neoplazma-tv/productdetails.aspx?I_ID=66462

Ne kadar ucuzmuş :) Plazma tvler bence fiyatını haketmiyor.Neredeyse oled kadar fiyatı var.(Oledler 20-25bin tl )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SSDc -- 21 Ocak 2014; 16:23:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SSDc

quote:

ZT en üst seridir.. sonra VT-GT-ST şeklindedir

Teşekkürler peki bu ZT serisi 65likler Türkiyede varmı? Varsa ne kadar bilginiz varmı?

65 ile seri belirtiyorsanız Amerika için 65 Avrupa için 60 üretilmiştir iki seri NTSC PAl hariç aynıdır(bir kaç ta pay per view için ayrı farklılıklar var İngiltere için de 60 ın farklı bir tipi var broadcasting ile ilgili) yok 65" ekran soruyorsanız Zt sadece 60" tek ebat üretildi.
  • Arkadaşlar, ülkemizde gt60 satışı yok mu? Kimse bu paneli memlekete getirmiyor mu? Gt60la ilgili Türkiyede fiyat bulamadım.
    Saygılarımla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muRTah kullanıcısına yanıt
    GT60 TR'de yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arasira -- 18 Şubat 2014; 23:01:19 >
  • Yurtdisinda ladim oncelikle onu belirteyim 55 gt 60 1200 us e mal oldu daha once 50 inch lg plazma kullaniyordum arada buyuk bir fark beklemiyordum ama gercekten kayda deger bir fark var renklerin dolgunlugu olsun 5 inchin yarattigi fark olsun bu serilerin urutiminin durmasi yazik olmus magazada yanindaki ledlerlede kiyasladim ledlerin tek yaptigi gozu yormak bana gore buraya yayinlar en az 2 k oldugundan tum yayinlar cok net bluray seyrettigimde referrans olarak avatari aldim ve 50 inch lg den aldigim keyifden daha fazlasini aldim tavsiye ederim
  • 55gt60 1200 dolar mı
  • Evet 1200 us ama yaninda 3 d gozlukler yoktu ve tanesi 70 us di nette bir yazi buldum samsungun aktif shutter gozlukleri oluyor bu seri ile diye 2 tanesini 90 tl ye aldim Turkiyeden sorunsuzca seyrediyorum .
  • meraklısına..

N11.com da Panasonic 65" 3d Plazma TX-P65VT60E şu an 5.999 TL.
    ve hatta uğraşılırsa 5450 TL civarına mal etmek mümkün...dü (300 TL sepet indirimi, 111 TL bonus, 222 hediye çeki vs vs)
    Bu hali ile bile bence sıcak fırsat ama forumun o tarafına değil buraya yazmak daha iyi olacak diye düşündüm... al sat yapanlar nedeniyle ihtiyacı olan alamıyor..

hızlıal: 7499 TL -->http://www.hizlial.com/panasonic-tx-p65vt60e-65-inc-165-cm-3000hz-dlna-3d-smart-plazma-televizyon/10171255
    ereyon: 7419 TL --> http://www.ereyon.com.tr/urun/panasonic-tx-p65vt60e-65-165-ekran-3d-smart-plazma-televizyon.aspx
    hepsiburada: 6999 TL -->http://www.hepsiburada.com/liste/panasonic-tx-p65vt60e-65-3000hz-wifi-uydu-alicili-dlna-usbmovie-smart-3d-tv-2-adet-gozluk/productDetails.aspx?productId=evpantx-p65vt60&categoryId=163192
    n11: 5999 TL -->http://www.n11.com/panasonic-tx-p65vt60e-65-165-cm-3d-smart-neoplazma-tv-P38138932

n11'deki satıcıdan çarşamba günü aldım. perşembe teslim edildi. dün akşam servis geldi kurdu... ve sonuç mü-kem-mel... ne vertical banding ne gerçek ile uzaktan yakından alakası olmayan renkler...ne ölü pixel ne clouding... herşey olması gerektiği gibi... imzamda yer alan LG 4K 65LA965 dan sonra (8 ay sonra iade ettim) ilaç gibi geldi tekrar plazmaya dönmek.

- N11deki satıcı ilgili, garantisi panasonic TR....
    - panasonic plazmanın kutusu led kutularından 3 kat kalın ve daha korunaklı ve köpük dolu... kargocu istediği kadar futbol oynasın kutu ile kolay kolay zarar görmez, zaten tek kişi hayatta taşıyamaz...3 tanesini yan yana koysanız buzdolabı ebatlarına geliyor...
    - bahsi geçen plazmanın yurt dışı fiyatları ve TR fiyatları, artık üretimden kalktığı için oldukça makul seviyelere geldi.
    - bu boyutta TV alırken mutlaka görerek almalısınız, hatta teşhirdekini beğenirseniz sardırıp almak gerektiğini düşünüyorum... banding, clouding felan... hem 4Kların ARGE maliyetini biz ödeyeceğiz hem de çamur seyredeceğiz... bir yanlışı var bu üreticilerin...
    - TVnin eksileri yok değil. 4K TV ye göre yakından bakıldığında pixeller daha belirgin..ama ekranda çamur görmek yerine pixel görmeyi tercih ederim. normal izleme mesafem zaten 4 metre civarında
    - skype için panelin üzerinde gelen küçük tepe kamerası, ikinci kumandanın touch pad'i 2014 cihazlara göre daha vasat... iş görüyor..
    - işlemcisi, browseri , viera apps, hızı, wifi bağlanma kolaylığı, bluetooth klavye kullanma imkanı, siyahların siyah renklerin adam gibi renk olması LG ye göre üstünlükleri...ha bir de kayıt edilen videoları VLC ile PCye aktarmak mümkün(henüz denemedim)...
    - bu saatten sonra plazma alınır mı? panasonic plazma işinden çıkıyormuş gibi söylemlerde bulunmak isteyenler google da vertical banding LG ya da samsung diye aratirlarsa 4K olsun LCD olsun kronik problemleri inceleyebilir. bu tür sorunlardan müzdarip olmuş biri olarak herkesin kendi tercihi olduğunu hatırlatayım bu tür bir seçimin.

P.S: hepsiburaya 5 günde ürünü tedarik edemeyerek 6999 TL ödemekten beni kurtardığı için teşekkürler.... hepsiburadadan verdiğim ilk siparişi iptal edip N11'den almasam halen tedarikçi firmayı bekliyor olurdum muhtemelen

ek olarak amazonda bu plazmalarda kullanılan ve opsiyonel olan (kutudan çıkmıyor, touch pen şu an 5$ ve Turkiye'ye yollaniyor. TRde satilan model TP10E(europe, hepsiburadada mevcut 170 lira) iken amazondaki U(US) modeli. dün sipariş ettim geldiğinde çalışıyor mu ve uyumlu mu bilgi veririm.

Panasonic TY-TP10U Touchpen (Discontinued by Manufacturer)

şimdilik bu kadar...

• plazma işi artık riskten de öte evladiyelik bir yatırım keza alıcısı çok kısıtlı bir kesim ..6 bin tl para ver 2 bin tl'ye satama çok can yakar
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.