Şimdi Ara

2013 model panasonic plazma bekleyenler.. zt60-vt60-gt60-st60 karşılaştırması (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
2
Favori
13.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gt60 bekleyenlere hayırlı uğurlu olsun panasonic tr den bugün tarafıma iletilen mail;

Sayin Müşterimiz,
    Panasonic müşteri departmanı'na yazdığınız ve Panasonic ürünü tercih ettiğiniz icin teşekkür ederiz.

GT60 seri televizyonlarımız Türkiye'de satışa sunulmayacaktır.

Bilgilerinize.
  • ürünler sorunsuz üretildi heralde sorunlu olsaydı kesin gönderirlerdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: carloska

ürünler sorunsuz üretildi heralde sorunlu olsaydı kesin gönderirlerdi

aynen yav patlayan led lerini bizim piyasaya iteleyecekler.
    yinede allah razı olsun gt60 getirselerdi dayanayıp bayılacaktım 3500 lira ama getirmeyecekleri kesinleşince yarı fiyatı vatandan patlattım bir gt50.
  • zohahahaha Z kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun oldukça iyi bir seçim :)
  • Öncelikle merhaba. Ben bir süredir yeni bir televizyon almak için araştırma yapıyorum ve panasonic plazma serisi şu anda alınabilecek fiyat/performans açısından en iyi televizyon.
    GT serisinin Türkiye' ye gelmemesi bölgesel bir karar. Asya/Avrupa bölgelerine orada ki insanların satın alma tercihlerine göre farklı seriler gönderiliyor. Bende GT60 serisi düşünüyordum ama Türkiye' ye gelmiyeceğini zaten kabul etmiştim. ST60 serisi için gerçekten çok iyi yorumlar var. Görüntü kalitesi olsun, renkler olsun, siyahlar, kontrast herşeyi fiyat/performans açısından MUHTEŞEM. Ama kusurları yok mu var. 3d performansı çok iyi değil. VE benim için en önemlisi input lag standartlara göre çok yüksek. Yani oyun oynarım ben bununla derseniz tepki gecikmelerine alışsanız iyi olur. (Bu yorumları yabancı sitelerden/forumlardan edindiğim bilgilere dayanarak söylüyorum. Kendi gözlerimle maalesef daha görme fırsatım olmadı.)

VT serisi tek büyüklük seçeneği ile gelicek. Tam emin değilim ama 60" ya da 65" inch olması lazım. Yani panasonic' in yeni serisi için giriş seviyesinde fiyar olarak seçenek olarak sadece ST60 kalıyor. ZT gelir mi gelmez mi onu bilemem ama ikinci el bir araba fiyatı olacağı aşikar. 50 serisi VT ya da GT kullanıcılarının yorumlarını bekliyorum. Oyun/film amaçlı kullanacağım için plazmaların maalesef ki IR(image retention)(Türkçesini bilmediğimden "görüntünün ekranda kalması" olarak söyleyebilirim.) sorunu olduğunu biliyoruz. Oyun oynayacağım içinde pek çok statik görüntü olacaktır ve bunların kalıcı hasarlara yol açması olası. 50 serisi kullanıpta oyun oynayanların yorumlaarı nelerdir?! Oyun oyanayacaksan hiç bulaşma plazmaya mı dersiniz? Birde plazma alındığında fosforların biraz yaşlanıp daha iyi performans vermesi için bir kaç yöntem var. Bunları uyguluyor musunuz? Uyguladıktan sonra IR veya burn-in(IR gibi ama kalıcı hasar)(bu terimin de Türkçesini bilmediğimden ingilizce yazıyorum kusura bakmayın) gibi sorunların önüne geçebilinir mi?

GT50 alan arkadaşa da hayırlı olsun. Yorumlarını bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: daral

Öncelikle merhaba. Ben bir süredir yeni bir televizyon almak için araştırma yapıyorum ve panasonic plazma serisi şu anda alınabilecek fiyat/performans açısından en iyi televizyon.
    GT serisinin Türkiye' ye gelmemesi bölgesel bir karar. Asya/Avrupa bölgelerine orada ki insanların satın alma tercihlerine göre farklı seriler gönderiliyor. Bende GT60 serisi düşünüyordum ama Türkiye' ye gelmiyeceğini zaten kabul etmiştim. ST60 serisi için gerçekten çok iyi yorumlar var. Görüntü kalitesi olsun, renkler olsun, siyahlar, kontrast herşeyi fiyat/performans açısından MUHTEŞEM. Ama kusurları yok mu var. 3d performansı çok iyi değil. VE benim için en önemlisi input lag standartlara göre çok yüksek. Yani oyun oynarım ben bununla derseniz tepki gecikmelerine alışsanız iyi olur. (Bu yorumları yabancı sitelerden/forumlardan edindiğim bilgilere dayanarak söylüyorum. Kendi gözlerimle maalesef daha görme fırsatım olmadı.)

VT serisi tek büyüklük seçeneği ile gelicek. Tam emin değilim ama 60" ya da 65" inch olması lazım. Yani panasonic' in yeni serisi için giriş seviyesinde fiyar olarak seçenek olarak sadece ST60 kalıyor. ZT gelir mi gelmez mi onu bilemem ama ikinci el bir araba fiyatı olacağı aşikar. 50 serisi VT ya da GT kullanıcılarının yorumlarını bekliyorum. Oyun/film amaçlı kullanacağım için plazmaların maalesef ki IR(image retention)(Türkçesini bilmediğimden "görüntünün ekranda kalması" olarak söyleyebilirim.) sorunu olduğunu biliyoruz. Oyun oynayacağım içinde pek çok statik görüntü olacaktır ve bunların kalıcı hasarlara yol açması olası. 50 serisi kullanıpta oyun oynayanların yorumlaarı nelerdir?! Oyun oyanayacaksan hiç bulaşma plazmaya mı dersiniz? Birde plazma alındığında fosforların biraz yaşlanıp daha iyi performans vermesi için bir kaç yöntem var. Bunları uyguluyor musunuz? Uyguladıktan sonra IR veya burn-in(IR gibi ama kalıcı hasar)(bu terimin de Türkçesini bilmediğimden ingilizce yazıyorum kusura bakmayın) gibi sorunların önüne geçebilinir mi?

GT50 alan arkadaşa da hayırlı olsun. Yorumlarını bekliyorum.

açıkcası kendimi bildim bileli oyun oynarım cihazıda tamemen oyun oynamaya kullanacam.
    oyun konusunda şöyle diyeyim oyuncuysan plazmadan(tabi oled olayı var bide 4-5 yıldan önce mantıklı fiyatlara ulaşmayacak gibi )başkasına bulaşma. yok ayrıntı dersen aşağıyı takip edebilirsin;
    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=384396

burn in ve ir konusunda aşağı yukarı yapmanız gerekenleri biliyorsunuz biraz da şans işi. plazmadan en iyi renkleri almak içinse rodaj olayı var
    http://forum.donanimhaber.com/m_12957632/tm.htm bu başlıktaki ilk mesajın sonlarına doğru ayrıntılı anlatılıyor.

birde oyun oynayacaksınız input lag sorunundan dolayı st tavsiye edilmiyor. gt alacaksanız ise acele etmeniz lazım ben dün araya torpil sokup kapalı kutu bulabildim ama açıkta olsa 1800 liraya yine alırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zohahahaha -- 28 Haziran 2013; 14:32:54 >

• Oyun oynayacak adam plazma almasın , film izleyecek adam plazmayı kaçırmasın.İşin özü budur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 60ZT60 sadece 20 000 adet üretilecekmiş
    fiyatida 4000 euroymuş
    tabi türkiyeye gelirse bu 4000x2,55=15 bin lira +ülkemize özel vergilerle yaklaşık 17-18 bin tl olur :)

модела 60ZT60 ще бъдат произведени само 20 000 бройки
    Panasonic TX-P60ZT60E: € 4 000 - 1080p, THX 3D, панел Studio Master, 3000 FFD, Touch PEN, Dual Core
    В продажба от март 2013 в ограничено количество, всяка бройка е заверена с подпис от главният инженер.

linkte 2013 plazmalar ile deyatli bilgiler ve tablolar yer almakta

http://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8/48718-panasonic-plasma-tv-faq-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D1%81%D1%8A%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BC%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82-4-a.html

• quote:

Orijinalden alıntı: FRAPS

Oyun oynayacak adam plazma almasın , film izleyecek adam plazmayı kaçırmasın.İşin özü budur.

Oyun için plazma alayım diyiyorum film izlemeyide seviyorum ne yapmam gerek 2 tvmi alayım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

quote:

Oyun oynayacak adam plazma almasın , film izleyecek adam plazmayı kaçırmasın.İşin özü budur.

Oyun için plazma alayım diyiyorum film izlemeyide seviyorum ne yapmam gerek 2 tvmi alayım ?

Plazmada oyun oynanmaz çünkü sarmaz , parlaklık düşüktür ve logo izi kalma riski yüksektir.Forumda yazılanlara göre gaza gelip oyun oynama düşüncesiyle satın almayın.
    Hem oyun hemde filmde iyi olsun diuorsanız , Full led + local dimming özelliği olan bir led alın.Ama input lag a dikkat edin , oyun modunda 50 ms yi geçmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRAPS -- 28 Haziran 2013; 20:25:52 >
  • quote:

quote:

quote:

Full led + local dimming özelliği olan bir led alın.Ama input laga dikkat edin , oyun modunda 50 ms yi geçmesin.

VT50 serisidemi önermezsin ? Valla abicim tv işlerine pek bakmıyorum iyi biliyorsunki bir girdikmi daha çıkamıyoruz :)

Bu arada ST60 PLAZMA vt50 plazma kalitesini verirmi sence yeni seri olarak.
    Birde 1 aylık 3000tlden 50VT50 alsam sence iyimi fiyat olarak ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KalemKolik -- 28 Haziran 2013; 20:12:41 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Full led + local dimming özelliği olan bir led alın.Ama input laga dikkat edin , oyun modunda 50 ms yi geçmesin.

VT50 serisidemi önermezsin ? Valla abicim tv işlerine pek bakmıyorum iyi biliyorsunki bir girdikmi daha çıkamıyoruz :)

Bu arada ST60 PLAZMA vt50 plazma kalitesini verirmi sence yeni seri olarak.
    Birde 1 aylık 3000tlden 50VT50 alsam sence iyimi fiyat olarak ?

Merhaba , düşünün bakalım adam vt50 alıp neden 1 ay sonra satmak istiyor ? Hiçbir televizyon mükemmel değildir , her tv nin birbirine göre üstünlükleri vardır. Vt50 forumda söyleyen arkadaşın dediğine göre bir ara tepe nautilius teknosada 2999 tl ye satıldı demişti.Bence 2 .el ürün için fiyat fazla , en fazla 2500 tl eder.

Eğer oyun oynayacaksan plazmayı aklından çıkar derim , çünkü parlıklık kısıktır.Ben herzaman oyun oynarken tv nin parlaklığını en üst düzeye çıkartırım.Çünkü oyunlarda görsellik önemlidir.Gerçekçilik değil : )
    Ayrıca vt50 de siyah filtresi vardır , bu siyah seviyesini arttırır ama genel parlaklığı düşürür.

Bu bu tv tam bir film tv sidir.

St60 hem plazma hemde input lag 80mslerde gezdiği oyun için önermem.Filmlerde input lag problem oluşturmaz.

Eğer teşhir ürün alırım dersen , istanbul teknosada 46inç 9706 var.TEmizini ve üzerinde parmak izi olmayan bir tv bulursan al derim.2650 tl ye hem oyun hemde film canavarı diyebilirim.Zamanında 7000 liraya satılıyordu.
    Fakat bu zımbırtınında sorunu , panelin temizlenememesidir , parmak izi bile çıkmıyor.Ama bu tvde deli bir kontrass var , mağaza incelememe göre yanında ki tvler bunun yanında ağlıyordu : )
    Ama bununda görüş açısı biraz kısıtlı , çok yandan bakarsan görüntü silikleşiyor.

Dediğim gibi , o paraya full led , + local dimming bir tv bulursan onu al.Yada benim gibi oledlerin çıkışını bekleyip , günü geçirmek için F/p bir tv al.
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=76626325

Teknoloji durmuyor , 2 sene sonra daha iyi tvler şimdikilerden ucuza satılacak.insan üzülüyor bu duruma : ))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRAPS -- 28 Haziran 2013; 21:20:09 >

• quote:

bide gt50 ile st60 arasında hangisi tercih edilir

bu soru atlanmış, bende cevabını merak edenlerdenim arkadaşlar
  • arkadaşlar bu konu hakkında son yorumum olacak ama oyuncuysanız kesinlikle alacağınız tv plazmadır.
    plazmaların parlaklık oranlarının lcd den kısmen düşük olduğu doğrudur;

buna karşılık bir oyucu için çok daha önemli olan;
    gerçekçi renkler ve siyahlar,
    görüntüye açılı bakıldığıda renklerin bozulmaması canlılığının kaybolmaması
    tepkime süreleri(lcd lerin bir türlü çözüm bulamadığı ghosting kavramı). yani oyunların vazgeçilmezi olan hareketli görüntülerdeki flulaşma.

konusunda plazmalar ezici üstünlükle öndedir. burn-in, ve ir gibi konular tamamen olmamakla birlikte büyük ölçüde 2012 model plazmalarda aşılmıştır. fakat araba parasına alabileceğiniz led lcd tv ler halen clouding(bulutlanma), ghosting ve ışık sızması olaylarıyla boğuşmaktadır.

bakın aşağıda linkini verdiğim forum dünyanın bir çok ülkesinden milyonlarca oyuncunun buluşma noktasıdır bakın inceleyin plazma kullananların lcd ye oranı 10:1 lerdedir.
    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=384396

bakın kendimi bildim bileli oyun oynarım açıkcası sony firmasına sempatimde büyüktür açıkcası tercih yaparken kendimi zorladım sony w905 almak için fiyatıda 2 katıydı sırf aynı performensı vereceğini bilsem gt50 ye tercih edecektim ama 2 katı payaya daha aşağı performans, sokağa atılacak param yok malesef.
    bu arada çok sorulmuş aynı fiyata kapalı kutu st60 ve açık kutu gt50 bulsam ben gt 50 alırdım. uygun fiyata gt veya vt 50 bulanlar kaçırmasın bu tv ler geçen sene inceleme sitelerinden alınmadık ödül bırakmamış tv lerdir.
    st60 kesinlikle kötü tercih olmamakla birlikte oyuncular için önemli bir kavram olan input lag konusunda görece olarak gt50 ve vt50 nin gerisindedir. birde st serisinde malesef herhangibir kalibrasyon yapmadan tv den en ideal görüntüyü almanızı sağlayan thx lisansı yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zohahahaha -- 29 Haziran 2013; 10:17:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: RuhsaR.55

quote:

bide gt50 ile st60 arasında hangisi tercih edilir

bu soru atlanmış, bende cevabını merak edenlerdenim arkadaşlar

tv nin smart özellikleri zengin olsun 1001 çeşit uygulama olsun diyorsan st60
    oyun hariç (oyunculara ps-cilere gt tavsiye edilir) diğer özellikleri hemen hemen aynı tek fark st60 gt50 ye göre şimdilik çok para ediyor.
  • FRAPS kullanıcısına yanıt
    hiç bir tv nin mükkemmel olmadığı doğru panelden beklentilerine göre mükkemmellik değişir..
    yalnız vt50 alıpta beğenmeyen bir ay içinde değiştirmek isteyen kaç kişi var acaba
    bence vt bu gün mükemmel kelimesini en iyi anlatan panellerin başında gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

hiç bir tv nin mükkemmel olmadığı doğru panelden beklentilerine göre mükkemmellik değişir..
    yalnız vt50 alıpta beğenmeyen bir ay içinde değiştirmek isteyen kaç kişi var acaba

Merhaba ben dediğinize katılmıyorum.Bende birkaç önce vt50 alacaktım hatta parasını ayarlamıştım.Birçok araştırmadan sonra bu panelin beni tatmin etmeyeceğini anladım. Evet siyah seviyesi gerçekten çok iyi ama ya gerisi ?

Buzzing problemi hala devam ediyor , plazmalarda ki genel olarak titrek görüntü hala devam ediyor , Logo yapışması hala devam ediyor (yabancı forumlar 50 serisinde oluşan birçok logo yanığı görselleri var )
    Logo izi olmasın diye pixel orbitter açık kalmalı ama bu seferde görüntü karıncalı oluyor.Yüksek enerji tüketimi hala devam ediyor.50 inç led lcd 100 watt harcarken , vt50 250 watt harcıyor.
    Beyazlar hala gri gibi gözüküyor.Genel olarak parlaklık düşük kalıyor , gündüz tv zor izleniyor.

Tüm bunları alt alta koyup , sadece siyah seviyesi ve kontrassı daha üstün diye vt50 yi mükemmel tv olarak adlandıramayız.Bende bu yüzden oled tvleri beklemeye karar verdim.Zaten plazmalar mükemmel tvler olsaydı panasonic üretime son vermezdi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRAPS -- 29 Haziran 2013; 13:32:16 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

Merhaba ben dediğinize katılmıyorum.Bende birkaç önce vt50 alacaktım hatta parasını ayarlamıştım.Birçok araştırmadan sonra bu panelin beni tatmin etmeyeceğini anladım. Evet siyah seviyesi gerçekten çok iyi ama ya gerisi ?

Buzzing problemi hala devam ediyor , plazmalarda ki genel olarak titrek görüntü hala devam ediyor , Logo yapışması hala devam ediyor (yabancı forumlar 50 serisinde oluşan birçok logo yanığı görselleri var )
    Logo izi olmasın diye pixel orbitter açık kalmalı ama bu seferde görüntü karıncalı oluyor.Yüksek enerji tüketimi hala devam ediyor.50 inç led lcd 100 watt harcarken , vt50 250 watt harcıyor.
    Beyazlar hala gri gibi gözüküyor.Genel olarak parlaklık düşük kalıyor , gündüz tv zor izleniyor.

Tüm bunları alt alta koyup , sadece siyah seviyesi ve kontrassı daha üstün diye vt50 yi mükemmel tv olarak adlandıramayız.Bende bu yüzden oled tvleri beklemeye karar verdim.Zaten plazmalar mükemmel tvler olsaydı panasonic üretime son vermezdi.

şimdi iş içine oled girerse tabiki olay oled tv lerde biter. bende şahsen gt50 yi oled tv ye geçiş sürecinde aldım ama öyle 3-4 seneye kadar olad lerin mantıklı fiyata geçmesi zor ama hayat kısa ömrümüz boynumuza asılı değil.
    ayrıca emin olun 4k oded lere geçildiğindede kapitalist sistem insanların parasını cebinden alacak daha ileri teknolojiler icat etmeye başlayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zohahahaha -- 29 Haziran 2013; 14:38:07 >

• FRAPS kullanıcısına yanıt
    dedikleriniz doğru ancak bu gün 3000-3500 liraya kadar 50 inç vt50 değilde ne alsam diye düşündüğümde inanın elle tutulacak bir panel pek yok hx tosh sharp onlarda vtden daha iyi olup olmadığı tartışılır (özellikle işi teknik olarak biraz biraz bilenler alacak panel bulamıyor en iyisi cahil kalmak görmemek bilmemek :) )

kronik sorunlara girmıyorum rakip led panellerde durum daha vahim :)
    enerji tasarrufu evet ledlere göre fazla ama abartı değil (dün 38 lira fatura gelmiş tv günde en az 6 saat çalışırı var 46st30 -rekorum 56tl kombi çalışırken) o yüzden enerji olayı hiç dert değil

beyaz olayı biraz göreceli mesele insan plazmanın beyazlarına çabuk alışıyor hatta sonra led panellerinaşırı beyazı yorucu geliyor (özellikle karanlıkta 50 panelde seyir zevkini yükseltmek için 2,5 metre gibi kısa bir mesafeden film izlemek parlak beyazlı sahneler yüzünden çoğu zaman mümkün olmuyor) tabi istisnai paneller var yok değil
    ama siyah gerçekten insanı filmin içine çeken etkenlerden biri..

sıradaki oledler ise ne olacağı belli değil gelen gideni aratabilir
    aynı ledlerin bir çok şeyde plasmaları arattığı gibi :)

• TX-P50VT65 hakkında da çok övgüler var ama Avrupa muadili olan TX-P50VT60 Tr ye girmeyecek herhalde, sadece TX-P65VT60 stoklarda var ve fiyatı malum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.