Şimdi Ara

2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.832
Cevap
70
Favori
446.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hEro_

Lanet olası ses sorunu hala devam ediyor ! Dün akşam saatlerce izlememe rağmen gitmeyen ses bu sabah iki kez kesildi !!

LG yi aradım. Sorun harici uydudaysa ücret talep ediliyor diyor. Yahu yıllardır izlediğim alıcı da ne sorun olacak ?

Arkadaşlar 42LA660S kullanan birisi 505 mb lık yazılım güncellemesini yapabilir mi ? Ya da yaptıktan sonra benzer sorunları yaşayan oldu mu ?

@CrazyRio35 Link vermek yasak diye biliyorum ama herkesin bildiği meşhur bulgar torrent sitesinden indirdim diyebilirim

Konuyu dağıtmadan sorup kaçıyım, son bir iki olaydan sonra o "mâlum" sitenin ratio sistemini aktif ettiği söyleniyor doğrumu bu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MOM94 -- 7 Mayıs 2013; 21:04:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MOM94

quote:

Lanet olası ses sorunu hala devam ediyor ! Dün akşam saatlerce izlememe rağmen gitmeyen ses bu sabah iki kez kesildi !!

LG yi aradım. Sorun harici uydudaysa ücret talep ediliyor diyor. Yahu yıllardır izlediğim alıcı da ne sorun olacak ?

Arkadaşlar 42LA660S kullanan birisi 505 mb lık yazılım güncellemesini yapabilir mi ? Ya da yaptıktan sonra benzer sorunları yaşayan oldu mu ?

@CrazyRio35 Link vermek yasak diye biliyorum ama herkesin bildiği meşhur bulgar torrent sitesinden indirdim diyebilirim

Konuyu dağıtmadan sorup kaçıyım, son bir iki olaydan sonra o "mâlum" sitenin ratio sistemini aktif ettiği söyleniyor doğrumu bu ?

4 adet sistem mesajı gelmiş ama bulgarca olduğu için okuyamadım :)

16 Nisan da gelmiş. O günden beri hiç sorun yaşamadım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MOM94

quote:

4 adet sistem mesajı gelmiş ama bulgarca olduğu için okuyamadım :)

16 Nisan da gelmiş. O günden beri hiç sorun yaşamadım.

İyi iyi ratiodan ban yemediysen problem yok demektir eski tas eski hamam :)

• Üst iki modelde 860-960 DVB-T2 desteği bilgisine ulaştım ne kadar doğru tartışılır
    alt modellerde 660+ satış politikası sanki DVB-T2 var denilip pazarlanmaya çalışılıyor gibi.
  • Sinyal gücü oldukça düşük. Uydu kablosunu değiştirmem gerekiyor. Bu şekilde deneme imkanı varsa deneyeyim DVB-T2'yi ? Uydu işlerinden anlamıyorum, DVB-T2 ne ? :)
    Analog aldığımız sinyallerin digital versiyonu mu :)
  • Yani;Sayısal Karasal Televizyon Yayını kısaca
    TV desteklemezse ne olacak,bu sinyalleri çözen set top box ihtiyacı olacak,önemi 2013 serisi tüm marka-modellerde bunun desteklenmesi gerekli yeni TV alımlarında bir kat daha fazla önem kazanıyor bu durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baybarut

Üst iki modelde 860-960 DVB-T2 desteği bilgisine ulaştım ne kadar doğru tartışılır
    alt modellerde 660+ satış politikası sanki DVB-T2 var denilip pazarlanmaya çalışılıyor gibi.

kusura bakmayın benzetme yapıyorum abs siz arabayı abs var gibi satmaktan başka bişey deil bu :) böyle bir satış stratejisini kim kabul eder bilmiyorum var yok tartışması elbet kafa karıştırıyo kişisel olarak biri test yayını denemediği sürece veya karasal yayına geçilmediği sürece (Daha ayrıntılı bilgide olbilir) LG nin söylediğine sabit kalıcam sanırım. DVB-T2 çıkmazsa LC nin ve yetkili satıcının dediğiyle kendimi bu konuda psikolik olarak tatmin etmiş olucam işin açıkçası oşimdi DVB-T2 konusunda biraz duygusal çöküntüde yaşıyabilirim. vay be DVB-T2 diye sattınız ne çıktı olabilirim :) bilgi için çok sağol yorumlarını takip ediyorum

• quote:

Sinyal gücü oldukça düşük. Uydu kablosunu değiştirmem gerekiyor. Bu şekilde deneme imkanı varsa deneyeyim DVB-T2'yi ? Uydu işlerinden anlamıyorum, DVB-T2 ne ? :)

DVB-T2'yi denemek için uydu bağlantısına ihtiyacınız yok. DVB-T2 eskiden çatı anteni ile izlediğiniz şekilde bir yayındır. Özel bir anteni var mı bilmiyorum ama basit bir çubuk anten ile seyredilmesi lazım. Merkezi sistem var ise duvardaki prizde normal TV anten yeri de olmalı. Eski tip anten kablosu ile takıp deneyebilirsiniz. Benim de aklımda la660s modeli var 55 veya 47 düşünüyorum ve bu DVB-T2 desteğini ben de çok merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hugosan_tr

quote:

Sinyal gücü oldukça düşük. Uydu kablosunu değiştirmem gerekiyor. Bu şekilde deneme imkanı varsa deneyeyim DVB-T2'yi ? Uydu işlerinden anlamıyorum, DVB-T2 ne ? :)

DVB-T2'yi denemek için uydu bağlantısına ihtiyacınız yok. DVB-T2 eskiden çatı anteni ile izlediğiniz şekilde bir yayındır. Özel bir anteni var mı bilmiyorum ama basit bir çubuk anten ile seyredilmesi lazım. Merkezi sistem var ise duvardaki prizde normal TV anten yeri de olmalı. Eski tip anten kablosu ile takıp deneyebilirsiniz. Benim de aklımda la660s modeli var 55 veya 47 düşünüyorum ve bu DVB-T2 desteğini ben de çok merak ediyorum.

Hmm anladım ancak oturduğum binada sadece merkezi çanak var. Karasal yayın kaldırılmış durumda. Çatıda eski anten var mı bilemiyorum ama soruşturup sonucu yazarım :)

• 42LA640S kullanan veya alcak olanlar sesli kontrol için magic motion kumanda almaları gerekiyo normal kumandayla çalışmıyo görüntülü kontrol içinse LG An-VC400 harici kamera alırsanız görüntülü kontrol yapabilirsiniz. bu arada bilgi için sağol oturkmen wifi hızlandırıcıların fiyatına bakıyorum internet sahibi modem alalım demişti ama hızlandırıcının ucuzlarından bitane alıcam sanırım

• LG LA serisi alan ve hız sorunu yaşayan var mı ?

6 serisi 50 hz olarak açıklandı o yüzden soruyorum

futbol ve hızlı sahnelerde kırılma , takılma gibi şeyler

TRUMOTİON ayarı açık ve kapalı denemelisiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 8 Mayıs 2013; 16:19:37 >
  • Merhaba;
    47LA660 modelini düşünüyorum.
    Yanlış bilmiyorsam Digitürk Play uygulamasının mevcut olduğunu forumlardan öğrendim.
    Peki Digitürk Dilediğin Yerde uygulaması mevcut mu ? Tv si olan arkadaşlar bir bakabilirler mi ?
  • Arkadaşlar bi ara telefon alacaktim hasta olacak derecede arastirdim kafayı taktım. Şimdi de bu tvler için bi yardimci olabilir misiniz? Lütfen. Bu tv nasıldır önerir misiniz

• Aceleniz yoksa bekleyin derim min.1-2 hafta kadar
    tavsiye edilebilir seri olduğunu söyleyebilirim.

++++++++++++

Samsung-Toshiba-Sharp markalarında da 50Hz kullanılan paneller var,asıl iş işlemci bellek ve kullanılan bileşenlerin performans sergileyip sergileyememesi.
    Panel yenileme hızı da küçümsenmeyecek bir etken ama ...
  • quote:

Aceleniz yoksa bekleyin derim min.1-2 hafta kadar

++++++++++++

Samsung-Toshiba-Sharp markalarında da 50Hz kullanılan paneller var,asıl iş işlemci bellek ve kullanılan bileşenlerin performans sergileyip sergileyememesi.

Kısaca oneriyorsunuz. Benim için önemli olan sd yayın kalitesi ve mkv formatli filmler.beklentilerimi karşılar mı. Ve bekle demissiniz. Fiyat açısından mı söylediniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: ozyy231

quote:

Aceleniz yoksa bekleyin derim min.1-2 hafta kadar

++++++++++++

Kısaca oneriyorsunuz. Benim için önemli olan sd yayın kalitesi ve mkv formatli filmler.beklentilerimi karşılar mı. Ve bekle demissiniz. Fiyat açısından mı söylediniz?

SD yayın performansı gayet iyi. Digiturk SD izliyorum şu an ve beklediğimden daha iyi görüntü alıyorum. Tabii bunun yayınla da ilgisi var. NTV açıyorum görüntü SD ye göre gayet iyiken, FB tv açıyorum görüntü çok kötü. (Fenerliyim bu arada yanlış anlamayın :) )

• Arkadaşlar bütün planlarımı alt üst ettiniz, ben lm860v ile la660s arasında kararsızdım ve en büyük takıntım, lm860v nin panel gerçek hızının 200hz, la660s panel hızının 100hz olduğuydu, ancak şimdi siz la 660s için 50hz diyorsunuz emin misiniz ? Ben tercihimi la660s ten yana kullanmaya karar vermişken (binbir güçlükle) 100hz i bile az bulurken kesinlikle almam 660s i. 620 ve 640 modellerini 50hz diye biliyorum. Lütfen bu konuya emin seniz bi açıklık getirir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666azazel

LG 2013

6 serisi 50 hz
    7 serisi 100 hz
    8 serisi 200 hz

2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU]

2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU]

Arkadaşlar bütün planlarımı alt üst ettiniz, ben lm860v ile la660s arasında kararsızdım ve en büyük takıntım, lm860v nin panel gerçek hızının 200hz, la660s panel hızının 100hz olduğuydu, ancak şimdi siz la 660s için 50hz diyorsunuz emin misiniz ? Ben tercihimi la660s ten yana kullanmaya karar vermişken (binbir güçlükle) 100hz i bile az bulurken kesinlikle almam 660s i. 620 ve 640 modellerini 50hz diye biliyorum. Lütfen bu konuya emin seniz bi açıklık getirir misiniz? 2013 yılında 50hz tv alınır mı hiç.

• @hEro_ kardeş içindeki uydu alıcısıni kullanacagim sadece oda kalitedir değil mi. Ayrıca mkv konusunda birsey demediniz. Ilk defa bi smart tv almış olacağım da. Emektar tupluyu kenara koymanin zamanı geldi[:)

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.