Şimdi Ara

2012 MAZDA 3 DİZEL 33 AYLIK KULLANIM'IM VE SERVİS MACERALARIM (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
2
Favori
4.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam valla bir "araç 100 kilometrede 6 litre mazot eksiltiyor" diye garantiden depo doldurtmadığınız kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Febr -- 22 Şubat 2016; 10:27:13 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu yazanların içinde tek sıkıntılı olan ABS ile alakalı arıza, gerisine arıza denilmez, bir çoğu da bir çok markada garantiye bile girmez.

Mazda iyi iş çıkarmış burada. garantiye sokacağım diye de 500 tl yağ bakım ücreti almamış... Resmen sanayi fiyatına bakım yapmış.
  • arka stopları buğudan dolayı değiştirmelerine helal olsun. ne sorun çıksa mazda malının arkasında durmuş. seat leon mk3 kasalarda kronik ön far buğulanma sorunu var, ama adamlar garanti kapsamından kesinlikle değiştirmiyorlar.
  • Febr kullanıcısına yanıt
    Güzel espri
    Yalnız yakıt olarak yazın ortalama 5 litre, kışın ortalama 6 litre eksiltiyor.

• manisa_tr kullanıcısına yanıt
    Bu konuyu açarken anlatmaya çalıştığım durumlardan biri de o idi zaten.Ben burada garanti konusu ile ilgili çok şikayet okudum. Ama Mazda da ben hiçbir sıkıntı yaşamadım.
    Mesela benim Servis aynı zamanda Honda servisi. Onlarda da direksiyon renk atması sorunundan gelen olmuş ama Honda hiçbirini garantiye kabul etmemiş. İnsanların ellerinin ph değerleri farklıdır. Dolayısıyla bu olabilir bu garantiye girmez demiş.

• Father Torque kullanıcısına yanıt
    Aracı 2013 mayıs ayında aldım. Aynı yıl kasım ayında 10 bin km doldu. İkinci bakım (20 bin)2014 kasım ayında oldu. Üçüncü (30bin)bakım ise 2015 ağustos ayında oldu.Son bakım hariç, bakımları kampanya zamanına denk getirdim.Son bakımda ise en çok para tutan yağı (shell 5/30)dışarıdan aldım goturdüm. Yani servisin bakımda 213 tl saydığı yağın aynısını ben dışarıdan 55 tl ye aldım.
    Dışarıdan dediğime bakmayın. Bizim servis aynı zamanda shell yağ satıcısı. Ben yine kendilerden aldım.

• A.B.D(azimBora) kullanıcısına yanıt
    Garanti olmasaydı, baskı balatayı sanayide tahminî 700-800 civarına yaptırırdım,stopları değişmezdim,direksiyonu yine sanayide kaplama yaptırırdım, abs kablosunun su alan yeri ilk başta serviste izole edildi kablo garantiden gelene kadar o şekilde sorunsuz kullandım, öyle kullanmaya devam ederdim,aküyü de kendim değiştirirdim.

• Garanti konusunda sorun çıkartmamışlar ama gatanti sonrası gözüm korktu..Allahtan ek garantiniz var..sorunlar küçük gibi ama rakamlar büyük..yukarıda bir arkadaşın dediği gibi bir serviste depoyu garantiden doldurtmadığınız kalmış...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrullahberat46

Güzel espri
    Yalnız yakıt olarak yazın ortalama 5 litre, kışın ortalama 6 litre eksiltiyor.

Hemen düzelttim...

• Hem Mazda nın bu kadar çok sorun çıkarması, hem de servisin yaklaşımı şaşırttı beni açıkçası. Güncel kasalarda da böyle problemler var mı acaba?

• Sorunlar cok vahim.
    Baska aracin basina gelseydi neler yazilirdi ki sorunsuz uretim oldugu icin japonlar tercih sebebidir.
    Dusundurucu!

• maşallah sorunsuz mazda servisten çıkmamış nerdeyse.
  • forumdaki mazda efsanesini öldürdünüz hocam, alan zaten yok ta tavsiyesi yapılmaz artık, bizimde kafamız rahat eder :) size de geçmiş olsun.
  • Explorer79 kullanıcısına yanıt
    Güncel kasa skyactiv Mazda larda benim bildiğim sadece amortisör üst takozunda (bazı araçlarda) hata var onu da servisler garantiden ücretsiz değişiyorlar.

• bence servis işszlikten ve parça satamamaktan dolayı fırsatı iyi değerlendirip mazda ya kitlemiş. Yoksa baskı balata hariç sorun yok arabada
  • Aynı aracın makyajsız ama 115 bg olan versiyonunu 2011 aralık ayından itibaren kullanmaktayım Allah'a sukur henuz bakım harici servise gitmedi araç.
    Direksiyon ve vites derisindeki problem sanırım kullanan kişiden kişiye değişiyor sanırım, belki ter ile alakalı çünkü yaşayan da var, hiç yaşamayanda mesela bende hiç bir eskime yok 60000 km de.
    Baskı balata ben sorun yaşamadım ki istanbulda kullanıyorum eminim sizden daha fazla yıpratmışımdır. Belki 2012 model makyajlı kasa sorunu olabilir.
    Gogusten gelen ses sorunu araca ozel ya da kullanılan yolla alakalı titresim sonucu oluşmuş olabilir.
    Bunun yanında mazda sorunsuzdur diye bir şey yok araçların modelleri sorunlu ya da sorunsuz olabiliyor.
    Mesela peugeot sorunlu diye lanse edilir ama 5 sene 206 hdi kullandım bana 120000 km devir daim pompası haric arıza cıkarmadı ki cok hırpalamıştım aracı
    Cok yakın bir arkadasımın 307 si ise adamı aglayacak duruma getirdi gunlerce sanayiden cıkamadı
    Mazda 3 de bana sorun cıkarmadı ama arkadasa cıkarmıs
    2015 model 3.20d almış bir arkadaşım da daha son 6 ay icerisinde 4 defa aracı servise goturdu her seferinde ortalama 3 gun arac serviste kaldı
    Sonucta bu işler biraz kullanım biraz sans işi. İllaki markalar arasında kalite farkı vardır ama birisi surekli sorun cıkarır birisi asla cıkarmaz demek çok sığ bir bakış olur konuya.
    Mazda servis ve garanti konusunda başarılı bence bunun sebebi de arada distributor olmaması ama araç az ve fiyat yuksek bunu da unutmamak lazım.

• valla benim 16 yaşındaki mercedes bu kadar arıza vermiyor, yepyeni mazda da bu kadar sorun olması ilginç geldi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AsDeRf_

Hadi bakalim gel de vag araclarini kotule. 2001 model borada bile farlarda buhu yok.

2006-7-8-9 vag aracı seat cordoba ve ibizalar hem farlar hem stoplar buğu yapıyor. Zorlarsanız örnekleri bulunur bol bol.

• Dunden beri mazda 3 1.6 dizellere bakiyordum. An itibariyle birakmis bulunmaktayim. Guya mazda en sorunsuz marka 35 bin kmdeki bir araca bu kadar problem fazla

• emrullahberat46 kullanıcısına yanıt
    Sana bu aracı al test et sorunları soyle bakalım demişler sanki

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.