Şimdi Ara

2012 MAZDA 3 DİZEL 33 AYLIK KULLANIM'IM VE SERVİS MACERALARIM (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
2
Favori
4.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tyrant1907

valla benim 16 yaşındaki mercedes bu kadar arıza vermiyor, yepyeni mazda da bu kadar sorun olması ilginç geldi..

16 yaşındaki mazda da sorun çıkarmıyor...sorun yeni arabalarda demek ki:)
  • her markanın üretim bandından çok nadir olarak bu şekilde sorunlu bir araç inebiliyor. arkadaşın başına gelen mazda'yı birden bire düşük kaliteli yapmaz. unutmamak gerekir ki araba tamamen şans işidir. patlamayan dsg var mıdır? bu foruma göre yoktur; ancak ararsanız illa ki bulursunuz.

büyük konuşmayayım; ancak ben yine de hiçbir alman markasını almam. prensip meselesi

bu arada, bu kadar arızanın normal olmadığını düşünenler haksız değiller. yine de şu videoya bakarsanız pahalı markaların bile çok sorunlu araçlar üretebildiklerini görebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=-eXUnZrykDY

iki arabayı kıyaslayınca, bence mazda sahibi arkadaş sıfır sorunlu araca biniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi archerman11 -- 23 Şubat 2016; 5:03:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Garantiden değiştirmeleri iyi güzelde 2012 Mazdada bu kadar sorunBizim 2012 Logan'da 53.000 Km oldu 15.000 Km'dir yağının bile değiştirmedik.Yağ'da eksilme kararme bile yok.Canavar gibi kesiciye giriyor.Hiçbir problemde yaşamadık İlk gün aldığımız gibi araçDacia'yı gittikçe sevmeye başlıyorum

elfo da çekiyon mu qnq ?
  • Sizin araci alip konu actiginiz gunu dun hatirliyorum sanirim doguda memurdunuz...Aracin fiyatida sanirim 50 bin kusur tl ye gelmisti size yanlis hatirlamiyorsam o aralar mazda 3 dizellere sardigimdan arastiyordum ordan aklimda kalmis

33 ay nerdeyse 3 yil ne cabuk gecmis..Hocam arac biraz fazla sorun cikarmis gibi sanirim ama onemli degil,hayatta insan sag olduktan aonra yenileri yerine konur....

Bilgilendirmeniz icin tekrar tesekkurler...

Vay be 33 ay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rdiesel -- 23 Şubat 2016; 7:22:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rotary eXperimental-7

quote:

Orijinalden alıntı: tyrant1907

valla benim 16 yaşındaki mercedes bu kadar arıza vermiyor, yepyeni mazda da bu kadar sorun olması ilginç geldi..

16 yaşındaki mazda da sorun çıkarmıyor...sorun yeni arabalarda demek ki:)

Mantıklı :)
  • 1-2 kronik sıkıntı çözümü dışında ne gibi bir sıkıntı okudunuz ki; mazda alınmaza döndü iş. Mazda alınmaz argümanının geçerli olduğu konu; saçma vergi diliminden yüksek fiyatlara çıktığı için veya atmosferik motordaki ısrarı için olmalı. Düzgün araba üretemiyor genellemesi çok komik. Kaldı ki bu başlığı okuyup da mazdadan vazgeçen de yoktur tahminimce, bilakis servis bayii ne kadar ilgiliymiş diye düşünür insan.
    Başlığı açan arkadaşa başından geçenleri samimi ve açık şekilde paylaştığı için de teşekkür etmeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Hani mazdalar sorunsuz oluyordu?

Siz yanlış biliyorsunuz Mazda lar sorunsuz olmuyor, Volkswagen grubu araçlar özellikle de DSG şanzımanlı olanları sorunsuz oluyor.Ve servise gittikleri zaman herşey Garanti kapsamında yapılıyor. Araçları,servisleri,garantileri hepsi sorunsuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrullahberat46 -- 23 Şubat 2016; 12:37:08 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rdiesel kullanıcısına yanıt
    Evet ben şu anda Bitlis te öğretmenim.Aracı Gaziantep te iken 53 bine almıştım. 2013 yılı mayıs ayı.

• Forda şükrettim konuyu okuyunca.

• 4 senede bu kadar servis yuzu gormesi

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Citroen arıza olarak elektronik tabanlı.

• quote:

Orijinalden alıntı: pro-black

Baski balata ve AKÜ yü garantiden değiştirmek bu ülkede her kula nasip olmaz.

Şanslı adamissin.

Baskı balata üretici firmanın(SACHS)üretim hatasından dolayı garantiden değişiyor. Akü ise zaten diğer parçalar gibi aracın bir parçası ve aracın garantisi geçerli.

• quote:

Orijinalden alıntı: srknbyz

4 senede bu kadar servis yuzu gormesi

Servis iyidir.Bizim serviste güler yüzlü elemanlar, ustalar var.Çay, kahve hatta yemek ikramı bile var.Onun için sıkıntı yok :):):)

• Arkadaşlar mekanik cihazlar sorun çıkarabilirler fakat bunun karşısında önemli olan markanın ürününe sahip çıkmasıdır.

Mazda bu olayda görünen o ki gayet başarılı. Kazasız belasız binin inş hocam arabanıza:)
  • Bu sorunlar ne boyle ? Oradan ses geliyor değiş , buradan buğulanma oluyor değiş , garanti isini güzel yapmış eyvallah ama bu kadar sorun cok fazla resmen servisle ahbap olmuşsunuz

• Hocam hala neyin memnuniyeti anlamış değilim ben olsaydım mazdanın önünde ateşe verirdim heralde arabayı devşirme arabalar böyle oluyor işte şimdiki nissanlarda aynı

• Arabanızı halen seviyor olmanız sevindirici tabi ki ancak, bir araç için bu kilometrelerde bu yaşta bu kadar sorun çıkarması, hele ki mazda gibi sorunsuzluğu ile ünlü bir japon markası, bana göre kabul edilebilir değil... Sizin aldığınız zamanlar bana bir arkadaş sizin araçla passat arasında kaldığını söyleyip öneri istemişti... Ben passat demiştim ama acaba mazda mı deseydim diye sonradan çok hayıflandım... Şimdi anladım ki öneri isabetli olmuş, gerçi arkadaş genişlikten dolayı Passat ağırlıklı düşünüyordu ama mazda'nın fiyatı cazip gelmişti... Neyse...
  • arıza çıkartıp garantiden değişmesi güzel ancak çok fazla arıza çıakrması bence hoş olmamış..sonuçta çok fazla arıza ve yapılan değişiklikler aracın değerini düşürür..
  • quote:

Orijinalden alıntı: archerman11

her markanın üretim bandından çok nadir olarak bu şekilde sorunlu bir araç inebiliyor. arkadaşın başına gelen mazda'yı birden bire düşük kaliteli yapmaz. unutmamak gerekir ki araba tamamen şans işidir. patlamayan dsg var mıdır? bu foruma göre yoktur; ancak ararsanız illa ki bulursunuz.

büyük konuşmayayım; ancak ben yine de hiçbir alman markasını almam. prensip meselesi

bu arada, bu kadar arızanın normal olmadığını düşünenler haksız değiller. yine de şu videoya bakarsanız pahalı markaların bile çok sorunlu araçlar üretebildiklerini görebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=-eXUnZrykDY

iki arabayı kıyaslayınca, bence mazda sahibi arkadaş sıfır sorunlu araca biniyor.

Vay arkadaş şu yazıyı bi vwci yazsa ne trolluğu kalırdı ne de vw yalakalığı. Bu mazdanın forumda torpili ne anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Johnnie Walkerr

quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Garantiden değiştirmeleri iyi güzelde 2012 Mazdada bu kadar sorunBizim 2012 Logan'da 53.000 Km oldu 15.000 Km'dir yağının bile değiştirmedik.Yağ'da eksilme kararme bile yok.Canavar gibi kesiciye giriyor.Hiçbir problemde yaşamadık İlk gün aldığımız gibi araçDacia'yı gittikçe sevmeye başlıyorum

elfo da çekiyon mu qnq ?

Ouvv çekmemmi?Hemide Cartttttt diye

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.