Şimdi Ara

2012 MAZDA 3 DİZEL 33 AYLIK KULLANIM'IM VE SERVİS MACERALARIM (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
2
Favori
4.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Japonların sorumsuzluğu abartidan ibaret. Yıllar önce donanımı olmayan bomboş araçları sattılar bozulacak bir ozellgii olmadığı için isimleri sorunsuz kaldı. Garanti konusunda iyi niyetli olmaları guzel diğer markalar örnek almali mazda yi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasamayısevıyorum

Adamların buğu klubü var ?

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=86699644&p=1#86699644

Ozur dilerim leonu unutmusuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akünün garantiden değişmesi şaşırtsada aslında çokta anormal değil. Çok rahat 7-8 yıl gitmesi lazım o araçta.
    Yalnız araç bir mazdaya göre fazla arıza çıkartmış. Bunda kaliteden yada şanssızlıktan çok kullanımında etkili olabileceğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acr -- 22 Şubat 2016; 0:22:38 >
  • labidu kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Eylülden beri Bitlis'teyim.Görev değişikliği.

• Burdan benim anladığım aracınız garantisi bitmeden bakımını dışarıda yaptırmayın yoksa vay halinize.
    Birde arabayı değiştirip sıfırını verselermiş daha kârlı olurmuş: )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pburak1903 -- 22 Şubat 2016; 1:02:50 >
  • Konu başlığını değiştirdim. Daha ayrıntılı bilgiler verdim.Konu ile ilgili görselleri ekledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrullahberat46 -- 22 Şubat 2016; 1:04:56 >
  • acr kullanıcısına yanıt
    Çıkan arızaların açıklamasını başlığa ekledim.
    Kullanım konusunda dizel bir araç nasıl kullanılırsa ona azami dikkat ederek kullanmaya çalışıyorum. Uzun yolda bile 110 u(6.vites 2bin devir)geçmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrullahberat46

Aracı sıfır km aldım.
    Buğu yapan stoplar çok soğuk havalarda stopların içinde küçük bir kısımda buğulanma oluyordu,güneşi görünce hemen geçiyordu. Buğu varken resmini çekip servise gösterdim. Garantiden değişim için giriş yaptı hemen onaylandı ve değişti.
    ABS kablosu ise;ben şu anda doğuda karın çok yağdığı bir yerde görev yapıyorum. Burada kullanırken lâstik ile çamurluk arasına kar dolmuş ve orada dönüp uzun süre kalınca kabloya su girmiş.O da ABS arıza lambasını yaktı, servise gönderdim garantiden değişti.

şimdi şöyle

direksiyon ve vitesteki boya atması bende de oldu mazdalarda var bu durum kronik yani...

baskı balata olayı üretim hatasıymış olabilir ortak parça kullanım muhabbeti...

akü konusu mazdayla ilgili değil zaten kullanıma bağlı bir şey ki soğuk iklimde kullandığınız için olmuştur normal..

abs konusu da yine ekstrem şartlar nedeniyle oluşmuş.

buğu konusu ise her ne kadar soğuk kaynaklı olsada yakıştıramadım mazdaya olmaması gerekir

disk konusu da bende oldu diskleri eskidiği için değiştirdim yeni değişen diskler habire yamuluyor garantiden 1 kere değişti 2 kere sonra torna yapıldı falan şimdilik sıkıntı yok ama bakalım...bütün markalarda olduğu gibi mazda da artık 90 lı yıllardaki kadar sorunsuz değil bu bir gerçek ama buna rağmen yinede bazı markalar gibi saç baş yolduracak sıkıntılar çıkarmıyor..ufak tefek sıkıntılar çıksada halledilebiliyor...

• Rotary eXperimental-7 R kullanıcısına yanıt
    Arka stopların buğulanması bizim kasada kronik bir durum. Ben Mazda forumlarında bu durum başına gelenleri çok gordum.Ayrıca değişen stop lambası da eskisi kadar olmasa da yine buğu yapıyor. Ama güneşi görünce hemen geçiyor.

Disk konusunda ise ben nasıl olduğunu anlamadım. Ben normalde arabada en küçük bir anormal ses gelse hemen duyarım. Arabamda öyle bir durum yoktu ta ki baskı balata için aracı çekici ile servise gönderene kadar. Araç servise gitti baskı balata yapıldı. Ben arabayı teslim almak için servise gittim teslim aldım daha servisten yola çıkınca disklerden gelen sesi duydum. Servise geri döndüm baktılar birşey göremediler.Usta muhtemelen disklerin eğilmiş dedi.Vaktim olmadığı için yola çıktım daha sonra başka servise gidip diskleri değiştik.Yâni araç baskı balata için servise gidene kadar öyle birşey yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrullahberat46 -- 22 Şubat 2016; 1:26:56 >
  • _AsDeRf_ _ kullanıcısına yanıt
    Her arabanın farında buğu olur kardeşim özellikle Led farlı vag grubunda. Audi'de dahil.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrullahberat46

Teşekkür ederim. Eylülden beri Bitlis'teyim.Görev değişikliği.

Tatvana gitte sahilde iki dön dolaş.karfur vardı orası iyiydi alışveriş için duruyorsa hala tabi.

Maraşa gel edem bitlis pek hoş gelmedi gözüme.

• Garanti bitince incir ağacı diker bu araba

• 30bindeki arabanın başına gelenlere bak, sorunsuz mazda (!) ,,,, bu arada 800 tl vites topuzu ne yav, 800 daha ver komple şanzımanla beraber değiştir
  • Ne sorunlu arabaymış yahu. Nasıl bir memnuniyet ölçütünüz var?

• Arkadaş sevinmiş gibi arabada ki parçaların yenilenmesine garantı olmasaydı ne yapardı acaba.

• Mazdadan acayip soğudum yeminle. Trafikte görürsem yönümü değiştireceğim artık.
  • labidu kullanıcısına yanıt
    Tatvan da oldu zaten baskı balata arızası.
    Bir haftasonu ailecek gezelim diye Tatvan a giderken tam girişinde araba vitese geçmedi.

• Maşallah sağlam yol yapmışsınız, her Mazda'cıya nasip olmaz km'den servise girmek, çoğu 6 aylık periyotlara takılır genelde.
  • Garanti olduğu için güzel ama ya olmasaydı ve sahibinin elden çıkartıp 2. el aldığını düşünsene bu aracı mazda için çok şaşırtıcı olmuş bu veriler
  • 10 yaşında 10.el yerli montaj araba bu kadar sorun çıkarmıyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.