Şimdi Ara

2012 Fiesta TDCİ yakıt tüketimi fazla

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aracımı sıfır olarak 2 yıl önce aldım.Şuan 30000 kmde.Bakımları düzenli olarak yapıldı.Sorun şu;aracımla aynı modellere göre fazla yakıyor.Düz yolda ilk kalkışta yol bilgisayarı anlık tüketimi 55 ltyi görüyor ki aynı model başka araçlarda bu değer 32 lt yi geçmiyor.Düz yolda muadili araçlar 100 km sabit hızda 4.0-4.5 arası yakıyor benim araç 5.7 lt den düşmüyor.Arkadaş 90-100 km arası uzun yolda 4.5 ortalamayı yakalarken ben hemen hemen aynı şartlarda 5.3 ten aşağı düşemiyorum.Lastik basınçları önler 32 arkalar 28 psi.Yakıt shell nitro dizel.Serviste hiç bir sorun bulunamadı yazılımı güncellediler ama durum aynı ve garantim devam ediyor.Sizin fikirleriniz neler acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Uluğbey01

Arkadaşlar aracımı sıfır olarak 2 yıl önce aldım.Şuan 30000 kmde.Bakımları düzenli olarak yapıldı.Sorun şu;aracımla aynı modellere göre fazla yakıyor.Düz yolda ilk kalkışta yol bilgisayarı anlık tüketimi 55 ltyi görüyor ki aynı model başka araçlarda bu değer 32 lt yi geçmiyor.Düz yolda muadili araçlar 100 km sabit hızda 4.0-4.5 arası yakıyor benim araç 5.7 lt den düşmüyor.Arkadaş 90-100 km arası uzun yolda 4.5 ortalamayı yakalarken ben hemen hemen aynı şartlarda 5.3 ten aşağı düşemiyorum.Lastik basınçları önler 32 arkalar 28 psi.Yakıt shell nitro dizel.Serviste hiç bir sorun bulunamadı yazılımı güncellediler ama durum aynı ve garantim devam ediyor.Sizin fikirleriniz neler acaba?

hocam anlık tüketim çok önemli değil ancak ortalama tüketiminiz fazla gibi ben 90-130 arası hızlarda 5.3 ila 5.5 gibi değerler elde ediyorum ki bunlar araç 3 bin kmdeki tüketimi bu arada pompada ölçtüm yaptınız mı belki yol bilgisayarı sıkıntılı olabilir

• Hocam fark olsa muhtemelen belirtirdiniz ama yine de sormakta fayda var, jant-lastik ölçüleri orijinal değil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kullanım tarzı ve güzergahla alakalı bir durum. ben de 2 yıl 1.4 dizel 2011 model fiesta kullandım ben de 8 lt ortalamayla geziyordum
  • Pompayla ölçüm yaptım 350 km yol yaptım 80-100 km hızlarda ki çoğunluğu 90 km hızda 5.0 lt çıktı tekrar fullediğimde.Lastik ve jant ölçüleri orjinal Hocam.
  • arabaci_58 kullanıcısına yanıt
    Çok agresif kullanmıyorum vites değişimlerim 2000-2500 devir arası.Güzergahım uzun yolda duble yol ve çok abartı yokuşta yok aslında.
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    Shell kullanıyordum şimdi opete döndüm 3-4 depoda total kullanmayı düşünüyorum.Bagajım sürekli boş ve kış lastiği kullanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uluğbey01

Pompayla ölçüm yaptım 350 km yol yaptım 80-100 km hızlarda ki çoğunluğu 90 km hızda 5.0 lt çıktı tekrar fullediğimde.Lastik ve jant ölçüleri orjinal Hocam.

Hocam çok yüksek değil aslında ancak o araç için 4 lü değerler gerekir gibi

• ensnksr kullanıcısına yanıt
    Evet bencede genelde 100 km hızı çok geçmem ancak otobanda 110-120 ye çıkarım ama düz yolda 100 km hızda 5.4-5.7 li değerleri görüyorum.
  • ensnksr kullanıcısına yanıt
    trafiğin olmadığı, yokuşların çok olmadığı şehirlerde 4 olmasa da 5 li değerler yakalabanilir hatta 80 km sabit hızla cruise control ile 4 lü değerlerde alınabilir ama motor ısınmadan kısa mesafelerde dik yokuşlu yerlerde ortaya çıkan değerler bunlar
    İşte bendeki sıkıntı bun değerler benim şehir dışı verilerim.Şehir içi tamam ama şehir dışında uzun yolda bu ortalama bana göre fazla.
  • sehir disi derken ? bir gun bos ve duz bir yolda cruise control ile 86 km hiza 5. viteste sabitleyin bir 10 kilometre gidin ortalamanix kac gosterecek. Sehir disi 8 demissiniz ama sehir disi 8 yakan arac sehir icinde 12 lt falan yakar

• quote:

Orijinalden alıntı: arabaci_58

trafiğin olmadığı, yokuşların çok olmadığı şehirlerde 4 olmasa da 5 li değerler yakalabanilir hatta 80 km sabit hızla cruise control ile 4 lü değerlerde alınabilir ama motor ısınmadan kısa mesafelerde dik yokuşlu yerlerde ortaya çıkan değerler bunlar

Hocam sizin normal o zaman soğuk dizel motor yokuşlu yollar da ne polo az yakar ne clio merak etmeyin

• acaba arabanın turbosu yeterli basıncı oluşturmuyormu diye düşünüyorum....
    Şehir dışı derken uzun yol,şehirler arası demek istedim.Şehir dışı 8 lt demedim yukarda yazdığım gibi normalde düz yolda 100 km sabit hızda 4.5-4.7 yakması gerekirken 5.6-5.7 lt değerleri görüyorum.
  • Geçen serviste bilgisayara bağladılar yazılımını güncellediler.Baktık bir sorun yok tüm değerler normal dediler ama turbo ile ilgili bahsettiğiniz sıkıntı bilgisayar sisteminde görünür mü?
  • evet serviste turbo basıncını görebiliyorlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.