Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4412. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.431.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 44104411441244134414
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlk araç tercihim için açmış olduğum konu buydu. Şimdi konuyu tekrar okuyunca konunun sonunda tercihimi yazmadığımı fark ettim.

https://forum.donanimhaber.com/elantra-civic-c4-cee-d-focus-astra-hangisini-secmeliyim--64097462

Alamancılarla arada kapışıyoruz ama yönetimi arkalarına aldılar sıradan mesajları bile sildirip uyarı veya uzun süreli uzaklaştırma verdiriyorlar. Forumun da eski tadı kalmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşım merhaba,

Benim Megane 3 dizel çift kavrama otomatik (EDC) aracım var.

Aydında yaşayan büyük abimde de 1.6 lt 132 bg benzin (+ teleflex lpg'li) Auris var.

Benim araç şehiriçinde de uzun yolda da en az yakan dizellerden birisi olduğu halde lpg fiyatlarının daha da hesaplı olması nedeniyle aynı güzergahta aynı mesefade kullandığımız zaman onun lpg'li aracı için cebinden çıkan yakıt masrafı benim yakıt masrafımdan daha az oluyor.

Lpg de düşünebileceğini söylediğin için Honda Civic ya da Hyundai Elantra da uzun dönem kullanım için sorunsuzluk ve az masraf açması açısından iyi seçenekler olabilir.

C4 de hem sessiz, hem de dizel olarak az yakan bir araç olarak hoşuna gidecektir.

Ancak C4'ün arka koltuklarındaki diz mesafesi Elantra, Civic ve Ceed'den daha azdır.

Yeni Ceed de güzel bir araç olmuş ve tam otomatik vitesiyle c4'den daha konforlu vites geçişleri olacaktır ancak diğer yandan daha fazla yakıt tüketecektir.

Bahsettiğin araçların Focus Powershift hariç hepsini test ettik ve konusu da şu:

https://forum.donanimhaber.com/m_49551522/tm.htm

Otomatik viteslerle ilgili açmış olduğum konu da şu:
    https://forum.donanimhaber.com/m_50255365/tm.htm

Ben olsam benzinli olarak Civic ve Elantra, dizel olarak da Ceed ve C4 arasında kalıp her biriyle detaylı bir test sürüşü yapıp gönlüm-aklım-mantığım hangisini derse onu tercih ederdim.

Kolay gelsin.

Sizin konuda bunları yazmışım 8 yıl önce. Güzel yazmışım. Dediklerimin de aynen arkasındayım. Ancak artık dizel alınmaz. Devamlı performanslı kullanmıyor veya uzun yol yapmıyorsanız dpf çok çabuk tıkanıp sıkıntı çıkarabiliyor.

Hayırlısı olsun.

Selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Size o dönemde yeterince(=hiç) yardımcı olamadığıma üzülüyordum ama tüm sorunlarınızı, hem de garantiden hallettirmiş olmanıza çok sevindim yahu. Neyse, yeni aracınızın size tamamen sorunsuz ve çok keyifli bir sahiplik yaşatması temennilerimle. Selamlar.

Alıntıları Göster
    Tekrar iyi dilekleriniz için çok çok teşekkür ederim.İnşallah bu araçta problem ler yaşamam saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

2012'de araç almaya karar verince sizin şanzıman konunuzu okuyarak araştırmalara başlamış ve açmış olduğum araba seçimi konusunda tavsiyeleriniz ile Civic almıştım.

Şimdi 1.5 i-vtec turbo sedan ile yoluma devam ediyorum. Çokta memnunum. Allah herkese daha iyilerini nasip etsin.
    Merhabalar.
    Yeni aracınız hayırlı olsun.İnşallah hatasız kazasız binmersiniz.Nasip olursa çarşamba günü akşam muğla'dan çorum'a 1.5 turbo executive plus makyajlı kasa almaya gidecem.Uymam veya yapmam gereken önerileriniz varmıdır?Yakıt konusunda fb7 den az yakar.Yanılmıyorumdur inşallah.

• haluk 23 kullanıcısına yanıt
    Haklısınız Euro 6 normundan sonra dizel almak çok riskli ve pahalı hale geldi. Dpf tıkandı, adblue deposu bozuldu, egr bozuldu diye diye yakıttan ettikleri tasarruftan fazlası ceplerinden çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: uygun48

Merhabalar.
    Yeni aracınız hayırlı olsun.İnşallah hatasız kazasız binmersiniz.Nasip olursa çarşamba günü akşam muğla'dan çorum'a 1.5 turbo executive plus makyajlı kasa almaya gidecem.Uymam veya yapmam gereken önerileriniz varmıdır?Yakıt konusunda fb7 den az yakar.Yanılmıyorumdur inşallah.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim ama pek yeni sayılmaz alalı 2 seneyi geçti. :)

Tavsiyem aracı almaya gitmeden önce Honda sitesinden kullanım klavuzunu indirip okuyun. Arabanızın ilk kullanımından itibaren de rodaj kurallarına harfiyen uymanız. Ani gazlama, ani frenleme, yüksek hız denemesi gibi şeyler yapmayın. Uzun süreli kullanmayı düşünüyorsanız da 5000 km dolunca motor yağını değiştirmeniz motorun ömrü açısından yararlı olacaktır. Yağ değişiminden sonra aracınızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Sakin kullanımda Fb7'ye göre %5-10 arası daha düşük tüketim sağlıyor. Ancak performanslı kullanımda tabi gittiği kadar da yakar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acil Stop -- 1 Haziran 2020; 19:39:23 >

• araçlarınızda kronik sıkıntılar söz konusu mu ?
  • bende yoktu valla
  • Yıllar evvel arabamı ilk sıfır aldığımda favorinyapmıştım konuyu. haftaya 190.000 bakımı:) baya km yapmışım. Arkadaslar yağ olarskmotul 5-30 xclean efe iyimi dir?

• Yaşlanmış artık değiştirme zamanı
  • 2013 sedan civic aracım için silecek almam lazım. Ne tavsiye edersiniz?
  • BOSCH olabilir, epey kaliteli ve fiyatı uygun
  • 2014 makyajlı kasa; geçen 80 bin için gittim servise, LPG regülatörü su kaçırıyor dedi; işçilik dahil bin tl. civarı. Garantiden olmayacak mı dedim, LPG nin garantisi üç yıl dedi. LPG de altı değil miydi?

• Merhaba arkadaşlar,

2013 honda kullanıcısıyım

daha önce lada ve toyotam vardı.

usb girişleri sadece power veriyor, usb leri okumuyor kolçağın içindeki de dahil.

bu sorunu yaşayan var mı ?

• Merhabalar. Geçen sene 2014 fb7 eco elegance benzinli aldık. 47.500kmde. Bize verilen servis faturalarında en son 22.01.2019da yetkili serviste bakım yapılmış araca. (ilk sahibi)

2.sahibinden 2019 temmuzda satın aldığımız araç bugün itibariyle 50.200km oldu.

Sormak istediğim şu. Hiç servis bakımı uyarısı vermedi araç. Normalde 10bin-15binkm ya da 1 yılda servis uyarısı vermesi gerekmez mi ?

Diyelim ki 1 yılda veriyor( tamamen bilmeden konuşuyorum) ve 2. sahibi biz almadan önce dışarda bakım yaptırmış ya da servis ışığını sıfırlasa bile aracı alalı neredeyse 1.5 sene oldu.

Ne zaman verecek bu araç servis uyarısı onu merak ediyorum :)

• eloq kullanıcısına yanıt
    Servis uyarısı yok bu araçlarda boşuna beklemeyin, geçmiş kayıtlar vasıtasıyla bir şekilde takibini kendiniz yapmalısınız..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • efsane190789 kullanıcısına yanıt

O nasıl birşey hocam. Bende bir de 2001 model s40 var. 10k Km yaklaşınca Çok afedersiniz eşek kadar service ikazı yanıp sönmeye başlıyor ilk önce . Kmye ulaşıncada servis ışığı sürekli sönmeden yanıyor...2014 civicde böyle birşey olmaması şaşırttı beni açıkcası

O zaman bakım yaptırma zamanımız gelmiş yıldan dolayı...

• eloq kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam bazı araçlarda var uyarı sistemi, kolaylık ve takip açısından güzelde bir özellik açıkçası..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • geri görüş 3 aşamalı

• biri görür mü, görürse de cevap gelir mi bilmiyorum ama, 2012 fb7 aracımın sağ kısa xenon ampülü patladı. geçen sene sol tarafı patlamıştı, ön tamponu sökmeden değiştiremedilerdi o zaman. şimdi sağ tarafın orda boşluk var gibi sanki, acaba sökmeden değişim yapabileen oldu mu?

kayserideyim burda sanayide birkaç yere sordum kimse bilmiyor nasıl memleket bura ya

servise sordum 650 tl diyor sadece tek ampul değişimine, ben internetten almıştım geçen sene elimde var yan sanayi onu taktırmak istiyorum, mayday mayday

• 
Sayfa: önceki 44104411441244134414
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.