Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4322. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
88.285
Cevap
298
Favori
4.431.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43204321432243234324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• quote:

Orijinalden alıntı: DnR

Evet arkadaşlar aracımı dün teslim aldım.

Değişen parçalar fotoğraftaki gibi.

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

Arkadaşlar merhaba,

Alıntı yaptığım mesajımdaki parçaların değişmesine neden olan 1. piston ateşleme arızası 1 hafta sonra yine tekrarlandı ve aracı servise götürdüğümde bu kez kompresyon testide yaptılar ve 1. pistonun iç basıncı diğerlerine nazaran yarı yarıya az çıktı. Yani sorun aslında sübap yada bujilerde değilmiş.

Ustam "Honda motor revizyonuda isteyebilir, sıfır blokta gönderebilir, daha önce Toyota'da buna benzer bir durumda sıfır blok göndermişlerdi, ama Honda neye karar verir bilemiyorum" dedi.
    Bende "Malınız ayıp ise misli muadili ile değiştirin" dedim.

Sorular;
    1) Daha önce tüketici haklarından para iadesi yada misli ile değişim hakkını kullanan var mı?
    2) Honda revizyon (rektefe) gibi bir saçmalığa karar verir ise Tüketici Hakem Heyetleri bu konuya olan itirazımla ilgilenir mi?

Benim artık honda sağlamlığına inancım vs kalmadı.

• TrgyStc T kullanıcısına yanıt
    Benim 40.000 de yaklaşıyor. Büyük ihtimalle ben de Balıkesir'de yaptırırım. Sübap ayarını siz mi istediniz, yoksa servis mi önerdi. Sübap ayarından sonra bir fark oldu mu.
  • DnR kullanıcısına yanıt
    Bildigim kadari ile 2yil 60bin km ye kadar ayipli mal hakkinda tuketci hakeme basvurabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ismet berker İ kullanıcısına yanıt
    Hocam servisi bilgi almak için aradığımda 40 bin km de gerektiği söylendi. İtiraz etmedim. Bir fark da hissetmedim doğrusu.

• Bak benim arabanın boya durumu nasıl.

Ekim 2012 sıfır satın aldığımdan beri 74,000 km

yol aldı. İyi bakmış mıyım otomobile, iyi mi?

@caucass

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 16 Nisan 2017; 15:40:40 >

• sk67a S kullanıcısına yanıt
    Gelinlik kız gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Müslümdenenhıyar

İyi akşamlar benımde yazlık lastiklerimin ömrü doldu 17'' janta geçeyim diyorum eibach pro kit yay ile birlikte alacagım jant yine orjinal olacak Oem Accord jantı 225/45/17 ile kullanacagım aramızda 17 jant kullanan varsa yorumunu alabilirmiyim sizce değer mi yoksa orjinal jantlarla mı devam edeyim ?https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-17-honda-orjinal-janti-413893889/detay/

• TrgyStc T kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür...
    Muhtemelen ben de yaptırırım. LPG'li kullanımda sübap ayarı önemli çünkü...
  • Selam Herkese,

Yazlık lastik aldım. tercihim Michelin primacy 3 oldu. toplam 1200 tl ödedim. aslında googyear almak için gitmiştim ama arasında lastik başına 25 tl fark olunca ve lastikçinin elinde hazır olmayınca michelin aldım. daha önce bu lastikle ilgili yorumları okumuştum, aldıktan sonra en çok hoşuma giden yol sesinin azalması oldu. lastikleri değiştirdiğimi söylemediğim kardeşim bile arabadaki sessizliği anladı, demekki o derece fark oluyor.
  • ismet berker İ kullanıcısına yanıt
    Civic eco yani fabrika montajli lpglilerde subap ayari 40binde benzinli modellerde ise bu ayar100binde bir yapilir

• Arkadaslar sol on farimda gunes yanigi olustu. Son bakimi ozel serviste yaptigim icin yetkili servis garantiye almadi bende hemen hondaturkiyeyi aradim durumumu anlattim olusan fardaki solmanin periyodik bakimdaki yag filtre vs ile ilgili olmadigini uretim hatasi oldugunu belirttim. Bugun o yetkili servis aradi ve aracin fotosunu cekip honda turkiyeye yolladi bakalim nolacak sonuc.

• Arkadaşlar iyi akşamlar. Bursa da yaşıyorum. Aracıma cam filmi, boya koruma ve detaylı temizlik yaptırıcam ancak hangi firma güvenilir hangisi işini hakkıyla yapıyor tam bir muamma. Bursa da Sonax, Ziebart, Oto King ve Autoclub ile görüştüm hepsi aşağı yukarı aynı fiyatı verdiler ama dediğim gibi herkes kendi ürününü överken diğerini kötülüyor. Bursa da yaşayan varsa daha önce bu şekilde işlem yaptıran varsa tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı? En son ziebart Osmangazi ile görüştüm 1.450 TL Detaylı iç temizlik, Boya Koruma ve ön cam hariç bütün cam filmleri için 1.450 TL fiyat verdi? Yardımcı olursanız çok sevinirim. İnanın kafam çok karıştı.
  • alperkzl A kullanıcısına yanıt
    sonax ta motor ve koltuk yıkama yaptırmıştım çok iyidi.
    ancak detaylı iç temizlik için ziebart daha iyi diye duydum.
  • Slmlar 2013 premium aracımin akusu bitiyor sabahlari artik teklemeye başladı

Inci aku 165 tl ye ters kutup 45 lil buldum taktiracagim

Fakat arac teybi ve yuklu ayarları sıfırlanıyor mu bilgi verirmisiniz

Servis 257 lira ve 20 tl işçilik diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ismet berker

Benim 40.000 de yaklaşıyor. Büyük ihtimalle ben de Balıkesir'de yaptırırım. Sübap ayarını siz mi istediniz, yoksa servis mi önerdi. Sübap ayarından sonra bir fark oldu mu.

Selamlar belki ilgili arkadaşlarda katkı sağlar.

Yarın 40 bin bakımına gireceğim yalnız sorduğum iki yetkili servisten biri subap ayarı yapılacak diyor diğeri yok sistem vermiyor diyor. Subap ayarı veren yerde yaptıracağım. Buda yetkili serviste son bakımım olacak.

• yokyere kullanıcısına yanıt
    Hiç riske atmadan honda servisinde butun islemleri yaptiricam. Cam filmi, detayli temizlik ve boya koruma yaptiricam. Kullandikari urun Meguiars. En azından sıkıntı çıkarsa sorumlu Honda Servis. Daha kurumsal en azından.

• quote:

Orijinalden alıntı: amatörttl

Slmlar 2013 premium aracımin akusu bitiyor sabahlari artik teklemeye başladı

Inci aku 165 tl ye ters kutup 45 lil buldum taktiracagim

Fakat arac teybi ve yuklu ayarları sıfırlanıyor mu bilgi verirmisiniz

Servis 257 lira ve 20 tl işçilik diyor

Mutlu akünün 55 amperliği de var hemen hemen ayni fiyata. Daha güçlü bir akü sizin taktıracağınuza göre

• Sorunuza istinaden foto ekledim; minder; sırtlık, kafalık. Hafızalı köpük malzeme. Ortopedik. Maalesef yurtdışı siparişi;

amazon (ABD).

@safagoksel

Salondaki kanepeden daha rahat ediyorum sürücü koltuğunda. Bel ve sırt ağrıları bitmiştir. Paydos.

• quote:

Orijinalden alıntı: MehmetTolga01

Arkadaslar sol on farimda gunes yanigi olustu. Son bakimi ozel serviste yaptigim icin yetkili servis garantiye almadi bende hemen hondaturkiyeyi aradim durumumu anlattim olusan fardaki solmanin periyodik bakimdaki yag filtre vs ile ilgili olmadigini uretim hatasi oldugunu belirttim. Bugun o yetkili servis aradi ve aracin fotosunu cekip honda turkiyeye yolladi bakalim nolacak sonuc.

On farimdaki solma icin yetkili servis donus yapti bugun. Son bakimi yetkili serviste yapmamama ragmen hondaturkiye sikayetimi dikkate alip yeni far yollamis. Cuma gunu degisim icin randevu aldim. Hayirlisi olur ins. Arkadaslar size tavsiyem garanti isini bayinin insafina birakmayin arayin hondaturkiyeyi sikayette bulunun mutlaka

• 
Sayfa: önceki 43204321432243234324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.