Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4323. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.431.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43214322432343244325
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler bilgilendirme için dostum. Solmaya sebep bazen güneş ve araba yıkamadaki kullanılan temizlik maddeleri olabiliyor. Geçmiş olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HiqhWoltage kullanıcısına yanıt
    Arac daha 2.5 yillik solma icin cok erken ve de sol far soldu sagda sikinti yok. Bence bu tamamen uretim hatasi.

• cemele C kullanıcısına yanıt
    Sizden de ayar sonrası izlenimlerinizi alabilir miyiz...
  • Yakın zamanda 2. yıl 20 bin bakımı yaptıran var mı? Fiyat alabilir miyim?
  • MehmetTolga01 M kullanıcısına yanıt
    Bu bilgi nerede var? (Gerçi ben 40.000 de yaptıracağım)
    Arabayı alırken LPG el kitabı diye bir kitapçık vermişlerdi bulamadım şimdi.
    Orada mı var? Maksat bilinçli olalım.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismet berker

Bu bilgi nerede var? (Gerçi ben 40.000 de yaptıracağım)
    Arabayı alırken LPG el kitabı diye bir kitapçık vermişlerdi bulamadım şimdi.
    Orada mı var? Maksat bilinçli olalım.....

Evet kitapcikta yer aliyor bu bilgi

• Herkese iyi gunler.2015 civic executive almis bulunmaktayim. Bir kac sorum olacak cevaplanirsa sevinirim.

1. Yan aynalari kapatamiyorum. Mumkun mu?

2. Navigasyonu var.Ama markasi belli degil. Radyo kanallarini kaydetmeyi yapamiyorum.Nasil yapiliyor?

3. Anahtarsiz calistirma var ama kontak ceviremiyorum.direk calisiyor. Bu nedenle radyo dinlemek istesem araci calistirmak sorunda kaliyorum. Baska bir yolu var mi?

• Benzin filtresini değiştiren oldu mu arkadaşlar

• inferno21 kullanıcısına yanıt
    60k da değişecek dediler cıx değiştirmedim

70k da değişecek dediler cıx değiştirmedim

80k da değişecek diyecekler cıx değiştmem diyecem ☺️

• Dün bende 67 bin km deki aracimi sübap ayarı yaptirdim.Daha önce 20 bin km de yaptırmıştım.

Yaklaşık olarak 50 bin km lpg de kullanmama rağmen çok fazla bozulmamış subaplar.Normalde 20 bin km de sübap ayarı yapılması gerektigini daha önce söylemişti usta.Neden sübaplarin ayari bozulmamıştir diye sorduğumda senin kullandığın lpg yağlama sistemli olduğundan bozulmamış dedi.

Ayrıca usta şunu söyledi.Benim kullandığım lpg nin enjektörlerinden ses gelmediğini,Brc nin enjektörlerinden bariz bir şekilde ses geldigini söyledi..

NOT:Kullandığım lpg kiti Dünya da kalite olarak kanıtlamış ama ben de bu kaliteden neler çektim neler😞😥

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanaslan3301

Herkese iyi gunler.2015 civic executive almis bulunmaktayim. Bir kac sorum olacak cevaplanirsa sevinirim.

1. Yan aynalari kapatamiyorum. Mumkun mu?

2. Navigasyonu var.Ama markasi belli degil. Radyo kanallarini kaydetmeyi yapamiyorum.Nasil yapiliyor?

3. Anahtarsiz calistirma var ama kontak ceviremiyorum.direk calisiyor. Bu nedenle radyo dinlemek istesem araci calistirmak sorunda kaliyorum. Baska bir yolu var mi?

1. Elektrikli kapanan yan aynalar sadece 2012 model

FB7'de var.

2. Navigasyon cihazi standart uretim degil. Onceki

sahibi satin almis olmali. Markasini bilmeden yorum

yapmak mumkun degil. Ornek; bendeki Navitech

marka; model NX-214F.

3. Benim 2012 model FB7'de keyless entry/anahtarsiz

kullanim ozelligi yok. Forumda bu ozelligi kullanan

bir arkadas yorum yapabilir belki.

Saglicakla kalın.

• Kullanim kilavuzlari ve dokumanlari gozden gecirdim.

"Benzin el kitabi" yok. Araci eksik mi teslim ettiler, nedlr?

• serkanaslan3301 S kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı olsun aracınız.

Sorularıniza bildigim kadariyla cvp vereyim.

1.Sadece 2012 model araclarda ayna kapatma var.

2.Radyo frekansini ayarladiginizda 1 2 3 diye tuşların üzerine 4 veya 5 saniye basılı tutun kaydeder.

3.Frene basmadan 1 kez star stop düğmesine bas radyo çalışır.Frene basarsan araç çalışır.

• MehmetTolga01 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür. Durum iyice netleşti...
  • sk67a S kullanıcısına yanıt
    Eksik teslimat olduğu kesin.
    Ama size eksik teslim edilen kitapçık değil,
    şöyle ekonomik ve emniyetli bir lpg sistemi...
    İşin gerçeği şu: Anahtar teslim alınan LPG'li araçlarla
    birlikte hem kullanıcı el kitabı (Doğrudur,benzinli el kitabı) hem de LPG kullanımı el
    kitabı veriliyor. Ne demiştik; maksat bilinç artsın....
  • Cevaplarınız için teşekkürler.multimedia sisteminin uzerinde ilginctir marka yazmiyor.sadece acilirken kirmizi harflerle honda yaziyor.uzerinde sayilarda yok malesef.sadece altli üstlü toplamda 8 adet bos diktorgen var. Bir de navigasyonu calismiyor. Karti yok.bakalim olmazsa bir elektronikciye yaptiracagim.

Aynalar hadi otomatik kapanmiyor. Elle de mi kapanmiyor. Elle denedik kapatamadik. Kirariz diye korktuk. Belki ondan kapatamadik.

Son olarak aracla ilgili olarak cok onemli olan ve soylenmesi gereken bir sey varsa soyleyin lutfen.

Tesekkurler...

• Çifte yakıtlı bir araç düşünseydim, bu kesinlikle

benzin+elektrik motorlu hibrit bir oto olurdu.

Honda maalesef hibrit olayında Toyota'nın çok

gerisinde kaldı yahu.

Eski Civic FD6 kasada bile hibrit elektrik motoru vardı.

Şimdi mafiş.

Elektrikli motorda sübap ayarı da yok; oh mis.
    Araba ile elektriğin el kitapçığı da gelirdi yanında;
    havalı olurdu.

FD6 model bilirkişiye soralım hibrit olayını;
    saygıdeğer ögermenim; ne diyorsunuz bu hususta?
    FD6 Civic konusunda Ordinaryüs Porof. Dr.
    kendisi.

quote:

caucass

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 21 Nisan 2017; 13:40:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanaslan3301

Cevaplarınız için teşekkürler.multimedia sisteminin uzerinde ilginctir marka yazmiyor.sadece acilirken kirmizi harflerle honda yaziyor.uzerinde sayilarda yok malesef.sadece altli üstlü toplamda 8 adet bos diktorgen var. Bir de navigasyonu calismiyor. Karti yok.bakalim olmazsa bir elektronikciye yaptiracagim.

Aynalar hadi otomatik kapanmiyor. Elle de mi kapanmiyor. Elle denedik kapatamadik. Kirariz diye korktuk. Belki ondan kapatamadik.

Son olarak aracla ilgili olarak cok onemli olan ve soylenmesi gereken bir sey varsa soyleyin lutfen.

Tesekkurler...

radyo kanallarını hafızaya almak için '8 adet boş dikdörtgen' diye tabir ettiğiniz o boş alana parmağınızla 4-5 saniye bastırmanız gerekmekte.

Benim navigasyonun dokunmatiği öyle çok aham şaham olmadığı için hafızaya alma işlemi bazen gıcık edebiliyor; bazen anında alıyor, bazen 4-5 denemede ancak oluyor.

FM1-FM2-FM3-FM4 olmak üzere 4 sayfa ve her sayfada bahsettiğiniz 8 boş dikdörtgen olduğu için toplamda 32 adet radyo kanalını hafızaya alabiliyorsunuz.
    Aracınız 2015 model ise garantisi dolmamış olmalı, navigasyon kartı için yetkili servise danışabilirsiniz.

Aynalara gelince, elle kapatmak istediğinizde, evet bayağı bir dirençle karşılaşıyorsunuz; ancak, korkmadan biraz daha güç vererek kapatabilirsiniz. Ben de ilk denemede korkmuştum ancak biraz güçlü bastırmak gerekiyor.

• Bende aracımı 39000 kmde benzinli almıştım alır alma LPG taktırdım. Brc +yağlama sistemi. Yakında bakıma gireceğim o zmn şimdilik subap ayarı vs gerekmez değil mı? Benzindeyken hiç ayar yapılmamış.

• Arkadaslar bu gun sol on far garantiden degisti. Solmus fardan kurtuldum sonunda. Umarim bir daha karsilasmam bole bi sorunla.

Bu arada serviste iken RS i test ettim tek kelime ile mukemmel bi arac ucuyor resmen tabi yakitida baya bir iyi ort 10.5 yakmisti arac ama hakkini veriyor.

• 
Sayfa: önceki 43214322432343244325
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.