Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4324. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.430.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43224323432443254326
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Osram marka fener bozuldu. Tamir isine giristim.

2 tane ufak ama kuvvetli miknatis ekledim.

Civic ön kamera acma kapama dugmesini

yenilemistim; eski dugmeyi fenere lehimledim.

Guzel LED ampulu var fenerin. Fena olmadi

sanki. Miknatislar sayesinde camurluk ustu

kaportaya sabitledim mesela. Gece lastik

degistirmek gerekirse ilac gibi olur.

3 adet AAA kucuk kalem pille calisiyordu. n11'den

ozel pil yuvasi aldim; sarj edilebilir lityum-iyon

18650 tip pile uyarladim; pil de 3,400 mAh

kapasiteli. Pil yuvasini fenere lehimledim.

18650 Li-Ion pil cok daha uzun sure dayaniyor.

quote:

Wolfen1976

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sk67a S kullanıcısına yanıt
    C-HR, tüm desteklemelere rağmen dizelinden bile hala 10-12.000.-TL daha pahalı.
    Hibrit oto güzel ama henüz yılda 10-15000 km yapanlar için rantabl değil.
    Evet honda bir ara bu işe soyundu, ama gerisi gelmedi. Hatta ilginç bir özelliği vardı onların. Devasa akü nedeniyle arka koltuklar yatmıyordu mesela ve de çok pahalı idi...
    LPG'de bir kaç küçük dezavantaj var tabii (sübap ayarı, stepne yeri vs.). Ama mesela ben alırken (2013 ekim) ek maliyet 2,750.-TL idi. Şimdi epey artmış. Ama her şeye rağmen çok ekonomik bir çözüm. (Reklamlar bittii...)
  • bjkneasy1903 kullanıcısına yanıt
    Aracınız şu an kaç km de?lpg de ne kadar yol yaptiniz?

Buna göre yaptırın sübap ayarını.

Benzinde 40 bin km de ayar yapılması gerekir diyo servis ama bence gerek yok(Benim şahsi düşüncemdir)

Yanılmıyorsam Brc de yağlama sistem yok diye biliyorum.Sadece pirins te bulunuyor bu sistem.

Ben de lpg yi ilk aldığım yıl taktirmistim.

Daha önce sübap ayarını 20 bin km de yaptırdım.Lpg de sorun vardı ve lpg servisi bu sorunun subap ayarindan yapabilir demişti ama ne yazik ki ayardan olmadığı anlaşıldı😡

• Aracım şu an 46binde. Brcyi taktirirken ek bir kit olarak yağlama da takıldı. Hatta benzin pompası sürekli çalışmasın diye ona da bir role takıldı. Lpgye geçtikten 3 dk sonra elektrik akışını kesiyor. Benden önceki sahibi yıldan bakıma gitmiş. LPG takılınca garanti dışı kaldığı için bekliyorum su an bakım için. 50binde olacak. Çalışmada herhangi bir titreme, araçta kasma yok. Sanırım 60k bakımında yaptırmak daha uygun olacak. Teşekkür ederim bilgiler için.

Brc de yaglama sistemini yok diye biliyorum. Brc yetkili servisi mi takti bu yaglama sistemini acaba?

• İstanbul Ucel Mühendislikte takıldı. BRC yetkili servisi. Takarken subap yağlama sistemide dahil edelim mı dediler bende dahil ettirdim. Belki prins gibi bir sistemi yoktur. Prinsi bilmiyorum ama bir yağ kutusu eklendi ve subaplara giren yerdeki hortuma bir çatal eklenerek yağlama sistemi dahil edilmiş oldu. Belli araliklarla subap yağı çekiyor oradan.

• quote:

Orijinalden alıntı: uygun48

Dün bende 67 bin km deki aracimi sübap ayarı yaptirdim.Daha önce 20 bin km de yaptırmıştım.

Yaklaşık olarak 50 bin km lpg de kullanmama rağmen çok fazla bozulmamış subaplar.Normalde 20 bin km de sübap ayarı yapılması gerektigini daha önce söylemişti usta.Neden sübaplarin ayari bozulmamıştir diye sorduğumda senin kullandığın lpg yağlama sistemli olduğundan bozulmamış dedi.

Ayrıca usta şunu söyledi.Benim kullandığım lpg nin enjektörlerinden ses gelmediğini,Brc nin enjektörlerinden bariz bir şekilde ses geldigini söyledi..

NOT:Kullandığım lpg kiti Dünya da kalite olarak kanıtlamış ama ben de bu kaliteden neler çektim neler😞😥

aracim 2012 manuel, brc kit takili.
    7 binde iken, brc lpg kitini taktirdim. gecen 60 bin bakimina gitmistim, gitmeden once aracin cekisinde bir miktar azalma hissediyordum zaten. ordaki arkadas da subap ayariniz gelmis gibi duruyor dedi.subap ayarini yaptirdim, arac resmen kendine geldi.
    ilk subap ayarini yaklasik 53 bin km de yaptirmis oldum. araci performansli kullaniyorum. ayrica etkisi varmidir bilmiyorum ama 4500 devirden sonra %15 benzin kullaniyor.
    Fazla km yapmamişsiniz.Bence gerek yok sübap ayarına.

Brc kitinde yağlama sistemi olduğuna eminmisiniz!??Ben hiç duymadım bu sistemin olduğuna..

Lpg servisi sonradan takmış olabilir mi?Yani brc üretmeden servis takmış olabilir mi?

Kaç km sonra yağ bitiyor ve fiyatı nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: halted__

quote:

Dün bende 67 bin km deki aracimi sübap ayarı yaptirdim.Daha önce 20 bin km de yaptırmıştım.

Yaklaşık olarak 50 bin km lpg de kullanmama rağmen çok fazla bozulmamış subaplar.Normalde 20 bin km de sübap ayarı yapılması gerektigini daha önce söylemişti usta.Neden sübaplarin ayari bozulmamıştir diye sorduğumda senin kullandığın lpg yağlama sistemli olduğundan bozulmamış dedi.

Ayrıca usta şunu söyledi.Benim kullandığım lpg nin enjektörlerinden ses gelmediğini,Brc nin enjektörlerinden bariz bir şekilde ses geldigini söyledi..

NOT:Kullandığım lpg kiti Dünya da kalite olarak kanıtlamış ama ben de bu kaliteden neler çektim neler😞😥

7 binde iken, brc lpg kitini taktirdim. gecen 60 bin bakimina gitmistim, gitmeden once aracin cekisinde bir miktar azalma hissediyordum zaten. ordaki arkadas da subap ayariniz gelmis gibi duruyor dedi.subap ayarini yaptirdim, arac resmen kendine geldi.
    ilk subap ayarini yaklasik 53 bin km de yaptirmis oldum. araci performansli kullaniyorum. ayrica etkisi varmidir bilmiyorum ama 4500 devirden sonra %15 benzin kullaniyor.

Hemen hemen ayni km de yaptirmişiz sübap ayarını.Aracimda sadece birinde(emme sübap)inda vardı bozukluk.O da çok önemli değildi.Yapilmasa da olurdu aslında..

Dediğinize göre sizin aracınızın sübap ayari baya bir bozulmuş.Aracimdaki lpg kiti,yağlamali sistemi olduğu için bozulmamış olabilir.

• Mavibenim cevabin icin tesekkur ederim. Bu gün elektronikciden navigasyonu yuklettim. Radyo da ebet dedigin gibiymis. Navigasyonun markasini sordum cyclone olabilir dedi. Ben de nasil olabilir dedim. Kesin mi dedim. Anlayacagin cihazin markasi kesin belli degil.ama senin dedigin gibi fm1 fm 2 fm 3 fm4 ve am kanallari var. Her bir kanal icin de 8 adet dikdortgen bosluk var. Sanırım seninkiyle ayni cihaz. Sen cihazin markasini biliyor musun?

• Arkadaşlar rutin yetkili servis bakımına ek olarak aracını Brc servisine götüren var mı? Buna gerek olur mu?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: halted__

quote:

Hemen hemen ayni km de yaptirmişiz sübap ayarını.Aracimda sadece birinde(emme sübap)inda vardı bozukluk.O da çok önemli değildi.Yapilmasa da olurdu aslında..

Dediğinize göre sizin aracınızın sübap ayari baya bir bozulmuş.Aracimdaki lpg kiti,yağlamali sistemi olduğu için bozulmamış olabilir.

yaglama sisteminin ne kadar etkili oldugunu bilemiyorum fakat fb7 nin eco modeli icin subap ayarina hic gerek yok diye satmislardi(benim eco degil) lakin sonradan servise gelen yazida eco modellerin 40 bin de subap ayarina gelmeleri istenmis.
    malum lpg yuksek sicaklik uretiyor o da subaplarin zamanla uzamasina neden oluyor. brc nin benzin puskurtme sistemi de bu isinmanin etkisini en aza indirmek icin tasarlanmis(sozde:))
  • halted__ kullanıcısına yanıt
    Subap yaglama sistemi isin ehli lpg ve motor ustalari tarafindan onaylanmayan bir uygulamadir. Dusunun lpgden dolayi asiri isinan bir subapa siz subap yagi diye satilan ( aslinda 10 numara yag derler ona ) maddeyi puskurtuyorsunuz. Yanan maddeye yag dokseniz ne olyr yangin buyur. Aynen subap yaglamada subaplari daha cok yakar. Bu yaglama sadece lpgcilerin vatandasi kaziklamak icin sectikleri bir uygulamadir. Arti bu yaglama ise yarasa honda zaten bunu fabrikada kendisi yapardi.

• Arkadaşlar lpg deposu 26-27 litre aliyor daha önce tamamen bitirip almamistim fark edemedim bunun için honda servisine mi yoksa brc servisine mi gidiyoruz, birde sanirim boş depo ile gitmek gerekecek çözümü kolay mi ugrastiriyor mu?

• Bu benzin+LPG olayi Niels Bohr'un Kuantum Mekanigi ile,

Albert Einstein'in Izafiyet Teorisinin harmanlanmis hali gibi.

Su ana kadar bu iki bilim insaninin teorileri arasinda

100 senedir tam bir uyum saglamamadi. Onca fizikci kafa

yordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 23 Nisan 2017; 22:50:28 >
  • Yağın numarasını bilmiyorum. Taktirirken benzin rolesi ve yağlama sistemine ek 100 TL vermiştim. Yağ olarakta subap yağı diye özel bir yağ koyuldu. 10numara değil. Daha ince bir yağdı. Daha henüz 7000km kullandım. Minimum çizgisine yaklasmadi bile. Yanlış hatırlamıyorsam usta 20k km yeter demişti. Brc bayisinde takıldı ama yağlama sistemi ayrı bir kutu. Üstünde brc falan yazmıyor. Muhtemelen taktirdigim yer kendisi eklemiş olabilir. Boş bir zamanda fotosunu çeker eklerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ters slash

Arkadaşlar lpg deposu 26-27 litre aliyor daha önce tamamen bitirip almamistim fark edemedim bunun için honda servisine mi yoksa brc servisine mi gidiyoruz, birde sanirim boş depo ile gitmek gerekecek çözümü kolay mi ugrastiriyor mu?

Depo boş iken şamandıra ayarı yapılıyor. Brc servisi yapar.

• serkanaslan3301 S kullanıcısına yanıt
    Benimkinin markası cyclone.. aracım 2015 civic elegance ECO

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavibenim -- 10 Mayıs 2017; 16:27:54 >
  • MehmetTolga01 M kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi 10 numara yağ,ateşe dökseniz yanar.Yalniz bu yağ bizzat denedim ateşte yanmiyor.Yani 10 numara yağ değil.

Benzinli turbo araçlar içinde özel bir sistem geliştirmiş pirins ve fiyatı 9 bin beşyüz lira.Şu an aklımda değil ama bu sistem sadece turbolu araçlar için üretilmiş.

Ayrıca Honda bu yağlama sistemini yapar mi bilemiyorum ama tek bildiğim böyle seylerle uğraşir mi diye sorsanız kanimca hiç uğraşmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkneasy1903

Yağın numarasını bilmiyorum. Taktirirken benzin rolesi ve yağlama sistemine ek 100 TL vermiştim. Yağ olarakta subap yağı diye özel bir yağ koyuldu. 10numara değil. Daha ince bir yağdı. Daha henüz 7000km kullandım. Minimum çizgisine yaklasmadi bile. Yanlış hatırlamıyorsam usta 20k km yeter demişti. Brc bayisinde takıldı ama yağlama sistemi ayrı bir kutu. Üstünde brc falan yazmıyor. Muhtemelen taktirdigim yer kendisi eklemiş olabilir. Boş bir zamanda fotosunu çeker eklerim.

Pirins bu yağlamanin adını(valve care) olarak adlandirmiş.Yağın üzerinde bu isim yazmakta.10 bin km de yağ bitiyor. Yağ bitince ikaz veriyor lpg den benzine geçiyo ve lpg de asla çalışmıyor.Fiyatı 120 tl.

• 
Sayfa: önceki 43224323432443254326
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.