Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4200. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
88.285
Cevap
298
Favori
4.431.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 41984199420042014202
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet, polen filtresi. Yazın kontrol ettim; leş gibiydi. Koyu gri kıvamda. İçinden küçük yaprak
    da çıktı. Servis bakım zamanını beklemeden gittim, servisin yedek parça bölümünden satın aldım.
    Yenisi kar beyazı. Kaç para ödedim, hatırlamıyorum. Faturayı bulma mümkünatının mümkün olma
    olasılığı düşük.

Şöyle bir zamazingo kendisi; montaj önceki çektiğim foto:
  • Bagajdaki 12 Volt elektrik çıkışlarını yazın Bodrum yollarında kullandım. Igloo elektrikli araç soğutucusunu
    bağladım. Yol boyunca içecekleri ve atıştırmalık yiyecekleri serin tuttu. Sağolasın İzocam.
    12 Volt çıkışlardan birini kullandım; diğeri boşta. Ucunda plastik kapak var. Kullanılmadığında çıkışı koruyor.

@Wolfen1976

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 14 Nisan 2016; 21:14:40 >

• Kaputa taş çarpıyorsa, ihtimal hesapları çerçevesinde muhtemelen motor kaputunun ön kısmına denk gelir.
    Hesaplarda Gauss tipi bir dağılım kullandım . Anormal bir dağılım olursa, taş kaputun ortasına veya
    gerisine denk gelirse artık mukadderat diyelim.
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Normal_da%C4%9F%C4%B1l%C4%B1m

"Magnetbra.com". Komple mıknatıs özelliği olan, esnek, "U" profil kaput ucu çıtası olan kaplama.
    Yazın uzun yol seyahatinde kullandım fakat şehir içindeyken kullanmıyorum. Bir yere
    kaldırdım; umarım gelecek yaz bulabilirim.

@Wolfen1976

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 14 Nisan 2016; 21:19:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: polo6n

Hocam merhaba hoparlörlerin tam modelini öğrenebilirmiyim sizden? ayrıca bende navi yok civicin orjinal teybi diyelim o var bu hoparlörleri kaldırırmı acaba yoksa benimde çıkışı yüksek (4X50 volt sanırım) bir navi&medya mı almam gerekir.

Alpine, co-axial SXE-1725S. Hepsib***.com sitesinden aldım.

Aracın orijinal müzik sistemini daha bayiden teslim almadan söktürdüm.
    Cihaz o gün bu gündür kutuda duruyor. Siz sorunca ben de merak ettim;
    orijinal cihazı kutudan çıkarttım. Macaristan'da montajı yapılmış. İlginç.
    Fakat meretin üzerinde kaç watt çıkış gücü olduğunu yazmıyor.
    Ben bu cihazı hiç kullanmadım; ses gücü nedir kulaklarımla algılamadım.
    Çıkış gücü hakkında bir fikrim yok.

Navitech NX-214F cihazın çıkış gücü (RMS değil, azami anlık güç)
    4 x 50 Watt. MOSFET güçlendiricisi olduğu yazıyor kutusunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 14 Nisan 2016; 21:22:24 >

• YNS HOCA Y kullanıcısına yanıt
    aracın boyası çok hassas sanki boya nufuz etmemiş yüzeye. seffaf film çektirmeyi düşüne bilirsin kapı altlarına tampon ve çamurluğa ama güvenlik açısından iyi değil..
  • sk67a S kullanıcısına yanıt
    Hocam mesaja eklediğiniz görseller çoğunlukla goruntulenemiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayfayı tekrar yüklemeyi deneyebilir misiniz? (F5 .. Refresh)
    @meddah58
  • quote:

Orijinalden alıntı: taneresin
    Selam aynalara takılmış olan küçük aynacıklar işe yarıyormu özellikle geri manevrada tekerlegi görebiliyormusunuz veya başka ne işe yarıyor ,yapıştırma nasıl yapılıyor bende kullanmak istiyorum biraz bilgi lütfen.

Bunlar aracımdaki dış aynalara yapıştırılmış aynalar değil. Ama üç aşağı
    beş yukarı aynı ürün olmalı. Baldızı ziyaret ederken Santa Monica
    Pep Boys mağazasından satın aldım. 3-5 dolar fiyatı vardı. At alışveriş sepetine.

http://storelocator.pepboys.com/pepboys/stores/santa_monica/pep_boys_santa_monica/01672

Aliexpress veya Amazon gibi alışveriş sitelerinde olması lazım. TR'deki alışveriş sitelerinde
    de olması lazım. Fakat TR'de satılan, dairesel çerçevesi gümüş rengi
    olanını gördüm bir yerde; gümüş renkli plastik çok sırıtıyor [şahsi düşüncem].
    Mümkün mertebe çerçevesi siyah plastik olursa dış ayna ile daha uyumlu olur.

Yapıştırdıktan sonra dış aynaya zarar vermeden sökebilmek de mümkün.
    Asimetrik dışbükey aynası var. Merkez ekseni etrafında çevirmek mümkün.
    Ben her iki dış aynada kör nokta için kullanıyorum. Siz aynaları çevirerek
    kaldırımı (olabildiğince) göstermesini sağlayabilirsiniz. Daha sonra kör noktaya
    ayarlamak için sürücü camını indirip ayarlayabilirsiniz. Fakat sağ dış aynadaki
    yuvarlak aynaya ulaşmanız, uzanmanız zor olabilir. Elektrikli katlanır dış ayna
    olmaması durumundaki gibi. Hele sürüş esnasında sağ taraftaki yuvarlak aynaya
    hiç müdahale etmemek lazım.

Araç üzerindeki aynalar için video çekerdim ama gecenin karanlığında pek bir
    anlam ifade etmez.

Evet şimdi oldu...teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wolfen1976
    Belki de tüm su bazlı boyalar narindir cunku buna benzer şikayetleri başka marka model forumlarında da gördüm gezinirken Mercedes dahil.
    ...

Benim arabadaki buz mavi renk de su bazlı boya değil mi? Belki beyaz
    renk su bazlı boya biraz narin olabilir. Bu sebeple herkes hür
    iradesini kullanıp, en kuvvetli, en gürbüz su bazlı boya renklerinden birini seçmeli.
    Liste mevcut.

1. Buz mavisi
    2. Mavimtrak buz
    3. Buzlu masmavi
    4. Mavili buzul

Fakat küçük bir problem var; 1 numerolu renk artık üretilmiyor olabilir. Mukadderat.
    Belki çok kuvvetli olduğu için üretimden kaldırıldı.

Sen beyaz renk Civic almadan önce bu konuyu benimle istişare etseydin keşke. Gerçi tanışmıyorduk
    o vakit.

quote:

Orijinalden alıntı: Wolfen1976
    ...
    Servisin önerisi yeni kaput koruma 500 tl iyi de ben araci sıfır alırken zaten 500 tl ödeyip kaput koruma almistim yıkamada parçalandı kullanıcı hatası dediniz üstüne yattınız dedim istemedim haklı olarak. Hem zaten olay baştan yanlis sıfır araç alıyorum ve öndeki aracin firlatacağı ufak taslardan kaputu korumak icin kaput koruma taktırıyorum şaka gibi neden diğer araçlarda böyle bir şey yoktu o zaman.

Hanımın Nissan aracı servise götürüyorum. Servis danışmanı ile sohbet. Patronuyla kaza
    yapmış araçlar hakkında konuşuyormuş. Kaza kötü bir durum. Fakat patronu lafını kesmiş:

"Yahu tabi ki araçlar kaza yapacak, bize gelecekler, kaporta ve boya onarımını yapacağız.
    Peki kaza yapmasınlar da, biz ekmek yerine taş mı yesek?"

Anlatabildim mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: korayu

Tüm firmalar böyle nerdeyse,
    örnegin bmw 3 serisinde en dolu paketlerde dahil olmak üzere cruise control, arka koltukların sırt kısmının yatması, yolcu airbag iptal edilebilmesi vb.
    Birsürü ufak tefek sayılabilecek donanımlar ekstra para ile alınabiliyor,
    Bmw 320i m paket 170 bin tl ve yukarıdaki özellikler standart değil.

Burada ilginç olan, FB7 aracın lansmanını yaptığı ilk sene olan 2012
    model yılında bahsettiğim özellikleri Honda'nın sunuyor olması ve
    sonradan tedavülden kaldırması. Garip bir durum.

========

Wolfen; benim 3-5 dolarlık yuvarlak aynalardan çok daha zarif bir opsiyon var bu
    malum Alaman arabasında. Eminim daha iyi çalışıyordur. Sudan ucuz; sadece 1097 Euro!
    @Wolfen1976

Bir de uzaktan kumandalı, araç park halinde iken uzaktan çalıştırılabilen ısıtma sistemi
    istiyordun. O da mevcut; sadece 2743 Euro. Neredeyse bedava, fırsatı kaçırma bence.

Merkel Abla diyor ki; "Wolfen paracıklarını bu tarafa yollasın".

Almanlar ne yapsınlar; Vollkornbrot ekmek yerine taş mı yesinler?!
    https://www.google.com.tr/search?q=vollkorn+brot&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiqrcvc-Y7MAhXoO5oKHcvSAKgQsAQIHA&biw=1983&bih=1023

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 15 Nisan 2016; 16:50:37 >

• Otoyolda hafriyat kamyonundan fırlayan tuğla tekerin altına girdi. Gitti kış lastiklerinden biri.
    Yenisini satın aldım. İlk defa stepne lastiği kullandım. Nedense sarı rengi hoşuma gitti.
    İlk defa bu renk jantı olan bir yedek lastik görüyorum; gıcır gıcır da boyamışlar.

@Wolfen1976
  • 70bin km bakimi icin neler yapiliyor? Ve yetkili servisten fiyat alan oldu mu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Mantıken doğru ama eksik cunku plaka bolumunede gelirse sıkıntı buyuk cunku tamponun boya altı siyah kabak gibi ortaya çıkmakta şimdi hatırladım ön tamponumda 4 adet çızık vardı bunların 3 tanesini peraja marka kolonya ile ve bez ile 30 dk boyunca sert sekilde silerek zar zor azalttım aslında baştan saçma bir fikirdi çizikleri yok edecem diye daha da beter hale getirebilirdim artık mukadderat mı şans mı bilemedim ama 3 tanesini yok ettim kaldı 1 oda azaldı ama yine fark ediliyor bakınca.

Tikkat Önemli Not : Benim dediğimi yapın ama yaptığı mı yapmayın öyle bir laf vardı sanki ben riske girdim siz girmeyin.
    Aslında aracı alma esnasında bende buralardaydım yorumları okuyordum ama kimse buz mavi metalik boya dememisti ki gerci ben o rengi sormustum bayiye elimizde yok size beyaz verelim dediler hazırda o vardi bende gitmisken alayım dedim ya birde beyaz renk söyle böyle yazanlarda oldu civic beyaz guzel gibisinden bizde gaza geldik belki de.
    Abi Merkel önce kalıbının adamı pardon kadını olsun yüzümüze gülüp arkamizdan iş çeviren eski müttefik Almanlara kuruş vermem. Alman yada başka Avrupa aracı almam için bazı şartlarım var önce onları yapsınlar, Merkel senin canın sağolsun komşu Alican Aleyendro'dan alıntı Lafa değil icraata bakarım özetle.

1 - Ülkemizde faaliyet gösteren teröristlere finansal ve silah desteğini hemen kesecekler, kendi ülkelerinde cirit attırmayacaklar.
    2 - En az 6 yıl ücretsiz full garanti verecekler ( şanzıman dahil )
    3 - Her marka modelde 20 Bin fiyat düşecekler cünkü diğer markalara göre fazladan alıyorlar araç başına.
    4 - Emisyon hilesinin gereğini yapacaklar sözde değil ama
    5 - Fabrikası olmayan markaları en az 2 fabrika açacaklar.
    6 - Yakıt tüketimi gerçekte ne ise onu belirtecekler sakın ha 7,5 lt yazıpta sonra 10.5 lt / 100 km de çıkmayacak.

Bunları yapsın Merkel bende hemen yarın 5.20 Bmw hitler bıyığı alayım hemide full donanımlı.

Geçmiş olsun abi umarım başka hasar olmamistir klasik olacak ama cana geleceğine civice gelsin diyeyim en son.
  • aakdogan A kullanıcısına yanıt
    Yetkili servis cok pahali olur subap ayari fren hidroligi ve sanziman yagini yetkili serviste yaptir diger seyler icin ugrama bile bence yagi kendin al mobil 0 30 veya 0 40 filtreleri de bosh un seti var fd6 icin yag polen ve hava filtresi sonra disarda degistirt

• speedyrazors kullanıcısına yanıt
    Şanzuman yaği 60 binde degismisti zaten yine mi degismesi gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: aakdogan

Şanzuman yaği 60 binde degismisti zaten yine mi degismesi gerekiyor.

hayir ben sadece saydigim 3 islem icin servise gidin demek istedim kitapcikta bakim tablosu var ordan bakabilirsiniz kac km hangi islemlerin yapilmasi gerektigine lpg varsa 15-20 bin km de 1 kere subap ayari yaptirmaniz gerek ve lpg filtrelerini degistirmeniz lazim
  • 
Sayfa: önceki 41984199420042014202
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.