Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4198. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88.285
Cevap
298
Favori
4.432.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 41964197419841994200
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SarsJr

Mesajlari okudum şahsi yorumumdur, ...
    Opsiyonlarda bile olmayan katlanir ayna ,kararan dikiz ayna benimde canimi sikmaktadir.
    ...

Burada müdahale etmek durumundayım. Bu forum başlığına uzun zamandır yazmıyorum.
    Müptelası değilim. Fakat yanlış veya eksik bilgi verilmesini de kabullenemem.

2012 Ekim ayında 49,000 TL fiyatla satın aldığım Honda Civic Elegance otomatik vites
    aracımın orijinal, fabrika üretimi elektrikli katlanır dış aynaları var. 2012 model FB7 araçların
    çoğunda elektrikli katlanır ayna mevcut. Bir önceki aracımda elektrikli katlanır ayna yoktu
    ve eksikliğini defalarca hissettim. Benim için çok önemli bir kriterdi. Eğer 2012 Civic araçta bu
    özellik olmasaydı, şu an başka marka ve model bir araç kullanıyordum. Bu konuda fikrim o kadar net.

Aracı satın aldığımda opsiyon olarak orijinal, Honda üretimi optik duyargalı otomatik kararan
    dikiz aynasını sipariş ettim. Türkiye'ye Honda yedek parçaları Belçika Honda'daki depodan
    geliyor. 2 ay gibi bir süre bekledim. 2012 sonu veya 2013 başından beri otomatik kararan
    dikiz aynasını kullanıyorum; çok da memnunum. Gece aracımı kullanırken bulunmaz bir nimet.
    Asla vazgeçmem. Olmazsa olmaz.

Konsolda Navitech NX-214F cihaz var. Navigasyonunu en son 2015 Q3 (veya Q4) olarak güncelledim.
    Süper olmasa da arada bir ihtiyaç oluyor. Konsoldaki görünümü ve fonksiyonları yeterli. Arada bir
    microSD karttan "Der Untergang" filmini izliyorum, cep telefonundan Rammstein müziklerini
    dinliyorum, DVD'den de Wagner'in operalarını izliyorum. Asayiş berkemal.

Ön kapılardaki 2 adet orijinal hoparlörü, ayrıca arka konsoldaki 2 adet hoparlörü söktürdüm, 4 adet
    Alpine marka hoparlör ile değiştirdim. Aracın kabin akustiği ve hoparlörlerin monte edildiği paneller muhteşem değil, Navitech cihazın
    4x50w Mosfet güçlendiricisi de idare eder. Fakat keyifle müzik dinleyebiliyorum. Civic Musıki Cemiyeti'nden
    gayet memnunum.

Boya koruma uygulaması yaptırdığımda aracın altına ve çamurluklara pütürlü yalıtım malzemesi uygulattım.
    "Deli gibi" bir yol gürültüsü veya lastik sesi algılamıyorum kabinde.

Önemli bir eksiklik bagajda 12 Volt elektrik çıkışı olmamasıydı. Tamamen kendi imkanlarımla ve bizzat, şahsen bagaja
    1 değil, 2 adet 12 Volt elektrik çıkışı ekledim. Elektrik sigortaları da mevcut. Kafam esiyor, yazın
    Igloo elektrikli oto soğutucusunu bağlıyorum. Yazın uzun yolda araç içindeki soğuk içecekler ilaç gibi geliyor.
    İstediğim zaman Black&Decker 12 Volt->220Volt (AC) voltaj çeviricisini bagajdaki 12 Volt çıkışa bağlıyorum.
    Geçende Nikon SLR kameranın pilini Kocaeli'nde iş icabı önemli bir
    ziyarete giderken şarj etmem gerekti. Nikon şarj cihazı sadece 220 Volt AC ile çalışıyor. Kocaeli'nde fotoğraf çekmem gerekiyordu ve
    Nikon kameranın pili bitmişti. Bağajdaki 12 Volt çıkışı ve 220 Volt AC çeviriciyi kullandım. Kocaeli'ne vardığımda pil tamamen şarj olmuştu.

Bagajdaki eşya filesi de üzerinde Civic amblemi olan, orijinal Honda aksesuarı. Amerika'dan xyz
    eyaletinin bilmemne Honda bayisinden sipariş edildi ve bana ulaştı. Honda servis bagajdaki 4 adet montaj
    noktasına (her Civic kasasında mevcut) özel klipsleri ile bagaj filesini monte etti.

Civic aracım geldi 55,000 kilometreye, tık demedi, sadece yetkili servis bakımlarını yaptırdım. Bu arabada
    en çok para aksesuara gitti. Araç eskidi ama elektrikli katlanır aynaları, otomatik kararan dikiz aynası ilk günkü gibi çalışıyor. Artık bu
    özellikleri yadırgamış vaziyetteyim. Yukarıdaki mesajı okumasaydım, bu özellikleri hatırlamazdım bile. Bana göre bu aksesuarların
    olmaması garip. Bir sonraki aracımda da bütün bu özellikleri şart koşacağım. Yoksa satın almam.

Demek ki bütün Civic araçlar için "o yok, bu yok, mümkün değil" diye genelleme yapmamak lazım. Belki var, belki yok.
    Mustafa Topaloğlu'nun "Deneysel Banka - Çalışma Ortamı - Yapay Zeka" bölümünde dediği gibi; "Mümkünü mümkünat olacak".
    @Wolfen1976

https://youtu.be/xiYscw09gLw?t=135

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 12 Nisan 2016; 17:32:27 >

• sk67a S kullanıcısına yanıt
    Aynen Abi ufak tefek eklentiler ile Civic'in 100 k lik araclardan pek farkı kalmiyor aslinda zaten yeni gelecek olan kasada ses yalıtımı baya bir iyilestirilmis, extra navide almaya gerek yok internet uyumlu orjinal navi ekranı olacak fakat tabiki otomatik katlanan ayna ve bagajda 12V cikisi buyuk ihtimal yine es gecilmistir umarım yanılırım.
  • Bagajdaki 12 Volt mümkünatı mümkün oldu bile. 3 sene önce.
    2017 model Honda Civic arabada olması lazım artık. Eğer olmazsa ayıp. Bagajdaki 12 Volt
    çıkış eskidi; hadi onu bırak, o çıkışı kullanarak şarj ettiğimiz telefon
    tarih oldu.

https://www.youtube.com/watch?v=luRx2dN2nls
    https://www.youtube.com/watch?v=suouEIAJXqA
    https://www.youtube.com/watch?v=xv4-iBWUrnw
    https://www.youtube.com/watch?v=43LT7FZIXng
    Bu şarkı kardeşim için gelsin.
    https://www.youtube.com/watch?v=DnZ8s0O7AzE
    @Wolfen1976

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 12 Nisan 2016; 17:02:59 >

Abi ilk video mustafa topaloğlu bomba olmuş ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavibenim

Aracım 2015 1.6 Elegance Eco modeli
    Şu anda 12.000 km'de..
    ortalama tüketimim şehir içi 1 litre LGP ile 10-10.5 km, şehir dışı ise 1 litre LPG ile 13 km..
    Yalnız Ankara'da, şehir içinde kısa mesafelerde ve yoğun trafikte kullanılıyor; şöyle söyleyeyim, 300-350 km arası giden bir depo LGP boyunca ortalama hız 20-25 km arası çıkıyor.
    Böyle bir yoğun trafik kullanımı için 1 litre ile ortalama 10 km gidebiliyor olmak benim için çok iyi bir değer.

Tüketim değerleriniz çok iyi. İstanbul için her gün köprü trafiği, sürekli dur kalk trafik, nadiren yol açılıyor. Dediğim gibi henüz bir depoyla(30 litre civarı) 240-250 km üstünü göremedim. Tüketimin bu trafiğe göre normal olduğunu düşünüyorum. Yalnız benzer güzergahta dizelle çok daha az tüketim yapan arkadaşlarım da var. İstanbul içi farklı verilere ulaşan varsa bilgi verirse çok iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaslar aracım 23 000 km ye geldi
    Dün 20000 bakım için servise gttm
    Motoryagı 0-20
    Yağ filt
    Hava filt
    Karter tapa pulu
    İşçilik (100tl)
    Toplam 389 tl ödedim
    Polen filtresi ve 4 teker balans ayarı istemedim
    Lpg içinde servis 100 tl dedi yaptırmadım. BRC bayisinde çift filtre değişti o da 60 tl tuttu
    Yani toplam bakım 450 tl ye bitti.
    Ayrıca benim motorda manifold üzerindeki metalin boyası atmıştı. Fotograflarını çekip honda turkiyeye yolladılar . Onay da gelmiş o kapakta garantiden değişecek

• MehmetTolga01 M kullanıcısına yanıt
    Gayet güzel bir fiyat birde Honda'nın servis ücretleri çok yüksek diye şikayet ederler sanki Reno alsalardı 250 lira ödeyeceklerdi servise.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolfen1976 -- 13 Nisan 2016; 11:26:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: siderya

All New Civic TVC 60"; Be Dominant. I am CIVIC.

Dünya genelinde uzun zamandan beri kesintisiz bir şekilde üretimi devam eden ender otomobil modelleri arasında yer alan Honda Civic, 2016 modeliyle de gün yüzüne çıktı.

Ülkemizin yanı sıra Amerika ve birçok ülkede büyük bir ilgi gören Honda Civic ilk olarak Amerika'da düzenlenen etkilnik kapsamında tanıtıldı.

Amerika versiyonuyla ortaya çıkan Civic modelinin Avrupa versiyonunun da aynı olacağı tahmin ediliyor. Dış tasarımında büyük bir değişim geçiren Honda Civic modelinin yeni motor seçeneğine de sahip olduğu dikkatlerden kaçmıyor.
    2016 Honda Civic modeliyle birlikte yeni benzinli motor seçeneğinin de kullanıma sunulacağı açıklandı. 1.5 litre hacmindeki turbo destekli benzinli motorun görev alacağı aracın çok daha verimli olacağı tahmin ediliyor.

Aracın Amerika versiyonunda Avrupa versiyonuna göre daha büyük hacimde motorların kullanıldığı bilinmektedir. Yeni 1.5 litrelik turbo benzinli motor seçeneğinin ise hem Amerika hem de Avrupa'da kullanılacağı düşünülüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=F8Lu02DxMQg&feature=youtu.be&a=

Yine ne oldu yahu kesin tostosçular şikayet etmistir burayıda takip ediyor hazımsızlar.

yetkili servis ise bedava normalde bu rakamin 2 katini istiyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Wolfen1976

Aynen Abi ufak tefek eklentiler ile Civic'in 100 k lik araclardan pek farkı kalmiyor aslinda zaten yeni gelecek olan kasada ses yalıtımı baya bir iyilestirilmis, extra navide almaya gerek yok internet uyumlu orjinal navi ekranı olacak fakat tabiki otomatik katlanan ayna ve bagajda 12V cikisi buyuk ihtimal yine es gecilmistir umarım yanılırım.

Şimdi Honda'nın FB7 serisinin ilk model yılı olan 2012 için ne türlü aksesuarlar verdiğini
    bir gözden geçirelim. Bu bize yeni nesil Civic X hakkında bir fikir verebilir.

Aracı satın aldığımda arka camda göze batmayan ve hoşuma giden bir "i-VTEC" çıkartma
    vardı. Fabrikanın bir jesti. Peki bu çıkartma 700 TL gibi bir maliyet mi ifade ediyordu ki
    2013 model yılından itibaren tarih oldu? Bir çıkartma yahu. Hadi çıkartmayı boşver. Arka
    tamponda fabrika çıkışlı park sensörleri nereye gitti? Direksiyonun yanında da açma kapama
    tuşu vardı.

Fabrikanın araca eklediği arka tampon park sensörleri için konsolda düğme de vardı. 2013
    vesilesiyle o da tarih oldu:

Fabrika arka park kamerasını ve arka tampon park sensörlerini standart olarak 2012 aracımda
    bana sundu. Fakat ön tampon kamerası ve ön tampon park sensörleri de bence elzem.
    Ben kendim ön tampona bu aksesuarları ekledim. Hepsinin kullanıldığı yer var. Bazen
    park yerinde alçak beton bir bariyer oluyor; ön tampon park sensörü algılamıyor ama
    kameradaki görüntüyü navigasyon ekranına aktarıp görebiliyorum. Bunları eklemek zahmet demek.
    Honda standart aksesuar olarak ön ve arka park sensörlerini, ön ve arka park kameralarını
    Civic'de müşterisine sunmalı. "Şu gereklidir, bu gerekli değildir" tartışması da abes. Mesela
    ben desem ki, "yahu arabada tek kişiyim; bana sadece sürücü tarafında cam sileceği lazım";
    Honda gidip ön cam için tek sileceği olan araç üretecek değil. Bırak ön ve arka kamerayı,
    eşimin 2013 model Qashqai aracında 4 kameralı çevre görüş sistemi var. Artık yeni nesil ve
    2017 model bir araçta bu özellik olmalı.

Ön tampona park sensörü ve kamera eklemek uğraştırıcı bir iş; yeni alacağım araç bunları sunmuyorsa,
    hayırlı işler, bol güneşler. Daha da vakit ayıramam. Benden paydos.

Ön yolcu kapısındaki ve arka kapılardaki cam açma-kapama düğmelerinin aydınlatması vardı. Bu da 2012 FB7
    modelden sonra tarih oldu. Ne kadar pahalı olabilir bu aydınlatmalar ki Honda bunları listeden çıkarıverdi?

Hepsi bir kenara, ön ve arka kapı panellerinde gümüş renkli çıtalar vardı. Görünüm açısından katkısı vardı, zararı yoktu.
    Peki bunlar nereye gitti? 2013 model yılından itibaren ortadan kayboldular. Maliyeti nedir yahu bu plastik parçaların?

Gündüz gözü ile elektrikli katlanır aynalar ve otomatik kararan dikiz aynası:

===

Honda Civic 1972 yılında ilk defa piyasaya çıkmışmış da, 2012 senesi 40. yıl dönümüymüşmüş de, onun için
    ilave aksesuar vermişmiş. Bu biraz bana hikaye gibi geliyor.

Honda Türkiye ile irtibata geçtin hatırladığım kadarıyla. Umarım senden başka bilinçli tüketici vardır ve
    onlar da Honda Türkiye'ye görüşlerini bildirmişlerdir. 2013-2016 arası Honda Civic FB7 aracım olsa,
    Honda Türkiye'yi soru bombardımanına tutmuştum; niye bunca özellik çıkarıldı diye.
    Fakat 2013-2016 arası Civic almam mümkün olmazdı; zira elektrikli katlanır ayna benim için vazgeçilmez
    bir kriterdi. İlk model yılından bir Civic satın almam iyi denk gelmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 13 Nisan 2016; 16:08:43 >

• Aşağıdaki özellikleri de "istek parçası" olarak Honda Türkiye'ye iletebilirsin. Kulak verirler mi?
    Zaman gösterecek.
    @Wolfen1976

4 kapıda içecek için yer ayırıcı ve sabitleyici plastik parçalar. Orijinal Honda aksesuarı. Neden
    4 adet plastik parça standart değil, anlamak zor.

Orijinal yedek parça - Honda bagaj filesi. Her daim işime yarıyor. Bagaj zaten karışık; bir miktar düzen getiriyor.

Bu aparat gözüne aşina gelebilir. Konsoldaki LCD gösterge dışarıdaki sıcaklığı gösteriyor fakat
    kabin içi sıcaklık bilgisi yok. Ben görmek istiyorum; akü voltajı 13-14 Volt arasında ve ayrıca kabin içi
    sıcaklık 24 derece.

Abi katılmamak mümkün değil on numara bir paylasim olmus yine eski günlerdeki gibi.

Evet 15 maddelik bir eksikler listesini 5 kez ilettim Honda merkeze resmi sayfasından benimle birlikte saniyorum 5 Civic sahibi daha iletti bazi maddeleri cikartarak yada ekleyerek ama şuan itibari ile geri net olarak kesin geri donus olmadi maalesef merkezden. Sadece Honda Ayışığı Plaza'dan bir yanıt geldi taleplerinizi genel merkezimize iletip size geri donus yapacagiz seklinde ama bu 2 ay önceydi sanirim onlarada net bir geri donus olmadi.

Geçen gün Nissan resmi sitesine sordum bende neden sizde Sedan arac yok diye sırf daha yuksek donanım ve cevre gorus sistemi icin tabiki ama onlardan da yanıt gelmedi hala. Bekleyip gorecegiz artık ama benim yeni aracim eksikleri olsada Japon menseili olsun istiyorum, Avrupa araci almak istemiyorum.

Abi talep ettigim 15 değil sadece 10 maddeyi yapsalar kafi ama nerde bence birsey yapmayacaklar buyuk ihtimal aynalar katlanamicak, bagajda 12V cikisi olmayacak. Nissan bu konularda cok guzel keske su Maxima modeli bizede gelse hemen gidip yazilirdim araca Subaru'nun sedanı olsa onu bile dusunebilirdim bakalım Touring modelini bir gorelim en ust modeli nasıl gelecek kumandadan motor calistirma olursa aklımı celebilir yine buyuk rahatlık kışın evin camından tek tuşa basıp motoru isit süper bir özellik.
    Tüm firmalar böyle nerdeyse,
    örnegin bmw 3 serisinde en dolu paketlerde dahil olmak üzere cruise control, arka koltukların sırt kısmının yatması, yolcu airbag iptal edilebilmesi vb.
    Birsürü ufak tefek sayılabilecek donanımlar ekstra para ile alınabiliyor,
    Bmw 320i m paket 170 bin tl ve yukarıdaki özellikler standart değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Senin Naviin navigasyon TV olayında nasıl? Ben Navitech'in TV olayı sebebiyle muzdarip bir durumdayım.
    Bu konuyu istişare edelim. Navitech TV olayı Naviin ile merbut olabilir; sonuçta benzer TV tuner kullanıyorlar.
    Cama sözde güçlendiricili (kırmızı bir LED ışığı var; aküden elektrik alıyor) TV tuner anteni kondu ama pek faydası yok.
    TV tuner cihazın performansını iç güveysinden hallice şeklinde ifade edebilirim. Ehh.
    Tv olayında Habertürk kanalında habere denk gelirsem fena olmuyor. Bu arada araba reklamı o ana denk geldi;
    manidar oldu, farkındayım. Tesadüfün böylesi.

Film olayında sıkıntı yok. Youtube'dan indirip izlediğim belgeseller Istanbul trafiğinde heba olan binlerce saat-i vaktimi
    biraz daha dayanılır bir hale getirdi. Zaruret-i emniyet icabı araba kullanırken izlemiyorum; sadece "dinliyorum".
    Sürüş esnasında izlediğimi tahayyül bile etme sakın. Fakat içimde yine de seyretmeye karşı bir temayül var.

@Wolfen1976

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 13 Nisan 2016; 20:44:43 >

• korayu K kullanıcısına yanıt
    Hatay Honda narin otomotivde yani yetkili serviste yaptırdım

İzmir ve balıkesir servislerinde kavga çıkarmak falan lazım yaptırdığınız fiyatla servis için.
    Polen filtresi çok önemli mutlaka değiştirin, lejyoner hastalıgı ve daha bir sürü tehlikeli hastalıklara sebep olabilir.
    izmirde bir prof. Bu sebeple vefat etti.
    Saglığınızı tehlikeye atmayın.
    Saygılar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabayı bir süre daha kullanmaya karar verdim. Bu açıdan müzik sistemini iyileştirmek yerinde
    bir karardı diye düşünüyorum. Orijinal hoparlörler evlere şenlik. Herhalde mıknatıslarında
    0.1 mikro-gram Zirkonyum var. Daha az olabilir. Arka koltuğun minderi sökülünce kumaş kalitesini, işçiliği ve minderin
    kalitesini görünce oturup ağladım. Yeni nesil Civic arabada bunların iyileştirileceğini umuyorum.
    Sürücü koltuğunda bel desteği şart. Tchibo'dan memory-foam sünger aldım; onunla idare ediyorum.
    Bu arada bizimkiler arka koltuk minderinin altına o kadar çok bozuk para düşürmüşler ki,
    müzik seti montajı için cüzdanımdan para çıkarmak zorunda kalmadım.

@Wolfen1976

4 adet Alpine eş-eksenli/co-axial hoparlör (opallöö? haut-parleur? ) ilaç gibi geldi. Kulağıma adam
    gibi musiki gelmeye başladı. Keşke vakt-i evvelinde değiştirseymişim. "Boom mat" akustik köpük
    ile kaplattım "opallööleri" (akustik bohçalama?), ses sanki daha yahşi oldu gibi.

2 sene önce bir boya koruma yaptırmıştım. İşe yaramış olabilir. Bu forum başlığında bazı forumdaşlar "civic aracın su bazlı boyası çok narin,
    yıkamada basınçlı su geldi; çotaaark diye boyası çıktı" diye yazdılar. Aşağıdaki fotoğrafları bugün arabayı yıkattıktan sonra çektim.
    Trafiğe 2012 Ekim çıkışlı FB7 arabanın boyası bu durumda; 3.5 yaşında ve 56,000 kilometre yol katetti. Hangi su bazlı boya narin,
    hangi boya çıktı, anlamış değilim. Anlayan beri gelsin.

Eğer su bazlı boya gerçekten o kadar narinse, ki benim şahsi tecrübem o yönde değil; sen Honda Türkiye'ye yaz da
    yeni nesil Civic X arabaları yağlı boya ile boyasınlar bari. Hani duvar boyaları var ya; Filli Boya, Jotun, DYO, vb.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 13 Nisan 2016; 22:35:45 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 13 Nisan 2016; 22:41:46 >

• 
Sayfa: önceki 41964197419841994200
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.