Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4199. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.430.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 41974198419942004201
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Paylasimlariniz çok faydalı.fb7 almak üzere biri olarak çok istifade ediyorum.tesekkurler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mavibenim M kullanıcısına yanıt
    Benim lpg deposuda 30 lt aliyordu.Kayseri servisi 35 lt olarak ayarladi,hatta kac istersem yapabilecegini soyledi ben 35 istedim.2015 elegance eco lpg

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siz de sağolun. Aracın iyi yönleri de var, pek de iyi olmayan yönleri de. 3.5 senelik tecrübemi
    kısaca özetlemeye çalıştım. Donanımhaber foto yüklemede bir sorun var; bazı fotoları tekrar
    yüklemek zorunda kaldım. Foto tekrarı için özür dilerim.

Bence paylaşım olabildiğince görsel öğe içermeli; fotoğraf, özellikle video. Öbür türlü yaz yaz yaz,
    sadece lafla tarif etmek pek de mümkün değil.

Aracın bazı iyi olmayan tarafları var, bazı eksikleri var. Elimden geldiğince tamamlamaya çalıştım.
    56,000 kilometreyi de en az bir 100,000'e tamamlarım inşallah.
    @meddah58

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz
  • sk67a S kullanıcısına yanıt
    Abi en son 1 sene önce navi güncellemesi icin gittigimde tv nin calistigini teknik eleman bana gösterdi fakat aracin oldugu bölgeye göre goruntu kalitesi degisir dedi misal istanbul merkezde izleniyor ama merkezden uzaklasinca cizirtili bir goruntu oluyor radyo misali ( daha iyi goruntu icin ek aparat yada anten gibi ) birsey almadım cunku evde de pek tv izlemiyorum arabada olsada izlemezdim.
  • Bu arada artık arabalarla çakmak ve kul tablası vermiyorlar mı ?
    Bizimkinden çıkmadı bayi mi unuttu acaba ?
    Belki de tüm su bazlı boyalar narindir cunku buna benzer şikayetleri başka marka model forumlarında da gördüm gezinirken Mercedes dahil. Su bazlı boya neye göre narin tabiki önceki araçlarımın boyalarına göre. Önceki araçlarim sırası ile şöyle 2 adet Şahin, 1 adet Broadway, 1 adet metalik gri Clio. Bu araçların hiçbirinde Civic'te yaşadığım hassas boya sorununu yaşamadım desem yeridir. Önden giden bir aracın fırlattığı ufacık taş yada mıcır benim aracin tampon yada kaporta boyasını çiziyor ise ki birkaç kez çizdi o zaman boyanın hassas oldugunu düşünürüm neden önceki araçlarımda olmadı da bunda oluyor kıyas anlamında. Bununla ilgili hem servise hemde Honda merkezine resmi olarak şikayet ilettim. Servisin önerisi yeni kaput koruma 500 tl iyi de ben araci sıfır alırken zaten 500 tl ödeyip kaput koruma almistim yıkamada parçalandı kullanıcı hatası dediniz üstüne yattınız dedim istemedim haklı olarak. Hem zaten olay baştan yanlis sıfır araç alıyorum ve öndeki aracin firlatacağı ufak taslardan kaputu korumak icin kaput koruma taktırıyorum şaka gibi neden diğer araçlarda böyle bir şey yoktu o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wolfen1976

Abi en son 1 sene önce navi güncellemesi icin gittigimde tv nin calistigini teknik eleman bana gösterdi fakat aracin oldugu bölgeye göre goruntu kalitesi degisir dedi misal istanbul merkezde izleniyor ama merkezden uzaklasinca cizirtili bir goruntu oluyor radyo misali ( daha iyi goruntu icin ek aparat yada anten gibi ) birsey almadım cunku evde de pek tv izlemiyorum arabada olsada izlemezdim.

Ben de nadiren navide TV olayina giriyorum.
    Haberturk kanali bir nebze cizirtisiz. Fakat
    ne zaman o kanali acsam, elim bir haber
    oluyor; arabadayken haberi ogreniyorum.
    Artik elim TV ye gitmiyor.

Su bazli boya hususunda; elimizde bilimsel
    bir veri yok ama buz mavisi boya acaba
    beyaz boyadan daha dayanikli olmasin?

Bu arada nasil da unuttum; küllük ve 12
    Volt cakmak da 2012 model yili sonrasinda
    gerekli gorulmeyip cikarilan aksesuarlar
    arasindaydi. aynen elektrikli katlanan
    dis aynalar gibi. Benim arabada küllügün
    icinde bozuk para, ivir zivir ve usb bellek var.
    Cakmak da herhalde ofiste bir yerde. Bir
    ara ofiste gormustum, nereye kaldirdiysam.

Honda herhalde musterilerinin sagligina
    deger veriyor olmali, kulluk yok, cakmak yok.

eski aracimi hatirladim; Nissan Note. dis
    aynalar manuel sekilde katlanirdi. bir keresinde
    sag aynayi kurtarayim derken, aksam oldu
    erken, aynen kedi gibi gerindim ve sag
    aynaya uzandim. hareket halindeki aracta
    ayagim kisa bir sure olsa da pedaldan kaydi.
    ulan ne cambazlik.
    sag aynanin hasarindan daha buyuk
    zarara girecektim. ondan sonra tovbe
    ettim; manuel katlanir ayna asla yok
    hayatimda.

• Merhaba,
    Servislere eco-lpg ler için 40 bin km de subap ayarı için bülten gelmiş.Önceden 60 bin km imiş.
    Ne kadar dedim. 250 tl dediler.
    Arkama bakmadan hızlıca uzaklaştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgode

Merhaba,
    Servislere eco-lpg ler için 40 bin km de subap ayarı için bülten gelmiş.Önceden 60 bin km imiş.
    Ne kadar dedim. 250 tl dediler.
    Arkama bakmadan hızlıca uzaklaştım.

Hatay'da servis subap ayarına 120tl dedi
    Özel serviste ise bu iş 40-50 tl arası
    Iyi bir hondacı usta bulursanız dışlarda yaptırın bence

• MehmetTolga01 M kullanıcısına yanıt
    hatay servisi nimet degeri bilmek lazim
    son bakimda sadece benzin filtresi 350 tl tutmustu balikesirde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korayu -- 14 Nisan 2016; 10:48:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: korayu

İzmir ve balıkesir servislerinde kavga çıkarmak falan lazım yaptırdığınız fiyatla servis için.
    Polen filtresi çok önemli mutlaka değiştirin, lejyoner hastalıgı ve daha bir sürü tehlikeli hastalıklara sebep olabilir.
    izmirde bir prof. Bu sebeple vefat etti.
    Saglığınızı tehlikeye atmayın.
    Saygılar.

Selam polen filitresi bildigimiz elyaf filitredir hastalıkla alakası yoktur ve kimseyi öldürmez .Senede bir defa hatta 2 defa temizlemeniz yararlı olur daha temiz ve cok hava geçer .lejyoner hastalıgı duragan su ile alakalıdır bu büyük tip sogutucularda bulunur,su sogutma kulelerinin bakımını yapan elamanların dikkatli olması gereken bir olaydır.
  • Orijinal Honda çakmak, küllük, ve sâire, et cetera, und so weiter..
    2012 Ekim FB7 Civic Elegance otomatik vites, 49,000 TL ödedim. Küllük ve çakmak fiyata dahildi.
    Arabanın içinde mevcuttu.

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz
    2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

2012 Ekim'in 49,000 TL parası, TÜFE üzerinden Mart 2016 tarihinde 63,506 TL ediyor. Doğru mudur
    Merkez Bankası'nın hesabı?

@Wolfen1976

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 14 Nisan 2016; 12:01:44 >
  • taneresin T kullanıcısına yanıt
    temiz olmayan filtreye sahip araclarda agir bir koku oluyor.
    bakteri uremese boyle bir koku olmaz.
    elyafi ne kadar temizlemeye calissanizda rengi falan karariyor arada cikarip gunese koyuyorum.
    hem ev hemde arac klimasimin temizligi iyi yapialidir.
    kapali ortamda surekli ayni havayi soluyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: korayu

temiz olmayan filtreye sahip araclarda agir bir koku oluyor.
    bakteri uremese boyle bir koku olmaz.
    elyafi ne kadar temizlemeye calissanizda rengi falan karariyor arada cikarip gunese koyuyorum.
    hem ev hemde arac klimasimin temizligi iyi yapialidir.
    kapali ortamda surekli ayni havayi soluyoruz

Ben yanlış anlattım temizlenir derken degiştirilmesi gerekir diyecektim elyaf malzeme yıkanmaz yenisi ile degiştirilir .Esasında yogutmanın oldugu serpantinin özel ilaçlarla temizlenmesi lazım ama araçlarda yapmak imkansız split ev tipi klimalarda temizleme malzemesi ile yapılabiliyor.Ben araçdaki filitreyi orjinali 60 tl yan sanayi olanları 15 tl ayni işi görüyor 3 ayda bir yenisi ile degiştiriyorum.koku olmuyor sürekli temiz hava.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sk67a

quote:

Aynen Abi ufak tefek eklentiler ile Civic'in 100 k lik araclardan pek farkı kalmiyor aslinda zaten yeni gelecek olan kasada ses yalıtımı baya bir iyilestirilmis, extra navide almaya gerek yok internet uyumlu orjinal navi ekranı olacak fakat tabiki otomatik katlanan ayna ve bagajda 12V cikisi buyuk ihtimal yine es gecilmistir umarım yanılırım.

Şimdi Honda'nın FB7 serisinin ilk model yılı olan 2012 için ne türlü aksesuarlar verdiğini
    bir gözden geçirelim. Bu bize yeni nesil Civic X hakkında bir fikir verebilir.

Aracı satın aldığımda arka camda göze batmayan ve hoşuma giden bir "i-VTEC" çıkartma
    vardı. Fabrikanın bir jesti. Peki bu çıkartma 700 TL gibi bir maliyet mi ifade ediyordu ki
    2013 model yılından itibaren tarih oldu? Bir çıkartma yahu. Hadi çıkartmayı boşver. Arka
    tamponda fabrika çıkışlı park sensörleri nereye gitti? Direksiyonun yanında da açma kapama
    tuşu vardı.

Fabrikanın araca eklediği arka tampon park sensörleri için konsolda düğme de vardı. 2013
    vesilesiyle o da tarih oldu:

Fabrika arka park kamerasını ve arka tampon park sensörlerini standart olarak 2012 aracımda
    bana sundu. Fakat ön tampon kamerası ve ön tampon park sensörleri de bence elzem.
    Ben kendim ön tampona bu aksesuarları ekledim. Hepsinin kullanıldığı yer var. Bazen
    park yerinde alçak beton bir bariyer oluyor; ön tampon park sensörü algılamıyor ama
    kameradaki görüntüyü navigasyon ekranına aktarıp görebiliyorum. Bunları eklemek zahmet demek.
    Honda standart aksesuar olarak ön ve arka park sensörlerini, ön ve arka park kameralarını
    Civic'de müşterisine sunmalı. "Şu gereklidir, bu gerekli değildir" tartışması da abes. Mesela
    ben desem ki, "yahu arabada tek kişiyim; bana sadece sürücü tarafında cam sileceği lazım";
    Honda gidip ön cam için tek sileceği olan araç üretecek değil. Bırak ön ve arka kamerayı,
    eşimin 2013 model Qashqai aracında 4 kameralı çevre görüş sistemi var. Artık yeni nesil ve
    2017 model bir araçta bu özellik olmalı.

Ön tampona park sensörü ve kamera eklemek uğraştırıcı bir iş; yeni alacağım araç bunları sunmuyorsa,
    hayırlı işler, bol güneşler. Daha da vakit ayıramam. Benden paydos.

Ön yolcu kapısındaki ve arka kapılardaki cam açma-kapama düğmelerinin aydınlatması vardı. Bu da 2012 FB7
    modelden sonra tarih oldu. Ne kadar pahalı olabilir bu aydınlatmalar ki Honda bunları listeden çıkarıverdi?

Hepsi bir kenara, ön ve arka kapı panellerinde gümüş renkli çıtalar vardı. Görünüm açısından katkısı vardı, zararı yoktu.
    Peki bunlar nereye gitti? 2013 model yılından itibaren ortadan kayboldular. Maliyeti nedir yahu bu plastik parçaların?

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

Gündüz gözü ile elektrikli katlanır aynalar ve otomatik kararan dikiz aynası:

===

Honda Civic 1972 yılında ilk defa piyasaya çıkmışmış da, 2012 senesi 40. yıl dönümüymüşmüş de, onun için
    ilave aksesuar vermişmiş. Bu biraz bana hikaye gibi geliyor.

Honda Türkiye ile irtibata geçtin hatırladığım kadarıyla. Umarım senden başka bilinçli tüketici vardır ve
    onlar da Honda Türkiye'ye görüşlerini bildirmişlerdir. 2013-2016 arası Honda Civic FB7 aracım olsa,
    Honda Türkiye'yi soru bombardımanına tutmuştum; niye bunca özellik çıkarıldı diye.
    Fakat 2013-2016 arası Civic almam mümkün olmazdı; zira elektrikli katlanır ayna benim için vazgeçilmez
    bir kriterdi. İlk model yılından bir Civic satın almam iyi denk gelmiş.

Selam aynalara takılmış olan küçük aynacıklar işe yarıyormu özellikle geri manevrada tekerlegi görebiliyormusunuz veya başka ne işe yarıyor ,yapıştırma nasıl yapılıyor bende kullanmak istiyorum biraz bilgi lütfen.
  • taneresin T kullanıcısına yanıt
    ozonla arac ici temizlik ve klima temizlik kopukleri var ama ne derece etkilii bilmiyorum.
    polen filtresinin arkasinda sungerler var o kisma saf alkolu speyle puskurmekte faydali oluyor.

Hocam merhaba hoparlörlerin tam modelini öğrenebilirmiyim sizden? ayrıca bende navi yok civicin orjinal teybi diyelim o var bu hoparlörleri kaldırırmı acaba yoksa benimde çıkışı yüksek (4X50 volt sanırım) bir navi&medya mı almam gerekir.
    Doğru benim aracta çakmak ve küllükte yok eski araclarda vardi ama pek kullanmamaya dikkat ettim cunku küllük denilen şeyin temizlemesi var birde kullanırsak kokusu var o nedenle ben sigara icsemde araç kullanırken çok nadir içerim trafik durma noktasına gelmis ise mesela diğer türlü dikkatimi fazlaca dağıtıyor aynı şekilde cep telefonunu da çok acil değil ise açmam ne zaman ki araç durur ancak o zaman hareket halinde bunlara dikkat ederim genelde. Yani küllük olsaydı bile sıfır olacakti yani kullanmayacaktım özetle.
    Sizin hesap illa ki doğrudur matematik ile aram pek iyi değildir zaten matematikde beni sevmez pek. Tefe / tüfe hesapları bana havuz problemlerini hatirlatiyor ilk 2 dk çözemez isem genelde sallardım sınavlarda bazen doğru çıkardı ama çoğu kez yanlis çıkardı tabiki.

Aslında şu boya konusunu marmara bayisine sormustum ama onlarin dedigine göre metalik olan renkleride su bazlıymis bana biraz tuhaf gelmisti bu yanıt metalik su bazlı boya var mıdır yok mudur ilk kez duymustum cunku o gün dedigimde 2 sene önce idi. Satıs temsilcisi başından savmak icin uydurmuşta olabilir aslında beni pek sevmez de kendileri ne zaman gitsem masasına pek gelmiyor fazla soru soruyorum diye bunalmis olabilir sonuçta.
  • quote:

Belki de tüm su bazlı boyalar narindir cunku buna benzer şikayetleri başka marka model forumlarında da gördüm gezinirken Mercedes dahil. Su bazlı boya neye göre narin tabiki önceki araçlarımın boyalarına göre. Önceki araçlarim sırası ile şöyle 2 adet Şahin, 1 adet Broadway, 1 adet metalik gri Clio. Bu araçların hiçbirinde Civic'te yaşadığım hassas boya sorununu yaşamadım desem yeridir. Önden giden bir aracın fırlattığı ufacık taş yada mıcır benim aracin tampon yada kaporta boyasını çiziyor ise ki birkaç kez çizdi o zaman boyanın hassas oldugunu düşünürüm neden önceki araçlarımda olmadı da bunda oluyor kıyas anlamında. Bununla ilgili hem servise hemde Honda merkezine resmi olarak şikayet ilettim. Servisin önerisi yeni kaput koruma 500 tl iyi de ben araci sıfır alırken zaten 500 tl ödeyip kaput koruma almistim yıkamada parçalandı kullanıcı hatası dediniz üstüne yattınız dedim istemedim haklı olarak. Hem zaten olay baştan yanlis sıfır araç alıyorum ve öndeki aracin firlatacağı ufak taslardan kaputu korumak icin kaput koruma taktırıyorum şaka gibi neden diğer araçlarda böyle bir şey yoktu o zaman.

Bu konuda size katiliyorum.Boya kalkmasindan ben de muzdaribim. Onceki araclarim megane1- astra g- albea multijet hicbirisinde boyle sikinti yasamamistim. Civic 2015 ile araclara yaklasmaya, sollamaya korkar oldum. Hele tir- kamyon gibi agir vasitalardan olabildigince uzak mesafede sollama yapiyorum ki aman ufak bir cakil gelmesin diye. Kaputa ve on camurluklarin ucuna koruma yaptirdim ama bana gore %30 faydali hatta gecen cakil korumayida delmis boyayida acivermis yine . Calistigim yer ile memleketim 1000 km civari, bir kismi micirli yol,her gidisinde muhtemelen bir yara daha oluyor aracta. Bazi arkadaslar abarttigimi dusunebilir fakat aracim 8 aylik olmasina ragmen boyasinda 10- 15 tane cakil yarasi var. Aracimi cok seviyorum boyle ufak tefek sikintilar olacagi kanaatindeyim. Bunlara cozum bulabilirsek 10 numara olacak. Hatta onerisi olan arkadaslar varsa minnettar olacagim.

• 
Sayfa: önceki 41974198419942004201
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.